Jump to content
Elektrik

Nõuanded

Recommended Posts

Tervist foorumirahvas,

Usun, et selliseid teemasid on siin kindlasti palju, kuid tahaksin natuke nõu küsida.

Sai siis paar nädalat tagais vaadatud sellist filmi/dokki nagu "kahvlid üle nugade" ja seal kritiseeriti liha ja piimatoodete tarbimist ja et roheline on tervislik. Räägiti ka ühe mehe katsumusest kes seda kõike jälgis. Sai siis ka no nii pulli pärast sama asja proovitud nädalake ja ütleme nii, et olin natuke jahmunud peale seda kui kaalule astusin. Muidu 190cm pikk ja 130kg, 22 aastane noormees. Nüüd istuva tööga ja eriti liikumist ei ole. No ütleme nii et päris palju ikka ülekaalu, mis on siis pidevas tõusus olnud lapsest saati..Nüüd viimane aasta on siis püsiv olnud..

Aga teemaga edasi minnes oli siis päris üllatav, et kõigest nädalaga, ilma et oleks mittemingit trenni teinud või sellist olin toitumise muutmisega kaotanud 3kg. Hetkel kolmas nädal ja kadunud ligikaudu 12kg. Ehk hetkel kaal 118kg.

Ütleks et normaalne saavutus, lihtsalt toitumise muutmisega.

Välja olen jätnud: saiatooted, leivad, kartul, lihatooted, igasugune õli(ka küpsetamiseks), kalatooted(neid pole kunagi söönud), hapukoor, jahutooted jne.

Minu uus päevamenüü(mis üldiselt ei muutu):

Hommik: Kohv, 2 õuna või miski salat* 100g.

Lõuna: salat*, õun, kohv või tee.

Õhtusöök: külmutatud wokiroog või mõni muu külmutatud köögiviljasegu 200g. Kohv.

Vahepalad: 3 õuna keskmiselt, apelsin või banaan.

Salati all mõtlen miskit kapsasalatit kus roheline sibul ja natuke juustutükke sees.

Kohv on must, suhkruga..

Sai regatud ka myfitnesspal miski äppi ja seal soovitati mul 1820cal päev. Mina aga saan 400-700cal päev..

Ehk nädala kokkuvõte: tarbitud/palju oleks vaja. Ei hakka tõlkima..

Fat: 53g/428g

Cholesterol: 105mg/2100mg

Sodium: 2517mg/16100mg

Potassium:2138mg/24500mg

Carbs: 349g/1602g

Protein: 76g/639g

Vitamin A: 28%

Vitamin C: 52%

Calcium: 21%

Iron: 7%

Murettekitavalt ikka väga vähe on kõike tarbitud.. Eriti just raua sisaldus..

Siit siis ka küsimused:

Kas sellist toitumiskava on tervislik jälgida või peaks päevast kalorite sisaldust tõstma?

Kuidas ja kas peaks ajama paika nädala vitamiini ja muu tarbimise? Hakkama vitamiine võtma?

Kas õunu võib süüa niipalju kui tahad?

Kas peaks ka muretsema suhkrute pärast mida köögiviljadest ja puuviljadest saab, et ei läheks liiga paljuks(kohvi/teega tarbin hetkel ainult suhkrut ja 2 supilusikat tassi kohta)? On see lubatav või palju?

Kas kehavorm hakkab ka lihtsalt kaalulangusega muutuma või peaks alustama ka mingisuguse trenniga(kuigi aega selleks raske leida).

Ehk lühidalt tahaks teada et mida arvate üleüldiselt sellisest toitumisest, kas peaks midagi juurde lisama või vähendama?

Eesmärk..

Mida rohkem kaalu langetada seda parem, kuid ei tahaks tekitada ka jojo efekti(kaal tõuseb ja langeb).

Ei tahaks ka arstide käest hiljem kuulda et mida kõike olen jälle valesti teinud..

Aitäh juba ette! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas saaks tervislikuklt selle kcal arvu täis?

