Jump to content
Reinart

Peep Reinart - Minu tegemised

Recommended Posts

Viimasest postitusest on juba mõnda aega möödas ja aeg oleks endast veidi märku anda ja valgustada teid oma vahepealsete tegemistega. Esimene kuu on viimasest võistlusest möödas, natuke peale isegi. Kehakaal kõigub vahepeal päris korralikult, sest ikkagi meeldib meeletult süüa. Ütleme nii et 74-76 kg oleneb päevast. Trenni teen korralikult ja jõud hakkab ka tagasi tulema. Trennid on päris pikad ja suure mahuga, sest vastasel juhul oleksin 85 kg :D Hetkel teen väga palju baasharjutusi ja vähem muud tilu-lilu. Ühesõnaga teen trenni nii nagu tehti 40 aastat tagasi. Üritan liikuda nii palju kui võimalik ja 1-2 korda nädalas jooksmas käia. Meeldib rohkem seda õues teha, vahet ei ole mis ilm seal on. Rahuliku tempoga 30-50 minutit korraga.

Jaotasin enda kava hetkel neljaks. Sai treeneriga ka arutatud ja mõeldud just selline variant.

  1. Rind+Selg
  2. Õlg+käsi
  3. Jalg
  4. Aeroobne
  5. Rind+selg
  6. Õlg+käsi
  7. Aeroobne

Jalga vähem, kõike muud rohkem. Põhjus on lihtne ja ei pea seda eraldi välja tooma. Teistes trennides vahetan harjutusi, jättes iseloomu samaks. Näiteks õla trennides üks trenn hantlitega surumine, teine trenn kang jne. Rinnal on üks trenn rohkem ülaosale suunatud,teine vastupidi.Variante on palju. Hetkel meeldib nii trenni teha. Praegu veel mingit kangutamist ei ole. Tunnen trennist mõnu ja ootan iga päev hommikust saati seda hetke.Lihas läheb täis – see on põhiline :D

post-19003-0-99910900-1421783842_thumb.j

Olen juba hakanud võtma rohkem toidulisandeid ,et ikkagi lõigata maksimaalselt kasu tehtud tööst.

post-19003-0-33601100-1421783849_thumb.j

Lõpetuseks võib öelda,et õnneks hakkab see vaimne söögi isu lõppema. Kallis Eleri on oma kulinaariaga hakanud mind iga õhtu üllatama. Tehes toite mida võib sisse ajada ilma süümepiinadeta ja mis maitsevad ühele peast segi kulturistile tõesti väga. Kõht hakkab lõpuks täis saamaJ

Munavalgest ja valgupulbrist, astelpaju-mustika toormoosiga muffinid

post-19003-0-96351700-1421783855_thumb.j

Sushi

post-19003-0-24225600-1421783879_thumb.j

Mega strong proteiniga, mustsõstramoosiga külmad muffinid

post-19003-0-48228500-1421783898_thumb.j

Kreveti, sinimerekarpide ja krabisõrgadega mereannipaella

post-19003-0-97006200-1421784066_thumb.j

Küpsetatud köögiviljad ja kalkunifilee quacamolega

post-19003-0-31962000-1421784090_thumb.j

jne, jne...

Varsti võime sportlastele oma kodus restorani avada ja kulturistidele kokaraamatu koostada, sest ideid mida teha on iga päev ja katsetamine käib kogu aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea, et toiduteemalisi nippe annate, sest paljude inimeste probleemiks ongi see, et endal fantaasiat ei ole, et tervislik toit lisaks veel maitsvaks ja ka silmadega söödavaks teha. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selliseid muffineid ja muud vaadates tuleb kohe isu peale.

Keegi võiks lõpuks mingis väikses mahus selliseid asju kusagil müüma hakata ja usun, et ostjaid oleks.

Paljudel puudub aeg, et sellist kokakunsti harrastada ja mõnel jääb oskusi väheseks. :)

Meie idanaabril on selline teenus, et saad terve päeva toidud hommikul uksetaha, kui menüü on kokku pandud, kuid sellise täis-menüü teenus oleks Eestis liiga riskantne (kallis ka).

Jään muffinite müügikuulutust ootama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis siis toimub ? Suurt midagi erilist, nagu kulturistile kohaselt töö, trenn, toitumine. Mõtlen juba vaikselt võistlustest aga mõte dieedist, kui sellisest, ei tundu millegi pärast väga ahvatlev. Tegelikult on juba praegugi kaloraaž piiratud et kaal ei tõuseks ja nagu Ott ütleb, et oleks parem stardipositsioon.

Ega kurta ei saa. Enesetunne on hea ja trenni saab teha mõnuga kuid on päevas hetki mil tühi kõht ikka endast märku annab. Kõik kulmineerub siis õhtuga kuhu jätan traditsiooniliselt küllaltki suure kalorivaru. Siis saan kõhu 2 toidukorra peale täis ;). Teine toidukord enne magama minekut on iga päev erinev ja mulle üllatus. Sisuliselt käib asi nii,et ütlen Elerile makrod ja ta lihtsalt mõtleb mingi magustoidu välja. Mõned pildid ja kaloraažid ka. Natuke nuputada ja on täiesti võimalik.

