Jump to content
Ansjuu-

Ansjuu- blogi

Recommended Posts

Tere!

Toidu poole pealt pole midagi uut ja huvitavat teinud. Tegelikult on nii, et kana ja kohupiim läheb juba väga sunniviisiliselt sisse. Ma ei tea, mida ma tegema peaks, et need mulle uuesti maitsema hakkaks. Või siis äkki keegi oskab soovitada veel mõnda head valguallikat? V.a kodujuust- seda ma ei söö. Ehk keegi jagab retsepti, mida kanast või kohupiimast veel võimalik valmistada on, et toidulauda veidi mitmekesisemaks muuta.

Kohupiim pohlamoosi, mustikate ja avokaadoga:

Tere! Mina isiklikult teen kohupiimaga smuutit. Kohupiim, hunnik puuvilju, keefir/ piima ja siis plendrisse. Siis kaob see kohupiima maitse ära. Mul oli ka vahepeal blokk peal kohupiimal. Hakkasin smuutisid tegema ja asi hetkel edeneb.

Võid proovida veel kohupiim, vilma kakaopulber ja siis keefir/ piim :) Siia võid lisada mett natuke ka magustuseks. Proovi esialgu väiksemate kogustega. Vbolla ei maitse.

Kanaga ma tegin ka pausi vahepeal. Sõin vahelduseks siis seafileed, harvemini maksa. Hetkel suudan jälle kana süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smuuti on päris hea mõte. Kuigi pean endale uue blenderi siis muretsema. Olen juba 2 blenderit suutnud ära lõhkuda. Tegelikult oli nii, et esimene läks katki ja siis anti uus samasugune asemele ja täpselt sama probleem lõi välja, mis esimesel korral. Seekord on garantiiaeg juba läbi. Seega tuleb täitsa uus muretseda, mis oleks veidi kvaliteetsem. Proovin siis alguses saumiksriga hakkama saada.

Proovin homme kohe järgi. Loodetavasti maitseb. Eile mõtlesin veel sellele, et kui ahjuõuna kaneeli- ja kohupiimaga kokku segada, et ehk oleks see ka söödav. Tuleb proovima hakata :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult tahtsin targematel siin nõu ka küsida. Nimelt praeguseks ajaks olen juba aru saanud, et mu vasak õlg on võrreldes paremaga päris palju arengus maha jäänud. Kuidas ma seda parandada saaksin? Kas peaksin treeningus midagi muutma või areneb see vasak pool niisamagi tulevikus järgi? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

Annan ka vahepeal endast märku. Dieet hetkel käib, kaal on 3 nädalaga langenud 1 kg ning pilt läheb ka järjest paremaks. See tempo mulle sobib, ei pea end liigselt piirama. Suveni veel veidikene aega ka. Seega on aega rahulikult seda rasva maha koorida. Hakkan juba vaikselt end oma kehas paremini tundma. Loodetavasti kunagi jõuan sellisesse punkti ka, kui lõpuks täiesti rahul olen.

Olen siin 3 nädalat tegelikult üsna tõbine olnud. 2 nädalat oli mul väike palavik-37,2 koos halva enesetunde ja nõrkusega. Trennid sain sellegi poolest kõik tehtud. Küll läbi nõrkuse, kuid vähemalt sain veidikene sisse söödud kaloreid kulutada. Hetkel olen täitsa nohune, kuid loodan, et seegi läheb varsti üle. Nüüd plaanisin 3 päeva trennidest vabaks võtta. Kuid see ei tähenda seda, et kodus tagumikku laiaks istun. Käin paar päeva jalgsi koolis. Edasi-tagasi on see umbes 13 km ja plaanis ikka tempokalt kõndida.

Eelmisel nädalal olin väga aktiivne- lisaks jõutrennidele käisin ka sel aastal esimest korda jooksmas (6 km) ja käisin palju kiirkõndi tegemas igapäevaselt. Nii ilusa ilmaga oli lihtsalt võimatu toas istuda. Loodan, et uuest nädalast lähevad ikka ilmad ilusaks tagasi, siis on motivatsioon ka suurem.