1000kcal minujaoks on juba sedasi, et olen ennast puuviljadest et muust täis söönud ja rohkem lihtsalt ei taha, kuid kuidas siis 2000kcal kätte saada? Hakata lihtsalt miski suure kaloraasiga asju sööma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks sul seda foorumit veidike sirvida.Taolisi teemasid on siin hulgim.Hetkel tundub,et sul on see asi päris segamini.Valku vähe,rasvu vähe,kaloreid 700 päevas w? ... :blink: see ulme vähe.......pmt rasvaprotsendi vähendamine pole ainult puuviljad,juurikad ja Nigeeria näljahädalise menüü..... See,et kala,kartulit,LIHA :blink: ,jne üldse tarbida ei tohi on ka täielik nonsess....Suures plaanis uuri väheke maad,kui mingi pildi kokku saad,küsi uuesti. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas saaks tervislikuklt selle kcal arvu täis?

1000kcal minujaoks on juba sedasi, et olen ennast puuviljadest et muust täis söönud ja rohkem lihtsalt ei taha, kuid kuidas siis 2000kcal kätte saada? Hakata lihtsalt miski suure kaloraasiga asju sööma?

Kui istuv töö, siis lõunaks saad praadi süüa, teegi seda, see annab u 700kcal. Mahla ja leiba ära juurde võta.

Hommikuks sööd 4 muna pudru või peekoniga, peekon hoiab kauem kõhu täis.

Õhtuks on järel veel 600 kcal, ma sööks liha ja salatit ja kodujuustu. Võid ka lõuna ja õhtusöögi ära vahetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks sul seda foorumit veidike sirvida.Taolisi teemasid on siin hulgim.Hetkel tundub,et sul on see asi päris segamini.Valku vähe,rasvu vähe,kaloreid 700 päevas w? ... :blink: see ulme vähe.......pmt rasvaprotsendi vähendamine pole ainult puuviljad,juurikad ja Nigeeria näljahädalise menüü..... See,et kala,kartulit,LIHA :blink: ,jne üldse tarbida ei tohi on ka täielik nonsess....Suures plaanis uuri väheke maad,kui mingi pildi kokku saad,küsi uuesti. :)

Vahest tuleb ette ka 400+kalorit päev ainult..

Ei see üldse mitte osade tarbimine on jh nonsess.. Aga lihtsalt suht närvi hakkas ajama see et söö vähem palju tahad kaal ikka tõusis.. Üle-eelmine aasta olin tööl, kus oli vaja liikuda suht palju(mööda metsi peamiselt) ja vahest tuli ette ka 10km+ lõike metsa vahel mida pidi jala läbi sumpama(üle kraavide ja läbi võsa jne..) Ühesõnaga päris läbi võttis päeva lõpuks.. Noja nagu nalja siis ka kaal ei vähenenud, missest et sõin omateada enamvähem korrektselt..

Käisin ka arstide juures kontrollis, et võibolla on midagi vale tervisega, et kaal sedasi tõusujoonel on, kuid sealt öeldi et kõik on korras ja et veresuhkru tase on kõrge ja kolesterool kui õigesti mäletan.. Noja määrati ka vererõhu tabletid.. Mida veel tahta.. <_<

Kui istuv töö, siis lõunaks saad praadi süüa, teegi seda, see annab u 700kcal. Mahla ja leiba ära juurde võta.

Hommikuks sööd 4 muna pudru või peekoniga, peekon hoiab kauem kõhu täis.

Õhtuks on järel veel 600 kcal, ma sööks liha ja salatit ja kodujuustu. Võid ka lõuna ja õhtusöögi ära vahetada.

Istuv töö aga liikuv.. Ei tea alati kas jõuab kuskile sööma minna, või tuleb käigu pealt midagi haarata..

