Jump to content
halfbeer

reumatoid artriit

Recommended Posts

Tere,

diagnoositi ca aasta tagasi seronegatiivne reumatoid artriit.Praktiliselt kõik liigeseid juba valutavad ja raksuvad . Sõrmede, jalalabade liikuvus juba kannatab. .Põhjustajaks olid põletikulised mandlid, mis nüüdseks lõigatud

Raviks plaguenil ja diclofenac. Tahaks teada mis ravi võimalusi mul veel on?Kas see haigus jääb elu lõpuni?. igasugune info teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda pead sa reumatoloogiga arutama. Plaquenili monoteraapia on kasutusel vaid kerge artriidi puhul. Kui liigesed valutavad, on vajalik kangemate rohtude (metotreksaat, sulfasalasiin) kasutamine, mis on efektiivsemad, aga põhjustavad ka rohkem kõrvaltoimeid. Neid kirjutab vaid reumatoloog, seega on oluline temaga suhelda ja mõista anda, et vajad abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi suhtlen reumatoloogiga, aga tahan kõiki võimalusi teada. Kas vältima peaks mingeid toitusid, alkoholi, narkootikume?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alkoholi ja narkootikume peaks kindlasti vältima. :) Kasuks tuleb veel pidev enese liigutamine. Soovitan näiteks kepikõndi, siis on õlavööde ka töös.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

diagnoositi ca aasta tagasi seronegatiivne reumatoid artriit.Praktiliselt kõik liigeseid juba valutavad ja raksuvad . Sõrmede, jalalabade liikuvus juba kannatab. .Põhjustajaks olid põletikulised mandlid, mis nüüdseks lõigatud

Raviks plaguenil ja diclofenac. Tahaks teada mis ravi võimalusi mul veel on?Kas see haigus jääb elu lõpuni?. igasugune info teretulnud.

http://www.bodybuilding.com/fun/manage_rheumatoid_arthritis.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laste puhul juveniilne idiopaatiline artriit e lapseeas teadmata tekkega artriit, laias laastus.

Olenevalt lapsest lastakse kehalist teha väikese piiranguga suuremate hyppamiste-kargamisteta või ilma erilise piiranguta.

Laias laastus laps kipub kaebama põlvevalu, hyppeliigesevalu või puusavalu. Enamasti siiski kaebusi lapsel kas pole või need esineb harva mitte ei ole igapäevased. Tegemist pole välja ravitava haigusega vaid kontrolli all hoitava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kepikõnni vastu pole otseselt midagi ,aga olen kindel et saan/saaksin rohkem kasu teistest spordialadest. Ennast päris maha veel kanda ei tahaks , kuna sporti terve elu tehtud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kepikõnni vastu pole otseselt midagi ,aga olen kindel et saan/saaksin rohkem kasu teistest spordialadest. Ennast päris maha veel kanda ei tahaks , kuna sporti terve elu tehtud.

Ujumist soovitatakse. Kõige parem variant on ikkagi füsioterapeudi või taastusraviarstiga paika panna mida ja kui palju võiks teha. Perearst või reumatoloog peaks su siis õigesse kohta edasi suunama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka mul diagnoositi reumatoidartriit juba 25a tagasi. Olen isegi haiglas olnud sellega 3- 4 korda, viimati küll 15aastat tagasi. Liigutama peab kindlasti. Tunduvalt kergem on olla ja liigestele ka parem, kui kaal on optimaalne. Rohtude kohta ütleksin niipalju, et arstid soovitavad selle haiguse puhul pidevalt mingit "ühtlast fooni" hoida, s.t. et peaks koguaeg Salazoperini või Plaquenili võtma. Ka mina võtsin kunagi peale tõsist ägenemist vist mingi 4- 5 aastat arstide soovitusel. Siis aga otsustasin loobuda ja järk järgult lõpetasin. Hetkel võtan korra- kaks iga kuu või paari tagant meloxicami või movalist kui kuskilt paiste lööb. Ma ei julge küll sulle soovitada ei rohtude võtmist ega ärajätmist aga võimlema peab kindlasti. Tähtis on harjutuste sooritamise õige tehnika ja ära suuri riske võta- vigastusi proovi vältida. Kui midagi juhtub, ära peale tee ja proovi välja ravida. Olen ise viimased 10 aastat stabiilselt jõusaalis käinud ja võin öelda, et liigeste seisund on võrreldes varasemaga väga hea, kuigi vanust on juurde tulnud. Vigastustele olen küll üsna aldis. Räägi arstiga ka sel teemal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×