Jump to content
Ansjuu-

Ansjuu- blogi

Recommended Posts

Tere,

Alustan ka siis blogi kirjutamisega. See on Minu esimene blogi, niiet vabandan ette ära, kui alguses väga hästi hakkama ei saa.
Teen lühidalt ülevaate oma senisest teekonnast. Kuigi minu puhul on tegemist isikuga, kellel on äärmisel aeglane ainevahetus ja kaalutõus on kerge tulema, pole ma terve elu jooksul kordagi ülekaaluline olnud. Põhjus on lihtne- olen väga suurt vaeva näinud, kõvasti trenni teinud ning ennast piiranud. Sellegipoolest ei ole ma enda kehaga kunagi rahul olnud. Olen alati tahtnud lihases ja toonuses keha, seega lihaseid ja jõusaali ma ei karda.

Oluline pöördepunkt minu elus oligi 2013. aasta detsembri algus, kui otsustasin hakata jõusaalis käima ning tegin oma toiduplaani kardinaalselt ümber. Mul on igapäevane ülevaade sissesöödavatest toidukogustest ning kaloraaž on kindlalt paigas. Alguses oli muidugi tihti libastumisi, eriti nädalavahetustel, kui lubasin endale rohkem, kui oleks pidanud. Praeguseks ajaks on patupäevi harva ning suudan ennast talitseda. Toidulaualt on kadunud suhkur, valge sai ning kõik kommid, krõpsud, limonaadid ja muu ebatervislik on ammu juba minevik.
Esimesed 8 kuud tegelesin kaalu langetamisega ning kaotasin selle ajaga umbes 8 kg. Tegin nädalas 12x trenni, sinna sisse kuulusid jõusaalitreeningud, HIIT ning kardio. Samas toidukogused olid üsna kesinad, päevas 1500-1700 kcal ja siis imestasin, et kogu aeg jõusaalis pilt eest ära tahab kaduda ja sel ajal piinasid mind igasugused erinevad isud.

8 kuud hiljem otsustasin, et 62,5 kg 176 cm pikkuse juures on piisav, et lõpuks hakata lihasmassi kasvatamisega tegelema. Tõstsingi siis kaloraaži 2300 peale ning jätsin kardio esialgu oma treeningplaanist välja. Nüüdseks on mõõdunud 3 nädalat massiperioodi algusest ning tunnen ennast väga hästi, näen iganädalaselt, kuidas lihas areneb ning jõud suureneb. Samal ajal on ära kadunud ka need pidevad nõrkusehetked jõusaalis ning tunnen, et saan trennis endast 110% anda. Mõningad pildid siis minu senisest teekonnast:
Umbes selline võisin ma olla enne jõusaali minekut. See on küll väga ammune pilt, aga ma ei usu, et pilt eriti parem oli:

IMG_7711.JPG

See pilt on tehtud peale dieedi lõppu, kaal 62,5 kg:

IMG_9145k.jpg

Jalad olid ka päris head :D

IMG_9154jalad.jpg

Ja selline olen nüüd peale 3 nädalat massiperioodi. Tundub, et kõhulihased arenevad päris jõudsalt. Praeguseks olen ka umbes 1,5 kg juurde võtnud. :)

DSC_0677.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen siis kohe esimese "päris" blogipostituse ka ära :D .

Jõusaalikava on mul muidu jaotatud 5 päeva peale:

1. Jalg/kõht

2. Rind/biitseps

3. Õlg/triitseps

4. Selg/trapets/ kõht

5. Terve keha

Täna tegin jõusaalis rinda ja biitsepsit.

Soojenduseks 20 min crosstraineril.

