Jump to content
Ansjuu-

Ansjuu- blogi

Recommended Posts

Korralik trenn annab närvisüsteemile korraliku paugu. Peale korraliku trenni päeva on üpriski raske fokuseerida oma mõtteid hommikul või isegi terve päeva jooksul. Seda võibki trenni pohmelliks nimetada :D

Kõige parem soovitus oleks trenni ajal pulssi jälgida, et mitte üle treenida. Kuna see laastab närvisüsteemi kõige rohkem. Selle jaoks on tänapäeval spetsiaal riistad ja programmid leiutatud, millega saab seda väga hästi timmida. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toredat uut aastat kõigile spordisõpradele!

Peale jõule olin endale külge korjanud korraliku pisiku. Kõhugripp koos kõrge palavikuga murdis mu terveks päevaks maha. Kuid üllatuseks kestis palavik kõigest ühe päeva. Järgmiseks hommikuks oli palavik kadunud, kuigi söögiisu polnud täielikult veel tagasi tulnud. Laupäeval tulin Saaremaale oma poisssõbra kodukohta.

Esmaspäeval otsustasin külastada Kuressaares asuva spordikeskuse jõusaali. Sai siis ülakeha läbi tehtud. Sealses saalis oli olemas ka koht, kus minusugused nõrgukesed saavad lõuatõmbeid teha. Muidugi olin jube vaimustuses sellest reguleeritavast lõuatõmbe seadmest ja ei mäletagi enam, mitu seeriat ma seal tegin. Igatahes hõivasin selle masina päris pikaks ajaks ära. :D

h.jpg

Kolmapäeval külastasin taaskord jõusaali ning sel korral tegin alakeha läbi ning lisaks veel natuke õlga, selga ning kõhtu. Jalapressil oli sel korral 130 kg. Ning endalegi üllatuseks tegin 5 seeriat 8 kordusega. Peale jalatrenni ei suutnud enam korralikult käiagi, jalad värisesid all. Ning nagu ka arvata oli, järgnes sellele äärmiselt tugev lihasvalu. Seega täna ma nüüd ei teagi enam, kas naerda või nutta, sest isegi WC külastamine on paras piin. Käisin metsas paaritunnisel jalutuskäigul ning lootsin, et see teeb veidikene olukorda paremaks, kuid kui tagasi jõudes lihased uuesti maha jahtusid, muutus asi veel hullemaks. Seega on mul täna ning ilmselt ka homme päris lõbus olla.

Lisan tänasest jalutuskäigust paar pilti ka. Vabandan selle kubujussi välimuse pärast. Pidin lihtsalt väga soojalt riidesse panema, sest ma olen väga külmakartlik inimene:

10887341_10204894355791710_4699681015507

10891671_10204894352711633_6187982595421

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale tõsisemat jalatrenni - jalgratas - mõõdukas tempo, 15-25 min ja peaks taastumist kiirendama. Päris ära ei võta, ega ei saakski. Talvel, kes ei ole naastkummi rattur ja muidu ka tubasem tüüp, ergomeeter töötab sama moodi :)

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen tavaliselt ka jalatrennile järgnevatel päevadel rattaga sõitnud ning on tõesti olukorda paremaks teinud. Kuid hetkel pole kusagilt jalgratas võtta ning saali ka paar päeva ei saa. Alles laupäeval koju tagasi minnes saan trenažööril vändata. Senikaua üritan lihtsalt võimalikult palju end liigutada. Homme loodetavasti saan jälle pikemale jalutuskäigule minna.

Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Annan ka vahepeal endast märku. Viimased nädalad olen võidelnud nii stressi, erinevate terviseprobleemide kui ka uneprobleemidega. Muretsesin mingid tabletid isegi apteegist, mis peaksid uinumist soodustama, kuid minu arvates polnud neist midagi kasu. Täna öösel sain lõpuks korralikult magada. Hetkel ajan kõik koolipinge süüks. Ma ei usu, et unetus muudel põhjustel mind kimbutab. Õnneks on veel 1 eksam ees ning seejärel saab korraks end lõdvaks lasta. Toitumine on olnud väga ebastabiilne, mõnel päeval kaloraaž väga madal ja paar korda olen isegi päris korraliku patupäeva teinud.

