Jump to content
Hingeteekond

Jooga

Recommended Posts

Põnevad teemad, mida kursusel õpid
Kursus koosneb 27 tunnist ning sisaldab:
- 20 klassikalise asana ehk kehapoosi põhjalik tutvustus - tehnika, mõjud, esoteerilised õpetused
- Õpetus energiakeskustest ehk tšakratest
- 6 suurepärast ja väga tõhusat puhastustehnikat ehk kriyat, mis puhastavad nii meie füüsilist keha kui ka energiakeha ning tunde-, mõtte- ja kausaalkeha
- Spetsiaalsed tehnikad keskendumisvõime parandamiseks - hea keskendumine on joogas ja ka tavaelus määrava tähtsusega
- Iidsest Indiast pärit ja joogide poolt kõrgelt hinnatud meditatsioonitehnika teadvuse avardamiseks ning tänapäevane suurepärane meditatsioonitehnika - muusikameditatsioon
- Klassikalise jooga alustalad - Patanjali joogasuutratest pärit 10 eetika ja moraalireeglit, mis pole ranged ettekirjutused, vaid näitavad suunda, kuidas saavutada tasakaalu ja harmooniat oma elus ja hoiduda endale ise negatiivse karma loomisest. Läbi nende täiusliku praktiseerimise on võimalik saavutada lausa üleloomulikke võimeid.
- Tervisliku toitumise põhimõtted: taimetoitlus, makrobiootika ja yin-yang tasakaal toitumises.
- Õpetused karma joogast ja nidra joogast - omaette joogaharud, millest esimene põhineb joogal läbi tegude ja tegutsemise ning teine räägib nn unejoogast, milles kasutatakse läbipaistvat või teadlikku unenägemist.
- Õpetus sellest, mis on tegelikult jooga, selle erinevad harud ja Patanjali klassikaline liigitus 8-astmelisest joogast
- Päikesetervitused

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põnevad teemad, mida kursusel õpid

- 20 klassikalise asana ehk kehapoosi põhjalik tutvustus - tehnika, mõjud, esoteerilised õpetused

- Õpetus energiakeskustest ehk tšakratest

- 6 suurepärast ja väga tõhusat puhastustehnikat ehk kriyat, mis puhastavad nii meie füüsilist keha kui ka energiakeha ning tunde-, mõtte- ja kausaalkeha

- Spetsiaalsed tehnikad keskendumisvõime parandamiseks - hea keskendumine on joogas ja ka tavaelus määrava tähtsusega

- Iidsest Indiast pärit ja joogide poolt kõrgelt hinnatud meditatsioonitehnika teadvuse avardamiseks ning tänapäevane suurepärane meditatsioonitehnika - muusikameditatsioon

- Klassikalise jooga alustalad - Patanjali joogasuutratest pärit 10 eetika ja moraalireeglit, mis pole ranged ettekirjutused, vaid näitavad suunda, kuidas saavutada tasakaalu ja harmooniat oma elus ja hoiduda endale ise negatiivse karma loomisest. Läbi nende täiusliku praktiseerimise on võimalik saavutada lausa üleloomulikke võimeid.

- Tervisliku toitumise põhimõtted: taimetoitlus, makrobiootika ja yin-yang tasakaal toitumises.

- Õpetused karma joogast ja nidra joogast - omaette joogaharud, millest esimene põhineb joogal läbi tegude ja tegutsemise ning teine räägib nn unejoogast, milles kasutatakse läbipaistvat või teadlikku unenägemist.

- Õpetus sellest, mis on tegelikult jooga, selle erinevad harud ja Patanjali klassikaline liigitus 8-astmelisest joogast

Jaa, Jorgen vist ei pidanud neid kaasnevaid väärtusi silmas öeldes "jooga on lahe". See on osa, mis kaotab minu jaoks selle " lahe " osa kohe jooga juurest ära.

Ja jääbki "äri".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on klassikaline deepity. (Siit saab lugeda, mis see on kui veel ei tea.)

Selles mõttes, et kas elus tuleb ka leida sobiv gaasisegu, mida hingata näiteks?

Soovi korral võib ka sobivat gaasisegu hingata :)

Saan aru, et pead kõike teaduslikult tõestamatut ja kogemuslikku jamaks ja mõttetuks. Sul on õigus seda teha, meil kõigl on õigus arvata, mida soovime. Panin selle teate üles siia mõttega, et võib-olla keegi on sellist võimalust enda jaoks otsinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Georg, lugesid seda rivi ikka, eeldan?

Kogu teema lugesin läbi. Mingil määral on seal tõesti "deepityt", aga samas praegu leian joogast asju, mida varem pidasin deepityks :)

Ja sellega pole ikka nõus et pole vahet mis joogat gaasiga segamini hingad :D

Veits teemast välja, aga jooga on mõnes mõttes lääne meditsiinist ees. Kasutan päris palju joogaliigutusi jalgpallurite soojenduses ja taastusravis.

Liigutusi on see haru ikkagi tuhandeid aastaid rohkem õppinud kui lääne meditsiin. Täitsa üllatav, kuidas müofastsiaalsed ahelad, liiges- ja närvimobilisatsioonid juba joogas olemas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei pidand praegu silmas "iidset müstilist teadust" vaid seda, et systeem on nii hästi läbi mõeldud, kuna sellega on nii kaua tegeldud. Räägin praegu anatoomiast ja biomehaanikast, energiad jm praegu ei puutu asja.