Kõikides toitudes 320-400kcal ja 10-15 rasv ning enamus kaloraažist moodustab valk (ca 40g või rohkem)

Porgandi-kodujuustu muffinid

post-19003-0-16274400-1422808305_thumb.j

Porgandi-toorjuustu kook

post-19003-0-25875900-1422808299_thumb.j

Laimi-beseekook kreeka pähklite ja šokolaadiga

post-19003-0-82502800-1422808292_thumb.j

Proteiinibrownies

post-19003-0-10671400-1422808281_thumb.j

Šokolaadiparfee

post-19003-0-03813500-1422808273_thumb.j

Kohupiima-martsipani muffinid

post-19003-0-14081100-1422808287_thumb.j

Šokolaadi-peedi muffinid

post-19003-0-52541400-1422808243_thumb.j

Praeguse seisuga alustan ettevalmistusega 1. Märts. Siis peaks jääma 7 nädalat eesti karikani. Eeldades, et kaal on nüüd pidurdunud (mida ta ka viimased 3 nädalat on teinud) siis alla võtta ei ole üldse väga palju. Mingi reserv peab ilmselt jääma ka hilisemaks, sest EM on mai kuus. See hooaeg tuleb väga huvitav ja paistab, et juba eestis võib tulla korralik seltskond lavale. Väga hea, sunnibki rohkem pingutama ;) See tuleb mul hästi välja.

Esmaspäeval degusteerin Olimpi toidulisandeid Spartas. Vastan küsimustele ja annan nõu :)

post-19003-0-87356600-1422808253_thumb.j

Muudetud kasutaja re1nart poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elad nagu kuningakass..... :D Meenub tsitaat legendaarsest Eesti filmist: "Poolsuitsuvorst, marineeritud angerjas...."..... :D Laksud hakkavad käima, seega pane ennast valmis - kingitusi tegema ei hakata... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused

Eile tegin Spartas degusteerimist ja pakkusin rahvale Olimpi lisandeid. Olimpi on vähe degusteeritud ja ehk inimeste jaoks kes seni lisandite suhtes skeptilised on olnud, üllatusid valgu (Mega Strong Proteini) heast maitsest.

Olen varem ka toidulisandeid degusteerinud aga ütleme nii et Spartalased on ikka äärmiselt teadlikud toidulisanditest ja toitumisest üldse. Kiidan :)

Peale degusteerimist tegin ka rinna-selja trenni.

post-19003-0-97895000-1422987799_thumb.j

Muudetud kasutaja re1nart poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimane nädal enne dieedile minekut...

Noh, tegelikul olen praegugi juba 5 päeva nädalas dieedil, 2 päeva nädalas võtan vabalt. Nädala sees juba minu jaoks üsna madala kaloraaži peal. Päris grammi pealt täppisteadus veel pole ehk siis salat veel kaalu pealt läbi ei käi ja iga päev hommikust õhtuni kaloriarvutit ei toksi. Järgmisest nädalast muutub siis see, et ka salati koostisosad käivad kaalu pealt läbi, dieet kestab 7 päeva nädalas ja proovin ka suurendada aeroobset mahtu. Eleri ostis mulle jalgratta ja nüüd saan kõik sõidud tööle-poodi-koju-trenni rattaga teha ja nüri jõusaalis ühe kohapeal väntamise asemel vaadata mis linnapeal toimub.

Toidulauda hoiame nagu ikka, mitmekesisena. Hommikused ja päevased toidud on reeglina üsna sarnased- hommikul teen putru kuhu sisse löön 2 tervet ja 5 munavalget, peale teen ise jogurti, kus siis pea iga päev erinevad marjad-puuviljad. Lõunal täisterapasta, köögiviljad, avokaado ja kanafilee ja õhtul on siis pidusöök. Iga päev midagi erinevat. Täna nt sööme haugi, homme forelli ja ülehomme ahvenat. Vähemalt viiel päeval nädalas siis sööme kala. Õhtul viimane toidukord siis mõni valgurikas-süsivesikuvaene madala kalorsusega magustoit.

Seda kus võistlen pole veel päris kindlalt otsustanud. Kindel on see et EKV ja Euroopakad. Vaatan veel ja mõtlen kas kusagil veel. Ehk Balti Matš aga see selgub. Hirmsasti kibeleb ka LEKV-le kuna pole seal kunagi võistlenud aga samas ei tea kuidas vorm sel ajal on. Eks tuleb peeglist vaadata ja siis otsustada.

Vahepeal tegin ka abieluettepaneku ja sain jaatava vastuse, ehk siis enam tagasiteed pole ja ega ka ei tahaks. On ju Eleri see kes kõikide minu soovide ja kiiksudega arvestab ning selles kohati haiges kulturismiajus elamise nauditavaks teeb ja kellega koos on super trennid. Ja tihti on päris naljakas- nt see kui meie erimeelsused seisnevad ainult selles et kas söögiks on kohupiim või kodujuust ja kui võimalus välja sööma minna siis kuhu ja millisest toidupoest me täna süüa ostame (tavaliselt lõppeb see sellega et käime kõik Tallinna suurimad 5 supermarketit läbi). See selleks...

