Jump to content
tereummikust

Intermittent fasting

Recommended Posts

Enne kui tarkusi jagama hakkad, tee endale inimese seedesüsteemi osad ja toimimine selgeks.

Peensool koosneb kolmest osast - duodenum, jejunum ja ileum. Peensoole sisaldis peab pidevalt edasi liikuma, kõik seisakud ja sulgused on pikema aja jooksul eluohtlikud. Peale peensoolt tuleb jämesool, mis koosneb samuti kolmest osast - umbsool, käärsool ja pärasool. Jämesoole motoorika on võrreldes peensoolega peaaegu olematu ning soolesisaldis püsib jämesooles 2-3 ööpäeva.

Täiesti ebaoluline. See kas ma tean antud nimesid erinevatele osadele ei muuda seda kui kaua toit läbi seedesüsteemi liigub. Maos seedib olenevalt toidust ja kogusest kuni 4 tundi, läbi soolestiku (sealhulgas kõik eri soole osad) liigub toit 12-24 tundi, kui kaua täpsemalt oleneb paljust. Aga et kõigest mõne tunniga? Siis on toitumine korrast ära.

Ja miks sa püüad viia tähelepanu millelegi kõrvalisele ja ebaolulisele? "Rahvas" ise niikuinii ei tea neid spetsiifilisi nimetusi, ja neid see ei huvita ka. Rahvast huvitab kõige rohkem lihtsate sõnadega, keerutamata, üleüldine pilt, ja lihtsate sõnadega kuidas tegelikult on, ja lihtsate sõnadega öeldud lahendused.

Võiksid mõelda ka, ratsionaalselt, enne kui midagi ütled...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kes sinu teadmisi kontrollib muidu? :D Äkki sul see brosciencet tootev masinavärk seal kupli all pani mööda seekord? :blink:

Mina ise. Erinevalt sinust ma olen ka võimeline ennast ise kontrollima.

Sest no tõesti... vaata oma enda kommentaare... Ainult süüdistad, sõimad, vaidled, aga ei anna mitte midagi konstruktiivset ega informeerivat. Ehk sinul on kupli all midagi väga valesti... Sa ei oska ega pole võimeline ennast lahtigi seletama...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitab küll, on siia teemasse saanud piisavalt. Head aega :)

Täpselt nii... Kui on aeg ehtsalt ka näidata mida sa tegelikult tead, siis aeg lahkuda? Hästi tehtud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tark õpib teiste vigadest, loll ei õpi omadestki.

Anatoomikumis õppisin laipade peal in reality. :P

Mis sa mõtled et iseseisvalt õppida ei ole võimalik? Et peab ikka keegi teine ees mulisema ja siis tema juttu ise edasi korrutama hakkama. Ja ka mõtlema ainult nende reeglite järgi mida see ees olev tüüp on korrutanud?

Kuidas oleks kui hakkakisd ükskord iseseisvalt mõtlema, mitte sulle ajupestud reeglite järgi?

Uuri ise järele, mitte ära lihtsalt jää uskuma mida keegi, ükskõik kes, ka nn "teadlased", sulle räägivad. Uuri ise järele, mõtle ise järele, iseseisvalt. Kas ei ole võimeline aru saama et miks?

Kui ise õppida, ise uurida, siis ei ole ees mitte kedagi kes dikteeriks mida õppida, kuidas õppida, ja kuidas nendel teemadel mõelda. Ehk kui teed ainult ise, siis sa ei ole mitte millegi ega kellegi poolt mõjutatud, seega sa mõtled ja tuled järeldustele mis on originaalsed sinule, mitte kellegile teisele.

Kui sa võtad aluseks teiste arvamused ja teiste välja mõeldud reeglid ja lihtsalt pimedalt järgid neid (nagu sa ilmselgelt teed), siis järeldused millele sa tuled ei ole sinu järeldused. Ja kui need ei ole sinu järeldused, siis millest sa üldse järeldad et need tõesed on? Ka nende teiste arvamuste ja reeglite põhjal? Proovi ratsionaalne ja ehtsalt iseseisev mõtlemine üles leida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nii... Kui on aeg ehtsalt ka näidata mida sa tegelikult tead, siis aeg lahkuda? Hästi tehtud...