1. Rinnalt surumine kangiga Smithil ( Rinnalt surumine on minu kõige nõrgem külg)

Soojenduseks 1 seeria tühja kangiga

5 x 7 x 37,5 kg

1 x 3 x 40 kg

2. Rinnalt surumine hantlitega kaldpingil: 5 x 7 x 10 kg

3. Lendamine masinal: 4 x 10 x 45 kg

4. Biitseps blokil: 5 x 5 x 30 kg

5. Biitseps seistes vaheldumisi hantlitega: 5 x 7 x 8 kg

6. Biitseps z- kangiga püsti seistes: 3 x 10 x kang + 5 kg ( Ma ei tea, palju see z-kang kaalub :D)

7. Biitseps fikseeritult hantliga: 5 x 7 x 8 kg

Hommikusöögiks sõin 1 muna ning kaerahelbeputru, vahepaladeks lahja kohupiima ning lisaks on täna kalapäev, niiet söömist ootab ahjulõhe tatra, tomati ja hapukurgiga.

DSC_0595toodeldudvaiksem.jpg

Vahepala:

DSC_0587toodeldudvaiksem.jpg

Hommikupuder:

DSC_0565toodeldudvaiksem.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi pole mulle kava teinud, ise tegin.

Tavaliselt teen biitsepsile ainult 2 harjutust, kuid täna pidin jõusaalis aega parajaks tegema ja mõtlesin, et piinan biitsepsit veits :D

Üldjuhul on trenn tehtud 50-60 minutiga, täna venitasin trenni 2-tunniseks, puhkepausid olid ka üsna pikad.

Muudetud kasutaja Ansjuu- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5 päeva järjest saali- treenid juba hullemini, kui fitnessi võistlejad enne võistlusi.... :) Soovitaksin kindlasti lasta endale korralik kava teha, praeguse juures pole ju üldse aega taastumiseks-kasvamiseks! Materjal on kena, mille peale kasvatada, nüüd peaks lihtsalt saali osas õigele järjele saama ja õppima ka puhkama- sest vaid nii lihas kasvab!

Edu ja mõnusat blogipidamist- tore on ikka uusi naisi ka bloginduses siin kohata! ;)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaalikava on mul muidu jaotatud 5 päeva peale:

1. Jalg/kõht

2. Rind/biitseps

3. Õlg/triitseps

4. Selg/trapets/ kõht

5. Terve keha

Mix see halb kava on siis Annika Pärtel ? 2x n2dalas iga lihasgrup teeb läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5 päeva järjest käin tõesti saalis, aga see on nii vaid sel põhjusel, et nädalavahetustel sõidan linnast maale ning seal pole võimalik jõusaali minna. Mõnel nädalal on ka nädala sees puhkepäev, kui juhuslikult pühapäeva õhtul juba Tartus tagasi olen ja sel päeval trennis ära saan käia. Nädalas tahan tõesti 2x kõik lihasgrupid läbi teha. Praegu tunnen, et lihased jõuavad enne järgmist trenni piisavalt taastuda, arvestades seda, et puhkepäevi on kaks.

Pikemat sihti ei ole. Eelkõige on eesmärgiks on lõpuks oma kehaga rahul olla ja mul on plaanis nüüd kasvatada lihas alla, et hiljem taaskord rasvaprotsenti alandada. Lisaks üks põhjustest, miks üldse jõusaaliga alustasin, oli selja- ja õlalihaste treenimine. Olen lapsepõlves seljale palju liiga teinud, seega olid seljavalud sagedased ning selg pole täiesti sirge. Praeguseks on olukord juba paranenud ning tulemuste nägemine on motivatsiooni kõrgel hoidnud.

Täna siis plaanis üks tugev seljatreening, kõhulihased jätan homseks, sest need annavad eelmisest trennist veel tunda :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edu ja mõnusat blogipidamist- tore on ikka uusi naisi ka bloginduses siin kohata! ;)

Olen nõus sellega. Isegi võtan hoogu blogi pidamisega :D

Edu sulle Ansjuu :)

Muudetud kasutaja janarL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seni kuni kõik toimib (ja see ei tähenda iga nädal muutust peegelpildis), võta rahulikult ja tee oma asja. Ükski "kava" mida sa ostad, ei saa sulle individuaalses plaanis olla parem kui teha oma tunde järgi. Kui 5 x nädalas on paras, jätka. Aga kindlasti vaid seni, kuni ei ole mingeid märke liialeminekust.

