Jump to content
Sarge

Taavi Merisalu Blogi

Recommended Posts

Taaskord üks treeningnädal läbi. Võiks anda hindeks 4. Selja trennis oli tunnetus täiesti kadunud, aga selline asi võistlusdieedi ajal on täiesti normaalne. Mäletan, kui eelmine kord valmistusin, siis nädal enne võistlusi kadus mul igal lihasgrupil tunnetus täielikult ära ja seda isegi poseerimises. Olin suhteliselt paanikas ja lootsin, et enne võistlusi saan selle tunnetuse tagasi. Asi lihtsalt selles, et süsivesikuid oli menüüs vähe. Õnneks laadimisega mingi tunnetus tekkis tagasi ja sain võistlused ära võisteldud. :)

Kaal ka vahepeal tõusis, aga tänaseks oli 82.6kg, mis peaks olema suhteliselt täpne see, mis see praegu olema peab. Vähendasin natuke kaloraaži, et nüüd peaks ideaalis 78g rasvu nädalas rohkem põlema. Hetkel on plaanis 289g nädalas põletada, siis peaks kaal enne laadimist olema 80.0kg. Muidugi see kõik on teooria ja toidukoguseid, makrotoitainete vahekorda jms tuleb vahepeal reguleerida vajadusel ja kõik ei saa täpselt plaani järgi liikuda.

Võib öelda, et eile hakkas õige võistlusdieet pihta, sest enam täiskõhutunnet ei eksisteeri. Juba hakkasingi kartma, et saan mugavalt dieedi üle elada, aga õnneks hakkab enesetunne ikka kehvaks minema. :D Minu ja eriti teiste õnneks on mul enesekontroll hea ehk paljud muutuvad enne võistlusi väga närviliseks ja ei suuda inimestega normaalselt suhelda, aga minul seda probleemi pole olnud. :) Kui isegi lähen närvi, siis elan selle välja trennis, mitte süütute inimeste peal. Teine inimene ei ole selles süüdi, et mul on kehv olla ja kehv tuju.

Usun, et kõik võistlejad teavad, millest räägin. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Juba hakkasingi kartma, et saan mugavalt dieedi üle elada, aga õnneks hakkab ikka enesetunne kehvaks minema."

Et siis kehv enesetunne tähendab, et kõik liigub õiges suunas? :D Kas dieet ei peaks ka võimalikult valutult minema? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Juba hakkasingi kartma, et saan mugavalt dieedi üle elada, aga õnneks hakkab ikka enesetunne kehvaks minema."

Et siis kehv enesetunne tähendab, et kõik liigub õiges suunas? :D Kas dieet ei peaks ka võimalikult valutult minema? :D

Võiks, aga võimatu, sest keha on ju pidevas defitsiidis ja ei saa normaalselt toimida. Vähemalt sellisel tasemel küll mitte.

Kõige rohkem tunnen, et mul liigesed ja lihased ei suuda lõplikult taastuda. Nüüd teengi ühe kerge nädala, kus kasutan ainult 40% raskusi ja lihtsalt veedan mõnusalt jõusaalis aega. Nädalavahetusel loodan ka pikema sauna protseduuri läbi teha ja võimaluse korral ka massaaži minna.

Kui keegi tunneb, et tahab mind massaažiga toetada ehk pidevat koostööd teha, siis võib-olla leiame mingi sümbioosi, mis mõlemale sobib. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Eile pidi küll kerge nädal algama, aga kuna jalgu tegingi eelmine nädal kergelt, siis eile tegin veel raskelt. Minek oli üllatavalt hea, kuigi enne trenni sai ainult üks väike Protein Smoothie sisse lastud.

