Jump to content
Sarge

Taavi Merisalu Blogi

Recommended Posts

Mitu grammi valku päevalõikes tarbid hetkel? (sorri kui hiljuti see siit läbi käinud on :) )

Proovin minimaalselt 160g süüa, aga eesmärk on iga päev 200-220g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovin minimaalselt 160g süüa, aga eesmärk on iga päev 200-220g.

Mul ligikaudu samad kogused.

Selliste kogustega peaks sulle siis varsti lihasmassis loogiliselt järgi jõudma? :D

(kuigi kaloraaž on ca 2x väiksem)

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ligikaudu samad kogused.

Selliste kogustega peaks sulle siis varsti lihasmassis loogiliselt järgi jõudma? :D

(kuigi kaloraaž on ca 2x väiksem)

Ega ainult valgukogus ei määra lihaskasvu ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Eile tegin kergelt jalga, sest testid ikka võtavad ka omajagu energiat ja annavad jalgadele koormust, sest kõik katsed on ju max plahvatuse ja kiirusega.

Tegin ebastandardseid harjutusi: ühe jalaga kükk 22kg hantlitega, hack-kükk trenažöör, kõverdamine ja sirutamine.

Täna tegin rinda, õlga ja triitsa. Trenni pikkus tuli poolteist tundi koos soojendusega. Kädy vaatas täna oma kõhtu ja tegin pilti. Käsi küll värises, sest just tulin rööbaspuudelt maha ja tänu sellele "klotsid" udused :D.

post-4814-0-01670500-1427478983_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Eile sai tehtud selga, õla tagaosa ja biitsepsit. Pärast seda Tartusse süüa ostma ja soodukas on hetkel Talleggi kanafileesingile - 1.15€. Ostsin endale 9 pakki säilivusajaga 18.04.2015. Peaks mõneks ajaks muretu olema. Lisaks sai tehtud ka väike laadimine pitsa näol Pizza kioskist. Lemmik on Papa Carlo ja kes tahavad Eesti parimat pitsat, siis www.pizzakiosk.ee. Vahel võib, eriti pärast võistlusi kohe ennast premeerida ja korraks inimesena tunda ;).

jPoVpHG.png

Täna tegin jalgu ja ju vist pitsa pealt lasin, sest hommikul enne trenni sõin ainult ühe kodujuustu, aga powerit oli normaalselt ning kurta ei saa. Väsimust trennis ei tekkinud. Ju omal kohal on ka Workout Intra, mida tarbisin täna enne trenni ja trenni ajal. Shock sai otsa :(. Intra ongi universaalne lisand, mis sobib ka enne trenni kasutamiseks ja on ergutava toimega l-tsitrulliin malaadi näol.

Tegin täna kükki ja viimane seeria 160kg. Mõni harjutus hiljem ka hack-kükk trenažööril kükid, kus läksin ka raskustega ülespoole, sest iga seeria tundus kerge. Tegin video ka ning sügavust paistab olevat. :) Teen jalgu ikkagi üsna kergelt. Soov oleks ülakeha järgi aidata, et proportsioone parandada.

Põlved on ka paremaks läinud. Ei tea, kas tõesti Joint+ on head tööd teinud? Aga jätkan igatahes selle võtmist ja vaatan, mis toimuma hakkab. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pizzakiosk on tõesti parim. Välja arvatud siis kui Pärnus elad ja on luksus Steffani pitsat süüa :P

Muudetud kasutaja 0ttt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pizzakioskis on 90% sai ja väga vähe lisandeid peal ju, pärast jääb süsivesiku laksust magama ka veel...

Hmm... Ma kahtlen, et sa oled Pizzakioski pitsat söönud. :D Lisandeid on korralikult, samuti juustu ja põhi on hea õhuline. Ma olen suhteliselt valiv pitsade suhtes. Üks pitsa oli vanasti veel hea - Rimi kanapitsa. Aga nüüd millegi pärast on põhjad paksemad ja kate on väiksemaks jäänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pizzakioskis on 90% sai ja väga vähe lisandeid peal ju, pärast jääb süsivesiku laksust magama ka veel...

