Jump to content
Ansjuu-

Ansjuu- blogi

Recommended Posts

Tervitused!

Ei teagi nüüd, kust alustada. Vabandan, et nii ammu kirjutanud pole, täielik ajapuudus on olnud. Aga teen endiselt trenni ja pole end veel paksuks söönud. Septembrikuus veetsin 2 nädalat Saksamaal kursusel. Ning sealt tagasi tulles sain uuesti jõusaalis hakata käima, seekord siis Myfitnessis. Seega olen umbes 5 nädalat juba korralikult trenni teinud. Suve jooksul sattusin jõusaali väga harva ja üleüldse jäi trenn tagaplaanile nii terviseprobleemide kui ka ajapuuduse tõttu. Kaal on umbes 63-65 kg praegu. See kõigub nii suures ulatuses, et ma enam eriti kaalule astuda ei viitsigi. Usaldan rohkem enesetunnet ja peegelpilti.

Praegu on tervislik seisund.. enamvähem. Kange kohv aitab elus püsida :D. Vererõhk on jälle madalaks läinud ja tundub, et mul on mingisugune krooniline väsimus. Sest olenemata sellest, kaua ma öösel magan, olen päevad läbi väga väsinud ja enamasti lihtsalt vajun keset päeva voodisse ja magan mitu tundi. Põhimõtteliselt teen ma praegu täpselt nii palju, kui vaja ja ei midagi rohkemat, nii ka trennis. Põhimõtteliselt lähen trenni, teen oma harjutused ära ja lähen otse koju. Mingit aeroobset koormust keha ei saa ning venitada ka peale trenni ei jõua. Ehk peaksin laskma vereproovi teha. Võib-olla on mõne aine sisaldus veres madal.

Õnneks on treeningud muutunud palju efektiivsemaks peale seda, kui kaloraaži tõstsin.Noo, mina ei mõista, kuidas mõned inimesed suudavad 1600 kcal peal raskeid trenne teha ja veel kuidagimoodi elada ka. Mina olin päevad läbi täiesti loid ja nõrk. Hetkel tarbin trennipäevadel umbes 2100-2200 kcal ning puhkepäevadel 1800 kcal. Mõne nädala pärast tõstan kaloraaži veel kõrgemale, sest tahan uuesti massi kasvatama hakata.

Hea uudis on see, et nüüd suudan taaskord kana süüa ilma, et okserefleks tekiks. Ja kohupiim läheb ka peaaegu kõrist alla. Seega põhilised söögid on ikka täisterakaerahelbed, kanafilee, riis/riisinuudlid/täisteramakaronid, kohupiimakreem/kohupiim ja kindlasti muna.

Mõned söögid, mida vahepeal siin söönud olen:

Soogid.jpg

Treeningud on nüüd oluliselt mõnusamaks muutunud. Jõunäitajad on küll mõnede harjutuste puhul veel veidikene madalamad kui kevadel , kuid tundub, et iga nädalaga tuleb jõudu tänu kõrgemale kaloraažile järjest juurde.

Motivatsiooni hoiavad kõrgel tulemused, mis pidevalt ennastki üllatavad. Selg on suure arengu teinud võrreldes treeningute algusaastatega ja triitseps ka piilub vaikselt peki alt välja.

WIN_20151021_121152.JPGWIN_20151021_120652.JPG

Kõhulihased ka ikka tunduvalt tugevamad. Vasakpoolne pilt on tehtud umbes aasta aega tagasi ning parempoolne täna:

Koht.jpg

Üritan edaspidi ikka veidikene aktiivsem olla ja tihedamini oma treeningutest just kirjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei,

Täna tegin jalatrenni:

Kükk: 3x8x 50 kg

Jalapress: 3x12x 60 kg (Seal Myfitnessis veider jalapress, väga suuri raksuseid suruda ei jõua).

Smithil asted diagonaalis taha: 3x10x20 kg+kang

Jala tagaosale kõverdamised: 5x12x32 kg

Säär Smithil: 4x13x80 kg

Esmaspäeval käisin verd andmas, hemoglobiin oli veel rohkem langenud. Kuigi viimased 2x on vereandmise vahe olnud 4-5 kuud. Oli alumisel piiril (125), seega enne maikuud mind sinna enam ei oodata. Kästi palju liha süüa, aga probleem on selles, et veiseliha ega midagi sellist ma ei söö. Põhimõtteliselt söön ainult kana ja siga ning viimast ka üsna harva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasest postitusest on päris palju aega on möödunud. Olen mitu korda kirjutamist alustanud, aga erinevatel põhjustel on pooleli jäänud.