Toitumise koha pealt midagi põnevat rääkida pole. Hoian trennipäevadel kaloraaži 1900-2000 juures. Nädalavahetustel olen nüüd end lõdvaks hakanud laskma. Ei kaalu toitu ja söön ka seda, mida tahan, aga päris lolliks ei lähe- ikka hoian veidi tagasi. Aga muidu nädala sees läheb ikka kõik Nutridata'sse kirja. Tunnen end nii palju kindlamalt.

vahepeal olen mõned pildid ka klõpsinud:

IMG_3837.JPG

kkk.jpg

Pühapäevane poodlemine:

DSC_1286_1_.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult tahtsin targematel siin nõu ka küsida. Nimelt praeguseks ajaks olen juba aru saanud, et mu vasak õlg on võrreldes paremaga päris palju arengus maha jäänud. Kuidas ma seda parandada saaksin? Kas peaksin treeningus midagi muutma või areneb see vasak pool niisamagi tulevikus järgi? :)

Olen lugenud veel, et nii mõnelgi üks pool rohkem arenenud, kui teine.. Mul endal parema käe biitseps rohkem arenenud, kui vasakul. Parem käsi tugevam ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen siin 3 nädalat tegelikult üsna tõbine olnud. 2 nädalat oli mul väike palavik-37,2 koos halva enesetunde ja nõrkusega. Trennid sain sellegi poolest kõik tehtud. Küll läbi nõrkuse, kuid vähemalt sain veidikene sisse söödud kaloreid kulutada. Hetkel olen täitsa nohune, kuid loodan, et seegi läheb varsti üle. Nüüd plaanisin 3 päeva trennidest vabaks võtta. Kuid see ei tähenda seda, et kodus tagumikku laiaks istun. Käin paar päeva jalgsi koolis. Edasi-tagasi on see umbes 13 km ja plaanis ikka tempokalt kõndida.

Toitumise koha pealt midagi põnevat rääkida pole. Hoian trennipäevadel kaloraaži 1900-2000 juures. Nädalavahetustel olen nüüd end lõdvaks hakanud laskma. Ei kaalu toitu ja söön ka seda, mida tahan, aga päris lolliks ei lähe- ikka hoian veidi tagasi. Aga muidu nädala sees läheb ikka kõik Nutridata'sse kirja. Tunnen end nii palju kindlamalt.

Kui kerge palavik, siis isegi olen trenni vedanud, aga kui midagi kõrgemat, siis olen end põikpäiset hoidma õppinud...

Endal ka suht ühte auku kaloraaž, aga nädalas ca 1-2 korda tuleb ikka, kus vabam toitumine kaloraaži poole pealt, mõjub kehale ja vaimule hästi.

Reis on kadestamisväärt Eesti seisukohalt! :)

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen lugenud veel, et nii mõnelgi üks pool rohkem arenenud, kui teine.. Mul endal parema käe biitseps rohkem arenenud, kui vasakul. Parem käsi tugevam ka.

Viimasel ajal olen üritanud õlatrennides rohkem tähelepanu pöörata ka vasaku õla tunnetusele harjutuste tegemisel. Ehk on sellest abi.

Kui kerge palavik, siis isegi olen trenni vedanud, aga kui midagi kõrgemat, siis olen end põikpäiset hoidma õppinud...

Endal ka suht ühte auku kaloraaž, aga nädalas ca 1-2 korda tuleb ikka, kus vabam toitumine kaloraaži poole pealt, mõjub kehale ja vaimule hästi.

Reis on kadestamisväärt Eesti seisukohalt! :)

Õnneks mul pole juba pikka aega kõrgemat palavikku olnud, enamasti jääbki sinna 37 juurde. Ptüi, ptüi, ptüi- loodan, et ei tule ka.

Ma tänan, eks tuleb veel vaeva näha, kuid algus on vähemalt tehtud :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Sain oma pideva palaviku võimaliku põhjuse teada- kõrvapõletik, paar päeva tagasi lõpetasin antibiootikumide võtmise, kuid tundub, et päris terveks ma pole veel saanud. Trennid on ikka edasi läinud, midagi pooleli pole jäänud. Kuigi läbi nõrkuse trenni tegemine on vaimselt üsna kurnav. Teisipäeval pidin kaks katset tegema, et jalatrenni tehtud saaks. Hommikul ei suutnud trenni lõpuni teha, seega õhtul suundusin jõusaali tagasi ja kahe korra peale kokku sain vajalikud harjutused tehtud. Päris ilma trennita ka olla ei taha, sest süüa meeldib mulle endiselt. Lisaks avastasin eelmise nädala lõpus, et suudan lõpuks kummi abiga lõuatõmbeid teha. Nüüd olen neid üle päeva teinud trenni alguses. Pühapäeval suutsin teha 5 kordust ning eile juba 8. Loodetavasti jõuan varsti ka ilma kummi abita ennast üles tõmmata. Siis on vähemalt üks eesmärk täidetud.

Kaal vaikselt langeb, kuigi muidugi mulle meeldiks veidi rohkem süüa. Kuid õnneks pole suurt patustamist ette tulnud. Olen küll vahepeal endale head ja paremat lubanud, kuid kui suudan selle oma kaloraaži ja enam-vähem ka makrodesse ära mahutada, siis ma seda patustamiseks ei loe :P.