Vaata rahustuseks see video ära, siis räägime :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa mõtled et iseseisvalt õppida ei ole võimalik? Et peab ikka keegi teine ees mulisema ja siis tema juttu ise edasi korrutama hakkama. Ja ka mõtlema ainult nende reeglite järgi mida see ees olev tüüp on korrutanud?

Kuidas oleks kui hakkakisd ükskord iseseisvalt mõtlema, mitte sulle ajupestud reeglite järgi?

Uuri ise järele, mitte ära lihtsalt jää uskuma mida keegi, ükskõik kes, ka nn "teadlased", sulle räägivad. Uuri ise järele, mõtle ise järele, iseseisvalt. Kas ei ole võimeline aru saama et miks?

Kui ise õppida, ise uurida, siis ei ole ees mitte kedagi kes dikteeriks mida õppida, kuidas õppida, ja kuidas nendel teemadel mõelda. Ehk kui teed ainult ise, siis sa ei ole mitte millegi ega kellegi poolt mõjutatud, seega sa mõtled ja tuled järeldustele mis on originaalsed sinule, mitte kellegile teisele.

Kui sa võtad aluseks teiste arvamused ja teiste välja mõeldud reeglid ja lihtsalt pimedalt järgid neid (nagu sa ilmselgelt teed), siis järeldused millele sa tuled ei ole sinu järeldused. Ja kui need ei ole sinu järeldused, siis millest sa üldse järeldad et need tõesed on? Ka nende teiste arvamuste ja reeglite põhjal? Proovi ratsionaalne ja ehtsalt iseseisev mõtlemine üles leida...

Ma ei ole veel nii närvilist inimest foorumis näinud - ainuke soovitus sulle - mine kiiresti psühhiaatri vastuvõtule, võib-olla on võimalik veel midagi rohtudega päästa. Ja kui arst kirjutab välja 3 (kolm) tabletti, siis tuleb võtta ka 3 (kolm) tabletti, aga mitte piirduda 2 (kahega). Ja kui rohud ei aita, siis tuleb lasta suunata ennast statsionaari, seal on vähe tugevamad ravimid. Head tervenemist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa mõtled et iseseisvalt õppida ei ole võimalik? Et peab ikka keegi teine ees mulisema ja siis tema juttu ise edasi korrutama hakkama. Ja ka mõtlema ainult nende reeglite järgi mida see ees olev tüüp on korrutanud?

Kuidas oleks kui hakkakisd ükskord iseseisvalt mõtlema, mitte sulle ajupestud reeglite järgi?

Uuri ise järele, mitte ära lihtsalt jää uskuma mida keegi, ükskõik kes, ka nn "teadlased", sulle räägivad. Uuri ise järele, mõtle ise järele, iseseisvalt. Kas ei ole võimeline aru saama et miks?

Kui ise õppida, ise uurida, siis ei ole ees mitte kedagi kes dikteeriks mida õppida, kuidas õppida, ja kuidas nendel teemadel mõelda. Ehk kui teed ainult ise, siis sa ei ole mitte millegi ega kellegi poolt mõjutatud, seega sa mõtled ja tuled järeldustele mis on originaalsed sinule, mitte kellegile teisele.

Kui sa võtad aluseks teiste arvamused ja teiste välja mõeldud reeglid ja lihtsalt pimedalt järgid neid (nagu sa ilmselgelt teed), siis järeldused millele sa tuled ei ole sinu järeldused. Ja kui need ei ole sinu järeldused, siis millest sa üldse järeldad et need tõesed on? Ka nende teiste arvamuste ja reeglite põhjal? Proovi ratsionaalne ja ehtsalt iseseisev mõtlemine üles leida...

+1

Toitumine ja treening on tõesti asjad, mida kasulikum enda peal katsetada ja õpida. Ühtset tõde ei leidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

+1

Toitumine ja treening on tõesti asjad, mida kasulikum enda peal katsetada ja õpida. Ühtset tõde ei leidu.

