Jump to content
Ansjuu-

Ansjuu- blogi

Recommended Posts

if-you-cant-fix-it-with-squats-or-fish-o

PS! Ei väsi kordamast, et pole olemas täiskükki, vaid selle nimi ongi kükk. Kui öeldakse kükk, siis see tähendabki ass to the grass. :)

Sul on õigus, kükk muidugi!

We all gonna die, but I prefer to die later.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust!

Eile trennis oli õlg/rind/triitseps:

1. Rinnalt surumine kangiga 5x5x 37,5 kg

2. Lendamine masinal: 3x8x 45 kg

3. Õlapress: 4x10x 7,5 kg

4. kangi tõsted lõua alla: 3x10x 10 kg+ z-kang

5. Hantli tõsted ette: 3x10x 4 kg

6. hantli tõsted küljele: 3x8x 5 kg

7. triitseps blokil: 5x7x30 kg

Tundsin end trennis väga kehvasti ning nõrgana. Hiljem eelmise päeva kaloreid kokku arvutades nägin, et olin liiga vähe söönud, seega võis põhjus ka selles olla. Eile oligi selle nädala viimane trenn, nüüd on kuni järgmise nädalani puhkus.

Seniajani kõike head ja edukaid trenne Teile. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ainult õlapressist ei piisa?

Ma jätaks need ülejäänud õlaharjutused esialgu ära.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas väheks ei jää? Mitu seeriat sel juhul tegema peaks, kui ainult ühe harjutusi kavasse jätaks?

Mina isiklikult jätaks õlapressi, hantli tõsted küljele ja lisaks valiks ühe õla tagaosa harjutuse.Kui Sa oled algaja, siis soovitaks õla tagaosa mõnel spets masinal teha, sest hantlitega on alguses suht keeruline seda tunnetust saavutada.

A.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas väheks ei jää? Mitu seeriat sel juhul tegema peaks, kui ainult ühe harjutusi kavasse jätaks?

Arvan, et ei jaa. Void ju 6 seeriat teha kui kardad, et jaab.

See on minu jaoks umbes sama "mottekas" kui peale kykiseeriaid minna jala sirutus- ja koverdusmasinatele lihaseid isoleerima... Taiesti ebavajalik, eriti veel algajale.

Nn. isoleerimisharjutused on mahajaanud lihasgruppide jareleaitamiseks, aga algajal selliseid probleeme veel pole, kuna koik on no. "maha jaanud".

Ola tagaosale void teha face-pulle. Saad 2 yhe hoobiga - seljayleosale/trapetsile ka koormust. Seljapaeval naiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Minu nädalavahetus möödus Tallinnas sellisel üritusel nagu Tallinn International Horse Show. See on suurim ratsaspordiüritus Eestis. Tegelesin ka ise lapsepõlves ratsutamisega, seega hobused on mul ikka veel südames.

Pilt võistlustest:

DSC_0719.jpg

Suurem osa päevast möödus Saku Suurhallis. Toitumine oli üsna kaootiline neil päevadel. Hommikuks sõin täisterakaerahelveste asemel õunamaitselisi kiirputrusid ning viimasel hommikul tegin endale munaputru. Päeva jooksul toitusin enamasti kohupiimatorudest. Igatahes parem variant, kui Hesburgerist ostetud kiirtoit, mida enamik pealtvaatajatest seal sõid. Päris õudne oli vaadata, kuidas vanemad oma ülekaalulistele lastele burgereid ning friikartuleid sisse söötsid. Ühel päeval käisin ka restoranis söömas. Tellisin riisi kana ja köögiviljadega, kuid kana ma seal sees vist ei näinudki või oli seda väga vähe :D.

Riis kana ja köögiviljadega:

DSC_0698.jpg

Hommikusöögid:

DSC_0703.jpg

DSC_0717.jpg

Trenni ma neil päevadel teha ei jõudnudki. Kui välja arvata reede õhtu, kui öömajja jõudes tegin 4x20 sügavat kükki, 4x15 kätekõverdust, 5x 1 min planku ja 4x10 kitsa haardega kätekõverdust ( Kitsa haardega tegin põlvede peal, neid ei jõua varvaste peal teha).

Esmaspäeval pidasin üle pika aja patupäeva. See oli mul juba paar nädalat tagasi plaanis, kuid otsustasin, et näen veel paar nädalat vaeva enne, kui selle ära teen. Menüüs oli kõik, mis sisaldas nisujahu ja kakaod. Nüüd lähen oma massiperioodiga rahulikult edasi, kõik isud said rahuldatud ning tunnen end jälle hästi. Õhtul peale söömist oli väga halb olla ning hommikul oli korralik toidupohmakas, kuid peale tänast trenni oli enesetunne juba parem.