Praegu kirjutan ka hoolega lõputööd. Kui väga tubli olen, siis saan eesoleva nädalavahetusega töö valmis. Tegelikult oli see juba mul põhimõtteliselt valmis, kuid sel aastal toodi juhendisse oluline muudatus sisse, mistõttu pean tööd veidi ümber tegema. Ajas ikka vihale küll, et nii hilja teada anti, kuid mis teha. Kui head hinnet saada tahan, siis tuleb sellega leppida.

Pilte pole mul kahjuks hetkel lisada. Pole jõudnud midagi pildistada, pea on muid mõtteid täis olnud. Ehk saan järgmisel nädalal fotoaparaadi enda kätte, siis peab vist mõned vormipildid tegema.

Seniks aga toredaid pühi ja edu kõigile, kellel homme võistlused! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Tänane trenn läks ülihästi, polnud sellist väsimust nagu tavaliselt. Kuigi koju tulles avastasin, et palavik pole endiselt veel kusagile kadunud- ilmselt neljapäeval jälle arsti juurde minek. Aga trennis jõud kasvab mühinal. Päris imelik kohe, arvestades seda, et kaloraaž pole ka väga kõrge. Nüüdseks olen selle 1800 peale vähendanud.

Üsna hiljuti siin rääkisin, et ei jõua 12,5 kg hantlitega rinnalt surumist teha ja täna avastasin, et 10 kordust seerias teha pole mingi probleem. Ja õlapressis pole üle 10 kg hantleid julgenud kätte võttagi, kuid laupäeval Viljandis jõusaalis käies huvi pärast proovisin 12,5 kg hantleid ja tuli isegi 5 kordust ära.

Tundub, et need lõuatõmbed vist teevad imesid. Tunnen end kohe palju tugevamana. Täna juba jõudsin 9 kordust teha, ehk siis võrreldes eelmise nädala viimase trenniga +1 kordust.

Lisan nüüd mõned pildid ka. Ülemine on tehtud jaanuaris ja alumine tehtud täna. Hakkan juba V-kujuliseks muutuma, jehhuu:

Selg_vordlus.jpg

Üks smuutipilt ka siis (Kohupiim, keefir, mustikad, kirsid, magustaja):

IMG_4379.JPG

Mingisugused kõhulihased ilmutavad end:

IMG_4283ll.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Olen täitsa olemas siin veel, lihtsalt pole jõudnud midagi kirja panna. Olen viimasel ajal ainult õppimisega tegelenud. Homme toimub õnneks viimane eksam. Siis on veel ainult vaja lõputööd viimistleda ning tuleb lõputöö kaitsmist ootama jääda. Põhimõtteliselt olen nüüdseks olnud üle kahe kuu väikese palaviku küüsis, mis muidugi tähendab seda, et olen pidevalt nõrk ja väsinud. Tänasega on läbitud kaks antibiootikumikuuri. Vereproov põletikku ei näidanud, seega ei tea, millest palavik tingitud on. Kui nüüd järgmise nädala alguseks see ka üle ei lähe, siis tuleb uuesti arsti juurde minna, kuigi tema oli juba eelmisel korral üsna nõutu.

Stress on ka muidugi korralik praegu. Mäletan, et umbes paar nädalat tagasi ühel päeval tundsin, et ei taha enam midagi teha ning see päev lõppes sellega, et veetsin terve päeva voodis, ostsin hunniku rämpstoitu ning põhimõtteliselt keeldusin voodist välja tulemast :D. Peale seda päeva jätsin ma endale umbes 4 trennivaba päeva ning uuest nädalast alustasin veidi kergemate treeningutega, et mitte end liigselt koormata. Trennid on praeguseni üsna rahulikud, sest pideva nõrkusega ei saa ülearu pingutada. Nagu näha, siis õlad on päris hästi arenenud. Mulle meeldib:

trennid.jpg

Näitan musklit, mida mul eriti pole:

niisama.jpg

Hetkel on kujunenud selle söömisega mul niimoodi, et umbes 8-9 päeva püsin rangelt madalama kaloraaži peal ( 1600-1700) ja siis tuleb umbes kahepäevane söömismaraton. Kaalunud ma ennast pole, seega ei oska öelda, kas olen kaalust alla ka võtnud. Kuid peegelpildi järgi tundub, et midagi ikka on ära ka kadunud. Süsivesikute osakaalu olen samuti vähendanud. Neil päevadel, kui korralikult toitun on makrode vahekord umbes 40% sv, 30% rasva, 30% valku. Selleks nädalaks jätsin isegi õunad ostmata, sest tean, et kui need käeulatuses on, siis ei suuda ma nendest oma näppe eemale hoida.

Avastasin uue mooduse, kuidas ma kohupiima süüa suudan. Teen nüüd vähemalt 3x nädalas kohupiimakooki. Põhjaks panen mõned šokolaadiküpsised ning peale olen pannud lahjat kohupiima, muna+riivitud õun/mustikad jms.

