Jump to content
mihkelvaino

Mihkel Vaino BLOGI

Recommended Posts

Järjepidevus on edu võti! Endal kukkus täis 22 aastat jõusaali regulaarseid treeninguid, neist 21 siis lavalaudadel igal aastal võisteldes ja usun, et rahulolevalt võib mineviku vaadata 20 aasta pärast! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igaks juhuks ütlesin, et võib-olla teadmatusest oled vabakavasse pannud. :)

Nii kurb! Ma just lootsin, et Mihkel seisab seal niimoodi laval täpselt ühe minuti, taustaks mõni põnev Üllar Jörbergi laul :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtted pühapäeva õhtul.

Just jõudsin koju õhtuselt aeroobse sessioonilt, 30min stepperit, 40 velol.. Natukegi liiga tugeva intensiivsusega sai minna antud. Hommikul sai tehtud triitseps-biitseps-poseerimine. Peale hommikust trenni mõtlesin, et puhkan õhtul, teen midagi lõõgastavat spa/ujula, loen aga no miski ei lasknud olla rahulikult ja sundis saali minema. Kuigi hommikune vormivaatlus ja kaalunumbrid olid paigas. See "sundimine" mis sundis saali minema, seda rahulolu, head enesetunnet mis sellest sai kaifin praegu kergelt :D

Hommikul sai pilates rulliga taastatud jalgu, nii nelipead kui kakspelihast. Reedesest jalatrennist jalad veel valusad, natuke abiks ikka. See rullimine on sama nagu ujulas on veemasaaz. Midagi aitab aga korralikku massööri see ikka ei asenda küll. Paraku jah, mina ja masaaz oleme veel väga vähe tuttavad. Aga küll jõuab, see on tegelikult hea, et tulevikus on 1 taastumiskäik veel varuks.

post-22577-0-26902400-1413144171_thumb.j

post-22577-0-20414400-1413144896_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid rulle kasutan ise ka, muidugi mitte nii ogalisi (need oleks nagu traktori kummist lõigatud.... :D ), massazi päris ei asenda, kuid aitavad taastumist kiirendad küll. Nnedega peab enne võistlusi ettevaatlik olema, mul olnud juhseid, kus justkui loodad taastumist kiirendad ja seeläbi jalale teravust juurde saada ja samas on jalg järgmisel päeval veel pehmem.... ;) sama on ka varem massaaziga olnud, et vahetult enne võistlusi ei ole see pilti parandanud, pigem kuidagi pehmema oleku teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

13.10.2014

Päevad mööduvad väga kiirelt. Mõned päevad jäänud, siis minu jaoks vaieldamatult tippsündmus. Kõik mõtted on selle ümber, vb võtan jälle asja liiga tõsiselt aga mis teha selline ma olen. Kolmapäeval määrin ennast kokku dream tanniga, 1 purk vedeleb seda üle. Kasutan nö alusgrimmina, lisaks on veel soetatud valmis spetsiaalne pro tan alusgrimm. Seda kannan siis reede õhtul peale. Jan tana laupäeval enne lavale minekut. Ei hakka selle pärast nüüd nii palju pead vaevama, küll õnnestub see grimmimine ka.
Laadimine on teine teema millel natuke kirjutada tahan. Nimelt seekord mingit laadimist ei tee kuna ei näe sel nii väikse kaalunumbriga suurt mõtet. Töö peab olema eelnevalt tehtud (vorm saavutatud), eks see laadimine selline loterii ole, et kui õnnestub siis saab natuke kasu aga mitte nüüd nii palju et selle järgi näpud sügeleks (räägin siin klassikalisest kulturismist mitte pro tasemest). Muidugi see on minu arvamus ja nägemus. Eks meil siin eestikatel ka olnud suuri laadimismehi ;) Ei tea kuhu üks küll kadunud on, kel alati midagi lisada oli. Igati vahva kuju oli aga nüüd kadunud nagu tina tuhka, lubas ju meeste rannafitnessis sügisel välja tulla aga paistab et ei tule. B)
Tänase 1 pildi pühendan Sargele. näe ka mulle meeldib jalgpalli mängida. Muidugi minu "mängimine" piirdus paari karistuslöögiga aga siiski. Eks kunagi sai 7 aastat mängitud, sellest see väike kirg sees on ka. :rolleyes:
Teine pilt koerast, kolmas, neljas tänasest poseerimisest (retro stiil :P )




