Jump to content
vend vähk

Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused 2015. Kauaoodatud stuudiopildid lava tagant! Head vaatamist!

Recommended Posts

Numbreid ja nimesid ei panda tõesti kuskil, see on juba sellepärast, et kohtunikel ei tekiks tuntumate nimede puhul alateadvuses eelistusi. Eesti puhul on aga kõik staarid :)

Aga jah selle hindamissüsteemi puhul eksimuse korral ei mõjuta see lõpptulemust, juhul kui kõik korraga ei eksi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma käin "segasemad" kategooriad ning hindamislehed üle. Tean et sekretariaat käis mitu korda hinded üle (eriti kui suured erinevused olid).

Kui saan ka kvaliteetsed pildid siis teen analüüsi, millistes kategooriates erinevusi kõige rohkem oli (raske arvata) ning mis võisid need põhjused olla.

Hindamislehed numbrite kaupa saab võimalik olla ainult siis kui registreerimine on eelmisel õhtul. Kategooriad muutuvad ja siis on veel rohkem segadust kui numbrid juba ees.

Aga lõppkokkuvõttes sai kohad jaotatud nii nagu need pidid olema ja tänu välistamis-süsteemile (ehk kolme kohtuniku punktid lähevad arvesse) on kõik aus ;)

Eleri, ole hea, vaata jah see kõige osavõturohkem rannafitnessi kategooria üle, et veenduda, kas ei ole sisestamisviga.

Aga vaadates finaalvooru hindamist, samadele võistlejatele, siis tundub, et ei ole.

Rannafitness ja bikini ongi sellised kategooriad, mille puhul kipuvad tihti hinded kõvasti varieeruma, ka rahvusvahelistel võistlustel. Eks Eesti kohtunikel-hindajatel on ju ka väga vähe võimalusi hindamist harjutada ja praktiseerida, võistlusi vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eleri, ole hea, vaata jah see kõige osavõturohkem rannafitnessi kategooria üle, et veenduda, kas ei ole sisestamisviga.

Aga vaadates finaalvooru hindamist, samadele võistlejatele, siis tundub, et ei ole.

Rannafitness ja bikini ongi sellised kategooriad, mille puhul kipuvad tihti hinded kõvasti varieeruma, ka rahvusvahelistel võistlustel. Eks Eesti kohtunikel-hindajatel on ju ka väga vähe võimalusi hindamist harjutada ja praktiseerida, võistlusi vähe.

Vaatasin üle pisteliselt mõned kategooriad ning sisestamise vigu ei ole.

Selge, et kohtunike hindamine on subjektiivne- seda eelkõige rannafitnessi ja bikiinifitnessi kategooriates.

Kõige suuremaid erinevusi rannafitnessis näen ma just selles, kuidas ühed kohtunikud on hinnanud võistlejaid proportsioonide ning üldpildi järgi, teised lihasmassi hulga ja kuivuse järgi. Võta või jäta mis see õige on.

Samuti on asjaolusid, mille tõttu osad kohtunikud hindavad võistlejaid alla, teised aga mitte. Võta või jäta mis see sel korral õige on. Kui mehel on võimas ülakeha (samas aga proportsionaalselt väike alakeha), kas siis hinnata teda üles kuna tal on teistest tunduvalt parem ülakeha või siis alla kuna tal on proportsioon paigast? Ilmselt siin ei ole ka 100% õiget ega vale vastus.

Näiteks meeste absoluudi esikolmik- õigeid ja valesid vastuseid ei olnud. Kõik mehed võrdsed ning igaühel oma head ja vead. Kui oleks kõrval olnud ehk keegi nendest- Raigo, Ott, Janar, oleks ka need kolm kohta täiesti teistpidi asetunud. Kõik sõltub ka võrdlusest.

Kes arvab et on võimeline hindama nii, et protokoll muutuks ka ühtlasemaks, siis teie võimalus on teha kohtunikutest EKV-l, selleks tuleb avaldada oma soov Indrek Otsusele. Tema meiliaadressi leiate lehelt www.ifbb.ee

Kes arvab et kellelegi on selgelt liiga tehtud, siis kriitika kohtunike töö kohta (koos otseste viidetega) võite kirjutada mulle aadressile eleri@fitness.ee ning vastan kõikidele küsimustele personaalselt koos seletustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere hommikust!

