Jump to content
lyly22

vee kogunemine treeningperioodil?

Recommended Posts

mure järgmine: alustasin treeningutega rohkem kui aasta tagasi.(bodypump jt rühmatreeningud)kaalusin 56kg, kuu aja pärast juba 63kg??!! Raske oli olla, paistes, kõht punnis, käsivarred jämedad jne.Lugesin, et lihased pididki esialgu vett täis minema?! Niisis, jätkasin treeningutega veel 5 kuud kuni lõpuks alla andsin-kaal ei kadunud, jäi samaks,paistes olin ikka. Tulin trennist kevadel ära. Kaal hakkas tasapisi langema kuni suveks olin jälle 56 kg.Kodus treenisin end ikka-heal juhul korra nädalas ja seda 30-40 min. Toitunud olen alati hästi. Kuna gluteeni,kaseiini ja munatalumatus, siis jälgin eriti toidulauda.Ei tarbi soolaseid toite, pigem magedaid.

Otsustasin 2 nädalat tagasi taas treeningutega alustada ja jälle sama jama- vesi koguneb, kaal tõuseb :( milles asi? kas ma saaksin midagi tarbida? pean trennist loobuma? Mul on seljataga 2 sünnitust, mõlemad rasedused kulgesid nii, et vesi oli sees ja kuidagi välja ei läinud,olin pealaest jalatallani meeletult suur. kindlasti on need omavahel seotud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin ei käi just väga tihti meedikud küsimustele vastamas. See ei ole asi, mida lihtsalt suvaliselt foorumis käsitleda. Alusta perearstist, kes teeb lihtsamad uuringud. Sealt edasi ka mõne kogenud spordiarsti konsultatsioonile. Kahepeale peaks nad suutma anda tõhusama abi, kui siin sada tarka kokku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen kirja kõige tavalisemad punktid, mis võisid sinul arvatavasti kaalutõusu tekitatada:

  • Treeningutega kaasneb suurem söögiisu ja oled hakkanud rohkem sööma.
  • Glükogeenivarude suurenemine ja glükogeeni talletamine.
  • 1g süsivesikuid seob endaga 2,7g vett.
  • Kuna hakkasid rohkem sööma, siis on ka soolestikus rohkem toitu, mis ka kaalub (umbes 2-3 päeva toit on soolestikus).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mure järgmine: alustasin treeningutega rohkem kui aasta tagasi.(bodypump jt rühmatreeningud)kaalusin 56kg, kuu aja pärast juba 63kg??!! Raske oli olla, paistes, kõht punnis, käsivarred jämedad jne.Lugesin, et lihased pididki esialgu vett täis minema?! Niisis, jätkasin treeningutega veel 5 kuud kuni lõpuks alla andsin-kaal ei kadunud, jäi samaks,paistes olin ikka. Tulin trennist kevadel ära. Kaal hakkas tasapisi langema kuni suveks olin jälle 56 kg.Kodus treenisin end ikka-heal juhul korra nädalas ja seda 30-40 min. Toitunud olen alati hästi. Kuna gluteeni,kaseiini ja munatalumatus, siis jälgin eriti toidulauda.Ei tarbi soolaseid toite, pigem magedaid.

Otsustasin 2 nädalat tagasi taas treeningutega alustada ja jälle sama jama- vesi koguneb, kaal tõuseb :( milles asi? kas ma saaksin midagi tarbida? pean trennist loobuma? Mul on seljataga 2 sünnitust, mõlemad rasedused kulgesid nii, et vesi oli sees ja kuidagi välja ei läinud,olin pealaest jalatallani meeletult suur. kindlasti on need omavahel seotud.

Tursed ja veepeetus võivad olla ka vähese vedeliku tarbimise tagajärg.

Siin on ka soovitusi, mida veepeetuse korral tarbida:

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tursed-ja-veepeetus-mis-aitaks#.VKv5hochOPI

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge vastas kõik spordifüsioloogilised tegurid ära. Isiklikult kahtlen, et trenn põhjustas seletamatu 7 kg ja pikaajalise veepeetuse. Mina pinniks isiklikult arste edasi kui asi tekitab probleeme. Millegipärast arvan, et endokrinoloog võiks teadjam olla? Foorumis küsides saadki seinast seina vastuseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge vastas kõik spordifüsioloogilised tegurid ära. Isiklikult kahtlen, et trenn põhjustas seletamatu 7 kg ja pikaajalise veepeetuse. Mina pinniks isiklikult arste edasi kui asi tekitab probleeme. Millegipärast arvan, et endokrinoloog võiks teadjam olla? Foorumis küsides saadki seinast seina vastuseid.

Siin on trennijärgne kaalutõus ilusti ära põhjendatud:

http://www.shape.com/weight-loss/weight-loss-strategies/help-why-does-my-workout-cause-weight-gain

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisan niipalju ,et paljud rühmatrennid stimuleerivad sarkoplasmaatilise hüpertroofia esilekutsumist. So lihaste kasvu valdavalt vedeliku arvelt (trennis olles tekkib suurem joogijanu ja sõna otseses mõttes tõmbad ennast vett täis). Selline pumpav treening soosib seda eriti mida teeb bodypamp (kerge rasksus ja palju kordusi). Võid treeningu osas proovida ka rahulikumat ja madalamate kordustega jõusaalitrenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen kirja kõige tavalisemad punktid, mis võisid sinul arvatavasti kaalutõusu tekitatada:

  • Treeningutega kaasneb suurem söögiisu ja oled hakkanud rohkem sööma.
  • Glükogeenivarude suurenemine ja glükogeeni talletamine.
  • 1g süsivesikuid seob endaga 2,7g vett.
  • Kuna hakkasid rohkem sööma, siis on ka soolestikus rohkem toitu, mis ka kaalub (umbes 2-3 päeva toit on soolestikus).

Jah, olen hakanud rohkem sööma- aga vaid puu- ja köögivilju, sest seoses paljude toiduainete talumatusega on arst pannud mind dieedile ja seda "menüüd" järginud juba aastaid. Enim läheb praegusel ajal peale pomelo(selles vist ei tohiks olla vett siduvaid aineid) ja soolestikus olev toit ei tekita turses jäsemeid :) Aga glükogeenivarude suurenemise teema hakkas huvitama, pole varem sellest kuulnud-googeldasin, aga päris sina peale teemaga ei saanud. Vb seletaksid nn maakeeles lahti? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tursed ja veepeetus võivad olla ka vähese vedeliku tarbimise tagajärg.

Siin on ka soovitusi, mida veepeetuse korral tarbida:

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tursed-ja-veepeetus-mis-aitaks#.VKv5hochOPI

Tänud! Praegu ehk kahtlustan hormoone..vett joon päevas 1-1,5 l pluss 2-3 tassi teed. Täna jõin vaid leesika ja kaseleheteed,erilist muutust ei märganud, proovin mõned päevad veel :) mis veel meenus-peale trenni järgnevatel päevadel ei ole lihasvalusid. Üldse ei ole. Kooliajast ka nagu ei mäletaks, et oleks olnud peale intensiivset tundi vms. Siin võib mingi märk olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×