Tegin ühe klõpsu ka ja ülakeha läheb järjest kuivemaks. Jalad ei taha veel järgi jõuda ehk peab kannatama ja lihtsalt jätkusuutlik olema.

post-4814-0-07341300-1441355623_thumb.jp

Sai käidud ka poes ja selline oli mu eilne toidukord. Liha on kottides 2kg ja 1kg. :) Sealihast teen hakkliha ja osa kanafileest panin marinaadi.

post-4814-0-22969200-1441355623_thumb.jp

FitShopist võtsin endale kuhjaga batoone, et toidukordasid asendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ulme kogus Cola 0 - mille jaoks.....??? :blink: :blink: Kas see magus vajadus on tõesti nii suur, et kõik mis kõrist alla läheb peab olema magusa maitsega. Endal on küll nii ,et kui hommikul söön Muah koorejogurtit ca 200 gr ja panen pudru sisse kas Smuuthie Mix või Hera80 ja peale trenni shkae magus - rohkem küll midagi magusat päevas ei soovi....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ulme kogus Cola 0 - mille jaoks.....??? :blink: :blink: Kas see magus vajadus on tõesti nii suur, et kõik mis kõrist alla läheb peab olema magusa maitsega. Endal on küll nii ,et kui hommikul söön Muah koorejogurtit ca 200 gr ja panen pudru sisse kas Smuuthie Mix või Hera80 ja peale trenni shkae magus - rohkem küll midagi magusat päevas ei soovi....

Sellest Cocast jätkub küllaga. Hetkel soodukas ja ostsin väikse varuga. No, magusat ma söön nii palju kui Smoothiest ja sheigist saan. Muidu magus alla ei lähe. Puddingut ka vahepeal, aga magusa isu tuleb alles dieedi lõpufaasis, kui keha hakkab suhkruid nõudma. :)

Off-seasoni ajal ma ei söö absull magusat, sest see ei lähe lihtsalt alla. Sheigi väänan ka korraga ühe lonksuga sisse. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas sellega on, et kas rasvast liha pigem lõunal ja kanafilee õhtuks?

Ei ole vahet, sest mul kõik toidukorrad niikuinii enam-vähem sama valgu, süsivesikute ja rasvade sisaldusega. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirsi-rummi marinaadis grill-liha, kiidan heaks. See on üks parimaid saadaval olevaid variante, suhteliselt puhas filee ja maitselt väga hea. Ainus, mis on veidike parema maitsega oli vist Linnamäe Gruusia grill-liha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rakvere kirsi-rummi ja kaukaasia lihad on tõesti parimad. Hea on ka see, et neid saab osta tk kaupa konsumitest/maksimarketidest.

Kas tüki kaupa ostes on sama mahlased? Tundusid seal kausis maru kuivad ja siis läksin kindla peale välja ning võtsin pakendatult. :P

Selline küsimus ka veel, et kas keegi on näinud suhkruvaba energiajooki kuskil va. RedBull ja Monster (need liiga limonaadi maitsega). Kunagi oli Starter Lite, aga enam pole näinud kuskil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline küsimus ka veel, et kas keegi on näinud suhkruvaba energiajooki kuskil va. RedBull ja Monster (need liiga limonaadi maitsega). Kunagi oli Starter Lite, aga enam pole näinud kuskil.

Statoilis on mingi uus jook. Nime ei mäleta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Pole ammu kirjutanud. Ega elus midagi muutunud ei ole. Magan; ärkan; söön; treenin; nii palju kui tööd on, nii palju käin tööl ja peaaegu kõik. Nädalavahetusel nii palju, et käisin Kädy tädi sünnipäeval ja sai siis mitmeks päevaks toit ette tehtud. Igale poole kuhu läksin, kandsin oma toidumoona kaasas ja ühes taskus ka suhkruasendajat, et kohvi juua. :P Muidugi ei puudunud ka kaal, et kui olin toas, siis sai ikka kohapeal ka süüa teha.

Kerge nädal läks positiivselt ja hetkel on minek hoopis teine. Kuigi jalgu tegin 2 nädalat tagasi kergelt, siis ikkagi kogu keha oli puhanud ja pidin poolte harjutuste puhul raskusi tõstma. Täna üle pika aja ei andnud rind tunda ja sai ka taas 40kg hantlitega positiivse kaldega pingil surumist tehtud. Lamades surumises tegin seeriaid veel väikse raskusega ja ühe seeria tegin ka 125kg otsa, mis üllatavalt ei olnud üldse raske. Kuigi viimati tegin rasket surumist Norras. Hetkel veel lendamisi ei julge teha rinnale.