Fooood.jpg

Eelmisel esmaspäeval oli mul esimene taastusravi päev. See siis koosneb pooletunnisest saalitunnist ning seejärel suundun basseini, kus toimub ka 30-minutiline võimlemine. Täna on lisaks nendele ka mul esimene kohtumine füsioterapeudiga. Taastusravi kestab maikuu keskpaigani ja toimub 2-3x nädalas.

Vahepeal tegin selle aasta esimese tiiru peale Viljandi järvele. Põhimõtteliselt kujunes sellest 1,5 h pikkune intervalltreening. Alguses 3 km joosta polnud probleem, kuid kui esimene mägi tee peale jäi ja pulss lakke hüppas, siis peale seda enam pulss madalale eriti ei läinudki. Seega tegin nii, et kui pulss veidi langes, siis jooksin mõnda aega ning kui väga kõrgeks läks, siis jalutasin. Tuleb tunnistada, et olin peale seda päris läbi omadega. Tuleb rohkem aeroobset tegema hakata vist. Aga muidugi rada on väga mõnus ja looduse nautimiseks täiesti sobiv.

DSC_3004.jpg

Täna hommikul oli kerge jalatrenn:

Kükk: 4x8x55 kg

Puusatõsted kangiga pingil: 4x15x 50 kg

Säär istudes: 3 seeriat

Väljaasted kangiga 3 seeriat+ 20 min aeroobset

Saigi nüüd vist kõik kokkuvõtvalt ära räägitud. Loodetavasti, kui kooliga kõik ühele poole saab, siis räägin natuke tihedamini oma tegemistest.

Seniks aga,

ilusat kevadet! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohupiim (ka kodujuust) on soojana / tootena tõesti vahel kuidagi isuäratavam. Proovi ka sõrnikuid, lihtsam/kiirem valmistada aga kui kukuvad õiged välja, mmm. Sinna saad ka vajadusel kasutada erinevaid jahusid - viimati sai odrajahuga proovitud, konsistenst tuli parajalt kare ja koogid ise vastavalt jahule veits tumedamad, aga see ei tähenda, et nendega enne lõpetad, kui nad otsas on. Seega - kui oled mingis kalorijälgimisreziimis, tee täpselt nii palju kui vaja ;) Sinna saab ka lisada rosinaid, kui sv menüüst puudu :D Retseptides on muna tavaliselt vähe(m), olen teinud vähemalt topeltkogusega. Ka ei ole munavalgeid ära jätnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pidin kõikvõimsa "Google" abi küsima, et üldse teada saada, mis sõrnikud on. Aga, kui õigesti aru saan, siis on need kohupiima-pannkoogid, millel on ümber ka jahu? Ma olen tavalisi vedela taignaga kohupiima-pannkooke teinud. Aga kuna ma panin jahu üsna vähe, siis oli neid üsna kehv praadida ja maitse oli ka liiga.. "kohupiimane". Võtan järgmisel nädalal mõne retsepti ette ja proovin järele.

Täna tegin selga ja biitsepsit:

Tõmbed plokil ülevalt alla: 5x7x 40 kg

Tõmbed plokil eest vastu kõhtu: 4x10x40 kg

Tõmbed alt vastu kõhtu kummargil olles: 4x10x50 kg

Allatõmme plokil sirgete kätega: 3x10x35 kg

Alaselg kaldpingil: 3x15 ( 10 kg kettaga)

Biitsepsi kõverdamine 9 kg hantlitega: 3x7

Biitsepsi kõverdamine z-kangiga Scott pingil (kangil 10 kg): 3x10

Nagu näha, siis tegin selga ainult plokil. Ei hakanud üldse sinna vabade raskuste juurde trügima, seal oli jube palju rahvast. Mulle pigem meeldib omaette tegutseda. Häirib, kui teised ümberringi tegutsevad. Peale harjutusi oli mul veidikene aega, seega tegin selliseid kergemaid harjutusi tuharale keharaskusega.

Peale trenni jooksin bussile ja otse taastusravisse, kus kõige pealt oli pooletunnine võimlemine ja seejärel pool tundi ka basseinis.

Kuna nälg oli suur, siis lippasin enne bussile minekut ka poest läbi ja võtsin mandleid. Lugesin kõik pähklid üle, mis suhu rändasid, sest pähklite puhul ei suuda ma kunagi piiri pidada ning teadsin, et oma päevasesse kaloraaži mahutan ma neid kõigest 40 grammi ära. Naersin seal omaette, kui ükshaaval neid pähkleid mõttes lugesin :D.

DSC_3183.jpg

Õhtusöögiks sõin kana poolkoiba, täisteramakarone ja tomatit. Ja muidugi joon iga päev kaks kannutäit vett ära, kuhu pigistan sidrunimahla sisse.