post-22577-0-14935700-1413229844_thumb.j

post-22577-0-72796300-1413230099_thumb.j

post-22577-0-30565100-1413230594_thumb.j

post-22577-0-58790200-1413230785_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtted pühapäeva õhtul.

Just jõudsin koju õhtuselt aeroobse sessioonilt, 30min stepperit, 40 velol.. Natukegi liiga tugeva intensiivsusega sai minna antud. Hommikul sai tehtud triitseps-biitseps-poseerimine. Peale hommikust trenni mõtlesin, et puhkan õhtul, teen midagi lõõgastavat spa/ujula, loen aga no miski ei lasknud olla rahulikult ja sundis saali minema. Kuigi hommikune vormivaatlus ja kaalunumbrid olid paigas. See "sundimine" mis sundis saali minema, seda rahulolu, head enesetunnet mis sellest sai kaifin praegu kergelt :D

Hommikul sai pilates rulliga taastatud jalgu, nii nelipead kui kakspelihast. Reedesest jalatrennist jalad veel valusad, natuke abiks ikka. See rullimine on sama nagu ujulas on veemasaaz. Midagi aitab aga korralikku massööri see ikka ei asenda küll. Paraku jah, mina ja masaaz oleme veel väga vähe tuttavad. Aga küll jõuab, see on tegelikult hea, et tulevikus on 1 taastumiskäik veel varuks.

Mul on ilma ogadeta rull koju soetatud juba peale eelmist rasedust, seda ogadega kurjemat varianti saab kasutada ka saalis. Väga hea selja nö lahtirullija, eriti praegu, kus massaazhi minna pole võimalik ;) Jalgu olen ka proovinud rullida, aga ma ei tea, ei istu kuidagi, või siis ei oska piisavalt, aga no seljale on küll asendamatu. Ei võta kodus ruumi kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, 3 päeva veel, nendest 2 trennipäevad. Eile õhtul sai väike shooting saalis tehtud. Koju jõudes oli juba südaöö. Pildid said vägevad, kindlasti lisan siia kui enda valdusesse saan. Täna plaanis selg, alaselg, kõht kergelt ja nagu ikka poseerimine. Aeroobne vb 30 min max, kerges tempos. Praegu mingit koormust ei saa anda, sest sutsu nagu on jala tagaosa(hamstringi) teravus järele andnud. Piltide põhjal on hea analüüsida. 2 nädalat tagasi korra "lõikas" väga hästi. Nüüd viimased poseerimised on see teravus selga kandunud. Ehk lihtsamalt on selg teravamaks läinud ja jalg on lihtsalt pinges veel, kuna poseerides kui korralikult poseerida saab jalg ikka korralikult vatti. Eile lõpuks sai Peteriga pikalt juttu puhuda, fasti teami esinumber tervitab otti :)

Lisan mõned pildid. Karbis on 250 gr keedetud woki mix, koos 200gr kanafileega ja 40gr tomatikastmega. Täpselt 300kcal kui kedagi huvitab :P

post-22577-0-15399700-1413366877_thumb.j

post-22577-0-79097900-1413366899_thumb.j

post-22577-0-21404900-1413366950_thumb.j

post-22577-0-91192500-1413367165_thumb.j

Muudetud kasutaja mihkelvaino poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

16.10.2014

Neljapäeva õhtu, aeg väheke sisukamaks sissekandeks. Täna sai hetkel minu ettevalmistus läbi emvks, st kangitrenne enam ei tule. Järgmine kord plaanin trenni minna pühapäeval, jh seekord ei puhka midagi. Tegelikult on plaan hispaaniasse/itaaliasse puhkusele minna jõulude paiku. Väike idee oleks pingevabalt edasi valmistuda aga ennem tuleb selleks roheline tuli saada...

