Jump to content
Gymaholic

Susie-Ann - Eesti meister käesurumises

Recommended Posts

Tere kõigile!

Minu nimi on Susie-Ann Viirg ja mul on rõõm alustada blogimist Team Iconfit liikmena.

Kui päris algusest alustada, siis trenni olen teinud terve elu. Oma kooli esindasin kergejõustiku võistlustel ja pallimängudes, lisaks tegelesin ratsutamisega ja käisin jalgpallitrennis. Vahepeal tegelesin ka aktiivselt tantsimisega - osalesin Koolitantsu võistlustel, tantsisin breakdance’i ja pärast seda olin paar aastat cheerleader. Kui tantsimisest küll sai, avastasin gümnaasiumi teises pooles jõusaali.

Eesmärgipäraselt hakkasin rauda tõstma alles 2013. aastal, kui Eestisse tagasi kolisin.

Ma tegelen käesurumisega. Ja enam pole ma ainuke naiskäesuruja, kes Eesti lippu kõrgel hoiab. Käesurumisega hakkasin tegelema 2013. aasta sügisel, kui ma juhuslikult Salme Kultuurimajas toimunud kulturismi- ja fitnessivõistlustel publikule suunatud käesurumisvõistluse võitsin. Poisid ütlesid, et mul on tugev käsi ja palju potentsiaali. Nii ma Käesurumisklubiga liitusingi. Nüüdseks olen osalenud rahvusvahelistel käesurumisvõistlustel, võitnud medaleid ning uued võistlused kohe jälle tulemas.

post-32533-0-11192800-1425535106_thumb.j

Samadel võistlustel võitsin Armliftingus III koha.

post-32533-0-40283300-1425535005_thumb.j

Olen personaaltreener - oman rahvusvahelist personaaltreeneri litsentsi ja EKFL jõusaalitreeneri pabereid.

Lisaks töötan rühmatreenerina Spordikeskuses Teras ja Telliskivi koduklubis – juhendan TRX, Gymstick ja Syngry treeninguid.

Oma treeningud viin läbi Spartas. Tegelen aktiivselt lihase kasvatamisega ning ehk näeb mindki lähitulevikus grimmeerituna laval.

post-32533-0-75824500-1425535158_thumb.j

Kui ma trenni ei tee, õpin Tartu Ülikoolis õigusteadust ja töötan advokaadibüroos.

Olen mitmekülgne ja võistlushimuline, kellele meeldivad uued väljakutsed. Samuti meeldib mulle trennis oma rekordeid purustada ja nalja teha.

Vabal ajal kirjutan jõusaalide arvustusi, mängin klaverit ja teen süüa.

Järgnevates blogipostitutes saate tutvuda minu ettevalmistustega võistlusteks, treeningutega ning ehk viskan vahele mõne nalja ka.

Tänan tähelepanu eest! (:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küsiks, et kas on midagi, millega Sa ei tegeleks? :D

Susie-Ann, tubli ja motiveeriv Eesti naine oled ja loodan, et see blogi saab siin väga akiivseks :)

Kes teeb, see jõuab ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küsiks, et kas on midagi, millega Sa ei tegeleks? :D

Susie-Ann, tubli ja motiveeriv Eesti naine oled ja loodan, et see blogi saab siin väga akiivseks :)

Kes teeb, see jõuab ;)

Aitäh, Kaisa! (:

Millega ma veel tegelenud ei ole, on võitluskunstid. Plaanin needki ära proovida.

Kas sa testisid jõusaale ja kirjutasid arvustusi nende kohta?

Jah, siin Fitnessi foorumis sai nendest kirjutatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal nädalal kihutab Arnold, siht silme ees, suvise vormi poole.

Minu karmi pilgu all teeb ta põnevaid (kui mitte öelda raskeid) harjutusi kasutades TRX Ripperit.

post-32533-0-09315600-1425640656_thumb.j

Läbi higi ja pisarate sai ta ka väikese naeratuse näole.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeg on läinud hämmastava kiirusega ja juba laupäeval toimuvad võistlused!