DSC_3186.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Täna tegin õlga ja triitsepsit:

Õlapress hantlitega: 4x8x 10 kg

Hantli tõsted ette:3x8x6 kg

Hantli tõsted kõrvale: 4x10x4 kg

Õla tagaosa masinal: 3x10x 32 kg

Kangi tõmbed lõua alla: 3x12x ( äkki 18 kg'ne kang, täpselt ei teagi).

Triitseps plokil: 3x10x30 kg

Triitseps plokil üle pea: 3x10x35 kg

Lõpetuseks tegin 25 min aeroobset rattal, et ma ikka õhtul kinos popcorni kaloraaži ära mahutaks :P.

WIN_20150430_135632kk.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Täna käisin jooksmas. Päris õudne oli, olenemata sellest, et jooksin kõigest 5 km. Aega kulus 30 min ning keskmine kiirus oli 6,1 min/km. Kuni kolmanda kilomeetrini oli kõik ok ja tempo oli ka päris korralik, aga peale seda oli juba hingamine väga paigast ära ja kuidagi venisin edasi. Positiivne on see, et jooksin kiiremini, kui kuu aega tagasi. Nüüd ongi plaanis hakata 3x nädalas jooksmas käima, sest edaspidi saan jõusaali kõigest 2x nädalas. 3-kuu pääse sai taaskord läbi ja kuna minu suvine elukoht on küsimärgi all, siis võtsin igaks juhuks 10x pääsme. Nüüd mul õnneks polegi võimalik ühtegi vabandust välja mõelda, et mitte jooksma minna. Võtan endale nüüd suure eesmärgi- jooosta ümber Viljandi järve ilma vahepealse jalutamiseta. Ilmselgelt on see väga kauge eesmärk. Enne tuleb kõvasti vastupidavust treenida.

Õhtul oli veel taastusravi ka. Peale seda tegin pikema jalutuskäigu kesklinna Taverna pizzarestorani ning sai korralik laadimine tehtud. Mahtus kaloraaži ära õnneks, sest päeva esimene pool oli üsna lahja.

Jõusaalis teen edaspidi nädalas 2x terve keha läbi. Ilmselt venivad nüüd trennid vähemalt 1,5 h pikkuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohupiima söömisest niipalju, et kooki teen minagi, aga põhjaks panen õhukese kihi tordipulbrit (Juubeli nt), siis paks kiht kohupiima, vahele õhuke kiht jälle pulbrit jne. Kohupiima sisse segan ka mitu muna. Selline vorm on isuäratav ja hea vaheldus samuti tavalisele kohupiimale. Olen teinud ka värskete maasikatega, pähklitega, rosinatega...mida iganes käepärast on. Kõige peale läheb kiht pulbrit, mõni tk võid ja soovi korral ka veidi kaneeli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heii!

Pean taaskord vabandama, et ära kadunud olen. Viimased kaks nädalat on rasked olnud, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Stress murdis mu vahepeal täiesti maha. Trenni keeldusin minemast ja toiduvalik polnud just kõige tervislikum, mistõttu suurema osa ajast olin plusskaloraažis. Õnneks tundub, et vormile pole jäädavat kahjustust tehtud. Eile oli külll selline tunne, nagu oleksin 10 kg ülekaalus ja ei tahtnud väga toastki välja astuda, kuid tundub, et see põhiliselt vesi. Tänaseks on juba pilt veidi teravam.

Tundub, et olen ka "emotsionaalne sööja". Nii, kui natukene ärritusin või halb tuju tuli, jooksin kohe poodi šokolaadi järele. Üheks stressi põhjustajaks on kindlasti kehv tervis. Olen nüüdseks olnud 3 kuud igapäevaselt väikeses palavikus. Palavik ei kesta mitte terve päev, vaid umbes 4-5 paiku päeval tõuseb sinna 37,1-37,3 juurde ja see murrab mu põhimõtteliselt täitsa maha, siis on enesetunne nii halb, et enamasti pean voodisse pikali heitma ja mõneks tunniks minust enam asja pole. Lisaks on veel hingamisprobleem, mis pole ka kuhugile kadunud. Juuni lõpus lähen kopsuarsti juurde. Eelmisel nädalal hakkas ühel päeval lõug jubedat valu tegema ja perearst arvas, et ehk on alalõualuu põletik, sõin mõned päevad ibumaxi ja seejärel valu taandus. Juuni lõpus pean veel minema reumatoloogi juurde, et kindlaks teha, ega mul ei ole liigesepletikku. Sest liigsete valulikkusega on mul ka alati probleeme olnud. Perearst saatis mu ka südame koormustesti tegema. Seal jõuti järeldusele, et füüsiline võimekus on mul väga hea. Ainult vererõhk on mul veidi madal. Koormuse kestel langes alumine vererõhk 30'ni, ülemine tõusis. Koormuse lõppedes kukkus ka ülemine näitaja vererõhk 85 peale, mis tekitas mulle muidugi peapöörituse. Testi läbi viinud arst ütles, et kiire vererõhu langus on noorte seas üsna levinud. Puhkeoleku pulss on ka üsna kõrge, enamasti üle 80. Olen viimastel päevadel vererõhku ka kodus mõõtnud ja muul ajal on see ka päris madal. Viimasel korra oli 97/54.

