Jump to content
eesti mees

Kui väikelaps tahab trenni teha, kasulik või kahjulik

Recommended Posts

Nagu juba pealkirigi ütles oleks mure jah selline.

Mu poiss üritab mind imiteerida, nii TRX kui ka lõuatõmbe toruga. Mina ühe seeria ette ja tema minu puhkepausi ajal vahele. Muidugi olen aidanud ja ka valinud mida luban ja mida mitte. Oma suurest tarkusest olen mõelnud, et aitan kaasa kasvava organismi arenemisele aga laps ju alles 2 aastane ja 2 kuune.

Samas laps on ise aktiivsust näidanud ja ka poes tahtnud asju korvi laduda, viimane kord tõstis raske porgandi koti korvi, nii kergelt et Maksimarketi külalistel silmad imestusest punnis olid.

Äkki peaks ikkagi kuidagi füüsilist pingutust ja tahtmist piirama, samas kui ta ei sa rabeleda siis kisab nii mis kole, et teda keelatakse ja tehakse liiga.

Kõik kes on kokku puutund säärase probleemiga siis võiks vastata.

Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väikestele lastele on tohutult võimalusi igasugu liikumise põhjal olevate treeninggruppidega, kergejõustik, pallimängud jne, kus ka lisaks trennile üksi vaid arenevad sotsiaalsed oskused omaealistega suhtlemise tulemusena.

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väikestele lastele on tohutult võimalusi igasugu liikumise põhjal olevate treeninggruppidega, kergejõustik, pallimängud jne, kus ka lisaks trennile üksi vaid arenevad sotsiaalsed oskused omaealistega suhtlemise tulemusena.

Ja kui mitu vaikest last on harra Timothyl? Eriti veel 2 aastast? 2 aastane kergejõustiku, pallimängude treeninggrupis ei ole just vaga tihe nahtus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2-aastasele kergejõustik? khmm... ma parem edasi ei kommenteeriks nii pururumalat väidet.

aga nii vanad tahavd kõigest väest matkida küll ja ka liikumisvajadus on suur. minu kahene samamoodi, ka tahab ta raskeid kaste tõsta jne. eks peab laskma möllata, aga vaatama, et endale liiga ei teeks. näiteks me vaatame, et kui ta kasti asju täis laob ja tahab seda üles võtta, siis kui see ilmselgelt liig on, võtame osa asju kiirelt ära. enamasti toob see küll hiiglama kõva kisa kaasa, aga ega ei saa lasta tal ennast paigast ära tõsta. üritame siis muul moel lasta tal piisavalt liikuda - joosta, ronida, jooksurattaga sõita, talle jõukohaseid asju tõsta, lükata jne.

ja kahesel ei ole vaja veel mingeid sotsiaalseid oskusi teiste laste abil arendada. esiteks alla kolmestel ei arene eakaaslastega suheldes suurt mingid oskused, sest nende arengus on muu olulisem. teiseks ei koosne ühiskond vaid eakaaslastest, s.t. sotsiaalseid oskusi arendab laps sama hästi ka täiskasvanutega suheldes - eeldusel muidugi, et täiskasvanud lapsega suhtlevad, mitte ei vahi telekat v arvutit :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

post-29847-0-13651800-1404809864_thumb.j

Minu oma, 3 aastane. Imiteerib ka kätekõverdusi, kõhulihaseid ja kükke. Teeb kaks korda ja ütleb, et ma rohkem ei jaksa, siis teeb kohe uuesti. EESKUJU, EESKUJU, EESKUJU. ( mina pole käskinud tal mitte midagi teha. Kui asi lõbusaks muuta, tahavad kõik lapsed seda teha)

Ütles, et kui ma suureks kasvan siis hakkan ka sinuga koos trennis käima. Laps kasvab mängides ja areneb mängides. Kõik arengud toimuvad kiiremini ja paremini läbi mängu. Lapse ainuke töö ja kohustus on mängida.

Muudetud kasutaja martinkink poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täiesti nõus! :)

kuigi magamine ja söömine on ka muidugi tähtsad :)

meie kahene saab kole vihaseks, kui ta ei jaksa 20kg hantlit liigutada... seevastu 5kg sangpommi lohistab küll ähkides natuke maad edasi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks ma elan Tartus ja minu oma teeb ka kätekõverdusi, küll põlvedel ja nina vastu maad aga ka kohe ülesse ja jälle nina vastu maad.

Minu oma sööb küll mis kole. Kui loomaliha või kana või kala taldrikult leiab siis pungitab kohe käsi ja ütleb et Issi.

Kas keegi on ka märganud ,et nende lapsed eelistavad rohkem palavaga salateid ja suppe. Kui olid viletsamad ilmad siis raskemat, liha ja kartul jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks ma elan Tartus ja minu oma teeb ka kätekõverdusi, küll põlvedel ja nina vastu maad aga ka kohe ülesse ja jälle nina vastu maad.

Minu oma sööb küll mis kole. Kui loomaliha või kana või kala taldrikult leiab siis pungitab kohe käsi ja ütleb et Issi.

Kas keegi on ka märganud ,et nende lapsed eelistavad rohkem palavaga salateid ja suppe. Kui olid viletsamad ilmad siis raskemat, liha ja kartul jms.

Eip, minu oma nopib tudengieinest kõik pähklid välja. Rosinad pean mina ära sööma :D

Joogipoolist tahab küll palavaga rohkem. Mõistlik ka. Laulupeo ajal sõime mõlemad selle kuumuse käes keset platsi kodujuustu. Pärast kui käisime suppi söömas siis keelduti ja söödi kaks viilu leiba. Kids...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×