Iga päevaga hakkab aju genereerima uusi haigeid ideid..

Kas gluteen mõjub mulle halvasti?

Kuidas käituks mu keha siis kui ma laktoosi ei sööks?

Kuidas reguleerida toiduga serotoniini?

Kas peaks rohkem sööma "öko" toitu?

Kas õhtu on hommikust targem või hommik õhtust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

LELKV-le olete koos perenaisega kindlasti oodatud. Iga väiksem võistlus on vajalik praktika enne suurvõistluseid. Vajadusel saad teha veel vigadeparandusi. Heidan endale ette, et eelmisel kevadel enne EM-i laval ei käinud- vabakavaga põrusin täielikult ennekõike lavakogemuse puudumise tõttu. :ph34r:

Selles suhtes et kui nüüd abielluma hakkate, siis ärge pulmapidu enne juunit tehke- dieedi ajal mina pulmatorti ei söö! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole juba mõnda aega kirjutanud aga sellel on omad põhjused. Nimelt oli selline rohkem mõtete kogumise ja raske treening periood ja ausalt öeldes väsisin vahepeal juba ära. Olin ka mõne päeva haige mis tähendas, et pidin 2 trenni vahepealt ära jätma (seda pole endale juba ammu lubanud). Hetkel seis juba parem ja saan treenida normaalse koormusega. Ei ole tegemist mingi gripi või sellisega. Lihtsalt mul üks tõbi mis üks-kaks korda aastas välja lööb. Ei hakka sellel hetkel pikemalt peatuma.

EKV on 6.5 nädala pärast. Enam ei ole aega haige olla ega niisama molutada. Trenni peab tegema ja kaal peab kukkuma. Sõidan peaaegu, et ga päev rattaga väljas. Igapäeva toimetused- tööle,koju,poodi jne samuti rattaga. Kangivabal päeval ja nädalavahetusel teen veidi pikemaid ringe. Ei ole mingid ulmemahud aga hetkel peab selles osas veel reservi jätma. Kui veel õues päike ka paistaks, siis oleks mega luksus aga samas ei kurda hetkelgi. Oluliselt lihtsam ajule võrreldes saali aeroobsega.

Trennid on seni läinud hästi ja isegi ausaltöeldes imestan, et olen võimeline progresseeruma selliste koormustega. Ja veel millise toidu juures. Ärge saage valesti aru, toit on kvaliteetne, toidukorrad läbimõeldud jnejne. Lihtsalt ma enda arust söön liiga vähe, et sellistest trennidest ära taastuksin. Ainevahtus ei diieditamisega saanud korraliku šoki ja keha töötab suht ökomootoril. Pole hullu, ma ei näe selles takistusi, et teha mai kuuks eluvorm. See aasta on EKV-l ka väga korralike tegijaid oodata mis annab omakorda saavuatavale tulemusele kõvasti kaalu juurde. See tähendab ka suuremat konkurentsi Balti Matsile. Vähemalt minule lisab see meeletult motivatsiooni. Oleksin ausaltöeldes tahtnud võistelda ka Lõuna-Eesti Karikal. Pole seal kunagi võistelnud aga see lihtsalt pole mõistlik ja arvatavasti ei oleks ma siis veel sellises vormis millega rahul oleksin. Tartus olen kindlasti kohal ja täidan seal muid ülesaineid. Ja võib juhtuda, et astub lavale ka mõni mu kavade järgi treeniv sportlane. Elame-näeme.

Võistlusettevalimistusel on ka toidulisandilaud kaetud- Mega Strong Protein, Whey Protein Complex, BCAA Xplode, arginiin, mzb, tauriin, Vita-min, Creatine magna power, omega 3. Minu jaoks uus asi mida hiljuti hakkasin tarvitama on ALA. Tegemist siis järgneva tootega http://fitshop.fitness.ee/brandid/5/readmore/493/ALA-200/&manufacturer_id=37/. Eks paistab kuidas enestundele ja üldisele taastumisele mõjub. Varsti Ilmselt Thermo Speedi sisse lülitama- hoiab tulukese põlemas. Ja kui veidi rohkem võtta kui pakil kirjas, võtab ka söögiisu vähemaks (vähemalt mul toimib )

Laupäeval on Saku Suurhallis Nike Convention. Olen ise ka kohal teiste tegijatega ja anname nõu toidlisandite kui ka treeningute koha pealt.

Ja nii nagu välismaa bodybuildingu maailmas popp on, on ka minul Instagrami aadress. Kes tahab siis:

https://instagram.com/peepreinart/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane hommikusöök oli midagi teistsugust. Kui tavaliselt söön kaerahelbed, 2 tervet muna+munavalged pudru sisse lööduna, siis täna pidin trenni hommikul ära tegema, et jõuaks Nike Conventionile. Seega sõin täna putru tavapärasest väiksema koguse ning kuna Eleri tõi koju Cocovi nodi, siis pidin ju kohe kõik järgi proovima.