Homme lähen massaaži ja vaatab, mis teha annab. Hetkel on suurimateks murekohtadeks selg, sääred ja rind. Säärtega on see lugu, et kuna kükin nii põhja kui võimalik, siis on samasugune valu nagu kohe tekiks väsimusmurd. Kuigi kükke teen ainult 5 seeriat kangiga ja 4 seeriat hack-kükk trenažööril ning jalgu hetkel ainult kord nädalas.

Kuna veel suurt nälga ei ole, siis ei ole ka kokakunst eriti arenenud. Kes dieedil olnud, siis need teavad, kuidas fantaasia lendama hakkab ning leitakse 100 erinevat viisi kuidas kanafileed maitsestada ja valmistada. :D

Panen mõned pildid ka enda toitudest. Söön ikka täpselt samamoodi nagu tavainimene, sest ei ole olemas mingeid imetoite, mis rasva põletavad.

Hommikusöögiks puder, võileivad või siis protein pudding. Pilt siis protein puddingust, mis tehtud petiga ja juurde lisatud mandleid ja neljaviljahelbe krõbuskeid. Saab mõnusa koguse toitu. Kauss umbes 1,5-liitrine.

post-4814-0-57415100-1441985236_thumb.jp

Vahepalaks näiteks mingi lihtne tuunikalasalat. Panin lihtsalt palju rohelist (kurki, hiina kapsast, tomatit), tuunikala ja muna ning kõige peale 3% majonees.

post-4814-0-74133700-1441985236_thumb.jp

Lõunaks näiteks üks mu lemmikuid on praetud kanafileetükid aedubadega. Juurde veel täistera makaronid ja rasvadeks 20% hapukoor. Seda ka ülilihtne valmistada ja maitse ka hea.

post-4814-0-40009900-1441985236_thumb.jp

Pärast trenni ikka Protein Smoothie Mix või Whey3 + Malto6.

Õhtuks näiteks kartul hakklihakastmega + lisatud natuke brokolit.

post-4814-0-22201900-1441985236_thumb.jp

Nagu pildid ütlevad, siis mitte midagi erilist. Asi on lihtsalt vahekordades ja kogustes. Vahel harva söön ka puuvilju, aga kuna pole eriline magusa austaja, siis neid väga harva. Pigem võtan kasvuhoonest toodud kurki või tomatit - saab rohkem tarvitada ka neid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Taaskord treeningnädal läbi. Täna käisin tegin pool päeva haljastustöid ehk kaevasin auke ja tassisin taimedele ämbritega ca 100m mäest üles vett. Mõnus selline aeroobse-anaeroobse vahepealne koormus. Kaevamine tõmbas 2 tunniga juba päris tühjaks ära ja edasine oli suhteliselt piin. Tulin koju, tegin süüa, sõin ja 30 minutit lebotasin diivanil. Siis tõusin püsti, panin Shocki sisse, asjad kokku ja trenni. Koju jõudes oli küll väsimus, aga trennis ärkasin ellu ja panin isegi raskust juurde ühel harjutusel, kuigi päeval oli mõttes, et peab võib-olla vähemaks võtma. Trenni ajal Intra joomine aitab kenasti lõpuni kesta nii, et pärast trenni on isegi erksam tunne kui enne trenni. :P Tegelikult on Intral nii hea koostis, et seda võib vabalt ka enne trenni ergutina kasutada ;). Soovitan kindlasti neile, kel on pärast tööd väsimus.

Massaažis käisin Marko Mummi juures ja sai mõnusalt häälepaelad valla lastud. :D Säärtele annan nüüd mõnda aega puhkust ja teen vahelduseks pingilt kükke. Probleem ongi selles, et kükid on liiga sügavad. Aga no, muud varianti ei ole endale häid jalgu saada ;). Üritan igal vabal päeval ennast natukene rullida. Rull täitsa olemas, aga see liiga valus ettevõtmine ja endale sihilikult haiget teha on raske. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taavi,Kuidas Pump+ mõjund või mõjus ka midagi? Annad ehk väikse tagasiside tootekohta ?