Õnneks nüüd olen rajal tagasi ja tean, et vähemalt kuu aega pean korralik olema. Kes siis ei tahaks lõpukleidis hea välja näha. Heameelega võtaks 1,5-2 kg alla. Enne seda kahenädalast söömismaratoni kaalusin 64,5, hetkel ilmselt veidi üle 65 kg. Loodan juuni lõpuks ikka kaalu peal 63 kg näha. Tõmbasin veidi nende kalorite lugemisega ja maniakaalse toiduainete kaalumisega ka tagasi. Varsti saan toitumishäire niimoodi. Olen juba poolteist aastat igapäevaselt igat suhurändavat toiduainet kaalunud ja nutridatasse üles kirjutanud ja tundub, et ma päeva jooksul muudest asjadest ei mõtlegi, kui toidust ja kaloritest.

Seega võtan natuke rahulikumalt, ka trennidega. Hetkel teen 2 jõutrenni nädalas ja siis vabadel päevadel teen natukene aeroobset, kuid ei anna päris endast 100%. Las jääb midagi varuks ka. Täna näiteks tegin pool tundi aeroobset, millest kõigest 15 min sörkisin ja ülejäänud aja tegin kiirkõndi. See ei kisu vähemalt tahtejõudu alla. Õhtupoole on füsioteraapia ka veel. Taastusravi on nüüdseks ka peaaegu läbi, kõigest kaks füsioteraapiat veel ees. Eelmisel korral füsioterapeut arvas, et nõrkadest kõhu- ja seljalihastest see seljavalu tingitud pole, sest lihased pidid mul tugevad olema.

Proovisin muidu ära ka kohupiimakoogi Juubeli tordipulbriga, kuid võitükid jätsin panemata. Väga maitsev on, hea vaheldus küpsisepõhjale. Aga muidu söön ikka täistera kaerahelbeputru, kana, täisteramakarone, kanarisottot, munaputru, tomatit, avokaadot, hapukurki- need on põhilised. Täna teen borši suppi üle pika aja.

sook.jpg

Selline pehmeke olin eile siis:

annika.jpg

Nüüd tuli küll üks pikk ja negatiivne postitus, aga kõik ei saagi alati positiivne olla. Eks meil kõigil on vahel ka kehvemaid aegu. Vähemalt järgmise nädalaga on kooliga ühel pool. Siis võib veidi rahulikumalt hingata.

Tervitades,

Annika

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei tsau.

Täitsa kurb kohe lugeda, kui üks tervisehäda ajab teist taga...:(

Igatahes hoian sulle pöialt ja hoian ikka instas pilku peal ;)

Pea vastu ;)

Andreas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin ka just üleeile koormustestil ja täpselt sama teema oli. Puhkeasendis vererõhk 98/56, testi ajal 196/x ja testi lõppedes jõhker tivoli käis peas ja vererõhk 80/40. Ilmselt suht levinud siis madala vererõhuga inimestel. EHHO-s käisin ka ja öeldi ,et süda timmis, ilmselt mingi närvisüsteemi omapära vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänusõnad Andreasele nii positiivse kommentaari eest :).

See vererõhu järsu languse probleem on vist jah üsna levinud, vähemalt arst mulle nii ütles. Paar päeva tagasi, kui vererõhku mõõtsin puhkehetkel, näitas 89/37. Nii kaua, kui ma mäletan, pole mul kunagi madala vererõhuga probleeme olnud. Ainult ühel korral aasta alguses, kui verd käisin andmas. Siis sealne arst arvas alguses, et ta aparaat näitab valesti. Ma ei mäleta, palju mul sel hetkel vererõhk oli. Loodetavasti võib kõik terviseprobleemid stressi kaela ajada. EKG oli korras, kuigi mingil hetkel oli mul ka probleeme südamega, tegi lisalööke vahele. Võtsin mingeid tablette ja see probleem kadus ära. Mul ema arvas, et see vahelöökide kadumine võib olla põhjustatud ka sellest, et olen kohvi tarbima hakanud. Tal vähemalt oli nii. Tavaliselt ma kohvi eriti ei tarbinud, kuid viimasel ajal olen rohkem seda jooma hakanud.