Homme teen poseerimist, vabakava. Pakin kõik asjad valmis, et laupäeval oleks ok startida.
Teekond hakkas augusti keskel (dieet) "ettevalmistus" hakkas aga tunduvalt varem. Kaal on kukkunud stabiilselt 103-105 pealt alustasin, nüüd viimase nädala hommikutel on see pendeldanud 93-94 ringis. Eesmärgi olen saavutanud, olgugi mis tulemus tuleb laval. Eesmärke ja väljakutseid oli palju selle valmistumise käigus mis endale seadsin. Põhiline oli tõestada (eksperementeerida) kas on võimalik puhtast sporti teha. Vastuse saan anda nüüd... Minu pikkusel mehel max klassikaline kulturism, eesti tasemel võin pehmena kulturism 90+ ka lavale tulla aga see pole väljakutse. Vorm on see mis eristab mehed poistest. Teine eksperiment, mis oli mulle ülimalt tähtis oli see et jätkata oma normaalsete tegemistega elus. Varasemalt, kui nüüd tagasi vaadata siis oli nii et kui ma valmistusin siis kõik muu seiskus. Ja kui võistlused läbi said siis oli igas mõttes paha olla. Enda vaimu harimisest varasemaid ettevalmistusi tehes ei tulnud pähegi. Seekord oli pea kogu aeg raamat(ud) kardiosaalis kaasas. Vahest paberkandjal, enamasti audiona. Mitte midagi nüüd tegemata ei jäänud, kõik asjad sai aetud jne. See selleks...

Kui nüüd vormist rääkida siis ka eluvorm on võimalik teha nii. Kui kõiki tegureid arvesse võtta siis näen kui palju ma saan paremaks minna järgnevate aastatega ja varsti ehk jõuab eesti meistritiitel minuni.
Laupäevane vorm on alles algus... Eks ma kirjutan mõni teine kord kui palju parema ettevalmistuse saab tulevikus teha. Kui see blogi jätkub siis te olete ka selle tunnistajateks!

See ettevalmistus olen teinud endast 100% et tulemus oleks maksimaalne. Ainult nii saab hiljem rahul olla kui tead et tegid kõik mis sinu võimuses.
Kirjutan lühidalt punktid, mõned on olnud varasemalt aga mitte nii distliplineeritult kui seekord.
1)treeningpäevik! alustasin mais detailselt iga trenni üles märkimise ja analüüsimisega (pean seda toitumispäevikuga kõige suuremaks asjaks mis sain teha et max tulemus teha ja mida ma varasemalt ei teinud )
2)toitumispäevik! alustasin juunis. Kõik, mis söödud oli kaalutud ja analüüsitud. Eks tuli sisse ka ntx puhkusereis, kus loomulikult kõike kaaluda ja jälgida ei saanud, ega ei tahtnudki sest muidu võib oht tekkida et kuppel on liiga kaugele minema sõitnud.
3) Poseerimine! Jällegi saan öelda vanale minale laisk! Poseerimist olen teinud 3-4x rohkem kui kunagi ennem aga eks see on ka selline asi et kui ei tee ununeb see ära. Kriitikat tuleb ka seekord sest visuaalne sport nagu kulturism on siis ikka keegi näeb teistmoodi sind mõnda poosi näitamas jne.
4) Aeroobne! jällegi nii palju ei ole ennem teinud laiskusest. Jalg on nii eest kui tagant ka teravam kui kunagi ennem. See on esimene kord kus ma julgen vabaseisus seista lukus põlvega ma usun. Kas ma kõik vabaseisud seda teen see on iseasi aga tean et saan seista ja jalg joonistab sama aeg.
5) toidulisandid! see on teema millel tulevikus pikemalt kirjutan. Parimad toon välja mida kasutasin ja mis töötavad. Bcaa, proteiini pulber (eriti isolaat), vitargo, beeta alaniin, kreatiin, zma, multivitamiin, klükosamiin ja kohv! Muu on nagu ta on, eks ma kõike ei ole katsetanud ja kui aus olla siis ei taha...
6)lõõgastus! (masaaz, saunad, mullivann jne) Jällegi ennem pole viitsinud ja uskunud sellistesse asjadesse.
7) solaarium! Soomes on see solaariumi värk nagu ta on. Lihtsalt rääkides tuleb veeta üle poole rohkem aega masinas et tulemus saada. Aga kui hästi tahta siis saab.
8)fotologi! see on asi mis eelnevalt on eksisteerinud aga jällegi nüüd tegin seda veel parema tehnikaga ja pühendunumalt. Kehaehitamine on visuaalne sport, kindlasti on selle punkti mitte tegemine asja poolikult tegemine

