Jump to content
tereummikust

Intermittent fasting

Recommended Posts

Aga asjakohast juttu ka paastumine kohta. Oma uurimistöös analüüsides teadusuuringuid selgus ka üks päris põnev asi. Nimelt, vahelduv paastumine säilitab paremini dieedil olles lihasmassi, võrreldes tavalise kalorite piiramisega. Loomulikult allikaid on vähe ning sellest perspektiivist tuleks asja edasi uurida.

Või enda peal järele proovida... saaksid omale absoluutse tõestuse selle kohta kuidas tegelikult on.

Sa võid uurida "teaduslikke" tekste palju tahad, aga kui endal kogemust pole, siis millest sa järeldad et see tegelikult ka tõsi on? Nii nagu mind pidevalt süüdistatakse ja mida veel... Mul on endal isiklik kogemus, lisaks sellele et olen ka järele uurinud ja läbi mõelnud, ja on järele proovides tulnud välja et kõik see mis on kirja pandud ei olegi tõsi. Enne kui pole ise proovinud on väga raske kindlalt teada kuidas tegelikult on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui võrrelda minu antud tekste, ja sinusuguste antud tekste, siis on ilmselge kes siin trollib.

Trollimise mõiste pole inimestele selge. Näiteks arvavad enamik, et õigekirjaga norimine on õilis ja ei saa kuidagi klassifitseeruda trollimiseks, aga tegelikkuses on tegu puhtakujulise grammatika trolliga (selle kohta oli hea pilt kunagi netis, mida hetkel ei leia).

Kõik, kes siin teemavälist arutlust toitsid, on ka teemasid kaaperdavad trollid, aga vaevalt nad seda tunnistavad.

Kui valdkonna vastutavalt isikult küsida asjakohane küsimus ja sisulise vastuse asemel kopipasteerib ta vastuseks 10 aforismi FaceBookist, siis see on ka trollimine, kuna vastutuslikult isikult oodatakse ikkagi sisulist vastust, mitte mingeid Facebooki nalju.

Nagu näete siis suht lai on see trollimise mõiste ja enamik harrastab seda, aga ei tunnista.

Trollimist ja vaidlemist peetakse sarnaselt negatiivseks ja siis vaidlejaid ja trollijaid negatiivseteks persoonideks.

Samas on vaidlus ja ka trollimine sageli arendav. Näiteks Nummi postitused siin saidil on pigem arendanud ja kasu toonud.

Soovitaks Nummi'le eestikeelne plogi luua.

Samuti soovitaks tal leida meetod, kuidas tõestada, et tegu pole LPF-iga.

Isiklikult pakun hüpoteetiliselt, et tegu on Holgriga. :)

Muudetud kasutaja LPF2 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks Nummi postitused siin saidil on pigem arendanud ja kasu toonud.

Isegi kui teistele ei ole, siis mulle on kindlalt arendav olnud.


Soovitaks Nummi'le eestikeelne plogi luua.

Mul mingi aeg oligi selline mõte. Aga ma olen uurinud ja mõelnud üleüldse reaalsuse kohta, just viimase umbes 16 kuu jooksul, ikka väga palju. "Üle lennanud" materjalidest, kõige olulisem välja ja siis edasi. Tulemus see et ma tean tegelikult nii vähe... ja materjale millest ma üle pole veel käinud on nii palju... Ütleks et "pole veel valmis" blogiks, kuigi öelda oleks palju juba praegu.

Olen omandanud, mingil määral, võime iseseisvalt näha mis tegelikult toimub ja mis on põhjusteks, olenemata valdkonnast. Aga seegi tahab veel arendamist.


Samuti soovitaks tal leida meetod, kuidas tõestada, et tegu pole LPF-iga.

Mina ei pea mitte kellegile selgitama et ma pole Lpf. Kuna ma ei ole andnud mitte ühtegi vihjet ega märki et ma see Lpf oleks, ja ma ei saakski anda, sest ma ei ole tema. Kes iganes ta on. Mina ei toonud sisse süüdistust minu vastu et ma olen Lpf, need mitmed trollid tõid. Ja kuna nad seda tegid, siis on neil kohustus tõestada et ma see olen. Aga kuna ma ei ole, siis tõestada et ma olen ei ole võimalik.