Eile oli jalatrenn. Proovisin ka sügavale kükkida ja tuleb tunnistada, et see on tõesti parem variant, kui need kükid, mida ma siiamaani teinud olen. Ja isegi põlved ei andnud tunda. Ilmselt homme on väga valus istuda ja astuda :D.

Kükid: 5x8x 45 kg

säär püsti: 4x15x75 kg

Jalgade kõverdamine trenažööril: 4x6x37,5 kg

Jalgade sirutus ette: 4x9x32,5 kg

Smithil taha- ja kõrvaleasted: 3x7x52,5 kg

+ kõhtu 8 seeriat

Eile ma telefoni jõusaali kaasa ei võtnud, seega kükkidest videot ei saanud teha. Võtsin siis täna telefoni kaasa ja nüüd saan oma kükitehnikat näidata. Kuigi ma pole kindel, kas täna valusate jalgadega näeb see päris selline välja, kui eile. :D

Niisiis.. Täna oli selja- ja biitsepsitrenn.

Jõutõmme: 3x6x 55 kg

Alaselg pingil: 3x12x10 kg

Blokil allatõmbed pealthaardega: 4x8x37,5 kg

Tõmbed vastu kõhtu: 5x5x40 kg

Biitseps z-kangiga 5x8x 10 kg+ kang. Tuleb tunnistada, et biitseps oli täna väga väsinud ning harjutus tundus raske. Võib-olla seetõttu, et jätsin selle kõige viimaseks. Tegin uue video ka. Kas nüüd on kangi hoidmise tehnika õige?

Tegelikult on mul ka üks küsimus toitumise kohta. Massi kasvatamiseks on mitmeid erinevaid meetodeid. Üks on pikem, mitmeid kuid kestev massiperiood ning teine võimalus on mängida dieedi - ning massiperioodi tsüklitega. Kuna ma võtan kaalus väga kergelt juurde, siis ma eelistan teha lühema massiperioodi, ligikaudu 4 nädalat ning siis paariks nädalaks kaloraaži alandada umbes 300-400 kcal võrra ning seejärel taaskord massiperiood. Mida arvate sellisest jaotusest? Mainiks ära, et minu jaoks pole oluline tulemuste saavutamise kiirus. Kui mass kasvab tsükliteks jaotatuna aeglasemalt, siis see pole minu jaoks probleem. Suurem probleem on minu jaoks see, et kui ma massiperioodil hakkan liigselt kaalus juurde võtma, siis ühel hetkel võin paanikasse sattuda ja veelgi rohkem seda kaloraaži alandada.

Praeguseks olengi proovinud sellist varianti, et 3 nädalat oli mu kaloraaž 2300 ning 2 nädalat 1900-2000 ning tunnen end hästi. Näen, et peegelpilt on mitmeid kordi parem, kui massiperioodi alguses ning samal ajal pole ma ka selline..pehme, nagu sel ajal, kui kaloraaž 2300 peal on. Loodetavasti saite mu probleemist aru. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Mul on igapäevane ülevaade sissesöödavatest toidukogustest ning kaloraaž on kindlalt paigas. Alguses oli muidugi tihti libastumisi, eriti nädalavahetustel, kui lubasin endale rohkem, kui oleks pidanud. Praeguseks ajaks on patupäevi harva ning suudan ennast talitseda. Toidulaualt on kadunud suhkur, valge sai ning kõik kommid, krõpsud, limonaadid ja muu ebatervislik on ammu juba minevik.

Esimesed 8 kuud tegelesin kaalu langetamisega ning kaotasin selle ajaga umbes 8 kg. "

Võib olla on mingi ultimate masterplan kahe silma vahele jäänud mul, aga sellisele jutule järgneb nüüd mingi "massiperioodi" jutt.? Mis imeasja mõned üritavad. "hakkasin 1. aastat oma keha eest hoolitsema ja võtsin kasutusele hardcore kulturistide sõnavara. Koomiline väheke.

Viimases biitsepsi videos on seda massi ju küll ja küll, tegeleks sellega..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma endast rääkides, prooviks vähem üla keha kiigutada ja laseks aeglaselt alla ;)

See väike kiikumine on seistes paratamatu. Ei ole nii oluline. Scoti pingil saaks täiesti liikumatuks, aga jah, nagu mainisin, selline väikene kiikumine, las olla, midagi ei juhtu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See väike kiikumine on seistes paratamatu. Ei ole nii oluline. Scoti pingil saaks täiesti liikumatuks, aga jah, nagu mainisin, selline väikene kiikumine, las olla, midagi ei juhtu ;)

Noh jah, eks viimased tõmbed tulevad sellise, kiikumisega :D Samas jah, eks igal ühel oma arvamus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küki puhul on kangihoidjad vähe kõrged sinu jaoks kui pead varvastele tõusma kangi vabastamiseks. Parem lase konksud madalamale ja mine kangi alla rind väljas, selg sissepoole kaardus. Terve keha eelpingestatult. Saad ise ka kohe aru kui suur vahe on. Vähendab ka vigastuse ohtu kuna selg on kohe õiges asendis. Suuremaid raskusi nii maha võttes on väga risky business. Sama asi kangi tagasi pannes, võid olla peale seeriat väsinud ja kuskile kõrgele seda hüpitada...

