Jump to content
senjoriitajl

Piim ja piimatooted

Recommended Posts

Tere!

Vaevan oma pead juba pikemat aega selle piimatoodeteteemaga. On inimesi, kes ütlevad, et piim on imikute toit, mida täiskasvanute organism ei vaja. Selle kontingendi sõnul on kõik piimatooted kurjast ja me ei peaks üldse sööma ei kodujuustu ega jogurtit (ka mitte maitsestamata).

Siis on jälle see teine pool, kes väidab, et meil on sellisel kujul valku vaja. Pakk kodujuustu päevas peaks olema iga endast lugupidva inimese menüüs, ning sellele tuleb veel lisaks keefiri ka peale juua (piltlikult öeldes)....

Mis mu kõige selle jutu mõte on, et mis alusel inimesed väidavad, et täiskasvanud inimene ei vaja nn lehmapiima ning sellest valmistatud tooteid? Kas sellele on olemas ka mõni teaduslik põhjendus? Kas mu tervis tõesti paraneks kui ma vahetaksin oma praegused piimatooted sojatoodete vastu ning tõmbaks nende tarbimist üldse alla?

Vabandust kui selline teema on juba olemas! Igatahahes loodan, et keegi oskab mulle vastata...

J

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsi endalt kõigepealt: miks ma vaevan pead sellise asjaga.

Kui vastus on vaid: kuna olen sattunud lugema kui kurjast see on, siis ignoreeri ja jätka senist liini.

On inimesi, kes müüvad ka homoöpaatilisi terakesi, aga sellest ei teki neile moodustistele mingit toimet. Nii kaua kui on olnud tänapäevane inimene, on üritatud "müüa" sensatsiooni, vastandumist "tavalisusele" jne.

Elfriide saab omalt poolt muidugi lisada midagi, kindel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas mu tervis tõesti paraneks kui ma vahetaksin oma praegused piimatooted sojatoodete vastu ning tõmbaks nende tarbimist üldse alla?

J

Seda pead ise katsetama. Ole vähemalt kuu aega ilma piimatoodeteta ja jälgi seedeelundkonna tööd. Päevase Ca normi pead muidugi muudest allikatest (munakoored) saama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imetlusväärne, kuidas leitakse vaid need artiklid üles, mis toetavad teooriat, millesse tahetakse uskuda.

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/zero-tolerance-is-food-sensitivity-a-fad-403466.html

"... it only affects about 15 per cent of northern Europeans..."

Ja millel tähelepanu juhiksin:

" Intolerance – or just a bad diet? " lihtsamalt: inimene ajab valimatult toitu sisse, aga vea arvab /lausa teab - kuna sellest nii palju räägitakse/ olevat laktoosis.

These are the most 21 most commonly reported trigger foods, according to Cambridge Nutritional Sciences, which provides a service diagnosing intolerances:

Dairy; wheat; oats; maize; rice; white fish; shellfish; nuts; peas; kidney beans; haricot beans; eggs; chicken; pork ; beef; tomato; berries; potatoes; soya; cabbage; broccoli

Mis nüüd siis saab?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja teema algataja ei kurda, vähemalt hetkel, millegi üle.

Lihtsalt on teda ümbritsev keskkond pannud muretsema. Mis teeb rohkem kahju, kui laktoos.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://lactoseintoleranceforum.com/living-with-lactose-intolerance_is-lactose-intolerance-a-health-fad-psychology-and-li-symptoms_255.html

In conclusion, Dr. Stan P. Riepe of Emory University in Atlanta said, “Milk may cause symptoms in people who are intolerant, but it doesn’t cause any real damage.†In other words, the symptoms are, most of the time, a result of the anxiety that is expressed while and after drinking milk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti, pidasingi silmas seda, et kõik kurdavad ümberringi, et me ei omasta piimast ja selle toodetest kasulikke aineid ning piim tekitab ülemäärast lima meie kehasse jms. Seega ma mõtlesingi, et kas on olemas mõni faktiline tõestus ka sellele jutule.

Paljud pooldavad väga igasugust sojapiima jms, kuid minu meelest on see veel rohkem töödeldud ning säilitusaineid täis kui tavaline piim. Seega kui need inimesed, kes looduslähedalt toituda proovivad soovitavad mulle sojapiima (mis on tihtipeale suhkrut täis ja maitsestatud), siis see paneb lihtsalt pead sügama....ja ajab veel segadusse. Tekitab usukumuse, et varsti ei saagi midagi enam peale juur- ja puuviljade süüa ning kui minna eriti puhtaks oma toitumisega, siis ei saa neidki enam süüa, sest juurikad on pestitsiide täis... jääbki üle elada õhust ja armastusest..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soja kohta on küll teaduslikke tõestusi olemas, et see on inimesele kahjulik.

Rohkem ei oska muud öelda, sest inimesed on mingi põhimõtte endale võtnud ja selles kinni ning hakkavad seda paska ka teistele levitama arvates, et nii peabki olema nagu nemad teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida vähem selle üle juurdled, seda lihtsam on endal.

