Jump to content
mihkelvaino

Mihkel Vaino BLOGI

Recommended Posts

Tere,
Usun, et paljudele huvi pakkuv teema. See aasta siis valmistun Eesti meistrikateks ifbb liigas. Esimest korda elus sai tehtud tõeline valmistumine, kus aasta algusest on kasutuses treeningpäevik ja suve algusest ka toitumispäevik. Kõik raud mida suvel liigutasin sai vihikusse üles märgitud, kõik makrod ja mikrod sai samuti üles kirjutatud. Nende lihtsalt üles kirjutamisel ei ole mõtet, vaid neid andmeid tuleb koguaeg analüüsida, teha vastavaid korrektuure jne. Nüüd kus valmistumine on lõpusirgel, töö on tehtud näen ma kui hea on vaadata tagasi treeningutele (mis raskused olid, kui palju seeriaid, kui palju aeroobset jne) Toidupäevik õpetas mind konkreetselt kontrollima olukorda. Pm nüüd tean peast kui palju mida (mikrod,makrod) mis sisaldab. Veel ei oleks küll uskunud, et 1 tl ntx pähklivõid loeb. Varasemalt polnud ma sellist detailsust teinud. Eks nüüd sain aru ka miks pea kunagi polnud õigesse vormi läinud. Lazy ass saan öelda selle peale :) A.S'i eluloo raamatus oli ka see kirjas, et most of bodybuilders are lazy bustards :D paraku nii on. Olin teatud ajal ka 1 nendest, kel oli teine maailmavaada, kes tahtiski treenida, magada, toituda. Nüüd olen 100% läbi teinud enda peal et tee tööd näe vaeva...
See blogi kirjutan täiesti vabas vormis, eesmärgiga näidata inimestele et on võimalik ka 100% naturaalselt treenides hea välja näha. Nüüd muidugi anonüümsed mürgipritsijad kirjutavad, et mis on naturaalsus, ma mõtlen selle all wada poolt määratud keelatud aineid ja nende vaba sporti. See on minu jaoks naturaalne bodybuilding, kõik kreatiinid jms seni kui see wada nimekirjass pole on lubatud.

Kindlasti paljud mõtlevad miks ma enam nacis ei tee (nac on alternatiivne kulturismiliit ifbble) seal on palju põhjuseid. Esiteks, no ei taha, teiseks mu oma tervis, kolmandaks kogu korraldus jne. Ja mis peamine millele ma olen pihta saanud ja miks see kõik oli vaja läbi teha. Miks ma üldse hakkasin nacis pihta, ilmselgelt oli mul plaan teha kulturismi pro tasemel. Ei ole naerukoht, tean millest rāägin. Seda loomulikult mitte eestis, vaid välismaal, mitte ka soomes. Aga mida aeg edasi seda rohkem tegurid piirasid seda ja peamine tegur oli keha, plus geneetika. Kuna ma olen käinud paar korda lapsena noa all, siis minu jaoks ongi pro kulturistiks saada võimatu. (Vabandan kõigi ees aga ma selle teema kohta rohkem vastuseid ei anna kui keegi peaks küsima midagi, mainin vaid ära) Ma kindlasti ei taha lõpetada nagu siin Nasser, Mike Masaratzo, jt prod. Isegi vaadates colemani nüüd siis küsin endalt kas see oli seda väärt sellise hinnaga...
Igatahes see oli vaja läbi teha, et nüüd olla see läbi parem inimene, hoida kindlat joont jne. Elus ei ole õigeid ja valesi otsuseid, iga vale samm on millekski hea, enamasti tuleb õppida vigadest. Kes ei õpi sellega ei ole midagi teha.
Eelmine nv sai antud dop.test, see oli siis nö võistluseelne. Vastus tuleb negatiivne, kuna see ei ole mul esimene test see aasta. Nimelt suvel valgevenes sai tehtud oma kulu ja kirjadega, omal soovil sama ja tulemus oli siis neg. St keelatud aineid uriinis ei olnud. Miks valgevenes, sest eesti antidoping ei teosta harrastusportlastele teste. Aga seal läbi tutvuste oli see võimalik. Pean mainima et sealne test ja testi läbiviimine oli palju ametlikum kui siine.
See selleks, rohkem ma nendel teemadel ei kirjuta.