Kakaonibsid on purustatud kakao-oad. Kakaooad sisaldavad rohkelt kasulikke rasvu ning väga suures koguses antioksüdante.

Lucuma on troopiline madala glükeemilise indeksiga puuvili, sisaldab A ja B vitamiini, rohkelt mineraale, kaltsiumit ning seedimisele vajalikke kiudaineid. Teeb pudrule magusa kergelt troopilise maitse

Inka marjad on kuivatatud füüsalid. Meenutavad rosinaid, kuid mulle maitsevad Inka marjad rohkem, kuna on kergelt hapukad ja mõnusa struktuuriga, kuna on täis seemneid. Sisaldavad A, B ja C vitamiine ning mõjuva põletikuvastaselt (mis on eriti hea just lihase taastumise seisukohalt.

post-19003-0-69934300-1425723599_thumb.j

Nüüd Nice Conventionile! Näeme seal!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovisin ka inka marju, olid tõesti väga head. Mulle muidu kuivatatud marjad väga ei meeldi, aga füüsalid on küll mõlemat pidi söödavad. Kuivatatult isegi mugavam, ei kleebi... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töönädala selgroog murtud ja dieet täies hoos...

Kaal liigub stabiilselt alla poole. Kui vahepeal oli tunne et jään veidi maha, siis nüüd olen mootori tööle saanud, graafikust pisut eeski ja seda päris hea enesetundega. Arvestades seda et sellise kaloraažiga nagu praegu olin eelmise dieedi lõpus ja siis oli kuul ikka täiesti koos ja täiesti tavalised igapäevatoimetused käisid vaevaliselt, siis nüüd on suutlikus kuidagi suurem. Jõunäitajad on stabiilselt paigal, kohati isegi tõusevad (ilmselt motivatsiooni arvelt) ning ainult kükis on kukkumine raskuse poolelt. Rattaga teen vahel pikemaid, vahel lühemaid tiire igapäevaselt ja kella kümneni olen veel üsna reibas poiss. Ilmselt ka see hea enesetunne ja energia tuleb suuresti motivatsioonist, sest mis saaks paremini innustada kui kaalugraafikus olemine, hea enesetunne ja ka see et kogu elu läheb iga päevaga paremaks. Päike on ka välja tulnud ja see tõstab samuti serotoniini.

Laupäeval olime tiimiga väljas ka Nike Conventionil. Rääkisime lisanditest ja üldse toitumisest. Möll käis ja olgugi et aeroobika ei ole just minu "cup of tea", siis nähes sadu inimesi sporti tegemas, andis see samuti motti juurde.

post-19003-0-60265900-1426107086_thumb.j

Lõppteravuse saavutamiseks tuleb veel alla võtta ca 3,5 kg. Homme saan ka treener Otsusega kokku, võtan püksid maha ja särgi seljast ja vaatame mis ta kostab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On aeg kokku võtta vahepeal toimunu.

Kevad on ukse ees ja kohekohe hakkab möll pihta. Varsti on juba Lõuna-Eesti lahtised karikavõistlused ja seekord panen ennast proovile koos Liis-Kristiiniga lavakohtunikuna. Eks saab näha kuidas välja kukub. Suure hea meelega tõmbaks ise poseerimispüksi jalga aga jah. Sellega on nagu on ja olen sellest ka varem kirjutanud. Igaljuhul tuleb kõva üritus ja vägev kogemus.

Kuidas siis ettevalmistus sujub? Tunnistan ausalt, et siiani on päris hea. Kui proovida panna protsentuaalselt paika head päevad vs halvad päevad, siis ei meenu küll ühtegi halba päeva, seega kõik päevad on 100% head. :D Olen kaalugraafikus ja hoolimata madalast kaloraažist on ka enesetunne täiesti rahuldav. Antud olukord teeb siiski veidi ettevaatlikuks, sest üldiselt on mul vorm tulnud suure punnimise ja sita enesetundega. Kaaluga olen rahul aga peeglelpildiga veel kindlasti mitte. Eelmise nädala keskmine kaal siis 74,3 mis on grammi pealt see mis peab olema.

Trenni olen teinud detsembrist siiani samamoodi aga arvatavasti nüüd teen selle veidi ringi. Talitan enamasti tunde järgi. On küll kindel jaotus aga harjutused ja mahu vaatan alati jooksvalt. Jõunäitajad on veel minu kohta suhteliselt normaalsed ja siin mingit ära kukkumist toimunud pole. Aeroobse poole pealt pole veel Spartas teisele korrusele (kardioala) jõunud ega tunne erilist vajadust, sest kaal kukub ja mingisugune reserv peab jääma kui kaal hakkab kinni jääma. Siis saab vunki juurde lisada. Hetkel piisab täiesti jalgrattaga tööle-koju-trenni sõitmisest. Päevadel mil kangi kallale ei lähe teen siis teadlikumalt veidi pikema ringi. Pole midagi öelda, asi toimib ja mul on selle üle ainult hea meel. Teine asi on see, et valmistume remondiks ja sellega kaasnev sebimine ja suurpuhastus võtab oma jagu auru ära. Viienda korruse vahet päev läbi prügikottide ja muu jamaga joostes taban ennast ikka mõttelt, et kur*t, ei viitsi aga motiveerin ennast sellega, et tegemist on ju kulutusega :D