Eks maitseasi. Mõnele meeldivad õhukse kuivanud põhjaga pitsad.

Aga pizzakiosk.,.das it mane.

Kui pizzakiosk alguse sai oli neil hoopis mu kodulinnas pizzarestoran ja seal oli pizzabufee...45 EEK-i eest sai süüa niipalju kui jaksasid....siis läks ikka kaks pitsat korraga,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vormipildid, kui ma olin 6 kuud trenni teinud ja valmistusin esimesteks võistlusteks. Just olin haiglast välja saanud ja läksin Marek Kalmuse juurde Elvasse poseerima. Esimestel võistlustel märkisingi oma treeneriks Marek Kalmuse ja Imre Vähi, sest nendelt sain oma esimesed teadmised kulturismi kohta.

Tore, et need pildid leidsin, sest muidu oli tunne, et ma ei olegi arenenud pea 5 aastaga. :)

post-4814-0-01427600-1427917965_thumb.jp

post-4814-0-27064900-1427917965_thumb.jp

post-4814-0-52964800-1427917965_thumb.jp

post-4814-0-75847100-1427917965_thumb.jp

post-4814-0-97383700-1427917965_thumb.jp

Fotod teinud Marek Kalmus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Pole kaua jälle kirjutanud. Mis seal salata, sai vist natukene trennis üle pingutatud ja immuunsüsteem ei pidanud koormusele vastu ning andis järele (lasteaias töötamise rõõmud :D). Pea nädal aega olin palavikus ja kummalisel moel täna oli kehatemperatuur 36.7'C ja sain LEKVile minna. Pärast pikka ja väsitavat päeva oli temperatuur küll 37.4'C tõusnud, aga väsimus on sellest üle. :D Usun, et esmaspäeval olen juba saalis ja teen trenni. Teen taastava nädala, siis teen endale uue kava, kus hakkan rõhku panema natukene rohkem raskustele. Mitte muidugi kõigis harjutustes, sest ei ole vigastusi vaja.

Võistluste kohta ei oska eriti öelda, aga seda võin kindlalt väita, et kõik kes täna võistlesid olid tublid ja võitjad! Nüüd saab ainult paremaks minna ja usun, et kõigile andis võistlus palju motivatsiooni juurde. Algajatele kindlasti elu kogemus ja loodan, et teie oma esimest võistlust mäletate positiivsena, sest alati ei ole tähtis võit teiste üle, vaid hoopis enda üle! Mina oma esimest võistlust kahjuks ei mäleta, sest närv oli nii suur. Ainuke asi, mida mäletan oli see, et ma läksin lavale ja järgmine hetk jalutasin juba lavalt maha. :D Võib-olla mõnel oli täna samamoodi.

Absoluudi valimine oli huvitav. Selleks ajaks messide ala oli rahvast tühi ja sain vaatama tulla. Esimesed kolm meest olid võrdsed ja ega 4. ja 5. kohtki neist sammugi maha ei jäänud, vaid umbes pool sammu heal juhul.

Palju õnne kõikidele osalejatele - nüüd järgmine käik sisse ja uued lavad ootavad vallutamist! Palju õnne ka tänastele peakorraldajatele Estale ja Imrele hästi õnnestunud võistluse puhul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piltide kirjelduse põhjal - olid olnud lihtsalt noor mees, sattusid haiglasse, tulid välja, alustasid esimesi jõutreeninguid, tegid 6 kuud, ja - hopsti - sellised jalad all. Ütle siis veel, et geenid ei ole määravaimad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piltide kirjelduse põhjal - olid olnud lihtsalt noor mees, sattusid haiglasse, tulid välja, alustasid esimesi jõutreeninguid, tegid 6 kuud, ja - hopsti - sellised jalad all. Ütle siis veel, et geenid ei ole määravaimad :)

Oled asjadest valesti aru saanud.