Kas nelja muna söömine hommikul kolesterooli taset liiga üles ei löö?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ühesõnaga, uurisin siis ka asja vähe põhjalikumalt ja pakun nüüd teile ülevaatamiseks sellist toitumis kava:

Hommik: 700cal

Kaerahelbed 100g, piim, banaani tükid(lisavad magusust mee ja suhkru asemel), kohv.

Lõuna: 306cal

Brokoli, singi pasta salat(http://www.eatingwell.com/recipes/broccoli_ham_pasta_salad.html)

Õhtusöök: 718cal

Üks prae/keedu muna

Wokiroog 250g

Brokoli 50g

Smoothie:banaan, avokaado, teelusikatäis mett.(http://www.mensfitness.co.uk/nutrition/smoothies/4081/healthy-smoothie-recipe-improve-your-sleep)

Vahepala: 54cal

Tee

Õun

---------------------------------------------------------------

Päeva kokkuvõte: Kokku/Eesmärk

Cal: 1770cal/1820cal

Fat: 48g/61g

Saturated fat: 14g/20g

Cholesterol: 285mg/300mg

Sodium: 1792mg/2300mg

Potassium: 3400mg/3500mg

Carbs: 251g/228g

Dietary Fiber: 45g/38g

Sugars: 99g/68g

Protein: 73g/91g

Vitamin A: 203%

Vitamin C: 287%

Calcium: 81%

Iron: 57%

---------------------------------------------------

Niipalju sain aru, et kui vitamin C tarbid rohkem siis ei ole hullu. Keha pidavat väljutama üleliigse. Kas sama kehtib ka vitamin A kohta?

Suhkrute ja süsivesikute arv läks natuke üle, aga usun, et see peaks veel lubatav olema..

Lõunasöök on hea mugav, saab mitmeks päevaks ette valmistada.. Smoothist jätsin välja miskisuguse Kale asja(mis see tegelt on?Lehtsalat?), sest kaltsiumi juba on enamvähem. Välja jäi ka kiwi sest vitamiin C on niigi kõrge..

Ühesõnaga mis üldiselt arvate sellisest kavast, kas midagi tuleks juurde lisada või välja võtta/asendada millegagi?

Selline väike offtopic küsimus ka, et kui joostes sääremarjalihase pingule tõmbab siis kas tegemist on lihtsalt treenimata lihastega või on midagi natuke vale? Mul joostes tõmbab need lihased nii pingule, et poole distantsi pealt jookseks nagu puupakkudel ringi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kardan, et sul ei põle rasv sellise kavaga. Kui suures alakaloraazis tahad olla ja kiiresti kaalu kaotada, siis lihase säilitamiseks peaks miinimum 150g valku sööma. Vaimse tervise säilitamiseks ka rohkem rasva, 90g vähemalt.

Tundub, et tahad liiga kiiresti liiga palju, kahjuks need asjad nii ei käi. Sellise kaaluga jooks pole kindlasti hea. Sa veel noor, võid ju enda peal kõik ära proovida, aega on. Need vitamiinid jäta kah rahule, aga kui tõesti 1800kcal peal kavatsed jätkata, siis muidugi teine teema.

Tõmba mingi äpp, näiteks kätekõverduste oma ja tee neid, pilt muutb hoopis paremaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiralt soe soovitus on, et ära leiuta jalgratast vaid telli profesionaalilt toitumiskava. Koos vaatate selle üle ja lepite kokku mida ja kuidas sööma peab. Ei, tellitud toitumiskava ei ole see, et maksad raha ja saad meilile suvalise menüü ja käsu, et nüüd ainult seda ja ainult siis pead sööma vaid ikkagi arutletakse läbi päevakava. Teiseks pikast istuvast eluviisist ja suure ülekaaluga ei ole mõistlik kohe jooksma minna. Põhjuseks liigestele suur kaalukoormus ja põrutus. Pigem käimine näiteks kepikõnd ja intensiivselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku-rasva endiselt vähe.....See võiks rohkem muret tekitada,kui mingi C-vitamiini kogus vms.Ja soovitaks ka jõutrenni teha.Jooksmise kohta juba öeldi....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×