Aga tegelikult tahtsin jagada äärmiselt positiivset uudist teiega. Nimelt otsustasin, et kuna veedan jaanuarikuu enda kodukohas, siis käin senikaua Viljandis taipoksi trennis. Seal samas, kus ma mõned aastad tagasi käisin. Täna oli esimene trenn. Trenni lõpuks olin muidugi läbimärg, sest nii intensiivset trenni pole juba ammu teinud. Aga see mulle meeldibki. Huvitav oli see, et trennis lõi mul välja hingamisprobleem,mis pole mind juba ammu kimbutanud. Paar korda trenni jooksul olin täitsa hingest kinni. Nii hullusti pole see veel kunagi välja löönud. Probleem on olnud mul väiksest peale, kuid kuna see viimastel aastatel otseselt pole igapäevaelu seganud, siis pole arsti juures ka käinud.

Trennis käimine toob õnneks ka kadunud motivatsiooni tagasi ning vähendab stressi korralikult. Hakkan nüüd uuesti toitumist paremini planeerima ja tõstan jälle valkude ja rasvade osakaalu toidus. Lisaks üritan kaloraaži stabiilsena hoida. Loodetavasti kirjutan siia ka tihedamini nüüd, kui uuesti aktiivsem olen. :)

Kõike parimat soovides!

Annika

Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IMG_1855t.jpg

Niipalju võin aidata, et ära suru abaluid kokku vaid proovi just lailihas laiali ajada. Praegu teed end kitsamaks. Tõsta natuke küünarnukke ja tõmba kopsud õhku täis siis läheb pilt kohe paremaks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, teen proovi. Vahepeal olen ikka peegli ees harjutanud ja on ka pilt parem olnud, kuid kui peeglit abiks pole, siis hoian ikka valesti. Nädalavahetusel proovin uued pildid teha. Eks näis, kas oskan paremini hoida :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Topeltbiitseps tagant poosi kohta: õigus, võiks selja just laiemaks ajada, küünarnukid veidi 180* üles poole.

Kui tahta pigem selga esile tuua, siis veidi allapoole tuua käsi, tahtes biitsepsi tippe suuremaks-teravamaks, siis veidi ülespoole.
Naiste kategooriate poseerimise koha pealt, physiques on avatud peopesaga, sõrmed taevapoole, veidi naiselikum poos. Kulturismis kinnine käsi-rusikas.

Kehaasend võik olla pigem veidi taha kaldu kui ette.

Kui ka ise tihti läbi ei tee, siis lihamälu ununeb. Olen enda peal täheldanud, et teades, kuidas poseerida, parandab see tunduvalt kvaliteeti.

Une koha pealt.Eks tuleb endale une jaoks aega varuda. Samuti toidulisanditest on efekttivsed mul olnud melatoniin ja tsink+magneesium+B6 kompleks (ZMA).

Edu tegemistes!

Ei ole endalgi just hästi välja kukkunud, kuna pekikiht peal ja käed veidi madalal, siis biitsa tipp ei eristu.
pekikad%2B01.10%2B%286%29.jpg

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Täna sai üle pika aja saalis käidud. Vaja viimased trennid oma 10x pääsmest ära kulutada. Tegin full body trenni+ lõpus 15 min HIIT'i, et eilset jäätise söömist heastada.

Panin huvipärast ka pulsivöö sel korral peale ja HIIT'i tehes hüppas küll pulss päris kõrgele, paaril korral jäi max pingutuse ajal ( 30 sek) sinna 219-220 löögi juurde ja puhkehetkel ( 1 min) alla 150 ei läinudki.

