Jump to content
Ahfrsk

MMA algkursus ning jõusaali sidumine

Recommended Posts

Tervist.

Alustasin sellises kohas treeningut nagu 3D treening ning algajate püstivõitlus.

Mõned korrad on nüüd seal käidud ning ma olen aru saanud, et mu füüsiline vorm on liiga nõrk ning seda oleks vaja täiustada.

Meie trennid on 2x nädalas (E või T, vastavalt oma soovile ja N ning vaba matt on Pühapäeviti), treeningu pikkuseks 90min, suhteliselt intensiivne.

Sooviks nõu, kuidas mu trennikava efektiivselt siduda jõusaali, jooksmise või mis iganes muu kasuliku alternatiiviga?

Kuidas ma saaks oma füüsist parandada ilma end kurnamata..?

Millal, kui intensiivselt ning tihedalt seda teha võiks..?

Eelneva treeningu kohalt olen täiesti algaja, füüsiline vorm on nõrk.

Aitäh :)

Muudetud kasutaja Ahfrsk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitan, küsi oma klubi Jass Murutalu käest nõu.

Aga üldiselt ma soovitaks kõik erialased treeningud kohal käia - see arendab seda spetsiifilist vastupidavust kõige paremini.

Sellele lisaks sõltub palju võimalustest ning sellest mida eelistad - esialgu nt 2x nädalas jõusaalis ... siis alustaja jõukava kahese splitiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IMHO tavapärane jõusaali lihasmassi kasvatamise treening siin küll palju kaasa ei aita. Peaks ehk olema midagi, mis on rohkem orienteeritud plahvatuslikule jõule, võimsusele, vastupidavusele. Plahvatuslikud ja plüomeetrilised harjutused keharaskusega. Rebimised jms. keskmise raskusega kangiga jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahtlemata. Ma pidasin silmas seda, et üsna kiiresti peaks kavasse tulema teised elemendid, st. isegi algajal ei ole vaja väga kauaks mingile standardsele lihaskasvatamise kavale jääda. Paratamatult pean tegema reklaami konkreetsele trennistiilile, sest teisi pole lähemalt näinud. Kuid idee saamiseks võid korra külastada LesMillsi GRIT Strength ja Plyo treeninguid kuskil. Ilmselt on sarnaseid HIIT treeninguid teise nime all ka. Need võiks küll tunduvalt aidata. Aga siis peaks südamele midagi rahulikumat ka jääma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogemus ütleb, et ringtreeningu moodi intensiivne plüomeetrika

1) ei kandu hästi plahvatusse võitlusalal üle

2) lõikavad jubedalt sisse taastumisse

Seega:

Soovitaksin teemaalgajale alustuseks põhijõudu koos lihastasakaalu korrigeeriva treeninguga.

Siis lisada aeroobne (mida ka jungatroll soovitas).

Kui siis veel aega üle jääb, saab mõelda spetsiifilise plahvatustreeningu peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seega:

Soovitaksin teemaalgajale alustuseks põhijõudu koos lihastasakaalu korrigeeriva treeninguga.

Sorry, arusaamatuks jääb "lihastasakaalu korrigeeriv treening" osa lausest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...ehk peeti silmas vastastiku asuvate lihasgruppide ühtlast arengutaset - ingl. k ,,muscle balance´´.

PS. Jõusaali kohapealt ehk 1 x nädalas algajate fullbody trenn alguses ja kui on jaksu, siis hiljem saab koormusi ja kordi tõsta.

Üldiselt 2-3 x 90 min. nädalas on juba päris tige koormus, kui varasem kogemus puudub (võitlusalade intensiivsust arvestades).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin konkreetselt düsbalansside likvideerimisele suunatud treeningut. Kui sa oled täiskasvanud inimene, siis on kindlasti mingeid ebaühtluseid liikuvuses ja jõus. Neid tasub korrigeerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh, ega kui ka on mingeid ebaühtlusi kuskil, siis ega ma ise ei oska ikka tuvastada neid :)
Igatahes, võtsin ette ühe hea lihtsa kava ( See sama siin) ning kavatsen seda lükata mingi 3-4 nädalat, kuni keha ära harjub jälle sellise asjaga.
Proovisin täna üles leida Jass Murutalu, ühe eelpool postitanud härra soovitusel, ent kahjuks ei õnnestunud jutule saada.

Hetkel küsimus siis selline, et kas jõusaali trenn tuleks teha enne või pärast minu võitluskunsti treeningut ? Ning mis päevadele need (jõusaal) siis sättida, kui mul treeningud (MMA) on T, N ja R ?

Muudetud kasutaja Ahfrsk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on alustuseks täitsa okei kava. Jass ei ole väga raskesti leitav :) www.teadliktreening.ee näiteks.

Mida sa mõtled "enne" või "pärast". Üksteise OTSA ma ei soovita neid trenne KINDLASTI teha. Vastasel juhul lihtsalt teisena toimuv trenn kannatab väga. Isegi muutub ohtlikuks (sest närvisüsteem on ikka väsinud, isegi kui lihas väga ei ole)

Jõutreening peaks olema ERALDI treening eraldi ajal. Soovituslikult isegi eraldi päeval kui erialatreening kui see on võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh senimaani ;)

Aga pidasingi seda silmas, et kuidas neid päevi mõistlik jaotada oleks ?
Hetkel on erialane treening teisipäeval ja neljapäev/reede, oleneb, millal mulle sobivam on.

Kuidas oleks treeningulieses mõttes parem sättida neid päevi, kas

E - jõusaal

T - eriala

K - vaba

N - Eriala

R - Vaba

L - Jõusaal

P - Vaba

või pigem

Lükata kõik järjest ära ja nädala lõppu pikk paus jätta ?
E - Jõuka

T - Eriala

K - Jõuka

N - Eriala

R, L ja P vaba

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimene on parem. Endal hetkel füüsiliselt raske töö ja vahepeal ka 12h päevad. ise teen nii hetkel:

E. jõusaal

T jooks

K kaklustrenn

N jooks

R Kaklustrenn ja 3h tundi hiljem jõusaal.

NV vaba.

Oleneb inimesest, aga planeeri nii, kuidas endale mugavam. Võid ju igast erinevaid varjante proovida. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×