Keeruline on valida eeskujusid, eriti, kui need, kes ei sobi selleks, on tohutult enesekindlad ja kõva häälega.

Toitumine ei ole nii keeruline teema. Tee võimalikult lihtsad valikud, nn naturaalsed, ja ei tohiks väga mööda panna.

Mandlitest pressitud ollus, segatuna veega ning siis pakkidena teisest maailma otsast siia tooduna, ladustatuna aastaks-paariks lattu - mis tervisetoode see siis olema peaks. Näri need mandlid niisama ära ja kõrvale joo tass piima.

Pigem kardaksin limiteerimata koguses puuvilju süüa soovitavaid inimesi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga teema kohta on viimasel ajal võimalik leida kadinaalselt erinevaid seisukohti. Allikakriitilisus peab olema väga hästi arenenud.

Mida "revolutsioonilisem" on lähenemine, seda enam peaks skepsise-tuluke põlema hakkama.

Ei ole ka soja,mõõdukalt, kindlasti rohkem kahjulik kanafilee.

Võimalusel hoia oma menüü võimalikult kirev ja toitu mitmekesiselt. Kogu lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõmbaks sae käima. :rolleyes:

Kes on need inimesed, kes ütlevad et piima joomine on mõttetu. Neile tuleb öelda otse näkku, et nad klounid kes on liiga palju naiste lehti lugenud.

Kui on tegemist meestsoost isikutega, siis tunnen neile tõsiselt kaasa. :ph34r:

Internetist leiab igast segaseid, kes klikkide nimel on ükskõik mida valmis tegema.

Mõni sööb päevas 50 banaani.

Näe inimesed, selline dieet töötab. :)

Mõni sööb lehti.

Vaata kui peenike ta on. :)

Liha, muna ja piima söömine kahjustab tervist. Internetist leiab selle kohta infot. :(

http://health.howstuffworks.com/wellness/food-nutrition/facts/environmental-health-reasons-dairy.htm

http://authoritynutrition.com/how-many-eggs-should-you-eat/

http://www.webmd.com/food-recipes/features/the-truth-about-red-meat

Ausalt ei saa aru, mis maailmas toimub, paras eidestumine. Usutakse igasugust eide möla. :wacko:

Ei jälgi uudiseid, kuid mis Eestis toimub ajab küll närvi. Kooselu seadust võeti vastu, milleks seda küll vaja oli ei saa aru.

USA väed eestis. Mis point sellel veel on. Pluss 100 asja veel. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõmbaks sae käima. :rolleyes:

Kes on need inimesed, kes ütlevad et piima joomine on mõttetu. Neile tuleb öelda otse näkku, et nad klounid kes on liiga palju naiste lehti lugenud.

Kui on tegemist meestsoost isikutega, siis tunnen neile tõsiselt kaasa. :ph34r:

Internetist leiab igast segaseid, kes klikkide nimel on ükskõik mida valmis tegema.

Mõni sööb päevas 50 banaani.

Näe inimesed, selline dieet töötab. :)

Mõni sööb lehti.

Vaata kui peenike ta on. :)

Liha, muna ja piima söömine kahjustab tervist. Internetist leiab selle kohta infot. :(

http://health.howstuffworks.com/wellness/food-nutrition/facts/environmental-health-reasons-dairy.htm

http://authoritynutrition.com/how-many-eggs-should-you-eat/

http://www.webmd.com/food-recipes/features/the-truth-about-red-meat

Ausalt ei saa aru, mis maailmas toimub, paras eidestumine. Usutakse igasugust eide möla. :wacko:

Ei jälgi uudiseid, kuid mis Eestis toimub ajab küll närvi. Kooselu seadust võeti vastu, milleks seda küll vaja oli ei saa aru.

USA väed eestis. Mis point sellel veel on. Pluss 100 asja veel. :P

Kusjuures seda piima juttu kuulsin tõesti meessoost isikult ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mde, mis konkreetselt eitedesse puutub, siis on tehtud küll üks üsna mahukas uuring, millega jõuti järeldusele, et on tõenäoline, et selle põhjus, et jaapanis ja hiinas on meeste eesnäärmeproblemide esinemissageduse 0,2 versus euroopa ca 60%, võib olla asjaolus, et jaapanis ja hiinas ei sööda piimatooteid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teema algatajale: seda, kas sinu tervis paraneks, kui piimatoodetest loobuksid, saad teada ainult siis, kui ise järele proovid. iseasi, et soja ma selle asemel ise kindlasti ei tarvitaks. kust kaltsiumi saab? rohelisest lehtköögiviljast, muuseas. või noh, mõtle siis kasvõi selle üle, kust see kaltsium sinna piima sisse saab? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teema algatajale: seda, kas sinu tervis paraneks, kui piimatoodetest loobuksid, saad teada ainult siis, kui ise järele proovid. iseasi, et soja ma selle asemel ise kindlasti ei tarvitaks. kust kaltsiumi saab? rohelisest lehtköögiviljast, muuseas. või noh, mõtle siis kasvõi selle üle, kust see kaltsium sinna piima sisse saab? :D

