Jump to content
Reinart

Peep Reinart - Minu tegemised

Recommended Posts

Nimi: Peep Reinart

Vanus: 26

Spordiala: Klassikaline kulturism

Klubi: Sparta

Tänasest alustan mina oma blogi pidamist siin Olimp Teami liikmena.

post-19003-0-87620100-1406929512_thumb.j

Olen tegelenud spordiga lapsest peale, alustasin kergejõustikuga, 10-aastaselt hakkasin mängima jalgpalli. Olin kindel et minust saab jalgpallur, kuid 17-aastasena saadud põlvesidemete rebendi tõttu pidin pikaks ajaks väljakult kõrval olema. Vigastusest taastumise perioodi ajal muutusin aga aeglaseks ning tagasi jalgpalli mängima hakates polnud enam nii hea kui varem ja sellega kadus ka motivatsioon.

Mõni aasta hiljem tundsin et peaks uuesti sporti tegema hakkama. Profitasemel jalgpalluriks enam ei kõlba, kolmandates liigades mängimine ka ei pakkunud pinget. Hakkasin kodus trenni tegema- tõstsin sangpommi (24kg) ja tegin kätekõverdusi. Rohkem midagi teha ei osanud aga sellegipoolest paisusin- päevamenüü 10 kohukest, hunnikutes kohupiimakreeme, jogurtit ja rasvast liha, sest olin juba jõudnud fitness.ee foorumist lugenud et valku PEAB sööma!! Aasta võis olla siis 2009.

Aastake hiljem olin juba natuke rohkem fitness.ee foorumit lugenud ja teadsin juba, et selleks, et lihaseid kasvatada ei pea end päevast-päeva kohupiimakreemidest täis toppima. Otsustasin et hakkan käima jõusaalis. Esialgu käisin saalis kaootiliselt- mõnikord 1 kord nädalas, mõnikord lausa 3!!! Noh, tuleb tõdeda et mõnikord jäi kuu-paari jagu ka järjestikuseid trennivabu päevi. Mida aeg edasi, seda rohkem tõusis teadlikkus ja treeningud muutusid järk-järgult järjepidevamaks. Saalis sõpradega tegime ikka "vormipilte" ja panin neid kõrvuti kulturismi EMV piltidega. Vaatasin et ma polegi nii halb ehk ja võiks ju proovida võistelda. 2012 aasta alguses sain tuttavaks Tabasalu jõusaalis Indrek Otsusega. Panime paika plaani võistelda 2012 sügisel Eesti Meistrivõistlustel Kulturismis ja fitnessis. Paraku lõppes mu esimene 2 ja pool kuud kestnud "ränk" dieet pimesooleoperatsiooniga ja seetõttu jäi võistlusettevalmistus paraku katki.

Juba haiglas kohe peale pimesoole operatsiooni hakkasin mõtlema juba kevadhooaja peale. Hakkasin valmistuma.

Reval Cup (algajad ABS I koht, ABS IV koht) ning Eesti Karikavõistlused (-171 klassikaline kulturism II koht, ABS IV koht) Balti Matš (V koht)

Kuna see oli minu esimene hooaeg võistelda, see oli minu suur unistus võistelda kulturismis, siis olin endaga tol hetkel väga rahul ja sain meeletult palju motivatsiooni juurde.

post-19003-0-19862900-1406927316_thumb.j

Hakkasin kohe valmistuma sügiseks. Eesmärgiks sai pandud olla Eesti Meistrivõistlustel tunduvalt parem kui olin kevadel ja seda (ma arvan), ma ka suutsin. Pakuti välja esindada eestit ka Põhjamaade Meistrivõistlustel ja Maailmameistrivõistlustel. Kõik läks minu jaoks suurepäraselt.