Tulge kaasa elama või minuga kätt proovima! ;)

post-32533-0-05871800-1425972143_thumb.j

Et ma ikka enne võistlusi kahe jalaga maa peal püsiks, sai vahepeal üks mahe jalatrenn koos Metsaviiruga tehtud ja ka pilti võetud.

Soojenduseks oli TRX Suspension rühmatreening, mida juhendan. Väga mõnus on pärast seda kohe kangi alla joosta. Kord tegin ka vastupidi - jalatrenn enne ja siis rühmatrenn... Never again!

post-32533-0-48518900-1425972878_thumb.j

Kükk läheb iga trenniga aina kergemaks ja peaaegu igas jalatrennis suudan end positiivselt üllatada. Hetkel naudin head minekut ja purustan isiklikke rekordeid.

Mu lemmikharjutus - sirgete jalgadega tõmme

post-32533-0-22257900-1425973141_thumb.j

Ja kui trenni lõpuks jalad enam ei kanna...

post-32533-0-33447800-1425973271_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Laupäeval toimusid käesurumisvõistlused Monster Arm 2015. Palju rahvast oli kohale tulnud ja tore oli jälle näha tuttavaid, kellega ainult mõni kord aastas võistlustel kokku saad, et suruda.

Ma jäin oma tulemusega rahule - sain II koha :) Esimese koha sai maailmaklassi kuuluv lätlane Zanna Cingule. Lätlased seekord kaotama ei tulnud - võitsid igas kategoorias.

Pilt finaalidest.

post-32533-0-95012400-1426445372_thumb.j

Tegemist on minust ikka kõvasti suurema naisega, nii et mul ei jää muud üle, kui oma rannet edasi treenida ja mõne aasta pärast ta hoopis oma kavalusega ära suruda.

Teine lätlane Dace Kuzmane

post-32533-0-34929000-1426445410_thumb.j

Temaga polnud mingit probleemi suruda.

Soomlanna Veera Miettunen

post-32533-0-16272000-1426445436_thumb.j

Temaga oli meil äge võitlus: kolmandal katsel seoti meie käed lõpuks kinni. Väga ränk oli suruda ilma puhkepausita täie jõuga 3 korda järjest, aga võit oli selle võrra palju palju magusam.

Naiste esikolmik:

post-32533-0-10879600-1426448955_thumb.j

I Zanna Cingule, II Susie-Ann Viirg ja III Veera Miettunen

Õhtul toimus afterparty, kust ei puudunud ka käesurumislaud. Viimane oligi peo põhiatraktsiooniks. Veetsin isegi suurema osa peost laua taga meeste käsi maha surudes :D

Omalt poolt tänan veel Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liitu ja kõiki kaasaelajaid! :)

Tänane võistlusjärgne päev oli mul esimest korda üle pika aja trennivaba päev. Õues oli soe päikesepaisteline ilm ja me läksime koos sõbraga pori pritsima (loe: offroadi sõitma).

post-32533-0-16102200-1426446398_thumb.j

Mahedat pühapäeva õhtut ja vahvat uut nädalat!

Muudetud kasutaja Gymaholic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas naised kätt suruvad?

Lisan paar videot võistlustest.

Esimeses videos saab muuhulgas näha minu rasket võitlust soomlannaga, kellega ma kolm korda järjest suruma pidin. Esimesel katsel tegi soomlanna vea - küünarnukk. Teisel katsel lasime käed lahti ja kolmandal korral seoti meie käed.

Teises videos on parema käega surumine. Siin võite silmaga hinnata, mitu mind oleks vaja, et esikoha võitnud lätlannaga samasse kaaluklassi mahtuda :D

Käed siiamaani taastuvad võistlustest. Arvatavasti treenin sel nädalal ainult jalga :D

Uued võistlused juba aprillis Rootsis!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kaalukategooriaid ei ole sellel alal?

Kuna naisi osales antud võistlusel suhteliselt vähe, pandi kõik kokku. Mehi oli rohkem ning nendel olid kaalukategooriad.