Külastan endiselt jõusaali ja päris paksuks end ka söönud pole. Tegelikult võtan päris vabalt praegu, jõusaalis teen nädalas korra iga lihasgrupi läbi. Muutunud on nii palju, et trennid on jäänud lühemaks. Teen ühele lihasgrupile 1-2 harjutust ja 3-5 korralikku seeriat, max pingutusega. Olen kavasse lisanud veidi aeroobset trenni kas siis jalutamise, jooksmise või rulluisutamise näol. Praegu on käsil päris pingeline periood, koolis on raske ja lisaks tegelen isikliku äriprojektiga, millest ka millalgi lähemalt räägin. 

Toitumine on nii ja naa. Valdav osa ajast on toitumine paigas, kuid vahel keerab ikka ära, annan isudele alla ja söön sisse kõike, mis käeulatusse jääb :D.  Vahel nädala lõpus mõtlen, et mida ma küll terve nädal söönud olen. Asi on selles, et kõik liha on sügavkülmas alles ja tundub, et  toitun ainult kohupiimast, munast ja proteiinipuddingust. Ehk siis kõigest, mida on kiirelt võimalik valmis teha või kohe süüa. 

Suureks probleemiks on pidev väsimus. Tavaliselt päeval pean magama, lihtsalt ei suuda midagi teha. Kohvi ka enam ei aita. Hemoglobiin oli viimati mõõtes juba 117 peale langenud. Nüüd võtan teist kuud järjest rauatablette, eks ma maikuus saan teada, kuidas see mõjunud on. 

Olen nüüd paar päeva kasutanud Grenade rasvapõletajat, lootuses, et just see aitab väsimuse vastu. Muidugi kui see suudaks ka isusid kontrolli all hoida, siis oleks see väga positiivne. Eks ma mõne aja pärast saan rääkida, kuidas see mulle mõjus. 

Lisan mõned toidupildid ka. Olen jälle mitmeid kordi endale kohupiimapannkooke teinud, saavad kiirelt valmis ja õigesti valmistades sisaldavad vähe kaloreid. Hommikuti söön ikka enamasti putru ja proovisin lõpuks ära ka Rakvere pelmeenid  täisterajahuga ja suitsulihaga. 

DSC_0917 - Copy.JPGDSC_0923 - Copy.JPG

DSC_0753.JPGDSC_0541 - Copy.JPG

 

 

Vormist nii palju, et kui suudaks kunagi rasva pealt maha koorida, siis võiks  päris arvestatav rannavorm peidust välja tulla :D.DSC_1048~2.jpgDSC_1226~2 - Copy.jpgDSC_1234~3.jpg12939582_985997574781429_426781590_n.jpg

 

 

Päikest kõigile! Nautige kevadet! :)

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul näiteks on väsimuse taga tavaliselt kindlad põhjused. Tasakaalustamata toit mis paarkend min peale söömist tekitab tunde keset päeva, et kukuks lihtsalt ja vedeleks tunnikese. Teine on lühike uneaeg kui ntx õhtul mingit filmi vaatama jäänud vms. Kui burksilõunat pole olnud ja 8h und on ka öösel ära tulnud, siis pole probleemi kunagi olnud väsimusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lühike uneaeg on küll minu puhul probleemiks. Olen väga kehva unega, magama jäämine on raske ja  ärkan öösiti väga tihti üles. 8 tundi und tuleb ikka väga harva kokku. Kuid väsimust esineb ka neil päevil, mil ikkagi tuleb 8 tundi und.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan Yomi rauda. Paljud küll arvavad, et need on ainult lastele mõeldud, kuid täiskasvanutele sobivad ka väga hästi. Nendega suudan ilusti järjepidev olla ja igapäevaselt võtta, muidu ma suur tablettide fänn pole. Võtsin alguses Ferretab kapsleid, kuid nende võtmine ununes pidevalt ära :P.

Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on unega probleeme, soovitan proovida magneesiumiõli. Lõdvestab üldiselt ja toob väga hea une, ühtlasi sobib ka lihaspingete leevendamiseks (kui neid on)

Magneesium teadupärast imendub kõige paremini naha kaudu.

Lisaks vitamiinivaegusele, võiks kroonilise väsimuse puhul ka kilpnääret kontrollida lasta.

Raud imendub paremini koos C-vitamiinirikaste toiduainetega. D- vitamiin ka asendamatu meie kliimas. Ja soovitan eelistada looduslikke vitamiine.

 

Vorm sul väga kena! :)

Muudetud kasutaja Merlikati poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magneesiumiõli polegi veel proovinud, tänan soovituse eest. Kilpnääret mul alles vist isegi kontrolliti, kui südamearsti külastasin. Kui õigesti mäletan, siis see proov oli korras. 