Mõtlesin et vaataks järele mida see Lpf on kirjutanud, et näha isikuomadusi. Aga: "Järgmised otsinguterminid on keelatud ning eemaldasime need päringust: lpf"

Isegi kui tahaksin minna selgitamise teed pidi, selleks oleks mul vaja tema kirjutatud tekste. Ja isegi kui ma saaksin tema tekstid ja selgitaks ära, siis niikuinii ei saaks need siinsed trollid sellest aru. Neil lihtsalt pole piisavat vaimset võimekust ega vaimsuses definitsioone ja arusaamu omandatud, mis dekodeeriksid minu jutu neile arusaadavateks mõisteteks (nagu nad on järjepidevalt demonstreerinud).


Isiklikult pakun hüpoteetiliselt, et tegu on Holgriga.

Pole aimugi kes see on.

Niikuinii siit ei tea mind keegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei eksisteeri protsessi siin planeedil kus toidust saadud rasva keha töötleb ümber keharasvaks!

See, et sa kirjutad paksus ja suures kirjas ei tee sinu juttu õigemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jorgen .. ;) Sa ju tead, mida peaks tegema (või mitte tegema)

No võibolla see on minu üks massohistlikke meelelahutusvorme...

Muide, Nummi (ja kesiganes su alter egod) - mul on ka isiklik kogemus. Pikim täisketogeenne periood on 4 kuud. Tead, mis sellest muutus? Mitte midagi :) Olin ikka sama terve. Sain sama moodi kõhu täis... jäin sama kergeks / raskeks.

Siiski - kaks erinevust juhtus:

1) juhtme ajas kokku natuke, sest paljusid mõnusaid mugavaid ja maitsvaid asju ei saanud süüa

2) võimekus teha võimsat intervall-tüüpi treeningut (nii erialast kui ÜKE) langes ikka kõvasti. See oli ka peamine põhjus, miks loobusin ja enam ei katseta - tehniline areng jäi aeglasemaks võimsuse vähenemise tõttu.

Nii selle ajal kui sealt eraldi olen ka kasutanud 14-24 tunniseid paaste vahepeal (hetkel teadlikult ei tee). Vahel väga mugav. Oluline kogemus - enam paanikasse ei satu kui mingil põhjusel jääb näljaperiood. Tahan või kui olukord nõuab, siis olengi pikalt söömata... ja see on OK.

Mingil hetkel teeb ärksamaks... teisel hetkel aga hakkab nälg hoopis segama, nii et õigesti peab nälga doseerima. Kindlasti mõnedele inimestele hea vahend kaalu reguleerimiseks.

Minu isiklik subjektiivne muutus üldises keskmises enesetundes, tervises, rasvaprotsendis, töövõimes? NULL.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suus toimub närimine, siis toit neelatakse. Neelamisega jõuab toit makku. Maos seedib toit kuni 4 tundi, olenevalt toidust ja kogusest. Pärast seda läheb toit edasi soolde kus seedub edasi. Et toit soolest väljuks, selleks peab mööduma, olenevalt toidust, umbes 12-24 tundi (oletades et soolestik ja sealsed bakterid on tervise juures, ja oletades et üldse toitud piisavalt õigesti...).

