Jump to content
WannaBeMassGainer

Väga kiire seedimine

Recommended Posts

Tervist,

Ma tegin juba ühe teema massijoogi kohta ja sain targemaks. Olen aga märganud oma organismis, sellist nähtust, nagu kiire seedimine. Nimelt soetasin omale Mass Gainer pulber joogi, kuid probleem selles, et kui seda joon või midagi söön, läheb kuskil 30 minta ja juba olen vetsus. Vanust on 16 ja see kiire seedimise "probleem" on olnud juba ammu. Mõtlesin, et ehk pulber aitab välja, et saan rohkem energiat, kui kulutan, aga võta näpust. Googeldasin ka inglise keeles, selle kohta. komentaarid olid, et see on väga hea a'la võid süüa, mida tahad ja paksuks ei lähe. Kuid mul ongi see probleem, et massi oleks vaja, aga ei tule kuidagi. Seega minu küsimus, mida teha, et massi saada kiire seedimise korral? Te võite öelda küll, et söö rohkem, kuid mis sööki? Kas see mitu korda päevas söömine ja joogi tarvitamine, raha raiskamine ei ole, kui keha lihtsalt nii kiirelt seedib kõike?


Probleem suur!

Ette tänades,
M

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alakaalulise ülehindavad oma toidukoguseid ja ülekaalulised alahindavad.

Tahaks teada, kuidas sa mõõtsid oma kiiret seedimist? See, et käid WCs tihedamini, ei näita ainevahetuse kiirust.

Mitu kcal päevas sööd?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

'Kas see mitu korda päevas söömine ja joogi tarvitamine, raha raiskamine ei ole, kui keha lihtsalt nii kiirelt seedib kõike?

Minu arust väga hea point.

Pml peab sööma palju rohkem, kui aeglase ainevahetusega inimene.

Aga eks see käib lihtsalt massikasvatamisega käsikäes.

Kui tahad suureks saada, siis PEAB sööma palju, kuigi vahepeal mõtled, et äkki peaks maole puhkust ka natuke andma. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söö korge energiasisaldusega asju.

Pahklid, seemned, pahklivoi, tume shokolaad, rasvased myslid jms. Koik mis on vahemalt 500kcal/100g.

Olen suhteliselt kindel, et alahindad oma toitumist, nagu Sarge eelnevalt mainis. Mitu kcal paevas yldse tarbid? Arvuta kokku kui ei tea.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaks teada, kuidas sa mõõtsid oma kiiret seedimist? See, et käid WCs tihedamini, ei näita ainevahetuse kiirust.

This!

kohalikust meediast loetakse end veel lollimaks ja siis ollakse targad - tihe vets = kiire ainevahetus - asjad käivad jube lihtsalt ikka inimestel ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire seedimise põhjuseks võib olla see et su seedetrakt ei tööta läbi toitu efektiivselt. Kas soole bakterid on "nälgas", või sul defitsiit mõningatest vajalikest ainetest, näiteks mineraalidest. Üks mineraal millest enamus inimesi on mingil määral defitsiidis on magneesium mis mängib ka rolli seedimises, ja jood mis ka mängib rolli seedimises (mõlema defitsiidid on väga kerged tulema).

Loomsed toidud, ja just rasvased toidud. Kala, looma liha, looma rasv. Loomne rasv on üleüldse tervise seisukohalt väga oluline toit. Ja maks on väga toitainete rikas. Ei soovita sea liha ega sea rasva ega sea organeid... Et siis veise, lamba, muu siukse, või metsloomade.

Ka munakollane on väga toitainete rikas, sealhulgas igasugu valgud ja rasvad ja palju muud (100 grammi kohta munakollases umbes 25 grammi rasva; üks munakollane on 17-21 grammi). Munavalged ei ole väga olulised, sest neis pole suurt midagi. Ise söön muna nii et üks täis muna, siis 3-4 munakollast, mõni päev kaks korda niimoodi.

Seemneid, pähkleid ja selliseid (sealhulgas ka tume šokolaaad) ei soovita palju tarbida, kuna liigses koguses keeravad soolestiku "umbe" ja sool võib paiste minna, ja siis ei imendu sul suurt midagi toitaineid nii kaua kuni jama soolest välja ei ole tulnud ja ära paranenud (soolestik paraneb muidu suht kähku, üldiselt 2-4 päeva). Ja kui soolestikus mingi jama on, siis kogu keha on energia poolest väga madalal, uimane, vastik, kergesti ärrituv; ja ka ei toimu lihase kasvu, sest keha ei saa piisavalt aineid kätte, kuna ei imendu soolest hästi.