Nüüd varsti tööle, õhtul trenni nagu ikka. Täna jalg, kõht, loomulikult kohustuslikud poosid läbi. Trenn tuleb kerge, tunnetusega seline võimlemine mis tekitab mõusa endorfiinse kaifi peale trenni) kaal oli eile hommikul 93,9 see oli märk, et vorm on käes, siit alla minna siis läheb juba liiga ekstreemseks ja võib juhtuda see et pilti laval see ei muuda. Igatahes ise olin selle nrga rahul, eks see oli eesmärk ka.
Jõusaal on kindlasti tühi täna kuna enamus lähevad Lahti võistlusi uudistama. Ise ei lähe, kuna tööl ja laupäeva õhtul plaan grimmi testida. Seekord grimmimine täiesti uus teema minule. Eelnevalt tõmbasid 2x dream tanni peale ja lavale. Nüüd väheke teine teema sellega, grimm ja alusgrimm on olemas, sellega probleeme ei tohiks tulla.
Aitab küll selleks korraks, eks kui feedback liiga negatiivne ja vastukajaline siis usun, et õhtul võite jälle siia piiluda. Ehk kirjutan midagi veel... :)
post-22577-0-49915600-1412908082_thumb.j
post-22577-0-08613600-1412908170_thumb.j
post-22577-0-13277500-1412908231_thumb.j

post-22577-0-94157000-1412910680_thumb.j

post-22577-0-80101400-1412908268_thumb.j

Muudetud kasutaja Arnold poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav lugemine ja avatud, loodetavasti mitte ainult kirjanduslikult, vaid ka südamest. Ega neid inimesi, kes puhtasse kulturismi usuvad,(või isegi klassikalisse kulturismi) ei ole jäänud palju järele ja iga mees kellel on seljas piisavalt liha ja suudab samal ajal ka vormi näidata, on selle elavaks tõestuseks, et sellel tasemel kaasategemiseks ei ole vaja abiaineid. Soovin edu EMV ja eks loodetavasti abs. joonel saame vähemasti kõrvuti seista. ;) Ehk sinu eeskuju motiveerib ka mõnedki noored näpud keelatud ainetest eemal hoidma, kes on senini kibelenud kätt nende järgi sirutama...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole Sind mitmed aastad näinud ja no näha on, et Sa pole aega vahepeal maha visanud vaid vastupidi, vorm on praegu ikka väga tige ja tundub ka, et oled enda jaoks selle parima variandi võistluskategooriate seast leidnud (raam ja kõik muu on kenasti paigas, kuivus ja lihasmass samuti)! Egas muud kui palju edu laval!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vorm on vinge, aga hakkas huvitama erinevus Naci-aegse võistlusvormiga ning peamiselt just kaaluerinevus ehk siis kui suur on kaaluvahe võrreldes viimase võistlusega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole Sind mitmed aastad näinud ja no näha on, et Sa pole aega vahepeal maha visanud vaid vastupidi, vorm on praegu ikka väga tige ja tundub ka, et oled enda jaoks selle parima variandi võistluskategooriate seast leidnud (raam ja kõik muu on kenasti paigas, kuivus ja lihasmass samuti)! Egas muud kui palju edu laval!

Vorm ongi see mis maksab ja eristab mehed poistest :) lol

Eks need aastad olid minu jaoks selgusele jõudmiseks, et mis on mu eesmärk kulturismis ja miks ma seda teen. Viimasele on lihtne vastata sest mulle meeldib see. Teisele küsimusele andsid aastad ja sündmused ka vastuse. Eesti meistriks tulla on piisav eesmärk mulle! Usun et enamaks ma väga võimeline ei ole. Vb mõnelt väiksemalt suurvõistluselt midagi aga eks näis.

Edu ja kordaminekuid sullegi, nagu näha siis oled ka sina palju muutunud. Kindlasti paremuse poole!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vorm on vinge, aga hakkas huvitama erinevus Naci-aegse võistlusvormiga ning peamiselt just kaaluerinevus ehk siis kui suur on kaaluvahe võrreldes viimase võistlusega?

Eks ta üle 10kg tuleb... Naljakas aga täpseid kaalunumbreid ma ei teagi kuna polnud kunagi nii detailsusteni läinud. 2011 Narvas olin hommikul 107kg. Teised vormid olid enam vähem samasse kaalu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vorm ongi see mis maksab ja eristab mehed poistest :) lol

Eks need aastad olid minu jaoks selgusele jõudmiseks, et mis on mu eesmärk kulturismis ja miks ma seda teen. Viimasele on lihtne vastata sest mulle meeldib see. Teisele küsimusele andsid aastad ja sündmused ka vastuse. Eesti meistriks tulla on piisav eesmärk mulle! Usun et enamaks ma väga võimeline ei ole. Vb mõnelt väiksemalt suurvõistluselt midagi aga eks näis.