.......jätkub.....
Kõike ei jõuagi välja tuua, detailselt tahaks veel paljudest asjadest kirjutada aga aeg pressib peale. Juba üle 40 minuti trükkinud siin. Eile läks arvuti katki, kirjutan telefoniga.

Tagasi tänasesse...
Täna sai soetatud kalorivabu kastmeid, karamelli siirup, shokolaadi paksem dip, vaarika marmelaad vms, majonees. Kõik on super abimehed!!! Järgmine kord proovin mustika marmelaadi ja teistvärvi majoneesi, vb midagi veel mis proovimata :wub::P Aga paraku pean mainima et pähklivõi ei maitsenud üldse, aga kuna ma ka suur pähklivõi sõber siis näpud sügelesid selle järgi ammu. Soomes on päris suur valik erinevaid pählivõisid. Olen leidnud ka sellise 100% naturaalse kus pm pählid olid purki pressitud ;) Maitseelamust sellest suurt ei saa aga kasutegur jääb samaks ( hea rasvaallikas).
Mõned pildid tänasest poseerimisest... Hinnake ise, mainin veelkord ära et see valgustus seal poseerimisruumis ei kannata kriitikat. Lubati lambid ära vahetada, eks järgmiseks aastaks samaks ajaks on vahetatud (peent huumorit ka lol)
Aga noh heast mehest on raske teha sitta pilti (ei räägi endast) Üldine mõttetera B)
Usun et kirjutan veel ühteist kui und ei saa, hommegi päev.

post-22577-0-63876500-1413486910_thumb.j

post-22577-0-25505300-1413487026_thumb.j

post-22577-0-20363500-1413487677_thumb.j

post-22577-0-05469100-1413487436_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reede hommik...

Mõtted on juba teadagi kus. Kuid enne veel tahaks natuke kirjutada mõned mõtted siia. Homme siis toimuvad eesti meistrivõistlused kulturismis. Kui bikinid välja jätta siis võistlejate arv on ikka väga väike. Seekord jätsid hooaja vahele Kuusnõmmed, Rückenberg, Vähi jpt tegijad ja kohe ongi "tühjus". Tühjuse all pean silmas seda, et sellist batteli for emv fiilingut ei ole õhus. Ott on nagu ikka omas headuses laval, seal midagi uut ei ole vähemalt vanadele kulturismihuvilistele, kes ei satu esimest korda saali.