Sai pilti ka tehtud enne trenni. Paar nädalat pean veel dieedil olema. Veebruarist tõstan kaloraaži taaskord kõrgemale ja siis saan raskusi ka suurendada loodetavasti. :)

DSC_0980_1_.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah. Mõtlesin ise ka, et kas see on üldse normaalne või äkki pulsivöö annab valeinfot? Samas on mul alati trenni tehes pulss päris kõrge. Isegi, kui niisama rahulikult jalutan, on pulss 130-140 juures ja rahulikult sörkides 160-170 lööki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee lühemaid pingutusi... Kui ma maksimumiga 30 sekundit jookseksin, siis sureksin vist kohe ära. Ise jagan HIIT'i mitte ajaliselt, vaid teepikkusega. 200 meetrisest staadioniringist 1/4 maksimumiga ja 3/4 rahulikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, nüüd on eksamid selja taga ja võib rahulikumalt hingata. Järgmise nädala lõpuni käin veel taipoksi trennis ja peale seda saan taaskord jõusaalis käima hakata. Ilmselt pean oma toitumise ka üle vaatama. Hetkel pole väga süvenenud sellesse ning olen lihtsalt jälginud, et saaks vajaliku kaloraaži päeva lõpuks kokku ja enamvähem valke ka piisavalt. Kui meeles on, siis astun homme hommikul kaalu peale ka, pole seal juba üsna ammu käinud.

Hommikune puder:

IMG_2855.JPG

Ei kujutaks elu ettegi ilma hommikuse pudruta. Kui putru ei saa, siis olen terve päev pahur :D.

Üritasin siis ükspäev saada seljast paremat pilti. Nägin jube palju vaeva, et korralikku pilti saada. Surun ikka oma abaluud taga kokku ja siis ei oska kuidagi käsi ühtemoodi hoida. Kokkuvõtlikult.. Olen üsna saamatu. Aga harjutamine teeb meistriks.

IMG_2874.JPG

Üks võrdluspilt ka. Vasakpoole on tehtud paar päeva tagasi ja parempoolne dieedi lõpus. Ehk siis septembri alguses. Natuke massi on ikka juurde tulnud.

IMG_2899normil.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, et su südamelöögi sageduse max on nii kõrge, ei ole küll tavaliselt põhjus muretsemiseks, pigem vastupidi. See aga küll, et tõuseb suhteliselt väikse koormuse peale, pigem mitte nii positiivne aga võib olla on närvisüsteem lihtsalt selline..tundlik.

Käi huvi pärast koormustestil, saad julgemalt edasi tegutseda.

http://www.sportmed.ee/spordiarstid dr Lepik võiks olla see kes annab hea hinnangu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

Täna sain sellist tegelast valvata. Varem pole ma bullterjeritega kokku puutunud, seega oli esialgu päris harjumatu. Eriti aktiivne ja energiline koer, kes teeb igasuguseid imelike asju :D.

Untitled.jpg

Neljapäeval külastasin perearsti ning esmaspäeval lähen bronhodilataatortesti tegema, et välja selgitada, kas hingamisprobleemid on tingitud astmast. Kui nimetatud testi tulemused on teada, siis pidi arst kirjutama mulle saatekirja koormustesti jaoks.

Olen suutnud endale vahepeal haiguspisiku külge saada. Seega tänane taipoksi trenn möödus palaviku ja korraliku nohuga. Peale trenni kraadides oli kehatemperatuur 38 kraadi. Ja ma veel mõtlesin, et miks trennis nii nõrk olin. Loodetavasti köha külge ei hakka, sest sel juhul pean astmatesti edasi lükkama.

3. veebruaril ootab mind ka neuroloogi juurde minek, seega arstide külastamist on päris palju. Järgmisel nädalal on veel kolm trenni Viljandis ning seejärel saan lõpuks Tartusse saali tagasi.

