Jump to content
raunoasafa

mass vs aeroobne

Recommended Posts

Palun spetsialisti arvamust v kes vähemalt midagi teab palun mulle vastust :)

Nimelt küsimus seisneb selles kui teen massikava kas on mõstilik peale jõutrenni aeroobset peale teha kas ratast või jooksu? (enne teen jõutrenni mõtlesin)
või panna aeroobne eraldipäevale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobset tee juba tervise huvides. Vahet ei ole kas kasvad või kahaned, aga aeroobne hoiab keha terve.

Ma usun, et kui viitsid siis võid eraldi päeval teha. Pärast jõutrenni ei soovitaks muidugi kaua joosta, muidu läheb aeg toidukordade vahepeale juba väga suureks+väga aktiivne tegevus. Kui jõusaal on 1,5 h ja siis paned veel 1h aeroobset otsa. tekib juba koos toimetustega peaaegu 4 h vahe.

Jõupäeval tee 10-15 enne ja 10-15min pärast. Vabal päeval mine lihtsalt naudi loodust ja jookse/sõida rattaga, naudi... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei,

enne jõutrenni soojenduseks 10-15 minutit. Peale jõutrenni kuni 30 minutit. Mina isiklikult tegin nii, et poole nn taastusjoogist jõin jõutrenni ja aeroobse vahepeal, et toidukorra vahe liiga pikaks ei läheks.

Aeroobne vajalik selleks ka massi kasvatamisel, et su südame ja veresoonkond ka koormust saaks. Kui jätad aeroobse ära, siis võib mõne aja pärast vererõhk liiga kõrgeks minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan aga ku kava on jaotatud viieks igalihasgrupp eraldi ja vabaltvalitud 3l päeval peale jõutrenni aeroobset teha on okei?
praeg´u teen 4ks jaotatud kava ja trenni pikkus on tavaliselt tund.
kas tasub jätta 4ks jaotatud kava või teen kõik eraldi?
Ja praegu kogun massi on siis aeroobne mõistlik ? :D Lihaseid ära ei kaota :D ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise ei viitsigi kevad-suvi-sügis spetsiaalselt aeroobset teha.Soojemate ilmadega käin rattaga jõusaalis (5km) + aktiivne eluviis.Ise pole tähendanud,et oleks mingit vahet,kui teha aeroobset eraldi päeval või peale trenni.Ainus vahe on kui aeroobset väheks jääb,siis kükkide-tõmmetega hakkab n.ö "kopsu kokku tõmbama".Olen ka peale tervet päeva füüsilist tööd trennid jõudnud ära teha.Ükski lihas pole ära kadunud ja jõud pole ka kokku kuivanud.Liiga pisiasjad,eriti harrastajale.

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobne vajalik selleks ka massi kasvatamisel, et su südame ja veresoonkond ka koormust saaks. Kui jätad aeroobse ära, siis võib mõne aja pärast vererõhk liiga kõrgeks minna.

Kas jõutrenn ei anna südamele ja veresoonkonnale koormust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tõstatan küsimuse, et kui vajalik aeroobne siis ikkagi on jõusaalitreenijale? Olen jõusaali treeningutega tegelenud mitmeid aastaid, aeroobset ei ole kunagi harrastanud ja seni pole plaanis ka olnud. Kaalu langetan toidu vähendamisega mitte aeroobse tõstmisega.

Millised on ohud või mis juhtub, kui nii jätkan?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobne treening ei ole vaid kaalu langetamiseks. Kuigi nii arvab miskipärast palju inimesi. Mis juhtub kui ei tee? Sõltub suuresti pigem hoopis sellest, kui palju teed jõusaali treeningut. Inimkeha on äärmiselt mõjutatav, kahjuks liigagi palju. Ja kui liigutad väga palju ühes suunas, siis teised omadused jäävad kängu. Nii et kui teed veidi jõusaalitreeningut harrastaja tasemel, kõnnid natuke ringi ka siis ei juhtugi midagi. Jõusaalitreening algtasemel annab mõnevõrra koormust tõesti ka südamele - rohkem, kui diivanil istudes. Vahed hakkavad tekkima siis, kui jõusaalitreening on väga suure mahuga. Samamoodi nagu kehalihased, hakkab hüpertrofeeruma süda ja tekivad samad mured nagu äärmuseni hüpertrofeerunud lihasel - neid on raske toitainete ja hapnikuga varustada. Südame puhul on tulemuse nimetus suht hästi teada.

Lihaste hüpertroofiale suunatud treening ja intensiivne aeroobse suunitlusega treening soovitatakse aga üksteisest kaugel hoida mitmel põhjusel. Üks on nt. nende vastandlik mõju. Mingid uurimused näitavad, et nt. pikal aeroobselt treeningul on negatiivne mõju lihashüpertroofiale. Ja muidugi ka keha võime tööd teha kui üksteise otsas on nt. mitmetunnine jõusaali trenn ja enne seda või pärast veel ka poolmaraton.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas jõutrenn ei anna südamele ja veresoonkonnale koormust?

Ralf, koormust annab kindlasti. mõte pigem selles, et kogemuste baasil tean, et kui ei tee aeroobset, siis läheb vererõhk üles. aeroobse lisamisel treeningusse läheb jälle normi. see oli pigem point.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ralf, koormust annab kindlasti. mõte pigem selles, et kogemuste baasil tean, et kui ei tee aeroobset, siis läheb vererõhk üles. aeroobse lisamisel treeningusse läheb jälle normi. see oli pigem point.

Mul on teised andmed.

http://www.precisionnutrition.com/weights-for-hbp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

George Farah

treener kes trennib maailma absulootseid tippe kulturismis.. Selle 50 minutilise video jooksul saad sa teada rohkem kui ükskõik millise eksperdi käest siit foorumist , Loodan et inglise keel niipalju suus vähemalt et asjale pihta saad !

Kui paljud teist peale trenni kohe ennast süsikaid täis laevad ? Kas aeroobne on ikka hea kohe peale trenni ? Kellel huvi see saab korrektsed vastused siit videost !

Muudetud kasutaja Aftermath41 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×