Tegin trenni, olin meningiidiga haiglas, tulin välja nädal enne võistlusi ja lavale. :D Haiglas kaotasin päris mitu kilo sealse toidu peal olles.

Ise olen terve elu pikkade kiitsakate jalgadega olnud ja seda isegi sõbrad/tuttavad lapsena öelnud, et sul nii pikad ja peenikesed jalad. Asi võib-olla selles, et kui ma jõusaalis käima hakkasin, siis esimese asjana ma õppisin kükkimise ära (Andres Viksi käe all). Ja kui jõusaali kursakatega läksime, siis esimesena ma tegin raskeid kükke ja edasi vaatasin, mida veel võiks teha. Surumine ei ole mind kunagi tõmmanud ja võib-olla sellepärast ka väike rind. :P

Jalatrennid on alati mu lemmikud olnud. Kui teised tegid jõusaalis pilte biitsa trennide ajal, siis mul olid pildid, kus kang turjal. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei nori, aga selgitust küsiks siiski üle " Vormipildid, kui ma olin 6 kuud trenni teinud ja valmistusin esimesteks võistlusteks. .. "

neil fotodel oled teinud 6 kuud trenni - enne seda olid olnud pikkade harjavarte otsas.. ja siis 6 kuud kangiga kükke teinud - no kas ikka saan valesti aru?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei nori, aga selgitust küsiks siiski üle " Vormipildid, kui ma olin 6 kuud trenni teinud ja valmistusin esimesteks võistlusteks. .. "

neil fotodel oled teinud 6 kuud trenni - enne seda olid olnud pikkade harjavarte otsas.. ja siis 6 kuud kangiga kükke teinud - no kas ikka saan valesti aru?

Usun, et hea efekti jätab pisikene ülakeha ja madal rasvaprotsent. Aga ei väidagi, et jalad alluvad mul treeningutele paremini kui ülakeha. Näiteks biitseps on siiamaani olematu - teen, mis ma teen, aga ikka ei kasva. Geneetiliselt on muidugi igal inimesel mingid piirid ja eeldused, aga loodan, et minul ei ole veel seda geneetilist piiri ette tulnud. Näiteks minu suguvõsas ei ole ühelgi inimesel selliseid jalgu nagu mul. Isal ja vennal on täpselt sama lihaskuju, aga kordi väiksemate ümbermõõtudega. Aga nüüd LEKVil noorte kategooriat vaadata, siis mul poleks sellisena asjagi olnud , sest 16-aastased poisid on kõvasti paremad kui mina oma esimestel võistlustel, kuigi ma olin 4 aastat vanem. :)

Mul ei ole ühtegi rasket jalatrenni olnud, kus mul ei oleks tunnet, et tahaks oksendada. Pilti on mõned korrad tahtnud eest ära visata ja dieedi ajal olen ka korra nn blackouti langenud, kuid päris ära ei minestanud. :)Hardcore, onju!? :D

Näite saan ühe kuti kohta tuua, kes samuti kuidagi ei suutnud oma peaga jalgu endale alla kasvatada. Tegin talle kava ja andsin veel üldist nõu toitumise ja treeningu koha pealt ja mõne kuuga sai juba uskumatult mitu cm jalgade ümbermõõdule juurde (6-8cm). Kaal liikus pigem alla ehk rasva arvelt see ümbermõõt ei suurenenud. Tegemist ei olnud algajaga, vaid aastaid jõusaaliga tegelenud ca 20 aastase noormehega. Aga jälle ei väida, et iga inimene suudaks kuuga 1 cm juurde kasvatada. :)