Usun, et Rootsis saan omasugustega suruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna naisi osales antud võistlusel suhteliselt vähe, pandi kõik kokku. Mehi oli rohkem ning nendel olid kaalukategooriad.

Usun, et Rootsis saan omasugustega suruda.

Sellisel juhul jääme kulda ootama! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Vahepeal on olnud väga sõge periood: ülikooli oli vaja esitada oma uurimistöö, mistõttu jäi päris palju unetunde vahele, päevas pidin andma 2-3 rühmatrenni, lisaks nõudsid mu käed pidevat hooldust, kuna nad ei tahtnud ära taastuda. Kui kõigest sellest oli vaja eemale saada, treenisin jõusaalis jalga. Korraks nautisin ka rühmatrenni kellegi teise juhendamisel - külastasin spordiklubi Fresh ning üle mitme aasta tegin bodypumpi.

post-32533-0-71732800-1428258904_thumb.j

Laupäeval olin Tartus võistlustel ning väga vahva oli! Seekord ei käinud ma võistlustel mitte pealtvaatajana, vaid olin peakohtuniku abi. Proovisin ka omaks lõbuks võistlejaid hinnata ning lõpuks tulemusi võrreldes ei erinenudki need oluliselt rahvusvaheliste kohtunike hinnetest. Sain lähema ülevaate, kuidas võistluste korralduslik pool üldse käib ning tuleb mainida, et väga hea tööga saadi hakkama. Kiidan ka omalt poolt kõiki ning soovin teile palju motivatsiooni ka järgmiste ürituste korraldamiseks! :)

Nalja sai samuti palju! Kellel polnud pükse, kellel grimmi, kellel grimmeerijat, kellel oli grimm, aga roheline… :D Lõpuks laabus kõik siiski hästi ning keegi püksteta ega rohelise Shrekina lavale ei läinud.

Icon Fiti tooted olid ka degusteerimisel ning sai ka üks kohustuslik pilt Icon Fiti tiimist tehtud.

post-32533-0-96053500-1428260763_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Jagan teiega oma rõõmu! Nimelt sain ma ülikoolis uurimistöö kaitstud ning stress on läinud. Trennid lähevad nüüd palju paremini ja uute retseptide katsetamiseks on ka rohkem aega. Jagan teiega oma valguallikaid, millega oma lihased kasvama panen.

post-32533-0-66233500-1429084466_thumb.j

Valikus on mul erinevad Icon Fiti tooted. Kõik on erinevate maitsetega, et oleks põnevam.

Pärast trenni sheigin endale banaanimaitselise Whey Isolate 95. Mumeelest parim trennijärgne jook - vadakuvalk + aminohapped.

Hommikupudru sisse lisan šokolaadimaitselist Hydro Wheyd. Kui hommikul šokolaadiisu ei ole ja mõtlen, et võiks kaalu langetada, lisan vaarikamaitselist Diet Proteini, kuna sellesse on lisatud rohelise tee ekstrakti. Rohelise tee ekstrakt on üks võimas antioksüdant, mis ergutab termogeneesi, suurendab energiakulutust ja rasvade kasutamist energiaks treeningul.

Vahelduseks tarbin ka Whey Protein 80, mis on kõrge kvaliteediga vadakuvalgu kontsentraat.

Kui sheigid ära tüütavad, saab pulbrit ka mujal kasutada. Küpsetasin vahvaid (proteiini)banaanipannkooke. Segasin omavahel munavalge, banaanimaitselise Whey Isolate 95 ja banaani. "Moosiks" kasutasin poest ostetud valgujogurtit, kus pole põhimõtteliselt üldse rasva ega süsivesikuid. Maitse oli suurepärane ja magusaisu oli kadunud.

post-32533-0-41221300-1429085789_thumb.j

Korraks sain ka köögist välja ka käisin Charles Poliquini koolitustel. Tegemist on väga omapärase ja kifti inimesega. Ta on konkreetne ja tal on iga asja kohta oma seisukoht. Sain palju uusi teadmisi ja ideid ning mul on plaanis neid ka kohe rakendama hakata.