Siiski - kas ei eksisteeri üldiseid seaduspärasid? Jooksmine on parem aeroobse võimekuse arendamiseks kui istumine? Tõstes raskemat kangi saab tugevamaks kui tõstes kerget kangi? Igaühel on kaks kätt, kaks jalga üks pea :) jne.

Jube raske oleks kui igaüks peaks alustama nullist :) Ühtset tõde on ja seda saab olema järjest rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiski - kas ei eksisteeri üldiseid seaduspärasid? Jooksmine on parem aeroobse võimekuse arendamiseks kui istumine? Tõstes raskemat kangi saab tugevamaks kui tõstes kerget kangi? Igaühel on kaks kätt, kaks jalga üks pea :) jne.

Jube raske oleks kui igaüks peaks alustama nullist :) Ühtset tõde on ja seda saab olema järjest rohkem.

Ühtse tõe kogus on nagu aktsiagraafik, et võib langeda lausa nulli ühel päeval.

Mida aeg edasi, seda rohkem populaar-teadused nagu treening/toitumine kaugenevad tõest, kuna aina rohkem huvipooli lisandub populaar-valdkondadesse. Poliitika, äri, mood- kõik mõjutavad aina rohkem. Näiteks osad kirjutavad psühholoogia raamatu ja promovad seda nagu piiblit, ainsat tõde, kuna nad autorina teenivad selle raamatu müügiga kasumit. Olgu siis selles piiblis mistahes moodne teaduskauge jutt.

Eestis on puudus suhtlemis kogemusest. Kui keegi Fred arvab teisiti, siis pannakse talle diagnoos peale, saadetakse asumisele ja arutlus lõppeb ja jääb mulje ühtsest ainutõest.

Et tekiks see kogemus, peaks enne enne looma vastava sõnaõigusliku õiguskorra, kus inimestel on õigus arvamusi avaldada ja teistel võimalus nende arvamuste rohkusega harjuda ja argumenteerima õppida.

Vaatan siinse N-i postitusi Paleo-foorumis ja seal on täiesti normaalne vestlus, kellelegi ei soovitata preparaate ega trollita:

http://www.rawpaleodietforum.com/profile/?area=showposts;u=67400

Spordivaldkonnas ja eriti eesti omas on rohkelt valeinfot. Näiteks alles hiljuti on hakatud seda väljatooma. Kalmus näiteks hiljuti ilusti andis seisukoha BAV-i kohta. Imre BAV-i ja metoodikate kohta enam ei norita jne.

Kindlasti siin teemas kõik tunnistavad end trolliks ja ka seda ,et võiks siis proovida arutlust arendada?

Tundub nagu Põhiseaduslikud eeldused on nüüdsest selleks olemas:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata rahustuseks see video ära, siis räägime :)

Mina olengi rahulik... Miks sa peaksid üldse midagi sellist ütlema? Miks sa üldse siin midagi ütlema peaksid kui oled juba öelnud "head aega"?

Kuna ilmselgelt see "head aega" sa ei mõelnud tõsiselt (ehk valetasid), siis kuidas oleks mu küsimustele vastamisega, selle asemel et anda mõttetuid ja valesid täis kommentaare? Näita mida sa siis tegelikult tead. Või selles ongi probleem et sa ei tea mitte midagi, ja seega ei saagi mu küsimustele vastata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole veel nii närvilist inimest foorumis näinud - ainuke soovitus sulle - mine kiiresti psühhiaatri vastuvõtule, võib-olla on võimalik veel midagi rohtudega päästa. Ja kui arst kirjutab välja 3 (kolm) tabletti, siis tuleb võtta ka 3 (kolm) tabletti, aga mitte piirduda 2 (kahega). Ja kui rohud ei aita, siis tuleb lasta suunata ennast statsionaari, seal on vähe tugevamad ravimid. Head tervenemist!

Seleta lahti millest sa järeldad et ma olen närviline. Tahaks teada millest sa seda järeldasid (sest ma ei ole närviline).