Edu ja kordaminekuid sullegi, nagu näha siis oled ka sina palju muutunud. Kindlasti paremuse poole!

Eks elu teebki oma korrektiivid ja kui saad tegeleda sellega, mida armastad ja mis rahuldust pakub, siis mis saakski olla parem sellest? ;) Rahulolu on alati tähtsaim, see on ka edu eelduseks, ja kui sellega kaasnevad veel soovitud tiitlid, siis see on omakorda boonuseks asja juures. Elame ju vaid 1 kord siin ilmas ja kui me ei saaks elada ja tegutseda just nii, nagu tahaks, vaid oleksime sunnitud tegema asju vastumeelt, siis oleks ikka väga kurb küll (tean seda ju ka omast käest).

Igal juhul soovin Sulle tugevat vaimu veel sellel järelejäänud nädalal ja kohtumiseni laupäeval Salmes! Ja loodetavasti pärast võistlusi ka blogi soiku ei jää, huvitav ja sisutihe lugemine on see siin igal juhul!

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja järjekordne päev on õhtusse tiksunud. Teeks väikse ülevaate...

Täna tegin viimase jalatrenni enne võistlusi, teisipäev veel kergelt säärte sirutusi ja hamstringi masinatel annan koormust jalgadele. Trenn oli kerge raskuste mõttes, intensiivsus madal, volüüm üsna kõrge. Jõudu oli üllatavalt palju aga raskustele panin juba enne trenni vaimse stopperi peale. No ei ole vaja hakata enam hullu mängima, tehtud seda mitmed korrad ja igakord olen aru saanud et ei oleks vaja olnud. Seekord ma näitan kindlasti laval jala separatsiooni mida ma ise ka ei oleks arvanud et suudan näidata.

Aga trenn oli järgmine - jalapress kuni 300kg ni, smithi kangiga 4x12 raskus 100kg, säärte sirutused 4x15, ja 3 harjutust tagaosale kõik masinatega, kordused 15+ hea tunnetusega. Selline trenn enne võistlusi annab mulle hea enesetunde ja ei tapa ära.

Trenni ajal 10gr bcaad, toimib. Peale trenni valge kala ja rohelised aedoad hapukoorega 10% oli täna. Kogused jäägu saladuseks :) õhtupoole söön veel natuke kodujuustu ja pähklivõid.

Lõppu mõned pildid..

post-22577-0-40070700-1412965728_thumb.j

post-22577-0-47047500-1412965768_thumb.jpost-22577-0-25848300-1412965941_thumb.j

Muudetud kasutaja mihkelvaino poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soomes on ka külmaks läinud, müts peas.... mul samuti kas müts või peapael... ;) . Üks pildipeal ei ole viga huvitav saab olema siis kui "pöialpoisid" kõrvale tulevad... :D . Loodan ,et EMV tuleb piisavalt sedakorda pealtvaatajaid ja saab eri kategooriates olema huvitav näha lõpptulemusi, sest igal mehel oma plussid ja miinused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Müts on selleks peas et mul nii palju juukseid nüüd, varjan emvks uut soengut :), sutsu veel siis jeesus ise :D

See poseerimiskoht mis meil siin on ei kõlba koera p*** ka. Olen proovinud kõiksugused telefonid/kaamerad läbi ja tee mis tahad mingit õiget pilti seal ise teha ei saa. Enam ma ei hakka kuskil rahva keskel keset saali paljalt müttama kus vb saaks head pildid.

Eks jh üksi on kõik kõvad mehed pildil. Võin ju huvi pärast teha ühe võrdluse kus olin 110+ ja nüüd kus kaal 94 tuuri. Pildi pealt ei saa suurt aru et kumb suurem on aga lives kõrvuti oleks selge vahe sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imetooted... Päris ausalt, need siirupid on küll. Pähklivõi, moos jt ei tõmmanud mind väga. Kasutan neid maitsetu kohupiima maitsestamiseks, no minu teemanti petab ära küll, selline tunne on et nagu sööks magusat kohupiima (eriti vägev effekt on kohaliku maitorahkaga, teadupärast siin ei ole kohalikes poodides müügil maitsestamata kohupiima, madalaim on 4gr sv sisaldusega 100grs, kergelt kreemijas selline) Eks peale dieeti nende tarbimine kindlasti langeb minul aga dieedi ajal olen viimased kuu aega neid igapäevaselt kasutanud. Lemmikud on karamell ja shokolaad.