Siis soolestikus on bakterid, mis on üliolulised. Nende jaoks mis ise teen iga päev on 4 supilusikatäit kartuli tärklist (2 hommikul, 2 õhtul, ja töötab). Sellest tärklisest 60-80% on keha poolt lagundamatud süsivesikud, aga neid kasutavad soolestikus kasulikud bakterid oma elutegevuseks ja toodavad neist rasvhappeid ehk siis rasva.

Kalorite arvestamine saab olla kasulik vahend, aga kalorite järgi söömine on jama. Juba see fakt et keha ei kasuta 100% sellest mis endale sisse sööd, ja kui palju üldse kasutab oleneb päris paljust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Böff à la tatar pidi ergutama soolestiku tööd kiiremaks. Ise söön seda harva aga aasias tihemini söövad.

Tatart söön. Eesti toortatar, keskmiselt umbes 50 grammmi päevas. Seda soovitan.

Linaseemned on soolestiku jaoks suht head, need teevad seedimist efektiivsemaks. Ise aegajalt jahvatan neid natuke, siis sellele "jahule" lisan vett, need imevad suht palju vett endasse... veega reageerides tekib mingi lima, ja see lima ongi mis soolele hästi mõjub. Ja maitse on ka mõnus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see mitu korda päevas söömine ja joogi tarvitamine, raha raiskamine ei ole, kui keha lihtsalt nii kiirelt seedib kõike?

Mitu korda päevas süüa ei ole soolestikule üldse hea, sest paneb soole liigse stressi alla ja võib kahjustada, ja siis peab paranema. Soolestik peab ka puhkama oma tehtud tööst.

2-3 korda päevas süüa, kindlalt mitte üle kolme. Ise üldiselt söön 2 korda päevas, 4-8 tundi jääb vahele.

Keha ei ole arenenud töötama nii et päev läbi mugid, ehk palju söögikordi. Peab arvestama sellega kuidas keha on arenenud töötama.

Ja lihaste kasvamine ei ole igapäevane/ühepäevane, selles mõttes et lihaste kasvamine on mitme päevane protsess.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sellist "oma tõde" jagavat idiooti juba bannida ei oleks aeg? Siinset lehte loevad paljud kergesti mõjutatavad noored ja teismelised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sellist "oma tõde" jagavat idiooti juba bannida ei oleks aeg? Siinset lehte loevad paljud kergesti mõjutatavad noored ja teismelised.

Kui sa ise teeksid oma uurimistöö tervise ja toitumise kohta, siis sa saaksid teada et tegemist ei ole "oma tõega". Et edu asjade järele uurimisega ja järele mõtlemisega, aga ära tule oma absoluutsest ignorantsusest ja pimedusest lihtsalt sõimama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Demokraatia...sõnavabadus...

Huvitav tendents siin. Mu järgnev jutt ei ole midagi isiklikku kellegi vastu, aga äkki modedele natuke mõtlemisainet. Kui LPF (kes on eeldatavasti sama isik, kui nummmi) võtab sõna steroidide ja nende seosest siinse foorumi fitnessi eliidiga, siis on ta bännitud loetud sekunditega. Praegust ila aga ajab ta juba mitmeid päevi ja kedagi ei kõiguta... Valikuline sõnavabadus? Kui ennast ei torgi, siis las olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav tendents siin. Mu järgnev jutt ei ole midagi isiklikku kellegi vastu, aga äkki modedele natuke mõtlemisainet. Kui LPF (kes on eeldatavasti sama isik, kui nummmi) võtab sõna steroidide ja nende seosest siinse foorumi fitnessi eliidiga, siis on ta bännitud loetud sekunditega. Praegust ila aga ajab ta juba mitmeid päevi ja kedagi ei kõiguta... Valikuline sõnavabadus? Kui ennast ei torgi, siis las olla?

Sul on tõesti väga rängad vaimsed probleemid.

Ma isegi ei tea kes see LPF on, ja ei huvita ka.

Sul on algusest peale olnud mingi ebaratsionaalne probleem sellega mis öelnud olen. Aga selle asemel et öelda mis täpselt sulle ei meeldi, ja siis lahti seletada et miks see sulle ei meeldi, selle asemel hakkad lihtsalt sõimama.