Sa annad mulle vastu arvamusi mis on väga valed, mis ei vasta reaalsusele. Ja siis soovitad minul minna psühhiaatri juurde??

"Rohtudega"... kui sa vaid teaksid üldse midagi tervisest ja mis tervise probleeme tegelikult tekivad, siis rohtusid ei soovitaks sa mitte kellelegi.

Miks sa räägid tervisest ja toitumisest kui sa ise ei tea sellest kõigest sama hästi kui mitte midagi tõest?

Kui vaadata üle mida kõik sina (ja teised sinusugused) siin on mulle vastu kirjutanud, siis on väga ilmselge kellel tervenemist vaja on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiski - kas ei eksisteeri üldiseid seaduspärasid? Jooksmine on parem aeroobse võimekuse arendamiseks kui istumine? Tõstes raskemat kangi saab tugevamaks kui tõstes kerget kangi? Igaühel on kaks kätt, kaks jalga üks pea :) jne.

Jube raske oleks kui igaüks peaks alustama nullist :) Ühtset tõde on ja seda saab olema järjest rohkem.

Ühtne tõde/üldine tõde, mille saab enda vajadustega kooskõlla panna. Aga selleks on siiski vaja ka enese kogemust ja vajalikke arusaamu.

Samamoodi kui proovida aru saada mingist keelest mida ise ei tunne ega räägi üldse. Näed et on sõnad, näed et räägitakse, aga sinu jaoks mõistus ei dekodeeri arusaadavaks mitte midagi, sest puuduvad definitsioonid ja teadmised mis selle jaoks vajalikud on.

Kui proovida elada mingisuguse tõe järgi, aga kui endal puuduvad vajalikud arusaamad ja kogemused mis on vaja selle tõe lahti kodeerimiseks et see töötama hakkaks õigesti, siis see ei hakkagi töötama nii nagu peaks nii kaua kuni neid arusaamu ja kogemusi ei ole...

Ja paljud arusaamad ja kogemused vajavad eelnevaid arusaamu ja kogemusi. On alguspunkt ja on lõpp-punkt, aga vahepeal on ka kõvasti punkte. Algusest lõppu ei saa kui ei ole käinud läbi vahepealseid. Ja eesmärk ongi see lõpp-punkt. Otse algusest otse lõppu ei saa, kui ei ole vajalikke "arusaamu/definitsioone".

Et saada lõppu, selleks peabki algusest alustama, sest kogemusi, mis mitmel juhul on ka vajalikud arusaamiseks, kindlalt muud moodi ei saa. Kui neid arusaamu ja kogemusi ei ole, siis tegelikult ei tea millega tegu on ja tegelikult ei tea mida praktiseerida üritab (näiteks veganid ja siuksed... kui nad ehtsalt ka prooviksid omandada kogemusi ja arusaamu/definitsioone selle kohta, siis nad jätaks selle veganluse hetke pealt katki ja mitte kunagi ei kordaks seda viga).

Ise ka, kui ajasin omal toitumist korda (ja ka muud). Tundus väga lihtne, et nagu lihtsalt hakata tegema nii nagu kirjas... Aga ei käi niimoodi, nagu kogemus on näidanud. Peab ise piisavalt läbi kogema enne kui jõuab kohale, täiesti algusest peab alustama ja vähehaaval liikuma kuni jõuab kohale. Ma ei ole veel kohale jõudnud, mis sest et teooria on vägagi selge. Kui puuduvad "definitsioonid" mis saaksid praktikas realiseerida teooria, siis seda tõde praktiseerida ei saa.

Ja ei olegi kerge, ei tohigi kerge olla. Kui on kerge, siis ei õpi. Aga huvitav on küll, ja kuidas veel...

Täpselt samamodi nagu trenniga - kui on kerge, siis kasvamist väga ei toimu. Sama printsiip.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule sa oled seal Rawpaleo foorumis ka nummi? Rõuged oleks saanud õige dieediga välja ravida? Tõsiselt?