Kurikuulsaid pannkooke ei ole veel proovinud, pulber isegi olemas aga pole veel teinud, eks peale emvd proovin.

post-22577-0-42021400-1412974829_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on karamelli dipikaste (maitse siirupiga vist pm sama, dipikas aga oluliselt paksem) juba peaaegu otsas, mustikat pole kätte saanud, pannkoogi siirup on ka ikka ülihea. Ja just kohupiimal, õhtul veel nõks pähkleid ka peale ja nämm :rolleyes: Keefiri sisse olen isegi pannud, kui avastasin, et kohupiima külmkapis pole :) Ma usun näiteks mõni vedelam siirum a´la pannkoogikas või shoks sobiks isegi kohvi maitsestamiseks, kuigi ma pigem ise vist eelistaks mõru piimaga kohvi või lattet+ magusat kohupiima sinna juurde. Mingi aeg peaks nüüd miskise siirupi soetamagi ja proovima sinna juurde näiteks mõnda lahjamat kohupiimavormi ahjus teha, see jääks ka kindlasti hea.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu on üldse tänu toidutehnoloogia arengule mitu korda lihtsam dieedil olla. 10 - 20 aastat tagasi ei olnud midagi seesugust. Lihtsalt kannata ja oota kuni võistlus läbi saab... ;) Hommikul tegin isegi valgupudingu marjadega ja rahu majas, mingit muud magusat pole juurde vajagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures need Cesar salatikastmed, Balsamic ja BBQ soustidd on ka head ja sobivad neile, kes paljast liha stabiilselt söövad ja ei saa eri kastmeid maitsestamiseks kalorite piiramise eesmärgil lisada. Soovitan proovida! Mina saan ka tavalisi kastmeid lubada kuna ainevahetus on kiirem, kuid paljud enda ümber seda teha ei saa. Maitse juurdeandmine dieedi ajal on minuarust ülioluine. Oluliselt lihtustab sarnase toidu söömist kuude kaupa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures need Cesar salatikastmed, Balsamic ja BBQ soustidd on ka head ja sobivad neile, kes paljast liha stabiilselt söövad ja ei saa eri kastmeid maitsestamiseks kalorite piiramise eesmärgil lisada. Soovitan proovida! Mina saan ka tavalisi kastmeid lubada kuna ainevahetus on kiirem, kuid paljud enda ümber seda teha ei saa. Maitse juurdeandmine dieedi ajal on minuarust ülioluine. Oluliselt lihtustab sarnase toidu söömist kuude kaupa.

Liha süüakse sibulaga ja ei ole mingit kastet vaja :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pool päeva läbi, minul trennis käidud. Õhtul lähen teen veel kergelt seljale üht-teist, alaseljale sirutusi pukil, pulloverit jne.
Hommik algas 80minuti aeroobsega. 60 minutit velotrenazööril ja 20 minutit stepperil. Peale seda kergelt kõhtu ja poseerimine. Lõpuks saan öelda et vaba kava on paigas! Eks ta selline karutants tuleb aga siiski show saab hea olema seda garanteerin. Du hast on looks, see tõmbab kogu saali käima :D
Kodukaal näitas 94,5 täna sellega olen väga rahul, eriti pärast poseerimist. Pilt oli selline nagu ootasin. Eks ma krutin nädala algul veidi nii pool kg veel seda alla et reede hommikul oleks 93,5 või isegi sutsu veel vähem! Minu jaoks on EMV kindlasti vormide vormi realiseerimine. Laadimist ma ei tee, kergelt annan kehale pruuni riisi, kaerahelbeid ja mett. See kolmik on olnud kogu aeg minu "sõber". Laadimisel ei näe naturaalina mingit pointi, kuna olen katsetanud siin svdega mängimist... Nii palju luban et "klaasi täis" ei vala, selle all mõtlen lihaseglükogeeni.
Sellest ma küll ei saa aru kuidas siin osad mehed laevad ennast ulme kogustega aga noh las see olla. Igal ühel õigus seda teha mis tahab :)
Õhtul lähen võimlen veel kuna on laupäev, saunapäev, saal tundub et on ka tühi täna sest pea kõik on võistlusi vaatamas.
Vabakava teen veel mõned korrad läbi et kindel oleks ja järgmisel nädalal "une pealt" see selge oleks.
Veel lisan mõned pildid, ärge selle "plazi" pildi peale pahaseks saage :rolleyes:

post-22577-0-40272800-1413029915_thumb.j

post-22577-0-53239600-1413029932_thumb.j

post-22577-0-13036900-1413029956_thumb.j

post-22577-0-06038000-1413030079_thumb.j

post-22577-0-50250800-1413029976_thumb.j

Muudetud kasutaja mihkelvaino poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×