Mao ülaosas on stimulaator - ala, millelt algab peristaltiline laine maksimaalselt kolm korda minutis, st, et mao seinad liiguvad peaaegu pidevalt. Maos maomahl seguneb toiduga ja alumises lukutiosas on juba puderjas kört, mis tõugatakse peristaltilise lainega peensoolde 10-15 ml korraga. Mao lihased toimivad automaatselt. Regulatsioonimehhanismid ei mõjuta eriliselt selle rütmi ega ka peristaltiliste lainete kiirust, kuid mõjutavad nende tugevust. Maost liigub toidukört peensoolde, mis on 3-6 m pikk. Peensooles on motoorika kiirem kui maos. Peristaltiliste lainete kiirus on 1-2 cm/sek , kuid toidu peensoolde jõudmisel lained tugevnevad märgatavalt. Toidu esimene osa jõuab peensoole lõppu paar tundi pärast maolukuti läbimist.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No peale LPF2'e siia tekkimist ei ole enam kahtlustki, kes on nummmi ja ka okas25 tõenäoliselt... Suht mitmekordistunud isiksus. jrx, jah, sul oleks suurem võimalus mingile potilillele oma jutt selgeks teha kui sellele ahvile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No peale LPF2'e siia tekkimist ei ole enam kahtlustki, kes on nummmi ja ka okas25 tõenäoliselt... Suht mitmekordistunud isiksus. jrx, jah, sul oleks suurem võimalus mingile potilillele oma jutt selgeks teha kui sellele ahvile.

Mina saan aru, et tegelikult "see ahv" ei aja seda juttu sellepärast, et ta ise usuks seda, vaid küsimuse all on sõnavabadus ja tsensuur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No peale LPF2'e siia tekkimist ei ole enam kahtlustki, kes on nummmi ja ka okas25 tõenäoliselt... Suht mitmekordistunud isiksus. jrx, jah, sul oleks suurem võimalus mingile potilillele oma jutt selgeks teha kui sellele ahvile.

Ma ei räägigi talle vaid teistele :)

are+you.png

Seda nimetatakse "edurtainment" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, et sa kirjutad paksus ja suures kirjas ei tee sinu juttu õigemaks.

See et sina ei tunne reaalsust vähemalt siinse teema suhtes ei tähenda et sinu ignorantne ja valesid täis öeldu vastab tõele.

Olen mitu korda vihjanud: Uuri ise järele.

Ütlen uuesti, sest erinevalt sinust ma ehtsalt ka tean. Olen järele uurinud, olen läbi mõelnud, ja olen järele proovinud. Ei eksisteeri protsessi kus toidust saadava rasva keha töötleb ümber keharasvaks. Sellist protsessi ei eksisteeri.

Kas sina oled järele proovinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sina oled järele proovinud?

Jah, jah olen. Kirjutasin sellest eelmisel lehel. Sa ei vaevu isegi lugema? :) (mida järgmiseks? Punane, paks ja veel suurem kiri?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No võibolla see on minu üks massohistlikke meelelahutusvorme...

Muide, Nummi (ja kesiganes su alter egod) - mul on ka isiklik kogemus. Pikim täisketogeenne periood on 4 kuud. Tead, mis sellest muutus? Mitte midagi :) Olin ikka sama terve. Sain sama moodi kõhu täis... jäin sama kergeks / raskeks.

Siiski - kaks erinevust juhtus:

1) juhtme ajas kokku natuke, sest paljusid mõnusaid mugavaid ja maitsvaid asju ei saanud süüa

2) võimekus teha võimsat intervall-tüüpi treeningut (nii erialast kui ÜKE) langes ikka kõvasti. See oli ka peamine põhjus, miks loobusin ja enam ei katseta - tehniline areng jäi aeglasemaks võimsuse vähenemise tõttu.

Nii selle ajal kui sealt eraldi olen ka kasutanud 14-24 tunniseid paaste vahepeal (hetkel teadlikult ei tee). Vahel väga mugav. Oluline kogemus - enam paanikasse ei satu kui mingil põhjusel jääb näljaperiood. Tahan või kui olukord nõuab, siis olengi pikalt söömata... ja see on OK.

Mingil hetkel teeb ärksamaks... teisel hetkel aga hakkab nälg hoopis segama, nii et õigesti peab nälga doseerima. Kindlasti mõnedele inimestele hea vahend kaalu reguleerimiseks.

Minu isiklik subjektiivne muutus üldises keskmises enesetundes, tervises, rasvaprotsendis, töövõimes? NULL.

Oh kui tore, ikka ja jälle peab süüdistama mind olema keegi kes ma ei ole. Kuidas oleks kui ükskord täiskasvanulikult käituma hakkaks?