Seniks aga toredat ja aktiivset jaanuarikuud kõigile trennisõpradele! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei,

Olen nüüd lõpuks Tartus tagasi ja esimene jõutrenn ka juba tehtud üle pika aja.

Tegin alakeha:

Puusatõsted kangiga: 4x15

Taha ja risti asted Smithil: 3x12

Säär püsti: 5x15

Kükk: 3x10

Jalgade sirutus ette: 4x10

Jalgade kõverdamine: 4x12

Nagu näha, siis korduseid oli palju. Tegin rohkem sellise sissejuhatava trenni, seega raskusi ei hakanud väga suureks ajama. Kuid seda tean kindlasti, et enam ei tee ma kunagi puusatõsteid esimese harjutusena, sest pärast jalad enam ei kanna korralikult. Olid täna nagu süldid all.

Peale trenni sai tehtud kanašnitslit tatra ja tomatiga. Millegipärast suutsin vaid pool sellest ära süüa.

IMG_3112.JPG

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Selleks nädalaks on nüüd kõik jõutrennid tehtud, homme ja ülehomme on veel taipoksi trenn. Mul pole vist hetkel ühtegi lihast, mis ei valutaks. Aga seda oli oodata, arvestades seda, et selliseid treeninguid pole juba ammu olnud.

Üks trennis tehtud pilt ka:

kkkkk.jpg

Kuigi mu plaanipärane dieet ei kulgenud erinevatel põhjustel nii hästi, kui lootsin, alustasin siiski esmaspäeval uut massiperioodi. Dieet kestis siis umbes 2 kuud ning alla võtsin 1,5-2 kg. Nüüd tõstsin kaloraaži 2500 peale ning hakkan taaskord trennis raskuseid suurendama. Sel moel üritan edasi minna umbes aprilli keskpaigani. Siis tuleb uuesti dieedile jääda, et oma lõpuaktuse ajaks ning seega ka juba suveks piisavalt heas vormis olla. Seega eesmärk on olemas ning seetõttu ei tohiks ka motivatsioonist puudust tulla.

Mõned toidud, mida vahepeal valmistanud olen:

Proovisin õe juures 8-viljahelbeid kliidega. Kuid minu lemmikuks jäävad siiski täistera kaerahelbed. Sellest valmistatud pudrud on oluliselt maitsvamad.

IMG_3052.JPG

Kanarisotto:

IMG_3121.JPG

Suitsutatud kanafilee, muna+ tomat:

Untitled.jpg

Hetkel on mul kaks abimeest: kreatiin ning omega-3 kapslid:

IMG_3137.JPG

Toredat õhtu jätku!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On tõesti. Praegu on imelik mõelda, et noorena käisin igasugustest putrudest suure kaarega mööda :D

Sama siin. Noorena ma ei lasknud emal osta ühtegi juurika pakki, hetkel läheb pakk päevas ja pudru vastu ka enam pole. Siiamaani pole ikka sõbraks saanud paprikaga. Kuidagi ei lähe alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

Pole jälle pikalt endast märku andnud. Treeningud edenevad hästi, olen paljudel harjutustel raskusi tõstnud. Tegin õlapressi sel nädalal esimest korda 10 kg hantlitega. Jõutõmbe ja küki puhul olen tagasihoidlikum olnud. Eelmisest seljaprobleemist on halvad mälestused, seetõttu pole julgenud väga suuri raskusi katsuda.

Jalapäeval tegin kükki (10x10) sellise raskusega, et esimestel seeriatel viimased 2 kordust tulid pingutusega. Muidugi viimase seeria ajal tulid juba kõik kordused suure pingutusega. Peale seda päeva sain jälle uutmoodi ja huvitavat lihasvalu tunda, kuid ainult jala eesmistel lihastel. Pean treeningkavas ka väikese muudatuse tegema. Olen viimasel kahel nädalal teinud rinna -ja õlatrenni järjest, kuid õlatrenni kvaliteet kannatab peale seda korralikult. Ilmselt tõstan nüüd rinnatrenni nädala algusesse ja õlga teen nädala lõpus.