Soomes olles ei tea palju minu osalemine"tolmu" keerutas( b ) seda siis foorumi väliselt. Eks usun et paljud tahavad näha et Otti kõrval oleks seekord ka keegi suurem, kellega seal champion madistada saab. :)

Loodan et homne võistlus tuleb aus, kohtunikud hindavad õigesti, et omade õpilaste soosimist ei ole. Loodan et mind koheldakse kui uustulnukat mitte kui endist "KGB"last. Ju näis, peamine et positiivne õhkkond oleks, muidu võib tekkida oht et ei tahagi lavale minna. Seda on mul varasemalt juhtunud ja kui ntx selline samalaadne olukord veel tekib siis ma tean kuidas käituda. Enam sõdurit ei mängi. Laval peab olema vägev show ja positiivne aura on selle aluseks.

Lõppu minu kõige tugevam poos, see ka tõestuseks et poseerimine on harjutamise vaev ja tahtmine. Nimelt sel pildil näitan ma vasakult poolt külg-biitsa poosi. Eelnevalt ei olnud seda kunagi teinud ja mis seal salata/varjata ka "osanud".

Pilt tehtud vast mõned pāevad tagasi, telefoniga tuunitud lihtsalt et olla cool:D haha. Ega see aeg on möödas kus selliste piltidega vormi hinnati. Parim vormi hindamine on päevavalgus, tühi ja pumpamata. Kui mees on siis vormis siis on ka laval!

post-22577-0-48565800-1413527724_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ole rahulik "laksud hakkavad käima".... :D Selge, et endal oleks ka huvitavam ,kui vanadest tegijatest oleks mõnigi mees lisaks laval, kuid eks ma rohkem võistlen iseendaga ja selles osa on võistlus veel keerulisem. Kuidas? Eks tahan ikka näidata, et suudan kasvõi gramm paremaks minna (kui seda ei saa mõõta lisakilodega maassi osas, siis ehk massi ja kvaliteedi suhtes ja üldises paketis: vorm, mass, lopsakus jne). Seega suudan ennast piisavalt motiveerida, et ma eelkõige ise ka tugeva konkurentsi puudumisel suudaksin kodupubliku ees väärikat vormi näidata ja 4 nädala pärast midagi ka MM ära teha -sest see on peaeesmärk. Võtan seda EMV kui ka head eelsoojendust päev hiljem Vilniuses toimuvat võistlust, kus vastased on juba teisiest puust, kuid kus ehk avaneb ka revanzi võismalus Savickas Classicu võitjale. Elame - Näeme! Edu võistlustel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mihkel, siin blogis oled Sa juba endale igati positiivse aura loonud, lisaks muidugi vihased vormikad ja põhjalik ning huvitav võistluseelse ettevalmistuse kajastamine- nii et ma usun homme on saal Su fänne ja kaasaelajaid täis ning Sul jääb üle vaid seda kõike täie õigusega lavalt nautida! Edu, töö on sedakorda tehtud, jääb üle vaid lõpptulemus vormistada! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mihkel, siin blogis oled Sa juba endale igati positiivse aura loonud, lisaks muidugi vihased vormikad ja põhjalik ning huvitav võistluseelse ettevalmistuse kajastamine- nii et ma usun homme on saal Su fänne ja kaasaelajaid täis ning Sul jääb üle vaid seda kõike täie õigusega lavalt nautida! Edu, töö on sedakorda tehtud, jääb üle vaid lõpptulemus vormistada! ;)

Tänud Annika!

Ega jah seekord on töö tehtud väga korralikult ja mis kõige tähtsam seda ka nauditud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unetu...

Zma läks õhtul st 3 tundi tagasi sisse lisaks veel natuke pruuni riisi ja 20 gr tunedat shooolaadi aga ei mõhkugi und. No eks ärevusehormoonid on ülekaalus :)

Ei suutnud tänagi ennast saalist eemal hoida... Kergelt kõhtu ja ülakeha lihastele natuke sai tehtud. Koju jõudes sai nahk ära kooritud ja seejärel pro tan kiht peale pandud. Peegelpildi jārgi mina teist kihti ei pane kuna pilt tundus üsna "hea" tume. Enne lava läheb jan tana. Võrrelda varasemaga siis see dream tan ei kõlba kuhugi, lāigib, õline, määrib jne vastik ühesõnaga. Pro tan mida kasutasin alusgrimmina on hoopis teisest puust...