Eks näis. Kool saab kohe-kohe läbi ja loodetavasti tuleb ka tervis tagasi :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle olen pikalt eemal olnud.

Olen nüüüd lõpuks enam-vähem terveks saanud. Jooksin siin arstide vahelt päris palju, aga ega targemaks ei saanudki eriti. Reumatoloogi juures selgus, et olen mingisuguse barr- viiruse läbi põdenud. Seega võib-olla olid need terviseprobleemid sellega seotud. Vahepeal oli seljaga suur mure, nädal aega ei saanud midagi teha. Põhimõtteliselt ainuke variant oli pikali olla või lamada. Ülaseljas oli tiivanuki juures mingisugune pinge sees ja see tekitas suurt valu ja ebamugavustunnet. Tavaliselt on selline tunne mul igapäevasel ainult korraks, kuni veits selga väänan ja raks läbi käib sealt, kuid sel korral jäi see püsima ning ei saanud kuidagi seda raksu sealt läbi kuni lõpuks läksin puhtalt uudishimust esmakordselt joogatrenni. Ja juba järgmisel päeval käis lõpuks see raks sealt läbi ja paar päeva hiljem oli valu kadunud.
Põlvedega on ka lood üsna kehvad juba mitmendat kuud. Kükitamine on väga valus ja põlvede peale toetada ei saa. Reumatoloog uuris küll ultraheliga mu põlvi ja randmeid, kuid midagi ebatavalist ei märganud. Ainult vasakus randmes oli pisike põletik sees.

Aga muidu on suvi möödunud päris rahulikult, jõusaali satun üsna harva, sest pesitsen maal, kuid kodus ikka teen vahepeal trenni, kummilint on ka olemas. Toitumine on enam-vähem. Nutridatasse midagi kirja ei pane, aga eks peas löön ikka neid kaloreid vahepeal kokku. Kaal püsib, seega olukord on kontrolli all. Söön väga palju muna viimasel ajal. Hommikuti enam putru niiväga ei taha, sest vaja ikka valku ka rohkem tarbida. Seega alustan hommikut juba veidikene suurema valgukogusega. Muidugi oleks lihtsam tarbida valgupulbrit, agano kuidagi ei suuda mina seda süüa. Kõik valgupulbrid, mida proovinud olen, on nii jubeda maitsega. . Ühesõnaga võtan asja rahulikult ja naudin suve. Sain alles tugevast stressist lahti ja lasen kehal veidikene puhata, et septembrist uue hooga pihta hakata.
Mõned toidupildid ka:
DSC_3415vaike.jpgDSC_5567vaike.jpg
DSC_5584vaike.jpgDSC_5631vaike.jpg
DSC_5717vaike.jpg

Käisin vahepeal ka verd loovutamas, kuid nüüd pean pikema pausi tegema. Hemoglobiin oli päris madal, 126 kõigest. Vererõhk on ka endiselt madal, kuid olen nüüd hakanud kohvi jooma. Peale vere loovutamist muidugi läksin suure hurraaga poodi, sest tavaliselt peale seda pole mul mingit nõrkust ega halba enesetunnet olnud. Ja see lõppes muidugi sellega, et kukkusin keset Lõunakeskust kokku :D.
Nädal aega tagasi oli mul päris huvitav seiklus Saaremaal. Otsustasime õe ja sõbraga minna jalgsi Vilsandi saarele. Matkaraja pikkus oli umbes 5 km ning kulges läbi mere ja laidude. Suurim veesügavus oli sel päeval 110 cm. Põhimõtteliselt pidime minema paljajalju, sest plätud jäid muda sisse kinni. See aga tähendas seda, et jalatallad oli pärast valusad ja katki, sest jalgealune oli väga kivine. Suutsime korra keset merd ära ka eksida, niiet Vilsandile jõudmine võttis aega umbes paar tundi. Saarele jõudes olime väga väsinud ja otsustasime, et tagasi Saaremaale läheme paadiga, sest ilm hakkas ka kehvemaks muutuma ning tuul tõusis. Kõndisime veel 4-5 km ning kui sadamasse jõudsime, saime teada, et paat sel päeval rohkem ei sõida, kuigi kell oli alles 15.00. See oli päris paras löök, sest olime väsinud, näljased ning juua meil ka kaasas polnud. Pidime siis jalgsi Saaremaale tagasi kiirustama, sest tugeva tuulega läbi mere minna oleks olnud üsna ohtlik. Kui selle kõige sügavama kohanijõudsime, siis pidime juba väga ettevaatlikult minema,sest vool oli seal tugev. Kokku kestis see retk 6 tundi ja kõndisime ligi 20 km maha. Korralik kalorikulu kindlasti. Ütleme nii, et kogemus oli põnev, kuid lähiajal uuesti ei teeks seda läbi. Kui siis ainult korralike jalanõudega, millega oleks võimalik läbi vee ja muda minna ja ainult ilusa ning tuulevaikse ilmaga.