Võrdlesime, kellel suurem biitseps on. Õnneks on mul väiksem :D

post-32533-0-26237800-1429086117_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Siis, kui teised sõidavad Leetu Balti Matšile, sõidan mina Rootsi käesurumisvõistlustele. Vastane on mulle juba teada, nüüd vaja ta käsi vaid maha suruda.

Valmistumine võistlusteks on mul läinud rahulikult. Leian, et mida ükskõiksemalt ma käesurumisvõistlustesse suhtun, seda tugevama looma suudan endast lõpuks välja lasta. Viimane saalitrenn enne võistlusi juhtus mul olema rinnatrenn. Trenni lõppu proovisin midagi uut. Inspiratsiooni sain ühest videost ning mõtlesin, et proovin, kuidas mul selle harjutusega jõudu on. Video sai tehtud alles täitsa trenni lõpus, kui rind oli täis, kuna enne ei tulnud selle pealegi, et filmida võiks :D

Õhtul on meil koos teiste käesurujatega minek ja uue nädala alguses saate lugeda, mis Rootsis toimus.

Edu ja jõudu ka kõikidele teistele võistlejatele Leedus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

25. aprillil käisime käesurujatega Rootsis Norbergis võistlemas. Toimusid supermatšid ehk igaüks sai endale ühe vastase, kellega suruti 5x mõlema käega – kes kõige rohkem maha surus, võitis. Sain endale kõva vastase, kes on varem Euroopa Meistrivõistlustel saanud IX koha, Rootsi Golden Arm võistlustel II koha ja Rootsi meistrivõistlustel pro klassis II koha. Naised saunas rääkisid, et ta olevat Rootsi neljas käsi. Ühesõnaga päris kõva vastane tulemuste järgi. Matšid olid mul temaga alguses väga tasavägised, kogu aeg oli tunne, et nüüd surun ta käe maha ning ei ole ta nii tugev midagi. Miks ma siiski kaotasin? Ta oli minust päris palju lühem ja setõttu ei osanud ma õiget stardipositsiooni võtta. Kui ma oleks õige asendiga alustanud, oleksin ma ta 10 korda järjest maha surunud ka. Juba stardi alguses ei saanud ma oma rannet sirgeks ja nii mu võidud läksidki. Võistluste lõpus kutsusid kohtunikud mu enda juurde, rääkisid, milline mu stardiasend oleks võinud olla ning lisasid, et ma olen päris tugev :D Nüüd ei jää muud üle, kui oma vigadest õppida, harjutada õiget stardipositsiooni, rannet veel treenida ja järgmine kord vastase käsi maha suruda.

post-32533-0-12370900-1430411483_thumb.j

Kokkvõttes oli meie Rootsi reis väga vahva! Loksusime laevaga Rootsi. Teel sinna valmistasime end vaimselt ette. Siin näide, kuidas Aldo end võistlusteks vaimselt valmis pani.

Järgmisel hommikul autot käivitades ütles auto: “transmission malfunction”. Diiselmootori ja automaatkäigukastiga Ford ei tahtnud meil Rootsis käike vahetada. Nii sõitsime me esimese käiguga Kesk-Rootsi. Teepeal hakkas auto imelikku häält tegema, seejärel suitsema ning salongi huvitavat aroomi tootma. Lõpuks ei julenud me teepeal autot enam kordagi välja lülitada, kuna kartsime, et enam ta käima ei lähe. Teepeal mõtlesime erinevaid versioone, kas ja kuidas me üldse Stockholmi tagasi jõuame. Meil oli aega võistluspaigal olla vaid 2 tundi, et seejärel 2 tunniga laevale tagasi jõuda. Kaalusime pukseerimist, kellegi teise autoga tagasisõitmist, Rootsi jäämist.... Vahepeal mõtlesime, kas ikka elusalt kohale jõuame... :D Võistluspaika jõudsime hilinemisega ning selleks ajaks tegi vaene Ford juba traktorihäält, roolivõim puudus, ABS, airbag ja kõik muud tuled põlesid ning auto enam käima ei läinud.