 

Nüüd oli kolm trennivaba päeva vahel nii ajanappuse kui ka üleüldise väsimuse tõttu. Ma pole pea nädal aega Grenadet ka võtnud, alustasin täna uuesti. Tunnen, et sellest on palju abi väsimuse tõrjumisel. 

Täna oli algselt plaanis jalgu treenida, kuid kuna kükipuurid olid alguses kõik kinni, siis sai hoopis rinda ja selga tehtud. 

Trenn kestis umbes tund aega:

 

15 min aeroobset crosstraineril

Rind:

3 seeriat rinnalt surumist kangiga

2 seeriat rinnalt surumist kaldpingil hantlitega

2 seeriat lendamist hantlitega

 

Selg:

3 seeriat jõutõmmet (sumo)

4 seeriat kangi tõmbeid vastu kõhtu

3 seeriat blokil tõmbeid ülevalt (pausiga)

3 seeriat õlakehitusi kangiga

Jõutõmbel proovisin täna maksimumi, 85 kg 2 kordust. Mõtlen siin, et ehk peaksin endale igaksjuhuksi fitnessvöö soetama, kui raskused suuremaks lähevad. Praegu tunnen, et peale jõutõmmet on selg veidi hell, kuigi üritan ikka korralikult sirge seljaga tõmmata. Olen lugenud nii poolt- kui ka vastuväiteid vöö kasutamiseks, kuid pole veel otsusele jõudnud :D. Olen nüüd üle läinud sumostiilis jõutõmbele, see sobib mulle rohkem. Kuna mul on põlved veidi sissepoole, siis tavalist jõutõmmet tehes vajuvad need veelgi rohkem sissepoole, kuid sumotõmbega saan ilusti teha. 

 

Üks varasem trennipilt ja tänane õhtusöök:

IMG_20160419_130450.jpg

DSC_1541.JPG

 

Panen veel ühe ilusa pildi siia. Mulle meeldib väga päikeseloojangu ajal jalutamas käia ja pilte teha ja üks tulemus on siin:

IMG_20160409_203957.jpg

 

 

 

 

 

Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selga kaitseb ikka ja ainult õige tehnika, mitte vöö! Vöö eesmärk selle pealt kõhuga surumine, et saaks paar lisakilo rohkem kangile panna. 

Kui sul powerliftingu eesmärke pole, siis soovitan soojalt igasugused vööd, sidemed jms jätta. Ilma vööta töötavad keha lihased rohkem ja saavad kokkuvõttes tugevamad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Novot, sellist tagasisidet oligi vaja. Ma ise ka ei poolda vöösid muidu, kuid kuna mul nagunii selg valmistab kogu aeg probleeme, siis mõtlesin, et ehk mõni targem soovitab kasutada. Aga jätan siis vöö ostmata, jääbki raha rohkem alles.

 

Minu hommik algas nii:

DSC_1550.JPG

 

Ja peale seda käisin  jalgu ja kõhtu treenimas, siiamaani jalad värisevad all. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 4/26/2016 at 3:57 PM, Merlikati said:

Kui on unega probleeme, soovitan proovida magneesiumiõli. Lõdvestab üldiselt ja toob väga hea une, ühtlasi sobib ka lihaspingete leevendamiseks (kui neid on)

Magneesium teadupärast imendub kõige paremini naha kaudu.

Lisaks vitamiinivaegusele, võiks kroonilise väsimuse puhul ka kilpnääret kontrollida lasta.

Raud imendub paremini koos C-vitamiinirikaste toiduainetega. D- vitamiin ka asendamatu meie kliimas. Ja soovitan eelistada looduslikke vitamiine.

 

Vorm sul väga kena! :)

Magneesiumiõli on hea, kuid peate olema ettevaatlik - on üleannustamise oht. Naha üleannustamine on lihtsam, sest imendumine on väga kiire. Ma arvan, et on ohutum süüa magne b6 toidulisandeid. Magneesium pole mitte ainult hea unehäirete vastu. Sellel on palju häid asju, vaadake seda magne.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 7/13/2018 at 5:51 PM, rainyday said:

Magneesiumiõli on hea, kuid peate olema ettevaatlik - on üleannustamise oht.


Ainult pärast nülgimist.

Pigem mõned väidavad, et läbi terve naha üldse midagi ei imendu.
(Samas ei ole need, kes on veendunud et ioonsed ained üldse läbi naha ei imendu, siiski nõus endale katseks nt tsüaniidi nahale määrima).

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×