Täna öösel magasid ilmselt paljud nagu lapsukesed. Kes tähistas võitu ja kes uuris pilte ning püüdis võidumeeste edu saladusele jälile saada et järgmistel võistlustel juba kahe nädala pärast revanši võtta. Eks iga võistluse lõpus on alati arutelu, kes ja miks kohtunike poolt sellisesse järjestusse paigutati. Arusaadav, et tegemist ei ole sellise spordialaga kus saame mõõta seda, kui kiiresti või kui kaugele keegi jooksis ja hüppas. Paljuski loevad imeväikesed detailid ning mina kunstniku eriharidust omava inimesena võin kindlalt öelda et ka Kunstikoolis on kunsti hindamisel komisjoni liikmete vahel tõsist vastasseisu kus ühed hindavad pildi sisu, teised teostust, kolmandad kunstniku nime... :rolleyes:

Üldiselt võin eilse ürituse kohta öelda ainult vägevaid kiiidusõnu. Päris mitmed tundsid eile huvi, kas mina ka võistlen ning teine küsimus, et kas mina ka olen selle üritusega kuidagi seotud? Ilmselt peaksin eneseupitamisega rohkem vaeva nägema ;)

Võistlustest veel.

Sellel aastal hämmastas mind väga paljude võistlejate supervorm ja ettevalmistus, eriti bikinide kategooriates. Loomulikult oli ka meeste kategoooriates mitmeid üllatajaid. Täna öösel sõitsime perenaisega mööda linna ringi ning arutasime möödunud võistluste tulemusi ning üldist pilti. Vedasime niiöelda otsad kokku. Kuna mina ise olin kogu aeg mikrofoni külge aheldatud, siis puudus mul absoluutselt igasugune info, mis toimus lava taga, mida räägiti kohtunike lauas ja kes saadeti dopingukontrolli(3 võistlejat saadeti dopingukontrolli!). Oluline tagasiside oli ka kohe peale võistluseid kus seekord rõõmustasime koos selle üle, et üritus päris kiiresti kulges arvestades seda suurt võistlejate arvu ning samuti küllaltki positiivseid emotsioone meie messikeskusest kus oli eile päris palju huvilisi käinud. Seekord ei virisenud keegi ka lava puudumise pärast ning valgustusega oldi ka enam-vähem rahul.

Ettevalmistusmeeskond ja võistluste läbiviimismeeskond töötas laitmatult ning publik oli fantastiline!

Nagu ma eile ütlesin, olen osalenud nii EM, MM kui ka Põhjamaade meistrivõistlustel, mis korraldusliku poole pealt on olnud meie võistlusega võrreldes alla igasugust arvestust (puudusid pesemisvõimalused, ruumid olid kitsad ja kütmata, Serbjas EM-l olid prussakad, Madridis MM-il ei olnud WC-d jne)! Ausaltöeldes ei mäletagi ühtegi võistlust kus oleks võistlejatel ettevalmistuseks olnud terve suur korvpallisaal! Loodan, et ka külalisvõistlejad Leedust jäid üritusega rahule kuigi facebookis oli näha vähemalt ühe leeduka ilmselget pahameelt millegi pärast. Loodetavasti mees on kiire andestaja nagu meie staarpõskhabememees hr Konsap!

Erakordselt suured tänud kõikidele toetajatele!

Fotograafidelt loodan peagi saada linke nende võistluste piltidega!

Kindlasti soovitan eilsetel võistlejatel kiiresti ennast registreerida ka 18.aprillil toimuvatele Eesti Karikavõistlustele Tallinnas!

Mina ise astun seal ka lavale ning loodan seal näha paljusid eilseid võistlejaid!