Ma pole vist seda ka veel maininud, et arstide juures käisin ära, kuid targemaks ei saanudki. Astmat mul pole ja perearst arvas, et ju siis olen terve. Seega tuleb vist hingamisprobleemiga edasi elada. Koormustesti ei pidanud ta ka vajalikuks. Neuroloog saatis seljaga mind taastusarsti juurde. Arvas, et ehk on selja- ja kõhulihased nõrgad.

Menüü on endiselt üsna tavaline.Pühapäeval tuli soolaubade isu peale. Olin tegelikult juba varem kuivatatud põldoad turult ära ostnud, kuid polnud veel keeta jõudnud. Leotasin neid paar päeva vee sees ( Tegelikult natuke rohkem, kui paar päeva. Mõned jõudsid juba idanema minna, sest keetsin need alles neljapäeval ära :D) ja siis keetsin soolvees ära. Maitse tuletas suve meelde. Ootan suvel alati ubade valmimist, et saaks soolaube süüa.

Borši tegin ka üle pika aja. Ilmselt jääb see nüüd pikaks ajaks iganädalaselt minu menüüsse. Loodetavasti väga kiirelt ära ei tüdine.

food.jpg

Taipoksi trennid jäävad ka esialgu mu treeningplaani sisse. Seega on 4 jõutrenni ja 2 poksitrenni nädalas. Laupäev jääb puhkamiseks.

Toredat nädalalõppu!

Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Täna sai ka trennis käidud. Selleks nädalaks on nüüd jõutrennid läbi. Homme ja ülehomme võtan taaskord taipoksi trennist osa. Tegelikult tuli mul eile selline mõte, et kui reede hommikul on ilus ilm, siis tahaks Viljandi järvele ka ringi peale teha. Tervet ringi ma kindlasti joosta ei jõua, aga jalutamine tuleb ka kasuks.

Trennid sujuvad hästi. Kuna toidulaud on hetkel väga rikkalik, siis trennides jõudu tuleb ikka korralikult juurde. Vahepeal ikka katsun raskemaid asju ka seal. Hetkel harjutuste juures näpuga järge ei aja, vaid teen seda, mida parasjagu teha tahan. Lihasgrupid on endiselt nädalapäevadele ära jaotatud, aga harjutused varieeruvad.

Olen juba väga pikalt hoogu võtnud, et lõpuks kuskile joogatrenni minna. Aga üldse ei saa vedama. Ei teagi, milles asi on.. Kas laiskus või siis lihtsalt ei taha seda teha. Mulle millegipärast viimased pool aastat on venitamine üsna vastumeelne olnud. Kogun veel mõnda aega hoogu, äkki siis lõpuks käin ära ja loodetavasti hakkab siis meeldima.

Tegin paar pilti ka täna:

DSC_1157.jpg

DSC_1167.jpg

DSC_1172.jpg

Paar päeva tagasi avastasin, et püksid, mida kandsin novembri alguses viimati on mulle väikseks jäänud. See lõi küll häirekellad tööle. Muidugi võib endale asja ilusaks rääkida ja öelda, et äkki on tuharalihas lõpuks kasvama hakanud. Aga tuleb vist leppida asjaoluga, et olen lihtsalt paks :D.

Tegelikult nii hull asi pole. Parempoolsel pildil on näha, et kõhulihased veel pole kuhugile kadunud. Aga ilmselt kaloraaži vähendan küll 2300'ni. Pole vaja siin üleliigset rasva koguda, kui suve alguses pean lõpukleidi sisse mahtuma. Vasakpoolne pilt on tehtud 3-4 kuud tagasi ja parempoolne sai täna tehtud. Väga suurt muutust pole vist näha, aga tundub, et isegi kõhule on massi juurde tulnud.

kk.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Edukas trenninädal on lõpule jõudnud. Sel nädalal käisin 6 päeva järjest trennis, homme kindlasti puhkan. Tegelikult oli plaanis 5 jõutrenni, kuid õde soovis, et ma täna temaga Viljandisse jõusaali läheksin, seega sai täna ka üks full body trenn tehtud. Võtan kokkuvõtlikult nädala kokku. Trennid oli päris edukad. Katsetasin suuremaid raskuseid ning endalegi üllatuseks olen päris palju arenenud.

