Jump to content
Rydelle

Suveks trimmi

Recommended Posts

Tere! Kuna igalpool suunatakse siia foorumisse, siis kirjutan siia. :D

Olen kohe-kohe 15-aastaseks saav neiu, kellel on soov oma keha treenida. Põhiliselt tahaks muidugi, et oleks kõhulihaseid paista (mitte sixpack) ja tagumik oleks ka ilusam, kuid ka käsi ja jalgu tuleb treenida. Käin kaks korda nädalas tantsutrennis, mõlemad korrad on trenn tund aega. Kui ilmad soojemaks lähevad, pidime hakkama ka jooksmas käima. Lisaks teen kodus ise jõuharjutusi mõne plaadi järgi. Alustasin kuskil sügisel, oktoobris või novembris, nii harjutustega kodus kui ka tantsimisega. Paar kuud tegin ühetunniseid kavasid, kuid nüüd on selline laiskusemoment, sest palju on õppida, loovtöö, eksam. Teen hetkel umbes 15-minutilist kava umbes 3-4 korda nädalas, mis sisaldab harjutusi tervele kehale. Kavatsen hakata tegema ikka rohkem ja üks päev peab vist siis puhkuseks ka jääma.

Muidu olen peenike, kaalust nii väga ei suuda juurde võtta, aga midagi ikka. Veel tahaks lihaste arvelt ka kaalust juurde võtta, hetkel kaalungi umbes 46-48 (vahel harva ka 49) ja olen 165 cm pikk. Viimasel ajal olen hakanud lihtsalt rohkem sööma, varem sõin vaid hommikul, siis koolis natuke, kui toit ei maitsenud ja siis pärast veel kodus kommi. Nüüd olen hakanud koolis normaalselt sööma ja kodus ka, kuid kommi söön ma ikka, aga mitte palju. Üritan vältida rohkem rämpstoitu, kuid päris tervislikult ma toituda ei oskagi.

Kas 15-minutilisest treeningust + tantsutrennist piisab, et saada keha ilusaks, kui teha näiteks harjutusi 6 korda nädalas ja üks päev puhata? Kas näiteks suveks oleks võimalik siis trimmi saada niimoodi? Kas neid tuleks siis teha peaaegu iga päev? Kas toituda tuleb väga tervislikult või piisab sellest, kui ma lihtsalt ei söö kommi, üleüldse rämpstoitu ega joo karastusjooke?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa suhteliselt noor inimene.Ole lihtsalt aktiivne.(nagu sa kirjeldad).Ainuke asi - proovi maast madalast igasugu "suveks saledaks" variandid välistada.Aktiivne ja heas vormis tasub olla aastaringselt.Taolised ainult enne rannahooaega rabelejad ei jõua tavaliselt eriti kuhugile oma vormiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pekki väga kehapeal ei ole, siis aitab jõutrenn väga kiiresti visuaalset pilti parandada. Jätka seda kogukeha kava 3-4x nädalas ja küll tulemused tulevad. 15 minutit on täitsa piisav sinu eesmärke arvestades.

Söömisega on keerulisem, vähe valgurikkamalt võiks ju proovida süüa, aga kui keha praeguse söömisega toimib ja energiat on, siis toidu sissetoppimisega võib asi valesti minna. Kui lisatrenn isu suurendab, siis kindlasti söö rohkem, mitte ära hakka tagasi hoidma, sul hästitoimiv ainevahetus, see söök ei lähe sul pekiks nii kergesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ei mõtlegi tegelikult, et ainult suveks, lihtsalt kui ma seda kuupäeva paika ei pane, siis ma muutun veel laisemaks ja ei teegi. :D Muidugi tahaks edaspidi ka ju selliseks jääda, mitte ainult suveks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noortel inimestel annab igasuguste kommide ja saiakeste söömise lõpetamine kohe tunda. Nii et ainuüksi sellest võiks pilt kiirelt paraneda. Rambo, vt. siiski küsijat - alla 15 tüdruk. Ma väga ei panustaks sellel puhul mingile erilisele lihaskasvule.
15 minuti kava puhul sõltub sellest, mida see kava endast kujutab ja millise koormusega harjutusi teha. Ma kardan, et 15 minuti puhul peaks üldse mingite tulemuste saavutamiseks siiski tegema midagi suhteliselt ekstreemset ja kontsentreeritut. Kui 15 minuti jooksul teha lihtsalt mõned harjutused, siis mina midagi erilist küll lubada ei julgeks. Võiks ju ikka mõned minutid rohkem näpistada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga no kas siis ka tõesti ei piisa sellest iga päev 15-minutilisest kavast, kui ma käin kaks korda nädalas tantsutrennis, mis on mõlemad korrad vähemalt talveperioodil üks tund? Seal teeme ka vahepeal jõudu ju ja isegi kui lihtsalt tantsime, siis vahepeal annavad lihased tunda ka, et nagu treeniks kohe. Ja lisaks hakkame ju jooksmas käima, mis tähendab, et siis on mõni päev trenn kaks tundi ühe tunni asemel.