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Mul on igapäevane ülevaade sissesöödavatest toidukogustest ning kaloraaž on kindlalt paigas. Alguses oli muidugi tihti libastumisi, eriti nädalavahetustel, kui lubasin endale rohkem, kui oleks pidanud. Praeguseks ajaks on patupäevi harva ning suudan ennast talitseda. Toidulaualt on kadunud suhkur, valge sai ning kõik kommid, krõpsud, limonaadid ja muu ebatervislik on ammu juba minevik.

Esimesed 8 kuud tegelesin kaalu langetamisega ning kaotasin selle ajaga umbes 8 kg. "

Võib olla on mingi ultimate masterplan kahe silma vahele jäänud mul, aga sellisele jutule järgneb nüüd mingi "massiperioodi" jutt.? Mis imeasja mõned üritavad. "hakkasin 1. aastat oma keha eest hoolitsema ja võtsin kasutusele hardcore kulturistide sõnavara. Koomiline väheke.

Viimases biitsepsi videos on seda massi ju küll ja küll, tegeleks sellega..

Kuidas nimetada siis teise sõnaga perioodi, kui üritan lihast kasvatada? Ikka ju massiperiood. Kehakoostise muutmiseks on alguses vaja lihast kasvatada ning seejärel rasva põletada. Ma võiksin siiani dieeti pidada ja poleks ikka oma kehaga rahul, isegi kui ma oleksin juba alakaaluline. Mulle pole antud perfektset keha, mida saab trenni ja toitumisega lihtsalt trimmida. Pean selleks rohkem vaeva nägema.

See, et ma 1. aastat jõusaalis käin, ei tähenda seda, et ma ülejäänud elu oleksin tugitoolisportlane olnud. Trenni olen teinud senikaua, kui mäletan. Ja mitte lihtsalt mingit "paar korda nädalas sörkjooksu" trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küki puhul on kangihoidjad vähe kõrged sinu jaoks kui pead varvastele tõusma kangi vabastamiseks. Parem lase konksud madalamale ja mine kangi alla rind väljas, selg sissepoole kaardus. Terve keha eelpingestatult. Saad ise ka kohe aru kui suur vahe on. Vähendab ka vigastuse ohtu kuna selg on kohe õiges asendis. Suuremaid raskusi nii maha võttes on väga risky business. Sama asi kangi tagasi pannes, võid olla peale seeriat väsinud ja kuskile kõrgele seda hüpitada...

Tegelikul teen ma tavaliselt kükke üldse kükipuuris sees ja seal on mul kangihoidjad üks aste madalamal. Ehk siis enamasti pean ma veidikene end põlvedest alla laskma, et kangi alla minna. Täna ma lihtsalt selleks tõstsin kangihoidjad väljapoole, et videost paremini näha oleks. Ja kuna avastasin alles hiljem, et need ühe astme võrra kõrgemal on, siis ei hakanud ühe seeria pärast neid alla poole tõstma. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult tundub 4 nädalat massiperioodi ülimalt lühikene aeg. Oht paigal püsimiseks liiga suur. Räägime ikka "massiperioodist", kus sööd täpselt piisva koguse üle, et võtta minimaalselt rasva juurde. Lühike seetõttu, et sa ei saa võtta maksimumi treeningust mida toetavad lisakalorid. Kolm kuud on minu arvates on optimaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Biitsepsi kõverduste juures algasendisse minnes lase käed ikka täiesti sirgeks ja nö lõdvaks ka (videos on näha, et ka all hoiad käsi pinges), iga tõstet alustad siis nö nullist ja nii on kasu suurem ;) Küki sügavus on täitsa ilus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu, üritan siis vähemalt 3 kuud vastu pidada ja ära kannatada selle väikese rasvakihi :P.

Eelmisel nädalal toimusid trennid plaanipäraselt. Laupäeval puhkasin ning täna tegin ainult kõhulihaseid. Homme taaskord hommikul varakult enne kooli saali ning plaanis on jalatrenn. Loodetavasti tõstan homme raskuseid 2,5-5 kg võrra.

Kolmapäeval külastasin perearsti ning sain saatekirja röntgenisse. Seega reedel käisin röntgenis, homme lõuna ajal loodetavasti saan teada, mis piltidel näha on. Pilti tehti nii seljast kui ka käelabadest.

