Jump to content
Laurii

Palju kuluks üliõpilasel söögi peale?

Recommended Posts

Tervist. Sooviks siis kuulda arvamust, palju kulub üliõpilasel raha söögi peale, kes tahab regulaarselt jõusaalis käija ja lihast kasvatada. Olen 23/kaal 75kg ja ei ela hetkel Eestis, ning seepärast tahaks umbes arvamusi teada sellel teemal. Ise arvutasin umbes,et läheks 10 eurot päevas,kui teha söök ise ja süüa väljas mingi snäkk korra päevas.

Mida arvate? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen samuti üliõpilane. Planeerimine on säästliku toitumise võtmesõna. Ma soovitan nädala alguses teha enne poodi minekut poenimekiri, millega väldid üleliigsete asjade ostmist. Lisaks alati tasub külastada turge. Turult saab nt. kanafileed ja kohupiima palju odavamalt, kui poest. Minul kulub nädalas umbes 30 eurot toidu peale. Sinna alla kuuluvad erinevad kanalihatooted, kohupiim, muna, tatar, riis, puuviljad, köögiviljad, kaerahelbed jms. Samas ei käi mina ka väljas söömas. Sel juhul läheks kindlasti rohkem.

Oleneb ka kindlasti sellest, mismoodi sa oma toitu valmistad. Lihtsusega leppides ei ole kulutused väga suured. Kui tahad igasuguste erinevate köögiviljadega ja rohelisega kaunistada, siis on ka kulud suuremad. Mulle tundub küll 10 eurot päevas väga palju. Kuigi kindlasti oleneb ka selllest, kus riigis sa elad.

Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuste eest. 10 eurone eelarve on samuti varuga koostatud, et saaks piisavalt liha, muna ja piimatooteid ja ei jääks ka kõrvalvaatajaks, kui väljas olles midagi süüa sooviks korra päevas. Umbes 6.3 eur toidule ja 3,7 väljas söömine. Rohelist väga mitmekülgselt ei ole harjunud just sööma ja eks jah eelarve pane mõningased piirid peale.

Turu peale pole mõelnudki, kuna selline võimalus hetkel puudub. Palju umbes kanafilee ja kohupiima kilo turul maksta võib? :)

Hea on hindadega kursis olla ja erinevaid võimalusi arvestada, alla aasta veel võimalik raha kõrvale panna.

Muudetud kasutaja Laurii poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen samuti üliõpilane. Planeerimine on säästliku toitumise võtmesõna. Ma soovitan nädala alguses teha enne poodi minekut poenimekiri, millega väldid üleliigsete asjade ostmist. Lisaks alati tasub külastada turge. Turult saab nt. kanafileed ja kohupiima palju odavamalt, kui poest. Minul kulub nädalas umbes 30 eurot toidu peale. Sinna alla kuuluvad erinevad kanalihatooted, kohupiim, muna, tatar, riis, puuviljad, köögiviljad, kaerahelbed jms. Samas ei käi mina ka väljas söömas. Sel juhul läheks kindlasti rohkem.

Oleneb ka kindlasti sellest, mismoodi sa oma toitu valmistad. Lihtsusega leppides ei ole kulutused väga suured. Kui tahad igasuguste erinevate köögiviljadega ja rohelisega kaunistada, siis on ka kulud suuremad. Mulle tundub küll 10 eurot päevas väga palju. Kuigi kindlasti oleneb ka selllest, kus riigis sa elad.

Ise elasin ülikooli ajal 100€ kuus umbes ära. Sai ka väljas söömas käidud.

10€ päevas on väga piisav vähemalt Tartus. Turul maksab kanafilee kilo ~4.50€ (Tartu turuhall).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen ka üliõpilane välismaal ja tegelen tõsiselt jõusaali treeningutega ja lihase kasvatamisega, mille juurde loomulikult käib ka õige toitumine. Arvan, et 10 eurot päevas on väga mõistlik, endal jääb ka see summa sinna kanti, mõnel päeval rohkem, mõnel vähem, aga keskmine umbes sama. Kuna elan ühikas ja pean külmkappi jagama, siis mul pole võimalust näiteks nädalaks toit ette teha, et raha kokku hoida, kuid arvan, et kui on võimalust nö meal prepi teha, siis sellega on võimalik kindlasti kokku hoida. Ise tihti ostan juba valmis kanafileed, toorsalateid jne, mis on kindlasti oluliselt kallim, kui ise kõik algusest lõpuni valmis teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×