EMV (klassikaline kulturism- II koht, ABS III koht) Põhjamaade Meistrivõistlused (klassikaline kulturism -180 II koht- peale dopingukontrolli tulemust)

post-19003-0-52404000-1406927793_thumb.j

Maailmameistivõistlused (klassikaline kulturism -171 V koht- peale dopingukontrolli tulemust)

post-19003-0-23987300-1406927853_thumb.j

Peale maailmameistrivõistlusi sain aru, et ma olen kulturist ja nüüd see teekond minu jaoks alles algab. Olen teinud rohkem trenni kui kunagi varem, jälginud toitumist kui kunagi varem, pühendunud rohkem kui kunagi varem ja loodan et see tehtud töö tasub ennast ära ja suudan olla vähemalt pooltki nii palju parem, kui olen selleks vaeva näinud.

Hetkeseis on umbes selline- kaal 79kg. Selleks et võistelda klassikalises kulturismis, pean alla võtma ca 8kg. Tänasest alustan nii oma dieediga kui ka oma ettevalmistuse kulgemise kajastamisega siin blogis.

post-19003-0-59192100-1406928060_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea sissejuhatus ja ülevaade sinu sporditeest kulturismi juurde! Materjali sinu puhul on, ainult vaja aega ja seda ka õnneks on sul küllaga kui jätkub püsivust. Edu soovides! ;) Millised sügisvõistlus plaanid sul on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel tundub ,et püsivusest puudu ei tohiks tulla. Motivatsioonist puudust ei ole ka kohe kindlasti.

Sügisel on plaan kindlasti osaleda Eesti Meistrivõistlustel ja kindlasti ka klassika MM-il. Ainult, et kahe võistluse vahele jääb päris pikk vahe (ca 1,5 kuud). Hea oleks teha vahepeal veel üks võistlus. Mingid mõtted juba on aga midagi kindlat hetkel veel mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lühidalt minu tänane päevamenüü sõnas ja pildis.

Kaloraaž 2800kcal

Püüan ikkagi võimalikult mitmekesiselt süüa. Kindlasti pole iga päev üks ja sama toit ning läbi selle on ka toitainete omastatavus parem.

Hommikusöök (7:00)

Täisterakaerahelbed

Mega strong protein

India pähklid

Maapähklid

Keefir

Mustikad

Üldiselt söön iga hommik kaerahelbe-keefiri-valgupulbriga putru. Marju ja pähkleid vahetan.

post-19003-0-99665600-1407271294_thumb.j

Lõunasöök (11:00)

Must riis

Kanafilee hakkliha (praetud rapsiõliga)

Jääsalat

Kurk

Paprika

Tomat

Spinat

Lõunaks söön alati liha-salat-teraviljad. Kõiki toiduaineid vahetan igapäevaselt.

post-19003-0-01083700-1407271339_thumb.j

Vahepala (14:00)

Muna

Kanafilee sink

Majonees 3%

Marineeritud kurk

Paprika

Spinat

Vahepalana söön alati muna+mingisugust salatit+leiba sinna kõrvale.

post-19003-0-62484800-1407271390_thumb.j

Enne trenni (17:00)

Rosinakohupiim

Tatragaletid

post-19003-0-91615100-1407271461_thumb.j

Enne trenni: Redweiler

Trenni ajal: BCAA Xplode

Peale trenni: Whey Protein Complex

post-19003-0-33844600-1407271488_thumb.j

Õhtusöök (20:00)

Kanafilee (praetud rapsiõliga)

Täisterapasta

Brokoli

Tomat

Spinat

Hapukoor

Ketšup (ilma lisatud suhkruta)

Jassi seemneleib

post-19003-0-22670400-1407271510_thumb.j

Hilisõhtune vahepala (22:30)

Kodujuust

Mega Strong Protein (10g maitseks)

Mustikad

post-19003-0-79943300-1407271529_thumb.j

Enne magamaminekut

Creatine Magna Power

Taurine

Gold omega3

MZB

post-19003-0-28612900-1407272633_thumb.j

Nii palju siis toidust. Järgmine kord natuke lähemalt mõnest trennist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole saladus.