Väsinud matkaline:
vilsandivaike.jpg

Jõusaalis tegin ühe video:




Paar vormikat ka:
Veidikene pekine, aga lihas isegi enam-vähem alles.

WIN_20150802_230430vaike.jpg
WIN_20150722_222158vaike.jpg Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millega sa valgupulbrit segad, et halb maitse on?

Külma veega segada, siis on maitse kõige parem.

Vanilla Ice Cream on kõige parem maitse, mida olen proovinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen proovinud veega, piimaga ja ka pannkookide sees. Maitselt olen proovinud erinevaid šokolaadimaitselisi pulbreid ning Latte-maitselist. Ma olen lihtsalt toidu suhtes äärmiselt valiv ja erinevate toidulisandite spetsiifiline maitse mulle eriti ei sobi :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei, annan jällegi endast märku.

Võtsin lõpuks osa Egle korraldatud Bikini fitnessi seminarist. Seminar oli põnev, kuigi poseerimise osa oli minu jaoks päris hirmutav. Muidugi suutsin sama päeva hommikul kingad spordikotist välja tõsta, seega ei saanud päris õiget poseerimise tunnetust kätte. Aga eks ma kodus saan harjutada. Päev oli minu jaoks pikk, sest hommikul sõitsin Viljandist rongiga Tallinnasse ja sealt siis ühistranspordiga Saku suurhalli juurde. Käisin enne Arigatosse jõudmist vist pool linnasosa läbi enne, kui spordiklubi üles leidsin. Seega sain korraliku aeroobse trenni enne tehtud.

Ootan juba tegelikult kooli algust. Siis saan Tartusse minna ja uuesti täiskohaga jõusaalis käia. Kurb on see, et sügisest vahetan juba koduseks saanud Tartu Ülikooli Spordihoone jõusaali Myfitnessi vastu. See on lihtsalt minu jaoks odavam ja asukoht on ka soodsam.

Tõestus ka, et ikka osa võtsin:

DSC_5790.jpg

Teine oluline saavutus minu jaoks oli ümber Viljandi järve jooksmine ilma peatusteta. See oli mul ammu juba suureks eesmärgiks, kuid kuna ma eriline jooksuinimene ei ole, siis see kohe kuidagi ei õnnestunud. Enamasti tõusis pulss nii kõrgele, et olin ikka sunnitud kõndima. Ja sellele oli muidugi selline ülilihtne ja loogiline lahendus. Läksin siis õega jooksma ja õde ütles mulle, et tempo on liiga kiire tema jaoks. Seega jooksin aeglasemalt. Ja polnud mingit probleemi lõpuni jooksmisega. Muidugi põlved tegid jubedalt valu, eriti mäest alla liikudes, aga kannatasin ära. Peale jooksu oli enesetunne väga kehv ja palavik tõusis ka, aga pean tunnistama, et olin jube uhke enda üle :D.

Mõned päevad tagasi tuli mul hulumeelne idee sõita rattaga ümber Võrtsjärve. Hullumeelne seetõttu, et see oli teine kord sel aastal, kui ma üldse ratta selga istusin ja lisaks ka seetõttu, et võtsin selle retke ette üksinda. Täna ärkasin hommikul kella viiest, sõin korraliku hommikusöögi ning alustasingi sõitmist. Kui 37 km oli sõidetud, tegin esimese pausi, jõin vett ning sõin ühe proteiinibatooni. Kaasa võtsin 3 liitrit vett ja 3 batooni, alles jäi 2 liitrit vett ja 2 batooni. Teine peatus oli Pikasilla tanklas. Selleks ajaks oli umbes 60 km sõidetud. Seal sõin ühe burgeri. Ma ei tea, kas see oli kokkusattumus, kuid 59. kilomeeter möödus mul peaaegu poole kiiremini,kui ülejäänud kilomeetrid. Burgeri isu oli vist nii suur. Viimased 20 km möödusid üliaeglaselt, sest sõitsin mööda kruusateed, mis oli lahtiste kividega kaetud. Paar koera üritasid mind ka sel teekonnal ära süüa, aga muidu möödus üsna edukalt. Kui nüüd Endomondot uskuda, siis oli distantsi pikkuseks 105 km ning aega kulus selleks 5 tundi ja 25 minutit+ 2 söögipausi.

DSC_7473.jpgDSC_5955.jpg

Eile tegin õega ühe photoshooti. Panen siia mõned pildid üles:

IMG_7458vaike.jpgIMG_7466vaike.jpg

IMG_74271vaike.jpgIMG_7411vaike.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×