Eks nagu iga ala puhul aitab kaasa üldine sportlik minevik. Mida sportlikum noorena, seda suurem tõenäosus on, et sel inimesel on täiskasvanuna eelis paremaks sportlaseks saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Pole kaua kirjutanud ja ega ei olegi midagi kirjutada ka, sest trenni ise pole teinud. Raske on jõusaalis teisi juhendada, kui ise ei või raskusi kätte võtta. Kui harjutust ette näitan, siis on selline tunne, et tahaks ise praegu treenida. :D

Eile käisin ka arsti juures ja võeti proove. Senised proovid näitasid, et kõik on korras ja mingit viirust, kroonilist viirust ja põletikku ei ole ning kõik näitajad korras. Mandlid korras, maksanäitajad korras jnejne ehk kõik on korras. Veenist andsin ka verd ja need tulemused saan kätte esmaspäeval. Kaks nädalat on olnud palavik, aga köha, nohu vms mitte midagi ei ole - kõik korras. Olen inimestega suhelnud ja siis ma pole ainuke, kellel hetkel on täpselt sama jama.

Nüüd jääb kuu aega, et haigusega kaotatud vorm taastada, siis kaks kuud aega, et areneda ja võistlusdieedile minek, et sügisel võistelda, sest augustis peaks juba kaloreid kärpima hakkama. Hetkel on plaanis 4 kuud dieeti teha, aga kui suvel rasvaprotsent peaks langema, siis võib-olla saab veel lisa 2 nädalat mõnusamalt süüa. Üldiselt suvel soojade ilmadega isu on väiksem ja paratamatult on mul alati rasvaprotsent langenud.

Võtsin endale BCAA kapsleid, sest neid saab lihtsamini tarvitada ja kaasa võtta kui pulbrit. Kui peaksin väljaspool Nõod või Tartut trenni tegema, siis hea kaasa võtta. Kuna eelmine suvi sai ka hübriid-jalgratas ostetud, millega ma pole veel ühtegi pikemat sõitu teinud, aga on plaanis, :D siis hea krõbistada sõidu ajal. ;)

Lisaks aminohapetele ka kreatiini, mida kavatsen koos Beta-alaniiniga tarbima hakata. Seda kõike siis kui treeningute juurde saan taas asuda ja trennid hakkavad hoogu koguma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Sain vereanalüüside tulemused ja midagi rõõmustavat ei olnud. 24. aprill lähen uuesti proove andma ja siis selgub, kuidas asjad läinud on. Hetkel enesetunde järgi tundub, et asi läheb ainult paremuse poole, sest hetkel on juba nn haiguse järelnähud ehk idee poolest peaks haigus olema lõpufaasis. Füüsilist koormust veel anda ei või.

Silvariga arutasin ja ta ütles, et ei mõtleks negatiivselt ja suudan ikka sügisel lavale tulla. Alla ei anna ja arutame nädalavahetusel treeningplaani üle, et sügisel mahajäänud lihased paremas konditsioonid lavale tuua. Ainult tahet on vaja!!!

Olen varemgi öelnud, et kui keegi tahab minu all treenida ja võistelda, siis mind ei huvita talent, vaid töötahe!

Me kõik suudame, kui on tahet!
https://www.youtube.com/watch?v=NoTTtu-f5oo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsau!

Tundub, et asi liigub jälle vaikselt paremuse poole. Täna näitas kraadiklaas alla 37'C, mis arsti sõnul on roheline tuli treeningutele. Lubati teha hoidvaid trenne. Aga minu hoidva trenni raskused on raskemad kui mõne mehe max raskused :mellow:. Pean veel natuke arstiga konsulteerima sel teemal. Püüdsin kuni 50% maxist teha harjutusi, et ennast väga ei koormaks.

Mõnusa full-body trenni tegin. Kaks harjutust jalgadele, kaks rinnale, kaks seljale, üks triitsepsile, üks õlale ja üks harjutus ka biitsepsile. Trenni kestvus koos soojendusega peaaegu tund. Kui homme ja ülehomme hea olla, siis võib-olla teen kõik 3 päeva järjest sellise full-body.