Kuna sa viitsid nii palju oma tarkust jagada, siis räägi, miks indiaanlased ja jaapanlased alkoholi ei kanna, aga iirlased kannavad ülhästi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule sa oled seal Rawpaleo foorumis ka nummi? Rõuged oleks saanud õige dieediga välja ravida? Tõsiselt?

Kuna sa viitsid nii palju oma tarkust jagada, siis räägi, miks indiaanlased ja jaapanlased alkoholi ei kanna, aga iirlased kannavad ülhästi?

Kui mina midagi teada tahan saada, siis esimene asi mida ma teen on uurin ise järele, mitte ei küsi kellegi käest et ta mulle kõik materjali otse sülle loobiks.

Et aga palun, uuri ise järele. Ma ei ole "google" ega mis iganes muu otsingumootor.

Õige dieediga saab ravitud vähemalt 95% praegustest haigustest ja terviseprobleemidest. Sa teaksid seda, kui oleksid ise järele uurinud, ja kui sul oleks endal kogemus. Et uuri järele, omanda need vajalikud definitsioonid mis näitavad et see tõesti nii on... sest see tõesti on nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti ebaoluline. See kas ma tean antud nimesid erinevatele osadele ei muuda seda kui kaua toit läbi seedesüsteemi liigub. Maos seedib olenevalt toidust ja kogusest kuni 4 tundi, läbi soolestiku (sealhulgas kõik eri soole osad) liigub toit 12-24 tundi, kui kaua täpsemalt oleneb paljust. Aga et kõigest mõne tunniga? Siis on toitumine korrast ära.

Ja miks sa püüad viia tähelepanu millelegi kõrvalisele ja ebaolulisele? "Rahvas" ise niikuinii ei tea neid spetsiifilisi nimetusi, ja neid see ei huvita ka. Rahvast huvitab kõige rohkem lihtsate sõnadega, keerutamata, üleüldine pilt, ja lihtsate sõnadega kuidas tegelikult on, ja lihtsate sõnadega öeldud lahendused.

Võiksid mõelda ka, ratsionaalselt, enne kui midagi ütled...

Kuna sinu teadmised inimese anatoomiast ja füsioloogiast on nullilähedased, siis ma kirjutan spetsiaalselt sinu jaoks lühidalt ja väga-väga aeglaselt, et sa kõigest aru saaksid. Loe ja korda loetut niikaua kuni aru saad, kuigi ma väga kahtlen selles, sest sa ei ole piisavalt tark.

Seedimine algab suus toidu mälumisega. Seejärel kulgeb toit läbi söögitoru, kuni jõuab seedimiseks makku. Osaliselt seeditud toit liigub peensoolde, kus toimub toitainete imendumine. Ülejäänud seedimata osa (see ei ole enam toit) tahkub vee tagasiimendumisel jämesooles või käärsooles, moodustades tahke fekaalmassi ehk väljaheite. Seejärel suunatakse väljaheide pärasoolde, kus seda hoitakse päraku kaudu väljutamiseni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sinu teadmised inimese anatoomiast ja füsioloogiast on nullilähedased, siis ma kirjutan spetsiaalselt sinu jaoks lühidalt ja väga-väga aeglaselt, et sa kõigest aru saaksid. Loe ja korda loetut niikaua kuni aru saad, kuigi ma väga kahtlen selles, sest sa ei ole piisavalt tark.

Seedimine algab suus toidu mälumisega. Seejärel kulgeb toit läbi söögitoru, kuni jõuab seedimiseks makku. Osaliselt seeditud toit liigub peensoolde, kus toimub toitainete imendumine. Ülejäänud seedimata osa (see ei ole enam toit) tahkub vee tagasiimendumisel jämesooles või käärsooles, moodustades tahke fekaalmassi ehk väljaheite. Seejärel suunatakse väljaheide pärasoolde, kus seda hoitakse päraku kaudu väljutamiseni.

Aitäh naeru eest! Hea tuju veel paremaks!

Aga tõsiselt, proovi omale vaimset abi kuskilt leida, sest sul on rängad vaimsed probleemid.