Üldkaloraaž on mul 2800kcal, milles 40% valgud, 40% süsivesikud, 20% rasvad.

Eks see igapäev erinevaid toite süües nihkub mõned grammid siia-sinna aga üldplaanis on ta selline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks tauriin ja miks just enne magamaminekut

1)Tauriin aitab kiirendanda rasvaainevahetust

2)Tauriin on antioksüdant

3)Tauriin aitab vähendada vererõhku

4)Tauriin aitab reguleerida glükogeeni taset organismis

5)Tauriin on vajalik kesknärvisüsteemi ja aju normaalseks tööks

6)Tauriinil on rahustav toime, kuna ta osaleb niivõrd palju kesknärvisüsteemi ning aju töös

No näiteks, kõige rohkem tauriini n.ö. tavatoidust sisaldub rinnapiimas ning rinnapiimal on lastele rahustav toime.

Muudetud kasutaja re1nart poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna kirjutan sellest kuidas treenin.

Kohe peale MM-i oli selge et võistlen alles aasta pärast (jätan kevadhooaja vahele). Hakkasin mõtlema kuidas järgmiseks sügiseks valmistuda. Aega sel hetkel dieedi alguseni oli 8 kuud. See aeg pole üldse pikk ning aeg tuli võimalikult targalt ära jagada. Otsustasin, et 3 kuud eelisarendan jalgu. 2,5 Kuud selga ja 2,5 rinda.suured lihasgrupid eelkõige.(eelisarendamise all pean silmas siis 2 korda nädalas ühe lihasgupi treenimist- 1 raske trenn (enamjaolt kordused 8-10, 1 kerge trenn, enamjaolt kordused 15+) Kas selline süsteem mingisugust kasu on toonud, seda näeme sügisel.

Trenni teen 5 korda nädalas. Kusjuures varasemalt olen alati teinud 4. Üleüldse on mu treeningud tundmatuseni muutunud. Süsteemi muutsingi siis 8 kuud tagasi. Vaadates vanu treening-sissekandeid (rakendus trennihunt), on maht ca 2x suurem nii korduste arvult kui tõstetud raskuste kogusummalt. Nt eelmise aasta juulis tegin 4192 kordust, selle aasta juulis aga 9538 kordust.

Nagu te juba teate siis läksin dieedile 1 august. Sellest päevast alates teen trenni juba hoopis uue süsteemi järgi. See tähendab seda, et kõikidel lihasgruppidel on nädalas 1 raske ja 1 kerge treen, mis tähendab seda et suurendasin jälle mahtu :D Aga arvestades seda, et hetkel dieedil olles vajan kulutust, on see ainult hea.
Jaotus on hetkel selline
E: Kerge jalg ja käed
T: Õlg ja kerge selg
K: Vaba
N: Rind ja kerge käsi
R: Jalg
L: Vaba
P: Selg ja kerge rind+kerge õlg
Rasked trennid on üle nädala erinevate kodustega. Kui üks nädal teen enamasti 8x seerias siis järgmine nädal 12x seerias. Kergetest trennides on kordusvahemik 15-20x ja raskus kuskil 40-50%. Igas trennis on 10- 12 harjutust. Kordusvahemik oleneb siis nädalast, kas parasjagu on kaheksaste või kaheteistkümneste nädal.

Hetkel on käsil siis nö 12x nädal
Eelmine trenn oli siis selle aasta 159. trenn ja peale MMi 182.
Raskuseid olen hetkel pisut tagasi tõmmanud, et oleks võimalik ka dieedi ajal uue süsteemi järgi progresseeruda.
Õlg ja kerge selg:
Smithil surumine 4x12
Hantlitega lendamine 4x12
Õla tagaosa masinal 3x12
Tagaosa köiega 3x12
Plokil ühe käega 3x12
Seistes surumine 3x12
Ploki tõmbed ülalt 4x12
Ploki tõmbed vastu kõhtu 4x15
Pullover Plokil 4x20
Ploki tõmbed ülalt kitsalt 4x20
Kokku tõsteid 520.
Video ka siis eelmisest trennist.
Muudetud kasutaja re1nart poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea kokkuvõttev video! Kuulsin perenaiselt (mitte perenaise saia käest... :D ), et sa olevat haigevoodis - kas Sarge käis külas? ;)