Võistluste lõppedes sõidutati meid kahe autoga tagasi Stockholmi. Oma auto jätsime sinna, kus ta seisma jäi. Ma sõitsin Rootsi käesurumisliidu presidendiga tagasi – keskmine kiirus oli 140kh/h ning me jõudsime 10 minutit enne laeva väljumist sadamasse. Väravaid läbides kuulsime, et me oleme viimased, kes laevale pääsevad. Meie ülejäänud käesurujad olid alles autoga Stockholmi ummikus. Üritasin oma lolli jutuga töötajaid kinni hoida, kuid kapteni poolt tuli käsk uksed sulgeda ja sõitma hakata. Helistasin teistele ja teatasin häid uudised: “Te ei pea enam kiirustama,” ja halbu uudised: “te jääte Rootsi”. Viimasel minutil lubas kapten siiski viimased matsid laevapeale. Nad tormasid pea ees laevapeale, viskasid kotid laiali ja viskusid ise kõhuli maha. Minuti pärast tuli ühelt vaevu üle huulte sõna “vett....”. Seejärel: “Ma pole veel kunagi nii kiiresti jooksnud...”.

Õnnelik lõpp: kõik jõudsime laevale ja vaid Ford jäi õnnetult Rootsi põõsaste vahele.

post-32533-0-72078600-1430411457_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetusel käisin Tartus. Nautisin pikka nädalavahetust, tähistasin Volbrit ja tegin trenni. Käisime Tarosega A Le Coq spordimajas jalga tegemas. Tutvusin huvitava kavaga, kus olid sees sellised harjutused, mida ma pole kunagi enda jalapäeval teinud, näiteks Jeffersoni kükid, reie lähendajad. Alustasime õnneks traditsioonilisest kükist, mis õnnestus tänu kükipuuri puudumisele suurepäraselt – kükipuuri puudumine tekitas psühholoogilise efekti, mis sundis üles tulema, muidu olekski kangi alla jäänud. Nii kükkisin ma lõpus tavalise kolme korduse asemel kuus korda ning Taavigi pani rohkem kettaid kangile.

Esimene katse teha Jeffersoni kükki

post-32533-0-61570900-1430829990_thumb.j

Taavi lasi endas looma välja

post-32533-0-24698000-1430829834_thumb.j

Naised saunas räägivad, et trenn ei lähe muidu kirja, kui selfiet pole teinud

post-32533-0-20533700-1430829785_thumb.j

Pärast trenni külastasin füsiot, kes mind jälle tagasi inimeseks üritas muuta.

Seekordne Tartu külastus oli omamoodi meeldejääv ning jään ootama 23. kuupäeva, mil uuesti Tartupoole kihutada saan. Väike mõte on ka Fitness5 Tartu etapist osa võtta…. elame näeme :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laupäeval toimus Fitness5 esimene etapp.

Alad, milles end proovile pannakse on: rinnalt surumine (naised 70%ga enda keharaskusest), küünarvarte kõverdamine (naised 40%ga), kükk (naised 100%ga), lõuatõmme ja triitsepsi surumine.

Võistlused algasid minu jaoks kohutavalt, kuna kell 10 hommikul kaalule astudes vaatas vastu number, mida ma olen näinud ainult kaaluangetajate saadetes. Samas ma tundsin juba eelmisel päeval, et mu keha ei päris see ning kaalunumber ei pruugi tulla n-ö adekvaatne. Pärast kaalumist käis peast läbi mõte istuda järgnevad 2 tundi saunas ning enne võistlusi end uuesti üle kaaluda, kuid ei viitsinud selliste ekstreemsustega tegelema hakata. “Küll need suuremad raskused mind tugevamaks teevad,” mõtlesin ma. Võitma ma nagunii ei läinud - läksin end vaid proovile panema.

Kordusi ma palju kirja ei saanud, kuna paljud jäeti õige tehnika puudumise tõttu lugemata. Pettumust valmistas kõige rohkem see, et küünavarte kõverdamises tegin endameelest üle 10 korduse, kuid kirja läks vaid 3. See-eest pakkusin ma huvitavat vaatemängu. Ehk saan video varsti kätte ja kui julgen, panen selle ka siia üles.

