Jump to content
JungaTroll

Erakordselt külmatundlikud käed-jalad

Recommended Posts

Asi läheb järjest hullemaks. Käed ei kannata isegi väga paksudes kinnastes (vill+nahk+thinsulate) isegi 0 kraadist ilma. Jalalabad samamoodi. Pool tundi saab väljas olla ja käed on kanged. Ehk siis tunne ei ole subjektiivne, vaid reaalselt tekivad külmumisnähud.
Samas kogu ülejäänud keha on väga vastupidav - võin olla 0-2 kraadiga väljas lühikeste pükste + õhukese fliisiga terve päeva. 5 kraadi on keha jaoks juba normaalne T-särgi ilm. Võin olla niimoodi väljas terve päeva.
Aga iga talvega läheb olukord sõrmede ja varvastega hullemaks.

Milles asi võib olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi läheb järjest hullemaks. Käed ei kannata isegi väga paksudes kinnastes (vill+nahk+thinsulate) isegi 0 kraadist ilma. Jalalabad samamoodi. Pool tundi saab väljas olla ja käed on kanged. Ehk siis tunne ei ole subjektiivne, vaid reaalselt tekivad külmumisnähud.

Samas kogu ülejäänud keha on väga vastupidav - võin olla 0-2 kraadiga väljas lühikeste pükste + õhukese fliisiga terve päeva. 5 kraadi on keha jaoks juba normaalne T-särgi ilm. Võin olla niimoodi väljas terve päeva.

Aga iga talvega läheb olukord sõrmede ja varvastega hullemaks.

Milles asi võib olla?

Selle nähtuse nimi on - vanadus. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võib vanadus olla küll :), aga kkõrva on jäänud, et kaalulangetajatel tihti perifeerse vereringega sama probleem. ja ntx mu sugulasel oli varvaste ja sõrmedega samasugune probleem, arvas et see ongi talle omane. oli taimetoitlane üle 10 a. siis aga hakkas last planeerima ja otsustas ka liha sööma hakata sel perioodil... ja huvitava kaasnähuna kadus sõrmede-varvaste külmetamine ära. äkki on see mingi universaalsem seos? huvitav, kas ntx kalamaksaõli võtmine muudaks midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on ka alati olnud külmad käed ja jalad, dieedi ajal see võimendus. Proovisin L-arginiini ja minu puhul aitas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka jalad külmetasid kunagi tohutult. Näiteks kui toas oli jahedam ja ma paljajalu diivanil lesisin, siis ükshetk varbaid vaadates olid juba kergelt sinakaks tõmbumas ja väga külmad.

Peale sellist juhtumit võtsin asja tõsisemalt käsile.

* Hakkasin tegema regulaarseid külma/kuuma jalavanne. Võtad 2 kaussi, ühte külm vesi, teise kuum. Paned jalad kuuma vette, hoiad näiteks 30sek-minut ja siis külma vette. Ja nii vahetad edasi tagasi kuni tunned, et piisab.

* Paljajalu käimine. Hakkasin suvel väljas paljajalu käima. Elasin tooaeg linnaääres ja minu jaoks ei olnud probleem koeraga jalutama minnes jalatsid koju jätta. Otsisin kiviklibuse tee ja kõndisin nii tihti kui viitsisin.

* Talvel käisin paljajalu prügi välja viimas(prügikastid koridori ees- ca 20m)

Ja aitas, enam pole üldse probleemi. Ei kanna kunagi toas sokke, kõik tiptop :)

Muidugi, kui meenutada oli tooaeg toitumine ka kehva ja kehakaal maru madal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul esinevad need nähud ,siis kui kalorid on korralikult miinuses.

sama siin. eriti vähese rasva puhul.