See mis sa kirjutasid on täiesti ebaoluline. Sest sellega sa ei muuda fakti et kui toitumine on korras, siis sittumine käib 1-2 korda päevas, vastavalt umbes 12/24 tunni tagant, aga mitte iga paari tunni tagant...

Otsi abi, kuskilt. Senikaua soovitan sul selle ebardliku käitumise lõpetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh naeru eest! Hea tuju veel paremaks!

Aga tõsiselt, proovi omale vaimset abi kuskilt leida, sest sul on rängad vaimsed probleemid.

See mis sa kirjutasid on täiesti ebaoluline. Sest sellega sa ei muuda fakti et kui toitumine on korras, siis sittumine käib 1-2 korda päevas, vastavalt umbes 12/24 tunni tagant, aga mitte iga paari tunni tagant...

Otsi abi, kuskilt. Senikaua soovitan sul selle ebardliku käitumise lõpetada.

Numm, sa pole eesti spordi valdkonnaga eriti kursis vist, oled hetkel nagu intervjuud tulnud välislähetusena siia tegema teadmata siinset olukorda?

Kas oled vaadanud filmi

The Interview

kus ameeriklastest ajakirjanikud läksid erandkorras Põhja-Koreasse intervjuud tegema?

Seal filmis ajakirjanikud ka polnud kursis kohaliku eluga jne. Seal P-Koreas näiteks arvas kogu rahvas, et Kim ei käi üldse WC-s, kuna ta ei vaja toitu nagu jumaladki. Kogu rahvas arvas siiralt nii ja kui nüüd vaba maailma ameerika ajakirjanik tuli muud väitma, siis see oli shokk.

Seetõttu võiksid proovida suhtuda nö nagu Põhja-Korea'sse siinsesse foorumisse.

Ära ole liiga entusiastlik oma arvamustes jne. Väljenda neutraalsemalt seisukohta. Jne.

Muudetud kasutaja okas25 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin seda rawpaleo foorumit ja ma ei usu, et mees trollib. Aasta aega on sarnast teksti seal tootnud.

Järelikult ei tasu paleot harrastada. Tulemus on praegu silmaga näha... Ajud kaovad ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järelikult ei tasu paleot harrastada. Tulemus on praegu silmaga näha... Ajud kaovad ära

Iga arvamus on väärtuslik ja iga inimene omab õigust mõelda ja arvata.

Võtame sinu arvamuse viisakalt kuulda ja teen ettepaneku, et keegi teeb postituse, mille sisuks on ainult teema algataja tekst.

Nii tunnistame end kõik sõbralikeks trollideks ja asume (põhi)teemasse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seal ta õnneks tunnistab üles, mis teda vaevab.

"There's this compulsory military service thing here. I didn't go of course, they branded me "asperger's", I know now for a fact that psychology is total BS as well. Not to mention many characteristics they ascribe to that "condition" are in fact the kind a person should envy if doesn't have him/herself.
As well, in hindsight, it seems I was constantly depressed, or something like that, with some moments of clarity. Once diet changed that all went with the crap."

Ma pakkusin skisofreeniat, aga asperger sobib kah.

"Aspergeri sündroom (lühend AS) on üks autismi spektri häiretest, millele on iseloomulikud raskused sotsiaalses suhtlemises ning stereotüüpsed püsivad, korduvad, sihitud, rituaalsed huvid ja tegevused. Samuti on tihti täheldatud motoorset kohmakust ja ebatüüpilist keelekasutust, kuigi seda pole diagnoosi standardsetes kriteeriumites mainitud [1][2]. AS on eristatav teistest autismispektrihäiretest selle poolest, et aspergeriga isikutel puudub üldise keelelise või kognitiivse arengu pidurdumine."

Mina out, see teema läheb vist haige inimese narrimiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa omast kogemusest vaatad, kui tihti sa sital käid ja siis paned inimese füsioloogia selle pealt paika? Sulgurlihase töö kah ikka sisse arvutasid?

Vaatasin seda rawpaleo foorumit ja ma ei usu, et mees trollib. Aasta aega on sarnast teksti seal tootnud.

Hämmastav kuidas sa jonnakalt ei ole suuteline õppima oma enda vigadest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×