Hea tunne kui veri käib lihastest läbi üle pika aja. :D

post-4814-0-00725200-1429096262_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi inimesed soovisid, et kirjutaksin võistlustest ka endapoolsed tagasisided. Eile käisin Eesti Karikavõistlustel ja mõne sõnaga räägin, mis toimus minu slmade läbi :).

Kaalumine alguses venis, aga lõpus läks kiiresti. Järgmine aasta tehakse kindlasti maksmisel muudatusi ehk ülekandega ja võistlejatel soovitan muusika võtta ka USB pulgal kaasa, sest siis saab kiiremini vabakava muusika arvutisse laadida.


Tegelikult see kaalumise ja võistluste vahe on isegi suhteliselt OK pikkusega kui tulla kohale terve klubi täie võistlejatega. Näiteks meil Silvariga oli grimmida ca 10 võistlejat. Kell 13.15 alustasime ja ühtegi pausi grimmimisest ei teinud ning lõpetasime 15.45. Ehk 15 minutit enne avakõne lõpetasime.

Mainin veel ära, et keegi ei pea ennast solvatuna tundma, sest see pelgalt minu arvamus asjadest. Kes leiab siit midagi, mille üle veel arutleda, siis vabalt - andke tuld! Loodan pigem, et annan nii positiivset, kui ka negatiivset tagasisidet, millest pigem õppida kui solvuda. :) Sest kui ise pidevalt asja sees olla (ennast peeglist vaadata või enda õpilast vaadata), siis võivad mõned asjad lihtsalt tunduda teisiti kui kellegi kõrval olla.

Natuke ka võistlustest. Rannafitnessi ei näinud ja noori ja kergeid juunioreid ka mitte. Aga raskekaalu juunioreid oli äge vaadata - Siim vs Tanel. Seekord jällegi Tanel parem, kuigi Siim oli näidanud vormi suhtes arengut. Siimule selline soovitus, et natukene rohkem tähelepanu reite lähendajatele, siis näeb jalg komapaktsem välja, muidu väga kõva!

Lühikesed klassikud ehk kuni 175cm. Suhteliselt võrdsed mehed, sest kõigil olid omad plussid ja miinused. Mina oleksin ise järjestuse teisiti pannud - 1. Rain, 2. Peep ja 3. Oleg.

Klassikaline kulturism -180cm. Allan massilt jääb alla, aga mees pole kordagi kehva ettevalmistuse ja vormiga lavale tulnud! Siim vs Imre - eks mõlemal on omad plussid ja miinused. Vormid olid mõlemal mehel head, selle kohta pole midagi halba öelda. Siimule jalad alla ja klassikas kõva vastane kõikidele tegijatele. Kõht on sama pilkupüüdev nagu Imrel. :)

Klassikaline kulturism 180+. Sten näitas edasiminekut ja Ants oli ka kõva! Rainis teeb mõned aastad veel trenni, liha peale ja võib asja saada küll. Lavaline nauding on juba olemas ja see on selle ala puhul tähtis! Seda ka, et Ants võiks Olegile fitnessis konkurentsi pakkuda. :D

Kulturismis Abrossimov oli ikka sama nagu iga võistlus. Võiks mees üks kord korraliku vormi teha, siis saaks osaleda ka absoluudis, sest liha on mehel küljes. Abrossimov võitiski lõbusa ja laheda vabakavaga 3. koha. Ott oli nagu Ott ikka.... Aga Raigo oli ülikõva! Natuke liha seljale ja kätele, siis Otil ja Janaril higistamist kõvasti, et võita! :) Raigo puhul meeldis mulle põhimõtteliselt kõik. Ilus oli vaadata – reljeef olemas, lihased olemas, jalg ülivõrdes ülikõva, proportsioonid paigas – VÕIMAS!

Bodyfitnessis oli küll Darolal napp võit. Küljepoosides jäi kindlasti alla, aga eest ja tagant jälle edestas.