No tegelikult ma millegi üle väga ei kurdagi, lihtsalt ajan täuslikkust taga ja mõtlesin, et saan siis vb supertervise:D Mul on lihtsalt palju inimesi ümber, kes kurdavalt pidevalt selle üle, kuidas piima toodab liigset lima meie kehasse ja seoses sellega hakkame igasuguste põletike käes vaevlema. Ei tea, kas hakkan just oma tervisega eksperimenteerima ja jätan piimatooted mingiks ajaks välja, kuid jah :) Igatahes tänud kõigile, kes vastata viitsisid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No tegelikult ma millegi üle väga ei kurdagi, lihtsalt ajan täuslikkust taga ja mõtlesin, et saan siis vb supertervise:D Mul on lihtsalt palju inimesi ümber, kes kurdavalt pidevalt selle üle, kuidas piima toodab liigset lima meie kehasse ja seoses sellega hakkame igasuguste põletike käes vaevlema. Ei tea, kas hakkan just oma tervisega eksperimenteerima ja jätan piimatooted mingiks ajaks välja, kuid jah :) Igatahes tänud kõigile, kes vastata viitsisid.

Lugesin seda lima tootmise asja Facebookis ühest toitumise kommuunist. Üldse leiab päris palju pärle treening-ja toitumiskommuunidest :P.

Minu jaoks on täiuslik toitumine see, kui on paigas kaloraaž ja makrotoitained ning söögiks on võimalikult naturaalsed söögid k.a piimatooted.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mde, mis konkreetselt eitedesse puutub, siis on tehtud küll üks üsna mahukas uuring, millega jõuti järeldusele, et on tõenäoline, et selle põhjus, et jaapanis ja hiinas on meeste eesnäärmeproblemide esinemissageduse 0,2 versus euroopa ca 60%, võib olla asjaolus, et jaapanis ja hiinas ei sööda piimatooteid.

kus on see uuring? mitte suvaline tsitaat mõnelt no-milk saidilt. palun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mde, mis konkreetselt eitedesse puutub, siis on tehtud küll üks üsna mahukas uuring, millega jõuti järeldusele, et on tõenäoline, et selle põhjus, et jaapanis ja hiinas on meeste eesnäärmeproblemide esinemissageduse 0,2 versus euroopa ca 60%, võib olla asjaolus, et jaapanis ja hiinas ei sööda piimatooteid.

Kõik ei ole nii lihtne maailmas. Jaapani piim võib euroopa piimast erineda, seal võib piimas rohkem kemikaale olla, mis piimal ei lase rikneda. Jaapan on väga väike maa, kus toit on kallis. Kui piim läheb seal kolme-nelja päeva pärast vanaks, siis on suur jama. Seal tehakse enamasti piima, vist piima pulbrist, mis ei ole päris see mis lehma seest tuleb. Peab poelettidel kauem ootama.

Tasub üldist pilti jälgida. Huvitav kumb on mulle tervislikum, kas ma joon prae kõrvale 0.5 l coca colat või piima. Coca Cocal kohta küll, mingeid uuringuid ei levitata, mis väidavad et see tervist kahjustab. Sest suur korporatsioon ei lase sellistel uuringutel esineda, kui isegi teadlased teevad selliseid uuringuid, siis coca cola kaebab nad kohtusse. Lehmade õiguste eest ei seisa keegi. :)

Tasub suurt pilti jälgida. Inimesed on tänapäeval väga laisad ja neil ei ole julgust. Kui keegi väga enesekindal ja ilus neile midagi väidab, siis kiputakse seda uskuma. Ja veel kui kinnimakstud uuringud nende fakte tõestavad. Siis hakkab igasugune vale arusaam end sisse seadma. :P

Paljud, kes ei viitsi enda ajuga mõelda - enamasti "eided" hakkavad neid uudiseid levitama. Peale seda tekib paradoks.

Väike näide:

-------------

Estogeeni lubatakse süstida, kuid testosterooni ei lubata. Huvitaks küll miks testosteroon nii kahjulik on. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mapo

seda lugesin mõned aastad tagasi inglisekeelsest üsna kitsa valdkonna meditsiiniajakirjast. kui nüüd viidet tõesti tahad,siis peaksin küsima selle erialainimese käest, kes mulle seda näitas .. aga ma ei saa garanteerida, et ta mäletab, mis numbris see oli või et see tal alles on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sarge,

fyi - kui nüüd täpne olla, siis piima ja lima seost toovad välja nii ayurveda (viide:kapha) kui ka hiina meditsiin. s.t. sellega ei pea nõustuma :), aga selle allikas on sadu... et mitte öelda tuhandeid aastaid vanem kui nö tavameditsiin või facebook :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×