Tegime Eleriga eile läbi ka poseerimist. Vaatasime uusi poose ja üritasime sättida nii ja naa. Ütleme nii, et mõni uuendus sobib mulle isegi paremini. Natuke kahju on triitsepsi poosist mis oli mul enne üks parimaid. Nüüd uute reeglite järgi ei ole seda õiget asendit veel suutnud leida aga tegelen sellega. Vabakava osas ei muretse. Teen rahuliku ja läbimõeldud kava nagu alati.

Hea meel on EKV-le suure konkurentsi üle ja seda kohe päris ausalt. Mõttetu võistelda 2 meest kategoorias ja pärast veel rahul olla, et oi kus nüüd sain hea koha. Paistab ,et klassikuid võib see aasta tulla 10 ringi J. See tähendab omakorda seda, et kodus peab olema väga hea,et üldse Balti Matšile kvalifitseeruda. Kindlasti tuleb siin ette hetki kus olles väsinud tuleb endale meelde tuletada, et ega Rain, Imre, Siim, Oleg ja teised ei puhka. Tuleb pingutada ja seda ma kavatsen teha.

Toidulaud on mul mitmekesine hoolimata sellest, et kogused on (tsiteerin siinkohal treener Otsust) "nagu naistel". Samas lisandid ja igasugune rahvameditsiin on mul täiega kaetud ja hetkel ei tunne, et ära ei taastuks. Toidud on hoolikalt valitud ja läbi olen mõeldud, mikrotoitainetest puudust ei tohiks tulla. Aminohappelised ja rasvahppelised koostised toitudes on mul piinliku täpsusega ära jagatud. Süsivesikute tarbimist üritan ajastada võimalikult täpselt ja vastavalt vajadusele. Kasutusel on lisaks mikrotoitainelise koostisega kalkuleeritud toitudele ka õunaäädikas, kaneel ja kulduure tinktuur (kes nende kasuteguritest tahab lähemalt teada saada siis interneti avarused on laiad ja informatsiooni palju). Võimaluse korral kasutan Cocovi kakaonibse pudru või kohupiima sees. Järjest ja järjest viin ennast Cocovi pakutavaga kurssi ning proovin superfoodide abil veelgi rohkem toidulauda küllastada. Lisaks joon väga palju teed. Apteegikaup! Mitte maitsekapsliga Lipton. Ainevahetus pole veel lukku jooksnud ja suuresti ilmselt kogu terviklikkuse jälgimisele ja stressivabalt võtmisele

Lisandi poole pealt siis ikka Olimpi mineraalid, vitamiinid, BCAA, Mega Strong Protein, Whey Protein Complex, arginiin, tauriin, kreatiin. Ilma kõige selleta ja sellise kaloraaži juures ei oleks siin taastumisest mingit juttu. Loomulikult aitab kaasa hästi valitud ja kvaliteetsed toiduained aga ilma lisanditeta ei kujutaks enam paraku enda sporditeed ette. Trennimahud on suured ja ilmselt suurenevad lähitulevikus veelgi just aeroobse osas. Praeguseks ehk kõik kõikidele valmistujatele soovin edu ;) !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Alustuseks ütlen et järgnevad read on kirja pannud täpselt nädal tagasi esmaspäeval.

Paraku jäi see blogipostitus tegemata. Osalt seetõttu et elutempo on päris kiire ning teisalt, seda lugedes saate aimu ka sellest miks see võis jääda postitamata.

-----------------------------

30.Märts

Panen siia mõned read vahepeal kirja. Kõik läks päris kenasti. Nägin väikseid kaalunumbreid. Kaal kukkus ja olin graafikust ees. Ei tormanud aeroobset lisama vaid tiirutasin oma rattaga tööle,koju ja trenni. Vahest poodi jne.

Eelmise nädala alguses aga viskas millegi pärast kaalu natuke üless. Ei hakanud kohe paanitsema selle 800 grammi pärast. Järgmine päev +100 grammi, kolmapäev +100, neljapäev +100 jne. Nädala lõpuks oli kaal tõusnud pühapäevast pühapäevani 1,5 kg. Täielik huumor. Miks kaal nii käitub, ei oska öelda. Selge on igaljuhul see, et olin ju terve selle nädala defitsiidis. Ei saa ju olla võimalik ,et nädalaga rasva selga viskas. Mõistusevastane on see olukord. Söögi kallale pole mõtet minna, sest seda on niigi vähe ja aeroobset mõtlesin lisada sellest nädalast nii kui nii. Treener Otsus ütles, et olen kui vati sees ja mingi asi hoiab vett kinni ja küll ta välja jookseb mingi hetk. Loodan sama.