Seniks üks pilt, mis ehk annab aimu, kui väärakad mu vimased kordused olid :D

post-32533-0-78102100-1431501321_thumb.j

Kükk läks ka halvasti, kuna hakkasin peeglist oma tehnikat jälgima ja kogu energia läks sinna.

Lõuatõmme

post-32533-0-67820500-1431501968_thumb.j

Kõige puhtamalt tegin ära dipsid, kus loeti ära kõik kordused. See oli positiivne üllatus, kuna neid tegin ma eelmisel nädalal üle aastate esimest korda. Dipse ei tee ma oma roiete tõttu – need tulevad oma pesadest välja. Nüüd tunnen, et mul on vähemalt 3 roiet paigast ära ning uus füsio aeg on alles kuu aja pärast. No pain no gain. Senikaua, kuni roided väljas on, võin kas või iga päev dipse teha, sest valusamaks praegune olukord enam minna ei saa :D

Lühike video ka, kus küll kõiki kordusi peal ei ole

Lõppkokkuvõttes sain III koha, haha.

post-32533-0-96812100-1431502360_thumb.j

Kui autosse rahvast saan, käin ära ka Tartu Fitness5 võistlusel ja vaatan, kas mõni tulemus paraneb. Nüüd tean, mis tehnikaga tegema peab.

Kellel veel uudishimu ja soovi sellel aastal võistlustest osa võtta, siis soovitan!

Lisainfo siit http://www.fitness.ee/uudis/6415/fitness5-teine-etapp-laupaeval-16-mail-kimberi-klubis

Selleks ei pea sportlane olema ja mingeid konkreetseid tulemusi kelleltki ei oodata. Teiste tähelepanu, väike adrenaliin ja võistlusmoment paneb palju rohkem pingutama ning võistluste lõpuks märkad kindlasti, et oled tugevam, kui sa alguses arvasid end olevat :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile oli rinnapäev ning trenni lõppu proovisin taaskord teha oma stepipingiharjutust.

Seekord sättisin ma stepipingid kõige kõrgemasse asendisse ning harjutus ei osutunudki võimatuks. Järgmisel korral laon pingid juba üksteise peale.

Väike video ka

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Sel nädalavahetusel, 15-17 mai toimub Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses Ilumess.

Lisaks pealekantavatele ja ajutistele ilutoodetele pakutakse ka sisemist ilu ja tervist. Olen esindatud Eesti Personaaltreenerite Liidu boksis. Pakun head tuju ja lõbusat vaatemängu. Lisaks mõõdan kehakoostist, pakun personaalset nõustamist ja vastan kõikidele teie küsimustele ükskõik, mis valdkonnast :D

Homme olen veel seal, nii et tulge kindlasti! Sissepääs on 5 euri ja saab palju tasuta nänni ka. Fitshopi boksis saab maitsta batoone ja osta neid soodsama hinnaga, lisaks saab teistes boksides võtta osa sportlikest võistlustest, lasta endale juuksepikendusi panna, küüsi lakkida, kreeme peale määrida ja mida kõike veel. Tegevust jätkub.

Oma keha väänates ja pöörates püüdsin Tallinna TV tähelepanu ning andsin väikese intervjuu. Ühelegi küsimusele ma vastata ei osanud :D Tahtsin öelda midagi tabavat, aga välja tuli ikka täielik jama.

post-32533-0-48133200-1431793466_thumb.j

Lisaks tegi üks juuksepikendusi pakkuv firma minust pilte, kus ma kannan nende juukseid ning kätel seisan. Eesmärgiks tõestada, et juuksepikendustega saab kõike teha.

Messil pani keegi mulle hüüdnimeks "Supertreener". Selle võiks isegi oma CV-sse või visiitkaardile lisada.

Väga vahva oli ja kui teil positiivsust või energiat puudu jääb, siis külastage meie boksi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×