Jump to content
viskaleili

Jõusaali kava.

Recommended Posts

Olen käinud jõusaalis umb 5 kuud ja terve selle aja mul oli selline kava: Esmasp: Rind. Teisip: Õlg. Kolmap: triits ja biits. Neljap: Selg ja reedel jalad, kuid nüüd eelmine nädal, muutsin oma kava nii, et triits ja biits läksid erinevale päevale. Kas on nii sobilik või on parem teha biitsa ja triitsa samal päeval?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda kava vaadates...vahet pole. Soovitan mõne mõistlikuma kava valida.

Räägid sa äkki lähemalt, mis selle kavajuures siis nii valesti on ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eeldades, et sa oled naturaalne, siis treenitavad lihasgrupid on liigselt laiali jaotatud. Suunates terve päeva ühele väikesel lihasgrupile (biitsepsile/õlale/triitsepsile), siis ei saa rääkida väga suurest intensiivsusest ega treeningmahust - kui palju sa harjutusi ühele sellisele lihasele ikka teed, paar-kolm tükki ehk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägid sa äkki lähemalt, mis selle kavajuures siis nii valesti on ?

Nt. treeningsagedus. Triitseps saab vatti kolmel järjestikusel päeval. Õlg saab vatti kahel järjestikusel päeval. Samas Rinda, selga ja jalga treenitakse iga 7 päeva tagant, mis pole sugugi kõige optimaalsem. Ning eraldi käte päev??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen käinud jõusaalis umb 5 kuud ja terve selle aja mul oli selline kava: Esmasp: Rind. Teisip: Õlg. Kolmap: triits ja biits. Neljap: Selg ja reedel jalad, kuid nüüd eelmine nädal, muutsin oma kava nii, et triits ja biits läksid erinevale päevale. Kas on nii sobilik või on parem teha biitsa ja triitsa samal päeval?

Mul endal pole näiteks üldse mingit käepäeva.Kõik gainsid läinud nüüd ilmselt. :) Püüa energia suunata pigem suuremate lihasgruppide rind-selg-jalg mahu suurendamisse/raskuste suurendamisse.Töömaht loeb nkn,kuidas sa seda jaotad on vaba valik.(splitid,teed fullbody,üla-alakeha jne) Käed,õla,biitsa võid ühel päeval ka teha,või nädala peale laiali loksutada.Ma isiklikult ei näe algajal mõtet splittimisega nii lolliks minna. :) Kui oma peaga leiutamisega hätta jääd,võid mingi kava ka krabada.Tähtis on järjepidev olla ja trennis mitte lolli mängida,küll siis tuleb. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nt. treeningsagedus. Triitseps saab vatti kolmel järjestikusel päeval. Õlg saab vatti kahel järjestikusel päeval. Samas Rinda, selga ja jalga treenitakse iga 7 päeva tagant, mis pole sugugi kõige optimaalsem. Ning eraldi käte päev??

Mis siis, et rinna päeval saab ka triipseps tööd teha, see ei tähenda et seda tuleks treenida nüüd ainult rinna päeval. Kindlasti on ka sinul kavas harjutusi kus üks lihas saab koormust mitmel päeval. Kohe inimene kava maha tegema, teadmata detaile, on päris lame ikka sinu poolt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis siis, et rinna päeval saab ka triipseps tööd teha, see ei tähenda et seda tuleks treenida nüüd ainult rinna päeval. Kindlasti on ka sinul kavas harjutusi kus üks lihas saab koormust mitmel päeval. Kohe inimene kava maha tegema, teadmata detaile, on päris lame ikka sinu poolt.

Jama pole mitte selles,et väiksemad lihased nagu triits,biits jne saavad topelt vatti,vaid selles,et suuremad lihasgrupid nagu selg-jalg-rind ei saa.Suurem energia võiks minna just nende suurema kolme peale. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis siis, et rinna päeval saab ka triipseps tööd teha, see ei tähenda et seda tuleks treenida nüüd ainult rinna päeval. Kindlasti on ka sinul kavas harjutusi kus üks lihas saab koormust mitmel päeval. Kohe inimene kava maha tegema, teadmata detaile, on päris lame ikka sinu poolt.

Kas peaksin sellise viletsa jaotuse heaks kiitma? Ma soovin teemaalgatajale parimat ja soovitan tal seepärast mõistlikum jaotus valida. Kui ta kehaehitamisest tõesti huvitatud on ja asjasse süveneb, saab ta muidugi varem või hiljem ise ka asjadest sotti.

Aga eks inimene peab ikka kõik ise ära proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×