Ainuüksi teadvustamisega, et selline liigutamine on sulle vajalik ning aitab eesmärki (hea tunne/kindel jalgealune) täita, on juba üle poole võidetud. Isegi tänapäeva naiste puhul veel on see ikka haruldane - mõtestatud kehakultuur. Mitte lihtsalt suvaline "käin jooksmas".

PS. Kui sa veel selle osa ka endale selgeks teed ( "Toidulaualt on kadunud suhkur, valge sai ning kõik kommid, krõpsud, limonaadid ja muu ebatervislik on ammu juba minevik. ") siis oled lausa ideaalne naine :) St. kas sai on valge või hall, kas suhkur tuleb nektariinist või kristallidena pakist, või kaerahelvestest - ei oma õigesti jaotatud makro/mikrotoitainete puhul suurt tähendust. Termin "tervisik" on mõistlik endale selgeks teha - kui see oluline on.

Jõudu ja sära!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen hetkel kogu keha läbi lausa 3-4x nädalas, aga mul on seejuures ka vähemalt 3-4 saalivaba päeva st 1 trenn 1 vaba süsteemis jõuab alati piisavalt vahepeal taastuda + lisaks 15 aastat trennikogemust, ja minu eesmärgid treeningu osas on ka hetkel vähe teised kui lihaskasv. Algaja võiks jätta rohkem aega puhkusele, keskenduda baasharjutustele, mis hõlmavad rohkem lihasgruppe ja seega arendavad ka kõige enam üldist lihasmassi (eelneva jutu põhjal eeldab, et eesmärgiks ongi lihaskasv, mitte niivõrd kaalualandamine), korralikule tehnikale ja treeningraskuste järjepidevale kasvatamisele, samuti kõigele sellele vastavuses olevale toitumisele- nii on tulemused kiireimad tulema ;)

Kui blogipidaja viitsib ja võimalust on, siis võiks aegajalt siia postitada ka näiteks trennivideosid endast, ka nende põhjal saab juba kindlasti ühtteist täpsemat soovitada.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole olemas ideaalset, ega ka halba kava. Nagu MP ütles, et kui kava töötab ja tunne on hea siis ongi ju kõik hästi. Alati saab paremini/halvemini teha - pisiasjad üldjuhul (mis nurga alt ma seda biitsepsit nüüd treenin :blink:, pisiasjad ). Rohkem määravad nädala lõikes koormused lihasgruppidele. Ja kui hetkel on kõik korras - Tuld.

Blogijale edu ja muutused on olnud silmnähtavad. Ole lihtsalt sihikindel. Jõusaal on elustiil ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seni kuni kõik toimib (ja see ei tähenda iga nädal muutust peegelpildis), võta rahulikult ja tee oma asja. Ükski "kava" mida sa ostad, ei saa sulle individuaalses plaanis olla parem kui teha oma tunde järgi. Kui 5 x nädalas on paras, jätka. Aga kindlasti vaid seni, kuni ei ole mingeid märke liialeminekust.

Ainuüksi teadvustamisega, et selline liigutamine on sulle vajalik ning aitab eesmärki (hea tunne/kindel jalgealune) täita, on juba üle poole võidetud. Isegi tänapäeva naiste puhul veel on see ikka haruldane - mõtestatud kehakultuur. Mitte lihtsalt suvaline "käin jooksmas".

PS. Kui sa veel selle osa ka endale selgeks teed ( "Toidulaualt on kadunud suhkur, valge sai ning kõik kommid, krõpsud, limonaadid ja muu ebatervislik on ammu juba minevik. ") siis oled lausa ideaalne naine :) St. kas sai on valge või hall, kas suhkur tuleb nektariinist või kristallidena pakist, või kaerahelvestest - ei oma õigesti jaotatud makro/mikrotoitainete puhul suurt tähendust. Termin "tervisik" on mõistlik endale selgeks teha - kui see oluline on.