Olen võtnud enne magamaminekut ainult. Ma usun, et ega seda magades tunda ei ole. :D Mingeid tasemeid ka mõõtmas käinud ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Pool treeningnädalat läbi. Jalatrennis tegin siis pingilt pausiga kükke ja proovisin suhteliselt kiiruslikult teha. 150kg 5x8 ei olnudki väga hullu. Minu jaoks on umbes peaaegu poolkükk. Kunagi sai 200kg pausiga pingilt tehtud:

Kuna pilt suhteliselt seisab, siis olen ka mõned vangerdused teinud toitumiskavas, tänu millele eile pärast esimest harjutust olin juba tühi ja edasine trenn oli natukene tahtejõu pealt. Sai küll kahes harjutuses juurde pandud, aga ei olnud seda minekut, mis eelmine trenn. Üldiselt söön üsna vähe, sest ei ole enam päevast liikumist nagu eelnev ettevalmistus oli. Homme vast poseerima ja siis saab teada, mis seis on hetkel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli trennivaba päev ja mõtlesin ning tahtsin maale minna rattaga, aga siis hakkas siin tormimoodi asi möllama - jõhker tuul ja vihm. Siis istusin parem kodus ja läksin õhtul korvpalli mängima. Viimati sai kevadel mängitud ja tunne oli päris hea. Nagu eile oleks just mänginud, sest visked tabasid, vastupidavust oli ja kiirus ka ei olnud kadunud. Eks plahvatust ja kiirust jõusaali treening mingil määral hoiab. Sai isegi proovitud, kas hüpatagi jõuan ja kahe käega pealt panna ei olnud mingi probleem. Tegin ühe videoklipi ka, aga see ühe käega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei

Treeningnädal läbi taaskord ja hetkel veel on enam-vähem olek. Õhtuti küll häirib tühjakõhutunne, kuigi söön 50% päevasest toidust enamasti enne magamaminekut, aga magama lähen ikka selle mõttega, et varsti algab uus päev ja saab süüa ning päev lähemale võistlustele.

Tahan, et kiiresti läbi saaks see kõik, sest ma tean, et ei ole saanud 2 aastat korralikult treenida ja toituda, aga ei taha võistlustest suurt pausi ka teha. Pole elus veel kunagi nii kehvasid aastaid olnud, kui need viimased kaks. Lasteaia töö tõttu tundsin oma elus esimest korda stressi (seda ei põhjustanud lapsed)! Lisaks nii palju haiguseid ja põlvevigastus tänu millele ei saanud poolteist aastat üle 60-90kg kükkides kangile peale panna ja muidugi ei unusta ma mitmenädalaseid perioode, kus vedelesin haiguse tõttu ainult voodis. Kuna dieedi ajal tekivad igasugu mõtteid, kuidas uuel hooajal paremini treenida ja kuidas veel paremini toituda, siis olen kõik kirja pannud.

Aga annan siiski endast kõik, mis anda annab. Usun, et tulen umbes sama vormiga lavale, mis eelmine kord ja võib-olla isegi olen siit-sealt ennast paremaks saanud. ;) Kui ma selle kõik suudan läbi teha ja vaim vastu peab, siis teen endale ühe pika pai ja premeerin ennast paaripäevase puhkusega.

Hetkel siis käib kõva töö ka treeninggrupiga, sest ega kaugel ei ole EMV jõutõstmiseski, kus parimad pääsevad võistlema ka Euroopa MV. Loodan ja usun, et suudan Eesti koondist ainult täiendada heade sportlastega. :)

Täna tegin toitumises sellise vangerduse, et vahetasin valkude ja süsivesikute osakaalu ära ehk teen laadimispäeva. Kaloraaži ei muuda hetkel, aga vahepeal on küll tunne, et peaksin natukene tõstma. Kuna olulist jõukadu ei ole veel trennis täheldanud, siis pole vaja veel midagi muuta. Lootsin küll laadimisega kõhtu rohkem täis saada, aga ei õnnestu. Loodan, et lihastesse tuleb siis vähemalt mingi eluvaimgi sisse.