Ma pole ketogeensest dieedist midagi rääkinud... Erinevalt sellele mida sa vihjad.

Mida täpselt sa sõid kui olid oma arust ketogeense dieedi peal? Anna oma versioon milline ketogeenne dieet välja näeb. Ma siis ütlen kas õige või vale, sest ma reaalselt ka tean.

Sa ei tea et olla ketoosis, selleks ei pea süsivesikuid (ka suhkruid) täielikult vältima? No eks nüüd siis tead...

Ütled et olid sellise dieedi peal. Kas sa olid ülekaaluline? Et mis su keharasva protsent oli, umbes? Enne kui alustasid, ja siis selle dieedi ajal. Sest kui sul eelnevalt on keharasva protsent korras, siis muidugi mitte midagi, vähemalt selles suhtes, ei muutu.

Kui sul ei läinud kehaline ja vaimne energia väga selgeks ja väga tugevaks, siis sa ei olnud ketoosis. Kui sul hommikul üles ärkamine ei olnud nii et silmad lahti ja laks kohe tugev energia olemas ja niimoodi kuni õhtuni välja, siis sa ei olnud ketoosis. Kui sa magasid rohkem kui 6 tundi (võib natuke varieeruda), siis sa ei olnud ketoosis. Kui sa väsisid ära füüsilise trenniga nii et rohkem lihtsalt ei jõuda, või/ja vaimselt olid väsinud ja uimane, siis sa ei olnud ketoosis. Kui selle asemel et enesetunne läheks väga heaks, sul enesetunne hoopis langeb, siis sa ei ole olnud ketoosis.

Ma olen olnud ketoosis, kui ma sain kvaliteetset rasva (aga siis kolisin ja enam ei saanud piisavalt head rasva). Ma tean täpselt milline ketoos olema peaks, sest erinevalt sinust olen ma selles ehtsalt olnud.

Ketoos ei ole lihtsalt süüa midagi, ketoos tähendab et keha läheb ühte septsiifilisse olekusse. Keha hakkab tootma rasvadest ketoone, mis muu hulgas on kõige efektiivsem ja parem energia allikas aju ja närvirakkude tööks. Aga et sellesse olekusse ehtsalt ka saada, see oleneb päris paljust. Näiteks, kui mitokondrid on korrast ära (mis iganes põhjusel), siis ketoosi sa ei saa.

"1) juhtme ajas kokku natuke, sest paljusid mõnusaid mugavaid ja maitsvaid asju ei saanud süüa" - Kui sa ei tea mida sa teed, ja läheb ka ketogeense dieedi puhul "bro science" teed pidi, no siis jah ajab juhtme kokku...

"2) võimekus teha võimsat intervall-tüüpi treeningut (nii erialast kui ÜKE) langes ikka kõvasti. See oli ka peamine põhjus, miks loobusin ja enam ei katseta - tehniline areng jäi aeglasemaks võimsuse vähenemise tõttu." - Kui sa ei tea mida sa teed, ja seega teed valesti, siis muidugi sul võimekus langeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, jah olen. Kirjutasin sellest eelmisel lehel. Sa ei vaevu isegi lugema? :) (mida järgmiseks? Punane, paks ja veel suurem kiri?)

Ma ei ole ise hakanud rääkima ketoosist. Sina hakkasid sellest rääkima.

Ma ei ole küsinud sinult kas sa oled ketogeenset dieeti proovinud. Ma küsisin seda muu kohta.

Kui tore näha et sa ei suuda teemas püsida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mao ülaosas on stimulaator - ala, millelt algab peristaltiline laine maksimaalselt kolm korda minutis, st, et mao seinad liiguvad peaaegu pidevalt. Maos maomahl seguneb toiduga ja alumises lukutiosas on juba puderjas kört, mis tõugatakse peristaltilise lainega peensoolde 10-15 ml korraga. Mao lihased toimivad automaatselt. Regulatsioonimehhanismid ei mõjuta eriliselt selle rütmi ega ka peristaltiliste lainete kiirust, kuid mõjutavad nende tugevust. Maost liigub toidukört peensoolde, mis on 3-6 m pikk. Peensooles on motoorika kiirem kui maos. Peristaltiliste lainete kiirus on 1-2 cm/sek , kuid toidu peensoolde jõudmisel lained tugevnevad märgatavalt. Toidu esimene osa jõuab peensoole lõppu paar tundi pärast maolukuti läbimist.