Jõudu ja sära!

Olen veel selles toitumis- ja treeningvaldkonnas küllaltki uus, seega on mu väljendusviisid võib-olla veidikene kehvad. Mõtlesin suhkru all just seda valget lauasuhkrut. Ja minu jaoks tähendab sõna "ebatervislik" kõiki toite/toiduaineid, mis ei anna mulle mitte midagi kasulikku peale energia. Tervislikuks pean toite, mille olen ise valmistanud, tean mida need sisaldavad ning millest saan oma makrotoitained vajalikus koguses kätte. Niisama kommi ja muud jama süües võin küll oma kaloraaži kiirelt täis süüa, kuid kõhtu see ei täida ning valkude/ rasvade osakaal päevasest kaloraažist jääb tagasihoidlikuks. Hetkel üritan päeva jooksul toidust rasvu saada 1 g/ 1 kg kehamassi kohta ning valku 2 g/ 1kg kehamassi kohta.

Olen kuulnud tõesti, et kõik on tervislik, kui seda mõistlikes kogustes süüa, kuid minu jaoks on toit siiski kütus ning eelistan kõhu täis süüa kvaliteetsetest toiduainetest. :)

Kui blogipidaja viitsib ja võimalust on, siis võiks aegajalt siia postitada ka näiteks trennivideosid endast, ka nende põhjal saab juba kindlasti ühtteist täpsemat soovitada.

Sellega on veits raskusi, nimelt käin üldjuhul üksi trennis. Seega pole kedagi, kes filmiks. Kuid võin millalgi proovida telefoniga filmida, äkki saan mõne asja najale seisma panna selle :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis oli seljatrenn. Trenni kestus u. 50 minutit.

1. Blokil tõmbed vastu kõhtu: 4x8x35 kg

2. Jõutõmme 5x5x55 kg

3. Keretõsted alaseljapingil: 5x10x12,5 kg

4. Tõmbed blokil kitsalt ette: 4x8x 30 kg

5. Õlakehitused hantlitega 3x 12x 17,5 kg

6. Hantlitõmme kummargil? ( Ei oska öelda, kuidas seda harjutust nimetatakse) 4x 10x 12,5 kg

7. face pulls 3x12x35 kg

Hommikusöögiks nagu ikka kaerahelbepuder (Sellest ei tüdine ma vist niipea ära :D) ja muna, vahepaladeks lahja kohupiim vähese kakao ja jõhvikatega+ peotäis mandleid, lõunasöögiks tegin kiirelt valmivat munaputru( kõrvale peeti, tomatit ja natuke rohelist) ning õhtuks kanakoib tatra ja tomatiga.

Munapuder:

t.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõltub inimesest ja treenitusest. Ott teeb ka siin 100 seerialisi trenne - seal on ka aastakümned treeningud taga. Sina teed praegu 28 seeriat seljale. Eile tegid 18 seeriat biitsepsile. Mitu harjutust, oleneb sinust endast kui palju tahad erinevaid harjutusi teha.

Samas ma ei ütle midagi mahu kohta. Kui sinu keha võtab seda hästi vastu siis tee edasi. Mina nt sureks, seega ei saa ma sinu kavale vastu vaielda. Kui töötab, siis töötab. Inimesi on erinevaid. Kas areng oleks parem/halvem kui harjutusi vähendada, ei oska ma öelda. Kõik sõltub.