Enda jaoks on keeruline see, et ei tea kaalunumbrit. Ainuke asi on peegel mille järgi vormi hinnata. Paraku ei ole ma eriti objektiivne ennast hindama ja ega ma rahul polegi. Kaalunumber on üleliia suur ja ausalt öeldes selle numbri pealt on juba kunst karikaks vorm teha. Iseasi muidugi kui nüüd see vesi välja ei jookse. Loodan parimat. Olen tegelt juba veidi tuttavas olukorras. Sügisel oli juba midagi taolist. Raske on rahulik olla ja mõelda, et teen oma asja edasi ja küll ta tuleb. Antud olukorras on see siiski parim lahendus. Üle mõtlemine käib mul ikka selle asja juurde, kuigi olen veidi suutnud kainemat mõistust säilitada. Tuginedes eelmisele hooajale siis lõpuks ju ikkagi vorm tuli ja tuleb ka seekord. Kangitrennid on 5x nädalas. Rind+selg x2 , õlg+käsi x2, jalg+kõht x1. Ei ole kergeid trenne, ei ole ka lõhkumist (okei, vahel ikka on). Kõik käib tunde järgi. Keskmiselt 400 kordust trenni kohta. Jalgratast sõidan õues keskmiselt 10 km igapäev. Saalis olen sõitnud peale kangitrenni 45 minutit. Vajadusel suurendan ka seda numbrit. Vabadel päevadel lasen heameelega õues tund-poolteist.

Söögi kallale lähen ainult äärmisel vajadusel, sest kalorinumber 2300 on mu meelest paras naljanumber. Eriti sitt ka olla pole, kuigi viskab ka selliseid päevi sisse kus teha eriti ei jõua.

Seis on siis hetkel selline, et vormipilte panna ei taha, sest enda arust pole midagi siin vaadata. Teen oma asja edasi ajan kehast kordused ja kilomeeterid läbi ja küll tuleb ka vorm. Raskeks ilmselt läheb aga ära ma selle teen. Siin see väja öelda on hea. Siis ei ole varianti pärast failida :D

-----------------------------

Nüüd on hästi näha, et seda kirjutades ma eriti heas tujus ilmselt ei olnud. Kerge ahastus tuleb peale kui asjad ei lähe nii nagu vaja. Kui nüüd hetkeseisu arvestada siis seis on parem ja seda peegeldab ka alljärgnev:

Tänaseks on elu veidi rõõmsamaks läinud. Vett on natuke välja jooksnud. Kaal on kukkunud enamvähem rahuldavasse vahemikku ja kõht on tühjaks läinud J See on hea märk kui kõht on tühi :D Asi toimib! See kaal mis vahepeal juurde tuli ja veel poolteist nädalat püsis on tänaseks läinud ja rohkemgi. Täna nägin madalaimat kaalu (nt eelmine esmaspäev olin 1,5kg raskem). Aga nagu Otsus ütles et küll see vesi välja jookseb ja jooksiski. Kõvasti on seda veel ka sees ja ei suuda ei ühtepidi ei teistpidi välja nuputada mis asi see on.

Vahepeal tõstsin aeroobse mahtu ratast sõidan nii õues kui ka saalis. Iga kangipäev lasen puki otsas 1h. Õues sõidan ikka iga päev tööle,koju ja vajadusel ka trenni. Kangivabal, kui vähegi kannatab siis sõidan parema meelega õues 1-1,5 h. Oleneb enesetundest. Nüüd ilmad ka ehk normaalsed. Neljapäeval olin paras porikäkk. Sadas lörtsi jne. Sõidad ja mõtled, et tuleb kannatada ;) Mis on huvitav siis vaikselt saan selles rattavärgis ka juba paremaks. Keha kohaneb ja enam ei tulita reie nelipea otsad nii kõvasti. Areng on selles osas pehmelt öeldes jõhker :D

Vahepeal sai käidud siis Tartus Lõuna Eesti karikavõistlustel ja proovida olla vähe teistsuguses rollis kui tavaliselt, lavakohtunikuna. Üldiselt mõjus see pikk nädalavahetus mulle hästi. Sain puhata, sain treenida. Ema elab mul Tartus ja saime juba neljapäeval minna ja pühapäeval tagasi tulla- seega suhteliselt kaua rahulikus Tartu linnas olla. Sealt tagasitulles on alati tunne, nagu oleks äsja sanatooriumist naasnud.