Bikinis oli tase ikka päris ühtlane. Tulevikku on kõvasti ja järjest paremaks naised muutuvad. Võistluste ajal mõtlesin, et kui kunagi esimest korda naised lavale kõndisid, siis oli nagu nn „naised tänavalt“, aga nüüd on pilt hoopis teine! Reeta ei ole vist mõtet eraldi mainida, sest Reet alati ülihea olnud.

Kokkuvõttes oli väga äge võistlus ja kõik, kes laval käisid olid tublid! Usun, et iga võit andis motivatsiooni edasi tegeleda ja kaotus andis motivatsiooni paremaks saada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Pole kaua kirjutanud ja päris tihe elu on olnud viimane nädal.

Trennidega olen kergelt alustanud ja teen 40-50% koormusega 5-jaotatud kava järgi. Nüüd uus kava ja põhirõhk rinnale ja kätele. Teistelt lihastelt sai koormust alla võetud ja nüüd trennid nii lühikesed, et selline tunne nagu ei olekski midagi teinud. :)

Kolmapäeval sai tehtud degusteerimist TÜ ASKis ja kuigi on päris palju degusteeritud, siis on ikkagi neid veel vaja teha. Karamelli pudding läks paremini peale kui laimi-juustukoogi pudding. Mulle endale meeldib laimi-juustukoogi rohkem. Kõige maitsvamaks peeti Hera80 kreemiküpsise valgupulbrit.

Legend Kaja Hermlinile ka väga meeldisid puddingud ja tal on plaan jogurt menüüst välja võtta ja see asendada puddinguga - õige valik!

post-4814-0-89375700-1430164214_thumb.jp

Hetkel olematud biitsepsid. :)

post-4814-0-96015200-1430164223_thumb.jp

Laupäeval käisime ka jõutõstmise võistlustel: http://www.easl.ee/index.php?id=6339

Sai ka Nõo tiimiga välja mindud ja palju isiklikke rekordeid tehtud. 3 võistlejat ja 5 Eesti rekordit!
Kindlasti kavatseme suurema väega sügisel EMV välja tulla. Kahe võistleja puhul võtame mõnedsajad grammid alla, mis sai juurde võetud, sest registreerisid ennast raskemasse kaalukategooriasse. :)

post-4814-0-23947400-1430164344_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Käisin täna arsti juures oma vereanalüüsi tulemusi vaatamas. Peaaegu kõik on korras ja nädal-nädala haaval võin koormust tõstma hakata.

Tänases trennis 7 harjutust ca 30 minutit. Isegi sellisest väikesest koormusest tekib lihasvalu, aga mõnus. :)

Mariusega sai ka üks päev vorm üle vaadatud ja poiss on arenenud. Aastasest võistluspausist kulturismis on kasu olnud, aga samas sai ka jõutõstmises korralikult lammutatud ja isegi Eesti rekord oma nimele vormistatud. ;). Eks sellise seljaga peabki Eesti rekordi väärilisi tulemusi tõmbama.

post-4814-0-43354600-1430253857_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Olen 15-20% raskusi suurendanud, aga ikka ei ole seda õiget feelingut sees. Järgmine nädal tõstan koormust umbes 30% kanti ja võib-olla varsti saab juba arendavaid trenne ka tegema hakata. :)

Täna tegin alguses soojenduseks korvpalliviskeid 30 minutit järjest. Kuna kuu aega pidin trennidest eemal olema, siis teisipäeval on juba poolfinaali esimene mäng ning natukene võiks ikka punkte ka meeskonnale tuua. Tegin kõiki asju jooksuga, et natukene vastupidavust ka arendada. Hetkel hemoglobiin madal ja kuna kuu aega ainult arvuti taga istunud või voodis lamanud, siis eriti platsil joosta ei jõuagi. Tegin vabaviskeid laskesuusatamise stiilis, et kui kaks järjest sisse või esimene mööda, siis jooksin teise korvi alla ja viskasin seal. Kuna seisakut otseselt ei teinud ja mõned visked ja jumpshotid, siis viskeprotsent 70%. Pärast viskasin keskendunult ja ikka pulss üleval nagu mängus, siis oli tabavus 80%. Kolmepunktiviskeid ka tegin ja see tõmbas mõnusalt läbi ikka. Aga tabavus oli hea ja kui mängus peaks ka nii minema, siis peaks hea edu saama teiseks mänguks sisse. :)