-Jātkub-

Veel... Selleks aastaks on kulturismi pidu soomes ühelpool ja "pojad" valmistuvad järgmiseks aastaks. See aasta mees sõnast härga sarvest Columbiast pärit soome kodakontsusega noorhärra kelle suureks eeskujuks on Kai Green tegi lõpuks debüüdi võistlustel... Vahepeal kevad-suvi ma ei treeninud helsinki kehaehitamis meccas käisin kodule lāhemas arabiaranna gb gymis mis varustatud gym 80 masinatega.. Igatahes tagasi mecasse minnes olin üllatunud, et noormees päriselt valmistubki võistluseks. Tavaliselt sellised ala im going compete next year, need ma lasen ühest kõrvast sissr teisest välja info mis sealt tuleb. Aga miks ma kirjutan sellest on see kus ma olin tunnistajaks kuidas hea poiss/noormees muutus tänu abiainetele cocky kid'iks. Cocky olin ma ise ka aastad tagasi aga olen sellest õppinud ja nüüd kindlasti enam ei ole cocky kid. Mis ma soovin kõigile noortele jungadele et tehke esimene võistlus naturalina, te näete ja õpite hindamatult palju. Nüüd eile nägin vennikest, vähem kui nädalaga oli poiss ennast notsuks söönud, targutas veel takka et offseason. Mis krdi offseason kui 5 pāeva peale võistlusi on kaalulbjuures +15kg... Oijh..

See aasta ma kindlasti "offi" aeg üle 103 kg ei lähe. See on selline kaalunumber millega usun et olen võimeline rinnalt surumise 200kgni viia, kükkida 220ga. Minu jaoks on alati rinnalt surumine tähtis olnud, kuidagi alati see meeldinud seepärast kirjutan sellest ja jälgin seda hoolega. See aasta jāi mul märtsist-maini kangitrennid rinnale ära kuna oli õla vigastus. Kangil ei saanud rohkem kätele kui 100kg. Eks sealtki väike varu sees rinna massi osas.

Olgu, aitab küll hetkel, pikutan edasi, varsti vaja tõusta, natuke munavalgeid koos sutsu svedega naha vahele kütta ja sadama poole sõita... Kajutist tulistan järgmised pildid kui vorm lobab (a) hehe. Lõppu mõned pärlod eilsest...

post-22577-0-04478000-1413594143_thumb.j

post-22577-0-21928600-1413594157_thumb.j

post-22577-0-45612400-1413594181_thumb.j

post-22577-0-37873400-1413594233_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel mõned pildid...

Im out nüüd natuke aega ehk postitan "ulmelisi" pilte kajuti hämarusest :D vb mitte. Loodame et laev väljub, saabub õigeaegselt, ära ei hupu.:)

post-22577-0-20524200-1413594421_thumb.j

post-22577-0-62145700-1413594479_thumb.j

post-22577-0-66627500-1413594560_thumb.j

post-22577-0-82021500-1413594996_thumb.j

post-22577-0-58972100-1413595018_thumb.j

post-22577-0-57686200-1413595247_thumb.j

post-22577-0-68952500-1413595266_thumb.j

Muudetud kasutaja mihkelvaino poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul juba tähistamiseks vein ka shakeris valmis.... :D . Ilm Tallinnas on vaikne ja rahulik , seega sõit "kaugelt maalt" peaks kujunema mitte väga vaevaliseks. Mees seitsme mäe ja meretagant... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga kaasahaarav blogi ning mees, kes ei häbene oma varasemaid vigu tunnistada, ei vääri kindlasti hukkamõistu. Kõik eksivad.

Palju edu võistlusteks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×