Võistlused sujusid üldjoones väga hästi. Tahan kiita kõiki korraldajaid ja õnnitleda võistlejaid. Kõige rohkem kiidan mina muidugi Elerit. Kuidas siis muidu J. Ta oli tubli ja ega seda tööd ei anna ei käega katsuda ja silmaga otse näha.

post-19003-0-17472300-1428353172_thumb.j

post-19003-0-01950600-1428353183_thumb.j

Ise sain näha lähedalt vorme ja pidin endale kinnitama, et pean veel pingutama ja pingutama, et kodus konkurentsi pakkuda. Õnneks sain motivatsiooni juurde. Hea oli näha häid tuttavaid. Peale võistlusi otsustasin dressi ja tossu selga tõmmata ja jooksma minna. Palju ei teinud, pooletunnine sutsakas ja lõpetuseks kaubamaja juurest sõjakoolini mäest üles. Õhtu lõpetasin kohafilee, keedukartuli, lillkapsa, punaste ubade ja marineeritud kurgiga. Enne magamaminekut 50 grammi konjakit mida tavaliselt ma dieedi ajal endale ei luba agaa pikk päev oli selja taga ja oli ka väike kalorivaru. Usun, et halba ei teinud.

post-19003-0-23050000-1428353294_thumb.j

Mis nüüd edasi? Edasi on vot see, et pole siin enam midagi aega jobutada. Tuleb elada, hingata kulturismi rütmis. Tuju on neid ridu kirjutades väga hea. Motivatsioon on suhteliselt haripunktis. Jõuan veel vabalt 1 kg maha võtta EKV-ks. Maksku mis maksab. Muidugi taaskord pean mõtlema EM-i peale. Kas tasub juba mahlasid hakata välja pigistama? Kas on otstarbekas veel lisada aeroobset? Toitu vähemaks?

Vot sellised mõtted siis. Sporidmehe hing ei luba siinkohal endale enam endale allahindlusi teha ja käsib olla enese suhtes kriitilisem. Saagu mis saab. Mina panen nüüd täiega mai keskpaigani välja. Mis hinnaga see kõik tuleb, seda ma ei tea. Praegu füüsiliselt polegi nii kurnatud aga mõistus väsib. Saagu mis saab, pärast puhkan.

Äkki nüüd vormipilte ? Ei tea. Teinud olen küll aga ükski pole minu arust ainult piisavalt hea, et siia näitamiseks panna. Hoian enne karikat pinget üleval? Ei, lihtsalt olen ise praegu hästi enesekriitiline, rahulolematu ja kui mingi rahulolu tekib, siis võibolla panen mõne pildi, võibolla mitte.

Hetkel vist kõik. Eks vaatame mis mõttes siis järgmiseks postituseks kogunevad J

Veidi rohkem pilte elust-olust panen ka instagrami: 2148_102922219868482_1407118266_n.jpg?oh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole jälle tükk aega kirjutanud. Põhjust pole vaja kaugelt otsida- elu käib kulturismi rütmis ja paraku algavad mu päevad kell 6.00. Tööle, pärast tööd kiirelt kodust läbi, trenni ja Sparta uksest väljun üldiselt kella 22.00 paiku. Proovi siis aega leida et midagi kirjutada. Isegi kui vaimselt jaksaksin ja kõik, siis ajaliselt ei jõua kohe mitte midagi teha. Kahjuks või õnneks on mul naine kes on mõnes asjad veidi vanamoodne ja arvamusel et mees ei peakski ei süüa tegema (ja üleüldse mitte midagi tegema peale tööl käimise ja trenni tegemise :D ) ja enne kui ma jõuan üldse kojugi on kõik vajalikud asjad tehtud.

Vahepeal olen siin läbinud mõned tuhanded km jalgratta peal. Vähendan hoolega toitu ja üldiselt tuleb asi päris raskelt. Vähemalt minu jaoks.

Osalesin ka EKV-l ja nüüd pilte vaadates pean jälle nentima, et rahule ei saa enda vormiga sugugi jääda. Tulemuse osas ei ole pettunud, ega ei ole rõõmus ka. See selleks. Leian, et arvestades hetkeseisu ei olnud ma rohkemat väärt. Tasuks siis teine koht lühikeses klassikas ja absoluudis oli vist kuues. Nii kehva kohta ma pole Eesti võistlustel saanudki. Sellegi poolest tänan väga konkurente ja õnntilen kõiki. Õnneks on veel aega vigade paranduseks ja juba nädalvahetusel saab sõita Leetu ja kõrvutada end sealsete kollidega. Klassikasse tulevad veel meie omadest Oleg ja Savisaar. Mingit eesmärki endale ei pane, tahan olla parem kui Eesti karikal. Kõge tähtsam on vormi osas progressi näidata. Siis olen enda eesmärgi täitnud.
Tuleb teha vastavad korrektuurid ja luban endale et olen parem.