Ise ka usud seda jama? Kui sul toitumine korrast ära, siis ehk jah vastab tõele... aga ma ei räägi kontekstist ega perspektiivist korrast ära toitumine...

Ma ei käi iga paari tunni tagant potil. Vaid iga umbes 12 või 24 tunni tagant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No peale LPF2'e siia tekkimist ei ole enam kahtlustki, kes on nummmi ja ka okas25 tõenäoliselt... Suht mitmekordistunud isiksus. jrx, jah, sul oleks suurem võimalus mingile potilillele oma jutt selgeks teha kui sellele ahvile.

Väga huvitav et ütled et pole kahtlustki, aga ise mitte kunagi, mitte kordagi pole ennast ja enda "kahtlusi" ära põhjendanud ega lahti seletanud... Süüdistused põhjenduseta ja tõestuseta on tühjad ähvardused. Sa räägid tühja.

Et kuidas oleks kui end lahti seletaksid? Ehk näita et tead millest räägid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ka usud seda jama? Kui sul toitumine korrast ära, siis ehk jah vastab tõele... aga ma ei räägi kontekstist ega perspektiivist korrast ära toitumine...

Ma ei käi iga paari tunni tagant potil. Vaid iga umbes 12 või 24 tunni tagant.

Enne kui tarkusi jagama hakkad, tee endale inimese seedesüsteemi osad ja toimimine selgeks.

Peensool koosneb kolmest osast - duodenum, jejunum ja ileum. Peensoole sisaldis peab pidevalt edasi liikuma, kõik seisakud ja sulgused on pikema aja jooksul eluohtlikud. Peale peensoolt tuleb jämesool, mis koosneb samuti kolmest osast - umbsool, käärsool ja pärasool. Jämesoole motoorika on võrreldes peensoolega peaaegu olematu ning soolesisaldis püsib jämesooles 2-3 ööpäeva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida täpselt sa sõid kui olid oma arust ketogeense dieedi peal? Anna oma versioon milline ketogeenne dieet välja näeb. Ma siis ütlen kas õige või vale, sest ma reaalselt ka tean.

Aga kes sinu teadmisi kontrollib muidu? :D Äkki sul see brosciencet tootev masinavärk seal kupli all pani mööda seekord? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne kui tarkusi jagama hakkad, tee endale inimese seedesüsteemi osad ja toimimine selgeks.

Peensool koosneb kolmest osast - duodenum, jejunum ja ileum. Peensoole sisaldis peab pidevalt edasi liikuma, kõik seisakud ja sulgused on pikema aja jooksul eluohtlikud. Peale peensoolt tuleb jämesool, mis koosneb samuti kolmest osast - umbsool, käärsool ja pärasool. Jämesoole motoorika on võrreldes peensoolega peaaegu olematu ning soolesisaldis püsib jämesooles 2-3 ööpäeva.

Oled sa ikka enda peal järgi katsunud, kas peale peensoolt tuleb jämesool? Äkki ei tule... Usaldad pimesi valitsuse poolt levitatavat valet.

/sarcasm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled sa ikka enda peal järgi katsunud, kas peale peensoolt tuleb jämesool? Äkki ei tule... Usaldad pimesi valitsuse poolt levitatavat valet.

/sarcasm

Küll nummmi teid õpetab. Kuna ja mis tuleb. :lol:

Muudetud kasutaja biggereveryday poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled sa ikka enda peal järgi katsunud, kas peale peensoolt tuleb jämesool? Äkki ei tule... Usaldad pimesi valitsuse poolt levitatavat valet.

/sarcasm

Tark õpib teiste vigadest, loll ei õpi omadestki.

Anatoomikumis õppisin laipade peal in reality. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×