Pärast kossu läksin jõusaali õlga tegema. Üksi ikka maru igav. Vahtisin peeglisse ja tõmbasin reie ka paljaks, et kas sellest midagi alles ka jäänud on. Midagi nagu on - istudes lömastan kakspea ka kergelt laiali, siis eriti mõnus efekt. :D

post-4814-0-55545800-1430585730_thumb.jp

Kaloraaži hoian hetkel 3000kcal, sest füüsiline koormus väike ja ei ole mõtet rasva ka süüa ennast. Aga olgem ausad, eriti isu ka veel ei ole nii suurt, et saaks 3500+ sisse ajada. Haigena oli alguses üldse kaloraaž 500-800kcal. Mida tervemaks sain, seda rohkem suutsin süüa ka. Nii, et jah... vajab natuke harjumist kaloraaži tõstmine. Korraga pole mõtet, vaid ikka järk-järgult üles minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Eile sai jälle natuke aeroobset/anaeroobset tehtud, aga seekord sulgpalli näol. Tegime paarismängu Mariusega sulgpallurite vastu. Häbisse ei pidanud jääma. Kui meil oleks olnud kõverate Isometric 20 asemel korralikud reketid koos gripiga, siis oleks vast parem tulemus olnud :D. Nagu ikka, ega mees ei mängi, reket mängib! ;)

Pärast seda tegin selga, millele kulus 40 minutit. Täna tegin käsi ning trenn venis 30 minuti peale, sest täna oli rahvast ka ja pidin hantleid jagama ning juttu ka jagus pikemaks. :) Eks kui raskused suurenevad, siis muutuvad trennid ka pikemaks, aga ei näe niisama passimisel ka mõtet.

Tegin ühe maitsva kanafilee retsepti ka, mis sobib massilisajaks väga hästi, sest ühe toidukorra kaloraaž on 1200kcal. Nii palju kui mina jõuan ära süüa, siis on toidu kalorsus 1200kcal ja kui veel piima kõrvale juua, siis 1600kcal, mis on minu puhul juba poole päeva toit.

  • 200g kanafileed
  • 200g vahukoort
  • 50 sulajuustu
  • 1 sibul
  • 70g brokkolit
  • 0.5 kuubikut puljongit
  • 60g riisi

Kõige pealt tükeldan kanafilee kuubikuteks, maitsestan ainult pipraga ja praen. Kui on enam-vähem küps, siis lisan viilutatud sibula ja praen veidikene. Kui sibul on pehmemaks läinud, lisan külmutatud brokkoli ja praen nii kaua kuni need on üles sulanud. Siis valan 200g vahukoort peale, lisan pool puljongi kuubikut ja segan nii kaua kuni vahukoor keema läheb, siis lisan sulatatud juustu, sest siis sulab juust ära ja saab kohe ühtlaseks massiks segada. Kui kaste on valmis, siis samal ajal on ka riis ära keenud. Kurnan riisi ära, panen kaussi ja valan kastme peale ning segan ära.

Kokku: 1200kcal.
Valke: 65g
Süsivesikuid: 54g
Rasvu: 82g

Joogiks võiks olla mingi mahl, siis saab süsivesikuid juurde. Näiteks 500g apelsinimahla ja kohe 50g süsivesikuid olemas ja kaloraaž 1450kcal. ;)

post-4814-0-59482400-1430755418_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×