Raskused suurenevad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raskused vaikselt suurenevad jah, kuigi ma ei aja trennis otseselt raskusi taga, pööran eelkõige õigele tehnikale tähelepanu. Aga iga paari nädala tagant lisan ikka veidi raskusi juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris, hea sul jõutõmme on minu jõutõmbest ainult 15kg väiksem :blink: , Häbi häbi mulle :D

Väga tubli iseenesest, ma ise pole siiani seda söögi asja läbi hammustanud, et kuidas ja mida :). Siis ajangi veel näpuga järge paberitelt jms :D

Aga vaadates jalgu tõesti, järgmine Bikiinifitnessi staar ?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmbes mul ikka koos kangiga 55, st. raskuseid on peal 30kg. Aga jõutõmme on küll harjutus, mille hea meelega jätaksin oma kavast välja, kui see nii hea harjutus poleks :D

Mina ajan ka enamvähem näpuga järge, igapäevaselt kaalun toitu ja kirjutan üles. Mulle meeldib, kui mul on asjast ülevaade. Aga Bikinifitness jääb kindlasti ära. Ma pole piisavalt edev, et lavale ronida. Ma käin igasugustest lavadest väga suure kaarega mööda :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks alguses on hea toite kaaluda, et tekiks nö õige silmamõõt, hiljem siiski ei soovita- kui just võistlusteks ei valmistu, siis nii pedantselt ei ole küll vaja tavaharrastajal kõike teha, piisab, kui õppida kuulama oma keha ja selle vajadusi. Samamoodi on enese kaalumisega- mõni, kes teeb seda igapäev, võib ükspäev avastada, et ta peale kaalunumbri midagi muud ei näegi ja vorm paranemise asemel hoopis halveneb. Aga eks see muidugi kujuneb aja jooksul välja- oskus juba ilma kaaluta omale toitusid valida ja kombineerida, samuti oskus enese vormi vaid peegli ja enesetunde abil hinnata. Kõige tähtsam asja juures on siiski see, et tunneksid end ise hästi, oskaksid ka piisavalt puhata ja samuti vahel toidu osas ka järeleandmisi teha- sest ka seda on vaja ;)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis oli seljatrenn. Trenni kestus u. 50 minutit.

1. Blokil tõmbed vastu kõhtu: 4x8x35 kg

2. Jõutõmme 5x5x55 kg

3. Keretõsted alaseljapingil: 5x10x12,5 kg

4. Tõmbed blokil kitsalt ette: 4x8x 30 kg

5. Õlakehitused hantlitega 3x 12x 17,5 kg

6. Hantlitõmme kummargil? ( Ei oska öelda, kuidas seda harjutust nimetatakse) 4x 10x 12,5 kg

7. face pulls 3x12x35 kg

Kas ülalt tõmbeid ei olegi seljale?

Milleks keretõsted, kui kavas on juba jõutõmme. Milleks õlakehitused, kui kavas on juba jõutõmme ja face pulls? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks alguses on hea toite kaaluda, et tekiks nö õige silmamõõt, hiljem siiski ei soovita- kui just võistlusteks ei valmistu, siis nii pedantselt ei ole küll vaja tavaharrastajal kõike teha, piisab, kui õppida kuulama oma keha ja selle vajadusi. Samamoodi on enese kaalumisega- mõni, kes teeb seda igapäev, võib ükspäev avastada, et ta peale kaalunumbri midagi muud ei näegi ja vorm paranemise asemel hoopis halveneb. Aga eks see muidugi kujuneb aja jooksul välja- oskus juba ilma kaaluta omale toitusid valida ja kombineerida, samuti oskus enese vormi vaid peegli ja enesetunde abil hinnata. Kõige tähtsam asja juures on siiski see, et tunneksid end ise hästi, oskaksid ka piisavalt puhata ja samuti vahel toidu osas ka järeleandmisi teha- sest ka seda on vaja ;)

Ma tunnen end veel ebakindlalt koguste osas, kui toitu ei kaalu. Aga eks ajaga õpin lõpuks ilma kaalumata ka toidukoguseid arvestama. Järelandmisi olen teinud küll, aeg-ajalt suudan ikka mõne jäätise oma makrodesse ära mahutada. Selles mõttes, et ma ei tegele mingi enesepiitsutamisega, kui ikkka tunne, et ei jõua trenni minna, siis ei lähe ja kui tunnen, et tahan midagi magusat, siis leian enamasti võimaluse, et see oma kaloraaži sisse ära mahutada. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×