SUURED TÄNUD KÕIGILE JA KOHTUMISENI 18.APRILLIL TALLINNAS EKV-L! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah päris töine päev oli. Polnud väga mahti fotoaparaatigi maha panna, kogu aeg midagi toimus. Kokku sai umbes 100Gb jagu pilte aga nende töötlemisega läheb natuke aega, enne nädalat esialgu ei luba. Üks foto kohtunikest... :)

http://www.upload.ee/image/4616795/kohtunikud.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lava valgustajatele natuke mõtteainet. Just need alumised lambid olid võrreldes peavalgustitega kohati liiga punkti näitavad ja väga erineva valgustemperatuuriga. Siin pildil ei ole ma esimest ega viimast meest ära värvinud vaid võimendasin neile langeva valguse tooni. Päris laval see muidugi nii silma ei paista aga seda võiks vältida.

valgus.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kardan, et sellel neiul polnud absull vahet mis valgustus seal oli, kõlas pigem, et tuju oli kehv, sest kellelgi oli äkki parem tiss või kann, elas pahameelt välja ja porises. :D

Ilmselt oli tegu neiuga, kes hilines lavale ja oma walki teha ei saanud, sai ainult veerandpöörded kaasa teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt oli tegu neiuga, kes hilines lavale ja oma walki teha ei saanud, sai ainult veerandpöörded kaasa teha.

Ei olnud tema, see kes hilines, oli leedukas vist. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitavad pildid täiesti ootamatute nurkade alt! Andekas fotograaf! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, lp korraldajad, võistlejad, toetajad ja pealtvaatajad ning teised moel või teisel asjaosalised!

Suured tänusõnad suurepärase korralduse ja läbiviimisega spordisündmuse eest siit Orissaarest kohalkäinute poolt.

Puudub küll kuigi suur ja vahetu kogemustepagas arvukatelt kulturismivõistlustelt lava eest, tagant ja pealt, kuid julgen siiski avaldada arvamust ja hinnata "VII Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused kulturismis ja fitnessis" igati õnnestunud ja kõrgetasemeliseks võistluseks.

Inimesed super, koht hea, korraldus-läbiviimine kõrgetasemeline, võistlejad tugevad - need on esimesed märksõnad, mis meelele-keelele tulevad.

Minu lugupidamine.

Ja loomulikult - teretulemast suvel Saaremaale Orissaarde EKFL poolt korraldatavasse suvelaagrisse!

Lugupidamise ja parimate soovidega,

Raimo Tamm

Orissaare Sport

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, lp korraldajad, võistlejad, toetajad ja pealtvaatajad ning teised moel või teisel asjaosalised!

Suured tänusõnad suurepärase korralduse ja läbiviimisega spordisündmuse eest siit Orissaarest kohalkäinute poolt.

Puudub küll kuigi suur ja vahetu kogemustepagas arvukatelt kulturismivõistlustelt lava eest, tagant ja pealt, kuid julgen siiski avaldada arvamust ja hinnata "VII Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused kulturismis ja fitnessis" igati õnnestunud ja kõrgetasemeliseks võistluseks.

Inimesed super, koht hea, korraldus-läbiviimine kõrgetasemeline, võistlejad tugevad - need on esimesed märksõnad, mis meelele-keelele tulevad.

Minu lugupidamine.

Ja loomulikult - teretulemast suvel Saaremaale Orissaarde EKFL poolt korraldatavasse suvelaagrisse!

Lugupidamise ja parimate soovidega,

Raimo Tamm

Orissaare Sport

Suur aitäh Raimo:)

Kõigil, kes ühel või teisel moel osalesid, on kindlasti väga hea meel kuulda selliseid sõnu.

Tänud ka neile, kes nii kaugelt kohale tulid:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No sain ka mõne pildi üles aga veel mitte kõik...

Väiksema resoga pilte saab otse alla laadida, originaalmõõdus saab sealt osta kas digifaili kujul või tellida erinevatele paberitele või kasvõi padjale vms.

Prinditakse Inglismaa fotolaborites, väga kvaliteetne töö. Kogu tellimine käib ühe lehe kaudu ja pärast tuleb pakk posti. Foto infot ja originaalsuurust näeb pildi paremal üleval nurgal oleva "i" tähe alt.

Originaalsuuruses digifotod ja prindid tulevad ilma vesimärgita.

Ülejäänud pildid ka peagi....

http://bit.ly/1Fru3Cq

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×