Minul ka, ainult et mina hoian rasvade kogust alati üle 1 g/ keha kg kohta, ehk see osa mul eriti rolli ei mänginud. Väikese süsivesikute kogusega ning juba suht väikese kaloraažiga aga tuli see jama küll välja :(

Muidu jah, praktiliselt kogu elu on külmatundlike käte ja jalgade probleem olnud.. aga ehk ma sõin ka tol ajal...nii nagu ma sõin.. Nüüd, normaalse kaloraažiga enam sellist probleemi ei ole :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, selles mõttes on tõsi - olen tulnud järjepidevalt alla kehakaalust 120kg - 83-85kg peale. Ja muus osas on tervis järjepideva liikumise, treenimise, väljas liikumise osas perfektne.
Lugesin eile õhtul ka googlest erinevaid foorumeid - kõik drastiliselt kaalu langetanud kurdavad sama. Kuid ühest lahendust kuskilt ei ole leidnud.
Mure on aga tõsine, sest ilmselgelt ma ju 40kg tagasi ei taha võtta. Isegi mitte 10, isegi mitte 5kg. Eelmise talve 20-30 külmakraadi olid kohutavad selles mõttes, et pidin lausa väljas liikumist planeerima - mitte mingi variandiga üle 1 tunni väljas olla ei saanud, sest kätes-jalgades lõppes selleks ajaks juba elutegevus - klassikalised külmumise nähud.

Sel sügisel tundub asi olevat veel hullem - 0-2 kraadi ja tee või lõke õue, et käsi soojendamas käia.

Niisiis on siin hetkel 2 soovitust nagu aru saan - rasvad + vannid. On keegi mingeid toidulisandeid proovinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi senikaua kuni lahendust veel pole, ehk käed külmetavad aga väljas vaja siiski käia...soovitan proovida käte soojendajaid. Sellised väiksed kotikesed. Vist oli nii, et mudid mõnda aega ja siis kiirgab soojust järgnevad nii mitu tundi, kui tootja siis lubab (:

Mõlema kinda sisse üks ja ei tohiks probleemi olla.

Ebayst tellides saad neid kindlasti "kopikate" eest. Samas tarneaeg kindlasti kuu kanti, või rohkem(hiinast). Eestis jälle tiba kallimad ja pead otsima kust neid üldse leiad.

Aga hakka täna pihta. Proovi jalavannid ära ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa sööd ikka üks kord päevas? Võibolla nüüd tasuks proovida vahelduse mõttes 5x päevas söömist :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, vot see L-arginiin oligi mõttes. Võtsin juba eile hoogu et minna seda otsima.

Ei söö enam üks kord päevas, kuid läksin suvel üle taimedele. Sellega tuli veel 3-4 kg püsivalt maha. Samas on kogu lihasmass alles. Aga seda pigem intensiivsema trenni tulemusel. Muidugi, ma ei tee klassikalist jõu/lihastrenni, pigem meeldib kombinatsioon meeletupikkadest rattasõitudest/jooksudest + HIIT (sh. raskustega). Või siis pikad seeriad (just tulin lõunaselt lühitrennilt - 65kgx100 kükk, 50kgx100 rinnalt, 45kgx30 rebimist).
Kirjeldan seda seetõttu, et keegi ei arvaks et nüüd olen juba täiesti kribal. 83-84 kg 178 cm juures. Kuid ega rasva enam väga palju pole küll.

Nii et siis poodi L-arginiini järgi, jalavanne tegema ja paljajalu õue. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sobib (loomne ikkagi), siis mina katsetaks ka kalamaksaõli. ja gingko biloba muidugi - klassikaline perifeerse vererõhu aktiveerija.

neid soojakotikesi olen kunagi ammu ise ühel talimatkal kasutanud - küll pigem moe pärast, sest mu käed ei külmetanud, kuid soojad püsisid nad küll pikalt.

on veel ka mitmeid nö termosokke talimatkadeks ja jahimeestele - ntx matkasport müüb Lorpeni omi, need on päev otsa talvel õuesolemiseks küll väga head. ka alpinistid kasutavad neid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen elu aeg külmatundlik olnud. Praeguste ilmadega juba külmetan nagu segane. Olen ma külmakartlik olnud 20kg, olen külmakartlik 20kg vähem kaaludes, sealjuures norm rasva% omades. Riietus on selline, mis kirjade järgi kannatab kuni -32 kraadi külma jnejnejne. Pole leidnud riietust, mis hoiaks korralikult soojas. Isegi suvel võivad käed jalad külmad olla :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taimede peale läksid üle, aga tärklist saad ikka piisavalt? Ja rasvu ka? Kookost ja tavalist võid võiksid ikka juurde panna sinna taimedele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×