Täna hommikul tegin endale selliseid huvitavaid "koogikesi" :

Untitled1.jpg

Sisaldasid need 2 munavalget, 100 g maitsestamata lahjat kohupiima, 40 g kaerahelbeid, 10 g kakaod ning veidikene söögisoodat. Sõin neid koduse kreegimoosi ning külmutatud marjadega. Väga maitsev oli, kuid järgmisel korral purustan kindlasti kaerahelbed ära, veidikene nätsked olid need seal sees.

Lõunaks tegin kanafileed pruuni riisi ning tomatiga. Natuke juustu riivisin ka peale:

Untitled2.jpg

Hakkasin täna võrdlema dieedi lõpus tehtud pilte ning tänaseid pilte. Selg on natuke isegi arenenud juba. Vasakpoole pilt on tehtud septembri alguses ja parempoolne pilt täna, 12.10.2014 :

12.jpg

Seekord siis selline lühem postitus, sest kogu planeeritud jutt läks nüüd postitust kirjutades meelest ära. :D

Ilusat pühapäeva õhtut soovides,

Annika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koogike näeb oivaline välja :)

Väga hea mõte "kannatada" see 3 kuud ära. Dieeti alustades näed kohe esimesel paaril nädalal juba meeletut edasiminekut kui raske vaevaga kasvatatud lihas välja tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub nagu vasak pool vajaks natuke järeleaitamist?

Toidud on sul küll kõigi piltide peal ülimalt isuäratavad, kas sa koguaeg garneerid neid tõesti niiviisi või ainult siiski pildistamise jaoks? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin ise ka, et parem pool tundub olevat rohkem arenenud. Võib- olla on asi lihtsalt asendis? Trennis ma ei tunne, et vasak pool oleks nõrgem, kui parem.

Kaunistan toite olenemata sellest, kas pildistan või ei. Mulle lihtsalt meeldib, kui söök näeb isuäratav välja. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane planeeritud jalatrenn saalis jäi poolikus. Spordiklubi avati millegipärast pool tundi hiljem, seega jõudsin enne kooli saalis vaid kükke teha. Peale koooli tegin kodus lihtsalt erinevaid väljaasteid ja kükke lisaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei,

Täna tegin selja- ja triitsepsitrenni planeeritud seljatrenni asemel. Venitasin kuidagi tuharalihase eile ära, seega kummardamine on üsna vaevaline. Seega tundus õlatrenn veidi ahvatlevam.

Õlapress hantlitega: 4x 10x8 kg

Hantlitõsted ette: 4x8x 5 kg

Lendamine hantlitega ette kallutatult: 3x8x5 kg

Triitseps blokil: 6 seeriat

Lisaks tegin säärtele 3 seeriat, sest need jäid eile tegemata.

Bussiga trenni sõites ilmus mõttesse millegipärast kohupiimakook, seega koju jõudes hakkasin oma küpsetamisoskusi demonstreerima ehk siis segasin kokku kõik, mis ette jäi :D. Koogi sisse panin riivitud õuna, 1 terve muna, 1 munavalge, vaarikad, 350 grammi lahjat kohupiima ja 1 vanilli-kohupiimakreem(300 g). Magustasin Huxoliga. Põhja jaoks purustasin veidi küpsiseid. Seejärel lasin ahjus tund aega küpseda. Nii kaua seetõttu, et mul on siin gaasiahi, mis küpsetab põhimõtteliselt ainult alt. Seetõttu küpsetasin väga madalal kuumusel, et see kohe põhjast ära ei kõrbeks.

Enne ahju minekut nägi selline välja:

10703659_739789296068926_313280398401463

Lõpuks tuli välja selline maitsev kook:

1912385_739789432735579_5722449837305383

Kui nüüd Nutridatat uskuda, siis koogi toiteväärtus on järgmine:

Energia 100 g kohta: 148 kcal

Süsivesikud: 17, 2 g

Rasv: 3, 26 g

Valgud: 12,5 g

Sellest sain korraliku lõunasöögi. Maitses hästi, kuigi vaarikaid panen järgmine kord vähem. Vaarika maitset tundsin liiga palju.

Täna avastasin end mõtlemast selle üle, kuidas mu ainevahetus selle 10 kuu jooksul muutunud on. Praegu söön päevas 2300 kcal ning avastasin, et kaal hoopis langeb tõusmise asemel. Varem oleksin juba ammu sellise kaloraaži juures kõvasti kosunud. Jälgin selle nädala jooksul, kuidas kaal reageerib. Kui nädala lõpuks kaal langenud on, siis tõstan veel kaloraaži 100 kcal võrra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×