Laupäeval sai korra kõhu täis ja võtsin asja vabamalt ka pühapäeval. Laupäeva õhtu pärast võistlust ja pühapäev oli päris humoorikas- pole päris tükk aega kohe ennast nii hästi tundnud. Tegin üle pika aja seda mida tahtsin teha ja nautisin elu 24 tundi täiel rinnal. Sai korra peast asjad lahti lastud ja see muutis ka edasiminekut (vähemalt hetkeks) kergemaks. Esmaspäevaks oli kerge kaalutõus kuid oli ka jõudu trenni teha ja sai ennast korraks inimesene tunda. Teisipäevaks oli see kaal kadunud ja sellega koos oli ära ununenud ka inimese tunne. Tänaseks on jälle ära ununenud üldse mis tunne on ennast inimese moodi tunda. Olen aru saanud, et minu puhul ei käi koos hea enesetunne ja terav vorm. Mõeldes tagasi aegadele kui ikkagi olin saavutanud arvestatava teravuse, siis kaasnes sellega alati ka nädalate pikkune näljatunne ja nõrkus. Mõne üksiku erandiga muidugi. Eks ma seda taotlema pean hakkama kui tahan pildis olla. EM on juba vähem kui kolme nädala pärast jõuan puhata ja taastuda. Raske südamega kuid 100 % kindlusega ütlen ära, et sügisel minust võistlejat ja valmistujat pole. Rohkem kui ühte hooaega ma samuti vahele jätta ei taha. Panen endast seekord välja absoluutselt viimse. Süüa ja juua annan peale veel peale baltikaid ja siis keeran kraanid totaalselt kinni. Seda mida veel annab keerata. Aeroobse maht on juba praegu päris normaalne ja ei tea kas sinna juurde kannatab veel panna. Kindlasti kannatab aga iseasi kui otstarbekas see on. Samuti pole ka aega kusagilt juurde võtta. Hetkel ratas tööle ja koju. Peale kangitrenni sõidan saalis veel tunni. Vahel teen ka lisaliikumisi seal kus vähegi teha annab. Näiteks täna hommikul ärkasin ja läksin 20 minutiks tühja kõhuga jalutama. Ilmselt juurutan ka selle endale kuni dieedi lõpuni sisse. Kui nüüd arvesse võtta minu tarbitavat energiahulka jääb paraku minu jaoks päris müstiliseks asjaolu, et see vorm nii kuradi raskelt tuleb. Poleks ettegi kujutada osanud et pean kunagi nii palju tegema et see rasv kaoks. Vahet pole, teen veel rohkem.

Reedel sõidame Leetu. Tuleb kindlasti väga lahe reis ja vägev võistlus. Juba tekib ootusärevus.

Panen ka lava taga tehtud pildid.

post-19003-0-02377900-1429734445_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julm enese lõhkumine! Karmi ala olete omale valinud!

Mida lähemale omal võistlus tuleb, seda rohkem hakkan sööma ja seda vähem tegema aeroobset. Neli nädalat enne võistlusi teen üldse aeroobsega lõpparve. Aga teil on üks suur eelis jõutõstjate eest, te ei saa kunagi nulli ;)

Edu ja pea vastu! Ning sinu kirjeldatud naised on tänapäeval haruldus, võibolla ongi viimane :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julm enese lõhkumine! Karmi ala olete omale valinud!

Mida lähemale omal võistlus tuleb, seda rohkem hakkan sööma ja seda vähem tegema aeroobset. Neli nädalat enne võistlusi teen üldse aeroobsega lõpparve. Aga teil on üks suur eelis jõutõstjate eest, te ei saa kunagi nulli ;)

Edu ja pea vastu! Ning sinu kirjeldatud naised on tänapäeval haruldus, võibolla ongi viimane :D

Noh eks ole paremaid ja halvemaid päevi. Praegu lihtsalt ei näe muud võimalust. Ilmselt pole ma ainuke kellel see raskelt tuleb aga on ju ka neid kes loevad ja imestavad, et millest see mees räägib. Inimesed on erinevad. Mis puutub aga naistesse siis pean ütlema, et mul on enda omaga, tõesti ääretult vedanud :)

Küll ma vastu pean :) Enam pole kaua jäänud. Tänud !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julm enese lõhkumine! Karmi ala olete omale valinud!

Mida lähemale omal võistlus tuleb, seda rohkem hakkan sööma ja seda vähem tegema aeroobset. Neli nädalat enne võistlusi teen üldse aeroobsega lõpparve. Aga teil on üks suur eelis jõutõstjate eest, te ei saa kunagi nulli ;)

Edu ja pea vastu! Ning sinu kirjeldatud naised on tänapäeval haruldus, võibolla ongi viimane :D

37437997.jpg

Ei tea - ma olen vist liiga laisk selleks või pole nii palju aega, et peaks veel aeroobse treeningu otsa panema. Ma pigem lihtsalt söön selle võrra vähem. :D

Aga Peebule edu vormi saavutamisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

37437997.jpg

Ei tea - ma olen vist liiga laisk selleks või pole nii palju aega, et peaks veel aeroobse treeningu otsa panema. Ma pigem lihtsalt söön selle võrra vähem. :D

Aga Peebule edu vormi saavutamisel!

Mulle meeldib teha aeroobset, enne võistlusi tunnen, et see võtab teravuse ära ja surun end diivanilne. Suht tühi tunne on see periood. Lisaks heale emotsioonile, mis sealt saan, kiirendab see ka seedimist ja mõjub kaalule hästi. Piirdun kiirkõnniga vastavalt enesetundele 5-9km, keskmine kiirus 7,5-8 km/h, mõne mehe sörkimine :)

Tavel külma ja lumega on vahel "sein ees", aga hetkel ilm super. Suvel sooja ja päiksega lähen hommikul enne sööki pooleks tunniks liigutama ( enne seitset hommikul ) ja õhtul poegadega veel kord.

Jalutamine on ikka puhas nauding!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×