Siiski pean veel tänama Workout Shocki ja Intrat, sest ilma nendeta ma ei elaks vist ühtegi trenni enam üle. Toovad trenniks eluvaimu sisse ja aitavad ilusti lõpuni kesta. Paljud on juba küsinud, et milline on parim maitse, siis hetkel võin öelda, et mustsõstra! Shocki soovitan tarvitada tühja kõhuga 30 minutit enne trenni vähese veega (ca 200ml). Intrat trenni ajal 15g ja kes tahavad taastumist kiirendada, et järgmine trenn veel kõvemini lammutada, siis ka pärast trenni 10-15g. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Mõtlesin, et kuna kaua aega pole kirjutanud ja endast teada andnud, siis kirjutan siia (Taavi blogi kõige õigem koht hetkel) mis minust saanud on.

Kadunud ma ei ole kuhugi, sügisest alustasin õpinguid Tartu Ülikoolis Kehakultuuri erialal. Oli ka muid variante, kuid see tundus sobivat kõige paremini ja hetkel ei saakski rohkem rahul olla.

Trennide kohapealt olin tõesti vahepeal siin pisut tagasitõmmanud. Treeningud olid pigem harrastustasemel(jõusaal, jalgpall), kui rohkemat. Oli plaanis küll kulturismis sügishooaeg kaasa lüüa, kuid Taaviga sai otsustatud, et hetkel ei hakka keha dieediga kurnama(kes kehakultuuris käinud, teab milline koormus on esimesel kursusel). Seega hetkel baseerun rohkem jõutõstmisele(baasharjutustega) ja kindlasti lähen sügisel proovima Eesti rekordeid ja loodetavasti ka kaasa lüüa EMil.

Teen kaasa ka Fitness5 EMV. Kuna vastased on kõvad, siis isiklik eesmärk on kükkida vähemalt 30+.. :D kükk ruulib

Hetkevorm on üllatavalt hea(ka endale imestuseks), nii vastupidavuses, jõunumbrites, kui ka visuaalses pildis ja loodetavasti see ka ainult areneb.
Nagu mainisin, siis koolis hetkel koormus üsna suur, enda trenne üritan teha vähemalt 4x nädalas, kuid sinna lisandub ka kooli poolt päris mitmeid tunde treeninguid päevas erinevatel aladel. Kuna keha vajab tänu suurele koormusele koguaeg sööki, siis tõuseb ka kaal vaikselt, mis hetkel ei ole väga hea, kuna eesmärk on ikka võistelda -66kg kategoorias. Aga ma armastan toitu ja sellega ka see probleem :S

Aga kokkuvõtlikult on lähitulevikus võistelda jõutõstmises ja fitness5-s. Järgmine aasta tahaks kindlasti teha kaasa sügisel kulturismis, sest lavaigatsus on tõesti juba üpris suur.. :D Eks näis, proovin ka jooksvalt teada anda oma progressist EMV poole, kui ise ei anna, siis lasen Taavil anda.. :D seniks aga olge tublid!

Muudetud kasutaja MariusL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Marius siin valetab oma vormi kohta. Alles pole midagi kui ainult üks sardell. :) Aga küll asi paranema hakkab ;).

Eile tegin ise sellise jõhkra jalatrenni, et võtsin üle 2 aasta turjale 160kg kükis. Ei olnud raske, aga kahjuks sääred andsid ikka tunda ja usun, et kuni võistlusteni teen igaks juhuks pingilt kükke. Mõnes harjutuses toppisin isegi raskust juurde. Laadimisest oli ikkagi kasu ;).

Kahjuks aga see lõbu kaua ei kestnud ja täna jõudsin esimese harjutuse rinnatrennis ära teha ja kumm tühi. Rind ka paremaks läinud ja täna sai isegi üle pika aja kolmekohalise numbriga 5 seeriat tehtud ehk 100kg 5x8. Võib-olla järgmine nädal 105kg 5x8, aga eks näeb kuidas olukord on. Võib-olla olen nii tühi, et pean üldse raskuse alla võtma. Lamades surumine on alati esimene asi, mis võistlusdieedi ajal ära kaob.

Söön ikka tavapärast toitu ja täna tegin endale makarone ja sealiha.
post-4814-0-14582200-1443119571_thumb.jp

Ei oska midagi eriti kirjutada. Kui on midagi mida keegi teada tahab, siis küsige julgelt. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×