Ma enam voodihaige ei ole, kuid palavik on siiski alles. :wacko:

Positiivne on see, et rasv kaob, Peep! Mul mõlemad jalad jõhkralt triibutavad :D.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea kokkuvõttev video! Kuulsin perenaiselt (mitte perenaise saia käest... :D ), et sa olevat haigevoodis - kas Sarge käis külas? ;)

Ah, ei midagi hullu. Kerge palavik ja nõrkus. Läheb üle :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma enam voodihaige ei ole, kuid palavik on siiski alles. :wacko:

Positiivne on see, et rasv kaob, Peep! Mul mõlemad jalad jõhkralt triibutavad :D.

Nojah, söögiisu palavikuga väga pole jah :D Joon siin bcaad, söön maitsestamata jogurtit valgupulbriga :D Eile sai isegi 2000kcal niimoodi täis aga jah, vett higistan välja ja pilt on päris hea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis lisaks sajale muule asjale sai ka trennis käidud ja kahe päeva toidud valmis vorbitud.

Tänane trenn:

1) Lamades surumine positiivse kaldega 4x8

2) Lamades surumine horisontaalselt 5x8

3) Hantlitega lendamine 4x8

4) Ristivedu 2x10

5) Lendamine masinal 2x10

6) Biitseps plokil 5x20

7) Triitsepsi surumine masinal 5x20

8) Biitsepsi tõsted masinal 3x15

9) Triitseps plokil 3x15

Kokku kordusi 434, trenni kestvus u 1,5h.

Homne toit:

post-19003-0-45270500-1408559530_thumb.j

Hommik:

50g riisihelbeid

100g maitsestamata jogurtit

30g Mega strong protein

5g sarapuu pähkleid

5g india pähkleid

10g kreeka pähkleid

5g astelpaju marju

20g põldmarju

20g mustikaid

Lõuna:

150g kanafileed

50g riisi

50g kurki

35g tomatit

5g lehtsalatit

5g porrulauku

Vahepala:

3 muna

10g lehtsalatit

12,5g veisefilee sinki

15g sibulat

20g paprikat

25g tomatit

25g marineeritud kurki

Enne trenni:

Vanilje kohupiim

3 galetti

Peale trenni:

30g Whey Protein Complex

Õhtusöök:

160g haugifileed

50g munanuudleid

50g kurki

32g tomatit

5g lehtsalatit

5g rohelist sibulat

Õhtul veel enne magamaminekut viimane söök siis vastavalt isule ning arvestades palju kaloraažist puudu tuleb kas siis kohupiim, kodujuust, vahel isegi heeringas

Viimasel ajal on palju jutuks tulnud et kas tõesti peaks kaaluma tomatit, kurki ja salatit. No näiteks homme salatist+marjadest saan ma 71kcal. Kui ma seda toidu sisse ei kalkuleeriks teeks see siis näiteks nädalas 497kcal (millega ma pole arvestanud) ning kuus kogunisti 1988kcal.

Dieet kulgeb igati plaanipäraselt.

Kaloraaž endiselt 2800kcal, kaal langeb ja veidike olen isegi graafikust ees. Midagi toidu arvelt kusagilt kärpima ei pea.

Olen hakanud lisaks jõusaalitrennidele ka õhtuti jalutamas käima. Rahulikus tempos 30min-1h, olenevalt sellest kuidas tuju ja palju aega.

Nt siin eile õhtune jalutuskäik:

post-19003-0-15075600-1408559468_thumb.p

Täna õhtul teen veel õues ühe tiiru ja siis magamaminek.

Muudetud kasutaja Eleri poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×