Tegelikult on ju see ka mingigi sport, kui ma viis korda nädalas koolist bussiga koju tulen ehk kõnnin umbes 1,5 kilomeetrit. Vähemalt ma arvan. :D + Vahel isegi juhtub, et teen neid harjutusi kauem, kui 20 minutit. + Kehalise kasvatuse tund koolis, mis on kaks korda nädalas ja kus me igakord vähemalt jookseme.

Muudetud kasutaja Rydelle poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, Sa liigutad end küllaltki aktiivselt, kuid see läheb kõik paraku pigem aeroobse(rasva põletava) treeningu alla, ka jooksmine. Aga kuna Sa oled juba peenike ja soovid kasvatada hoopis lihasmassi, siis tuleb rohkem keskenduda jõutrennile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on ju see ka mingigi sport, kui ma viis korda nädalas koolist bussiga koju tulen ehk kõnnin umbes 1,5 kilomeetrit. Vähemalt ma arvan. :D

Jalutamine pole sport,pigem füüsiline aktiivsus. :)

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, Sa liigutad end küllaltki aktiivselt, kuid see läheb kõik paraku pigem aeroobse(rasva põletava) treeningu alla, ka jooksmine. Aga kuna Sa oled juba peenike ja soovid kasvatada hoopis lihasmassi, siis tuleb rohkem keskenduda jõutrennile.

Keha ei tööta niimoodi...

Ka rasva põletamine on tegelikult kõige efektiivsem jõutrenni ja just anaeroobse treeninguga. See "aeroobne" trenn rasva põletamiseks... pikad aeglased sörkimised ja masinate peal väntamised... rasva põletamise eesmärgil on see täielik jama. Sest keha ei tööta niimoodi. Aga trenni juures on oluline, ükskõik mis trenni juures, et süda hakkaks korralikult ja tugevalt tööle. Kui süda ei hakka tugevalt tööle, siis ei ole tegemist trenniga.

Ja muidugi toitumine peab piisavalt korras olema, see on kõige esimene ja kõige olulisem.

15 minutist päevas täiesti piisab. Oleneb ka mis eesmärgid on, kui lihtsalt vormis olla ja hea välja näha, siis tõesti piisab. Aga see 15 minutit peab ikka intensiivne olema ja ilma puhkepausideta. Kõik harjutused üksteie otsa järjest läbi teha. Kiire ja efektiivne trenn. Süda peaks tööle hakkama, õhku peaks "ahmima" hakkama. Ja tuleb ka lihasmassi, aga kui lihasmassi poolest sellest ei piisa, siis jah jõutrenni, oleneb eesmärkidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule, ära anna soovitusi, mis võivad olla eluohtlikud.

Aga see 15 minutit peab ikka intensiivne olema ja ilma puhkepausideta. Kõik harjutused üksteie otsa järjest läbi teha. Kiire ja efektiivne trenn. Süda peaks tööle hakkama, õhku peaks "ahmima" hakkama.

Mine treeni endal kopsud välja kui tahad. Aga anda 15-aastasele tüdrukule selliseid soovitusi on lihtsalt vastutustundetu! Lammas oled ikka küll...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule Invention, sa oled ikka väga loll inimene. Tee omale selgeks kuidas inimese keha on arenenud töötama, ja milliste tegevuste jaoks inimese keha ehituselt on.

Väga huvitav et sa oled "fitness" foorumis, aga ise ei tunne inimest ja mismoodi see ehituselt töötama peaks...

Mis veel. Kas ise oled proovinud niimoodi trenni teha? Et aga palun, tee omale lühike kava, umbes 15 minutit, oma keharaskusega. Kõik järjest, puhkepausideta. Proovi järele, enne kui tuled vigisema ja sõimama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mis veel, toitumine... See on väga oluline. Ja ma ütlesin et ennekõike peab see piisavalt korras olema. Kui sul, Invention, on probleeme aru saamisega mida see tähendama peaks, siis... Tõesti hale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suht naljakas oli, Zeusipoeg.

Aga mul vist toitumine niiväga korras ei ole, ei söö küll igapäevaselt mingeid burgereid ja friikaid (viimasel ajal enam ei tahagi neid), kuid natuke šokolaadi vms küll. :D Ja üldiselt ei jälgi, mida söön, hommikul võileib, koolis see, mida pakutakse ja siis kodus õhtusöök ja enne magamaminekut on enamasti keefir või jogurt vms. Ei ole sellist asja, et taldrikul on liha, salat, riis ja ma ei tea mis veel, vaid lihtsalt näiteks makaronid. :D

Muudetud kasutaja Rydelle poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära ürita mingit "masterplani" välja mõelda.Söö,tee trenni,puhka.Kui mingit progressi ei tule teatud aja peale,siis saab jälle midagi kohendada. :) Trenni-toitumise koha pealt on siin foorumis teemasid kamaluga.Loe ja saa ideid. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×