Jump to content
astridolen

erineval päeval erinevad harjutused

Recommended Posts

Tere

Kas on väga vale teha iga treeningpäev erinevaid harjutusi. Näiteks kui mul on rinnapäev ja ühel päeval teen 4-5 harjutust rinnale aga järgmine rinnapäev teen ka 4-5 harjutust aga pooled on näiteks hoopis teised harjutused kui eelmine kord? ma ei saa näiteks samu harjutusi teha, sest masinad v vahendid on hõivatud. Ühesõnaga kas treeningkava peab olema kindlalt paigas, et teen kaks-kolm kuud põhimõteliselt samu harjutusi või võin neid vahetada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pea... :)

See ongi jõusaalides huvitav nähtus, et esmaspäev on kõigil rind/biits, rind/triits ja järjekord nagu Maxima kassas.

Kavade mõte on sisult ikkagi hoida harjutused lihasgruppide vahel piisavas vahekorras, jättes mõistlik aeg ka taastumiseks.

Kindlasti on ühe harjutuse eelis-arendamise puhul vastava harjutuse kasutamine olulisem, kuid harjutusi varieerides ,,üllatab´´ lihast rohkem.

Toon ka näite - rinnalihase harjutused: lamades surumine kangiga, kaldpinnal surumine hantliga ja peale venitava iseloomuga harjutus (kas köie ristivedu või lendamine hantliga). Ega viimase vahetamine suur erinevust too, sest peamised suurte raskustega sooritused on tehtud ja viimase puhul muutub lihtsalt venituse nurk...

B) Loodame, et pilt selgem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arusaadav jah. Lihast võib siis "üllatada" pmlt iga trenn? Ja nt kui üks nädal teen rinnale surumist nii positiivse, negatiivse kui ka horisontaalsega, ja viimistlen pärast hantlitega positiivsel pingil ja lendamist see nädal üldse ei tee vaid jätan lendamised (nt 4-5) harjutust järgmisesse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle üllatamisega ei maksa liiale minna ja meeleheitlikult erinevaid harjutusi ja mitmekesisust taga ajada, areng tuleb ikka aja jooksul tehtud rutiinsest tööst.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ju saad harjutusi segamini teha, näiteks alustad rinnalt surumisega ja siis järgmine näiteks peaks olema hantlitega surumine, aga kolmas harjutus on hoopis teine et võtad selle. Ja siis järgmiseks teed selle hantlitega surumise, et minu arust pole ju vahet või on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ju saad harjutusi segamini teha, näiteks alustad rinnalt surumisega ja siis järgmine näiteks peaks olema hantlitega surumine, aga kolmas harjutus on hoopis teine et võtad selle. Ja siis järgmiseks teed selle hantlitega surumise, et minu arust pole ju vahet või on?

Oleneb kõik eesmärgist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb kõik eesmärgist.

No ma usun, sul pole ju vahet kas sa teed rinnalt surumise ennem hantlitega või kangiga? Muidugi see on minu arvamus ainult :)

Muudetud kasutaja priibe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×