Jump to content
külaline12345

Rinnalt surumise mure

Recommended Posts

Tervist!

Minul on selline mure. Olen käinud jõusaalis juba mitu-mitu aastat ja üsna regulaarselt. Vahepeal tuleb muidugi ka neid perioode, kus jääb ca nädal või isegi kuu vahele, kuid üldiselt ikka 2-4x nädalas. Nüüd oli suvel jälle pikem paus, ent alustasin septembri keskpaigast uuesti ja kuni tänaseni olen suutnud väga korralikult käia.

Mul on aga mure rinnalt surumisega. Ma teen tavaliselt rinnale 4-5erinevat harjutust, iga harjutusega ca 10-15kordust, 1x nädalas koos triitsepsiga ning ikka üsna max raskustega, kuid väga aeglaselt ja kehvasti tuleb mul jõudu juurde just sellel kõige tavalisemal harjutusel - pikali olles kangi surumisel.

Väga tihti vaatan, et minust 2x peenikesemad vennad teevad seal 60-70kg seeriat, kui mina vahest rabelen ikka oma 50-55kiloga

Milles võib asi olla? Kas konkreetset harjutust silmas pidades tuleks arendada mingeid spetsiifilisemaid asju, või on mingi kindel harjutuste-seeriate hulk, kuidas seda parandada? Näiteks kui eelmisel aastal sain umbes 3-4kuud väga korralikult käia, siis jõudsin lõpuks ka sinnani, et tegin 70-72.5kiloga seeriaid, ehk juba 8-9kordust, nüüd oli suvi poolik ja lihtsalt jõudu üldse ei ole, kuid ainult konkreetse harjutusega. Kui teen teisi variante - hantlitega lendamist jne, siis oleks nagu jõudu küll.

Samamoodi on rinnalihaste kasv väga-väga aeglane ja kesine

Loodan, et tekst liiga segane polnud, aga äkki oskate nõu anda?

Aitäh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise küsid, ise vastad.

Minul on selline mure. Olen käinud jõusaalis juba mitu-mitu aastat ja üsna regulaarselt. Vahepeal tuleb muidugi ka neid perioode, kus jääb ca nädal või isegi kuu vahele, kuid üldiselt ikka 2-4x nädalas. Nüüd oli suvel jälle pikem paus, ent alustasin septembri keskpaigast uuesti ja kuni tänaseni olen suutnud väga korralikult käia.

Ma teen tavaliselt rinnale 4-5erinevat harjutust, iga harjutusega ca 10-15kordust, 1x nädalas koos triitsepsiga ning ikka üsna max raskustega...

Ehk siis probleemile lahendus mõne sõnaga:

  • Käi regulaarselt ja ära tee põhjendamatuid pause.
  • Kui tahad kasutada suuremaid raskusi, siis tehakse lühemaid korduseid (üldjuhul 1-6 kordust seerias). Hetkel treenid sa põhijõudu ja 15 kordust läheb juba jõuvastupidavuseks.
  • Ära mine kogu aeg suutlikuseni.
Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa aastaid juba trenni oled teinud,siis veidike nadi on selles kontekstis see 50 kilo.Üks kuuke pausi siin-seal ei tohiks ka teab mis suur põnts olla sealjuures.Palju kaal ja vanus? Kuidas toitumisega? Annad ikka piisavalt kaloreid peale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli pikem paus hetkel käe mõrade pärast. Kolm kuud hiljem nüüd 60kg 4*15. 80kg 4*8 jaa vaikselt liigun edasi. :)
Tee rinnale näiteks vahelduseks 5*5 ja vaata, mis siis saab. Teised baas harjutused ikka sees? Ise treenin 2x nädalas jõusaali. Nädala alguses teen 4*12 ja reedel teen 4*8 ja vb ka siis üks seeria raskelt ehk 2-3 kordust ainult. :) Lisaks kaks trenni mul ka mmad ja 4-5 trenni jooksmist. Pluss füüsiline töö .:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise küsid, ise vastad.

Ehk siis probleemile lahendus mõne sõnaga:

  • Käi regulaarselt ja ära tee põhjendamatuid pause.
  • Kui tahad kasutada suuremaid raskusi, siis tehakse lühemaid korduseid (üldjuhul 1-6 kordust seerias). Hetkel treenid sa põhijõudu ja 15 kordust läheb juba jõuvastupidavuseks.
  • Ära mine kogu aeg suutlikuseni.

Olen samal arvamusel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda arust üritan toituda küll piisavalt. Mitte enam traditsiooniline 3x päevas, vaid sõprade-tuttavate-teie soovitusel ikka rohkem süüa, ka vahepalasi jne.

Vanus 26, pikkus 193cm, kaal 85kg

Eesmärk olekski tegelikult praeguse trenniga saada juurde kaalu. Eelkõige küll lihaste arvelt, kuid ka puhtalt niisama. Tahaks olla seal 90-95kg vahel

Aga jah just see rinnalt surumise teema on kõige rohkem kannatanud. Saan aru muidugi et need pausid ei ole head olnud, kuid see ongi imelik, et kui teisi harjutusi teen, triitsepsile, õlale, või isegi rinnale hantlitega lendamist jne - siis seal ei kannata tavaliselt jõuvarud niipalju, kui just rinnalt surumisel. Sellepärast küsisingi, et äkki on mingi spetsiaanle viga või trikk asjal juures.

Ehk siis oletame et paar päeva tagasi tegin jõusaalis kangiga rinnale 55kiloga 4seeriat ja igas seerias 10kordust, siis oleks parem tõsta küll raskust, ehk näiteks 57.5 või isegi 60kg, teha ikka 4seeriat, aga näiteks 4-6kordust, sain õigesti aru? Ma just ise teadsin ja arvasin, et tuleb ikka pingutada niipalju kui "torust tuleb", et just see kasvatab lihast rohkem.

NB! Mida "baasharjutuste" all täpsemalt silmas pidasid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

193 cm, 85 kg .D

Ma olen 192,5 cm ja 86,4 kg tänahommikuse seisuga. Ideaalne kooslus. Ei kurda väga :D

Aga Sarge andis sulle juba vastuse ära, nii et hopp-hopp.

Kle, pane mingi pilt ülesse....ma tahaksin näha seda rahulolematut 85. kilost

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib-olla numbrite poolest tundub tõesti ideaalne kooslus olevat :D ainuke mure, et selle kooslusega on jõuvarud üsna nukrad - nagu eelnevaltki siin mainiti, et 50kiloga rinda teha üsna häbiväärne - ega seal 85kilo sees väga erilist lihast märgata pole :)

Aga kas sain siis ikkagi õigesti asjast aru? "

Ehk siis oletame et paar päeva tagasi tegin jõusaalis kangiga rinnale 55kiloga 4seeriat ja igas seerias 10kordust, siis oleks parem tõsta küll raskust, ehk näiteks 57.5 või isegi 60kg, teha ikka 4seeriat, aga näiteks 4-6kordust, sain õigesti aru? Ma just ise teadsin ja arvasin, et tuleb ikka pingutada niipalju kui "torust tuleb", et just see kasvatab lihast rohkem.

NB! Mida "baasharjutuste" all täpsemalt silmas pidasid?"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×