On seda siis nii raske seedida? Lääne meditsiin on selle kõrval lapsuke ja see on fakt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jooga ja ayurveda on teadaolevalt ca 5000 aastat vanad. on palju aspekte joogas (ja ka ayurvedas ning hiina meditsiinis), mida kaasaegne meditsiin on hakanud avastama ja aktsepteerima. ka gmaster viitab sellele selgelt ja kahtluseta.

mis annab põhjuse arvata, et kõik ülejäänu sellest, mida konventsionaalne teadus ei oska (veel) seletada, on lihtsalt jama? ehk tuleks kasuks, kui aktsepteerida seda, et on asju, millest me ei pruugi aru saada ning lisaks aktsepteerida teiste inimeste õigust teistsugusele arusaamisele ja kogemusele. ma olen nõus, see nõuab teatud baasintelligentsust ja ka teatud empiirilist kogemust, kuid siiski, suhteliselt elementaarsel tasandil võiks ju aru saada, et veel mõnisada aastat tagasi saadeti tuleriidale selle eest, mida täna on teadus kinnitanud.

või äkki soovib keegi siin selgelt ja arusaadavalt tõendada, et näiteks chakraid ei ole olemas :). ja palun, ISE tõendada, mitte netist kõike kokku kopipeistida... lugeda oskame me siiski kõik ega vaja selles kõrvalist abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enda ülilühikesele mitmekümne aasta pikkusele töökogemusele tuginedes julgen öelda, et sellised inimesed nagu gmaster saavutavadki oma alal sügavaid teadmisi ja edu ning aitavad inimesi ka päriselt. põhjuseks selline lihtne asi, et nad ei ole silmaklappidega fanaatiliselt kinni selles, mida keegi "tark ja tähtis" on ees öelnud, vaid nad oskavad oma peaga mõelda, nad oskavad ja julgevad küsida ja uurida ja pidevalt õppida ning seejuures ka oma kogemusi arvesse võtta. ainult tänu sellele on tegelikult kaasaegses meditsiiniteaduses midagi saavutatud, et on juletud kahelda ja ei ole jäädud kinni sellesse, mida keegi on ees öelnud. veel alles 20 aastat tagasi saadi tartu ülikooli arstiteaduskonnastki eksmat selle eest, et ei korrutatud järele seda, mida keegi kraadiga oli ees öelnud, vaid julgeti kaugemale mõelda ... miks peaks siis praegusel ajahetkel arvama, et teadus on nüüd "valmis saanud" ja teab kõike?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjuta, kirjuta.

Appeal to Complexity

The arguer points out the if an idea is too complex for the listeners to understand, then it must be false.
if the arguer doesn't understand the topic, he concludes that nobody understands it. So, his opinions are as good as anybody's.

https://yourlogicalfallacyis.com/burden-of-proof

http://rationalwiki.org/w/index.php?title=Gish_gallop

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas sa vahel mõnest asjast aru ka saad, mida kirjutatakse?

ja kas sa oskad mõne asja oma peast öelda, mitte paaniliselt kopipeistida? :) ma kohe ootan huviga, millal sa netis mõne minu artikli otsa komistad ja seda mulle siia kopima tuled :D

aga kordan küsimust (kuigi ma olen ammu harjunud, et sa ei oska ühelegi küsimusele vastata): palun tõesta, et see seal ülal on bullshit. sul on see võimalus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas sa vahel mõnest asjast aru ka saad, mida kirjutatakse?

ja kas sa oskad mõne asja oma peast öelda, mitte paaniliselt kopipeistida? :) ma kohe ootan huviga, millal sa netis mõne minu artikli otsa komistad ja seda mulle siia kopima tuled :D

aga kordan küsimust (kuigi ma olen ammu harjunud, et sa ei oska ühelegi küsimusele vastata): palun tõesta, et see seal ülal on bullshit. sul on see võimalus :)

https://yourlogicalfallacyis.com/burden-of-proof

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas sa vahel mõnest asjast aru ka saad, mida kirjutatakse?

ja kas sa oskad mõne asja oma peast öelda, mitte paaniliselt kopipeistida? :) ma kohe ootan huviga, millal sa netis mõne minu artikli otsa komistad ja seda mulle siia kopima tuled :D

aga kordan küsimust (kuigi ma olen ammu harjunud, et sa ei oska ühelegi küsimusele vastata): palun tõesta, et see seal ülal on bullshit. sul on see võimalus :)

Ma vist ei kadesta inimesi, kes arvavad, et see, mis neil "oma peast" tuleb, on kuidagi suurema väärtusega, kui tuhandete helgemate peade poolt kunagi, kuskil , kord juba öeldu. Kui keegi selle vastu võitleb - midagi absurdsemat on raske välja mõelda.

See on järjekordne logical fallacy, mille abil sa püüad kuidagi endale kaalu lisada, kahjuks on sellega, nagu enamusega su peast tulevaga - vastupidi.

Oled öelnud, et sul ei ole minuga midagi enam rääkida - jää sellele kindlaks. Ja kui sul on midagi teemast rääkida, just nimelt, too OMA TEOORIATE, mis küll seni jäävad HEIETUSTE/uskumuste tasemele, kinnituseks midagigi , mis ei ole sinu oma peast tulev. Palun.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×