Esmaspäeval käisin koos elukaaslasega trennis, sest soovisin proovida kükki suurema raskusega ja oli vaja kedagi kõrvale juhuks, kui otsustan kangi alla jääda :D. Panin kangile 40 kg peale, kang ise on ka vist 20 kg, kui ma ei eksi. Seega tegin kükki 5x5x60kg. Tehnika polnud muidugi täiuslik, kuid tunne oli hea. Järgmisel päeval võtsin ka õlapressi tehes raskemad hantlid, kui tavaliselt ehk siis 10 kg'sed (5x8x 2*10 kg). Neljapäevases rinnatrennis otsustasin taaskord peale eelmist pooleldi ebaõnnestunud katset proovida kaldpingil surumist 12,5 kg hantlitega ja tuli 2 ja pool seeriat ära (5 kordust seerias), siis andis jälle vasak käsi alla- nojah, küll ma harjutan. Eelmisel korral suutsin kõigest ühe seeria teha 4 kordusega. Muidugi olen ka ülejäänud harjutuste puhul raskusi tõstnud, kuid tõin siis need endale kõige olulisemad välja. Ja toreda trenninädala lõpetas tänane isiklik rekord jalapressil, kus surusin 140 kg 3 seeriat, 8 kordust seerias. Üsna tõenäoline, et homme tunnen taaskord korralikku lihasvalu.

Tegime õega pilti ka. Õde tegeleb kaalulangetusega. Kui ei eksi, siis ta on 15 kg kaotanud juba:

20150228_124147.jpg

Toidu poole pealt pole midagi uut ja huvitavat teinud. Tegelikult on nii, et kana ja kohupiim läheb juba väga sunniviisiliselt sisse. Ma ei tea, mida ma tegema peaks, et need mulle uuesti maitsema hakkaks. Või siis äkki keegi oskab soovitada veel mõnda head valguallikat? V.a kodujuust- seda ma ei söö. Ehk keegi jagab retsepti, mida kanast või kohupiimast veel võimalik valmistada on, et toidulauda veidi mitmekesisemaks muuta.

Kohupiim pohlamoosi, mustikate ja avokaadoga:

DSC_1171.jpg

Kanakoib kartulipudru, tomati ja hapukurgiga:

DSC_1177.jpg

Suitsutatud kanafilee, muna, tomat ja hapukurk:

DSC_1228.jpg

Mainin veel ka seda, et taipoksi trennis ma siiski käima ei hakka. Päris väsitav on Viljandisse selle pärast sõita. Seega edaspidi jään ikkagi jõusaalile truuks ning vahepeal ehk käin jooksmas ka. Loodetavasti sulab varsti Viljandi järve ring ära, sest eelmisel reedel läks jooksuplaan aia taha. Tee oli nii libe. Seetõttu tegin selles kohas, kus tee oli puhas lihtsalt intervalljooksu. 15 sek max, 1 min puhkust ja 15 kordust. Päris raske oli. Jõudsin selle ajal vähemalt 20x mõelda, et annan alla, kuid siiski tegin trenni lõpuni ja pärast oli muidugi enesetunne terve päeva jooksul väga kehv. Mul kipub olema nii, et kui üle pingutan, siis on ülejäänud päeva külmavärinad ja enesetunne halb. Seda täheldasin rohkem just suvel, kui käisin rattaga pikemaid distantse sõitmas. Peale jõutrenni pole veel niimoodi tundnud. Seega ilmselt seal pole pingutus nii suur.

Toredat laupäeva õhtut kõigile! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×