Leia mõistus üles, siis tule mõistusele. Senikauaks soovitan sul selle ebardliku käitumise lihtsalt lõpetada. Hakka käituma nagu üks täiskasvanud inimene peaks (oletades et sa tegelikult tead kuidas peaks...).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kunagi teadsin ühte taolise puudega naist, peaks vist neid kahte omavahel tuttavaks tegema, äkki siis ei pea koguaeg uusi kasutajaid tegema ja mingit jama välja ajama. Mina pakuks välja, et uue kontoga ei saaks kohe postitada. See rikuks ikka oluliselt tuju. Varante veel. Liitumistasu kehtestamine, facebook-i kontoga kohustuslik sidumine. Läbi panga isiku tuvastamine jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kunagi teadsin ühte taolise puudega naist, peaks vist neid kahte omavahel tuttavaks tegema, äkki siis ei pea koguaeg uusi kasutajaid tegema ja mingit jama välja ajama. Mina pakuks välja, et uue kontoga ei saaks kohe postitada. See rikuks ikka oluliselt tuju. Varante veel. Liitumistasu kehtestamine, facebook-i kontoga kohustuslik sidumine. Läbi panga isiku tuvastamine jne.

Üha uuesti ja uuesti sama jama...

Kas meeldib spammida mõttetult? Äkki hakkaks täiskasvanulikult käituma?

Selle asemel et lahti seletada et miks ei meeldi mis olen öelnud, selle asemel süüdistate ja sõimate (ma ei tea palju seda juba öelnud olen...). Või te ei seleta lahti miks teile ei meeldi, sest te ise ka ei tea miks teile ei meeldi?

Kuna te ise ei tea sellest kõigest sama hästi kui mitte midagi niikuinii, siis ega te ei saakski teha muud kui ainult süüdistada ja sõimata... sest te lihtsalt ei tea midagi.

See "uurige ise järele" ja muu elementaarne mis teile korranud olen... ära hakkab tüütama... Ja küsimus, et kui te ei tea, nagu te iga uue kommentaariga demonstreerite, siis miks te järele ei uuri?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtet üldse temaga vaielda? :) Nagunii tirib oma levelile ja lööb kogemusega.Trolliga vaielda on nagu peaga vastu seina joosta.... :)

Kes alustas vaidlemist? Kui minna algusesse tagasi, siis ilmselge et mitte mina. Ma lihtsalt andsin soovitusi... ja siis hakkas pihta.

Te täielikult ignoreerite mida ma öelnud olen... ja seega iga korarga ütlete üht ja sama, edasi liikumata. Hale...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üha uuesti ja uuesti sama jama...

Kas meeldib spammida mõttetult? Äkki hakkaks täiskasvanulikult käituma?

Selle asemel et lahti seletada et miks ei meeldi mis olen öelnud, selle asemel süüdistate ja sõimate (ma ei tea palju seda juba öelnud olen...). Või te ei seleta lahti miks teile ei meeldi, sest te ise ka ei tea miks teile ei meeldi?

Kuna te ise ei tea sellest kõigest sama hästi kui mitte midagi niikuinii, siis ega te ei saakski teha muud kui ainult süüdistada ja sõimata... sest te lihtsalt ei tea midagi.

See "uurige ise järele" ja muu elementaarne mis teile korranud olen... ära hakkab tüütama... Ja küsimus, et kui te ei tea, nagu te iga uue kommentaariga demonstreerite, siis miks te järele ei uuri?

Mida ma ei tea nüüd? Seda mis puue sul on? Aga saame kokku ja lähme koos arsti juurde ja olengi järgi uurinud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtet üldse temaga vaielda? :) Nagunii tirib oma levelile ja lööb kogemusega.Trolliga vaielda on nagu peaga vastu seina joosta.... :)

Tegu on vaimse puudega inimesega siiski, mitte lihtsalt trolliga ;) Aga vaidlemine on tõesti mõttetu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida ma ei tea nüüd? Seda mis puue sul on? Aga saame kokku ja lähme koos arsti juurde ja olengi järgi uurinud. :)

Arvestades kes siin aru ei saa kes mida räägib... siis kellel tegelikult siin "puue" on? Vaevalt sulle seegi kohale jõuab...

Täitsa metsas kui haiged te peast olete...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×