Jump to content
Ronda

Menüü + trenn = kaal ?!

Recommended Posts

Hei! :)

Tahaksin siia tuua teile oma toitumise, et ka targemad saaksid nõu anda, mis õige ja mis mitte. ;)

Kõigepealt minust:
Naine

19

164 cm

54 kg

Eesmärk: rasva % vähendamine ja lihase kasvatamine

Toidumenüü (iga päev üldiselt sama)

Hommik: 50 g neljaviljahelbed tehtud piimaga, kaneel, sool, külmutatud kirsid/maasikad u 100 g

Kohv piima ja meega (mett umbes 1 tl)

2 muna või 100 g kohupiima.

Lõuna: liha u 100-150 g

salat juurviljadest (kurk, tomat, hiinakapsas üldiselt)

kohv piima ja meega (mett umbes 1 tl)

Vahepala: kohupiim 150-200 g (lahja, rosinatega)

Mitmevilja röstsai 1 viil, viil keskmise rasvasusega juustu (u 25 %, viilutatud juust)

Õhtu: 100 g juurvilju (porgand, kapsas, kurk vms)

liha 150 g

1 apelsin/mandariin/muu puuvili

Liha söön üldiselt kas kala/kana/siga - oleneb täiesti.

Salat lõunaajal tehtud salatimaitseainega, õhtused juurviljad niiöelda "puhtad" ehk ilma maitseaineteta.

Söön umbes iga 3-4 tunni tagant, olenevalt siis, kuidas aega on.

Sain endale ka puhast oliiviõli ja mõtlesin hakata hommikusele pudrule lisama, umbes 1 tl, kas see on hea?

Nutridata andmetel on päevased andmed sellised:

Kalorid: 1530

Süsivesikuid: 134 g

Rasvad: 67,3 g

Valgud: 104 g

Üldiselt söön igapäev samamoodi, ainult siis lihad ja salatid vahelduvad, muu suht sama.

Trenni teen siis 6 korda nädalas. Teen kodus Beachbody Les Mills Combat'i programmi. Seal siis aeroobne + lihas sees, kasutan 3 kg hantleid (umbes 1-2 korda nädalas siis natuke jõutrenni). Treeningud varieeruvalt siis 30-60 minutit, olenevalt päevast.

Treenin hommikuti enne söömist (peale ärkamist kohe). Kas see on õige või peaks enne sööma ja siis trenni tegema?

BAV: 1373.9 (kasutasin selle sama foorumi kalkulaatorit)

Treeninguga kulutan ligikaudu 200-500 kalorit, olenevalt siis treeningu pikkusest.

Töö on keskmise aktiivsusega, olenevalt päevast. Olen ettekandja restorani taolises kohas. Vahel käib rahvast palju, vahel vähe - sellest siis oleneb päevane aktiivsus.

Kasutan ka Vivofit'i - tänane kalorikulu on siiamaani!! olnud 1800 (seal sees siis ka trenn, 300 kcal!) ja olen hoidnud päev otsa peal ka pulsivööd, et saada siis ühe päeva täpseim tulemus. Aktiisus täna väga minimaalne olnud (täna kodus olnud päev otsa)!

Mis teie arvate, just toitumise koha pealt? Kas on norm või peaks midagi muutma? Suurendama, vähendama, mida juurde, mida ära?

Sai vast kõik vajalik kirja.

Laske tulla siis. ;)

Muudetud kasutaja Ronda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks nädalat on väga väike aeg, mil kava jälgida. Veel väiksem on see aeg, arvestades, et kohe vaja netti lükata teistele vahtimiseks. Omega 3 kohta küsi ka oma kava koostajalt. Sa ikka tead, mida BAV tähendab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava on mul juba ammust aega olemas. :D

Siin on kirjas need asjad, mida mina söön. Miks ma ei tohiks neid üles kirjutada selleks, et saada teiste arvamust? Võin ju selle ära kustutada, et kava kuskilt saadud, mis sel vahet oleks?

BAV ehk baasainevahetus, ära mind nii lolliks ka pea.

Miks on siin foorumis nii, et kõik tahavad üksteisele lihtsalt niiöelda "ära panna"? Miks ei võiks ilusti vastata ja teisi aidata? :S

Mina tulin küsima targemate ja teadjamate arvamust, mitte ei oota mingit ära panemist ja lolli möla. ;)

Aa, ja miks ma peaks võtma veel lisaks Omega 3e, kui ma tarvitan niigi palju kala ja erinevaid rasvu? Kas ei peaks olema mitte nii, et enne püüaks toidust kõik vajaliku kätte saada ja kui see ei õnnestu, siis alles pöörduma lisandite poole?

Muudetud kasutaja Ronda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei! :)

Tahaksin siia tuua teile oma toitumise, et ka targemad saaksid nõu anda, mis õige ja mis mitte. ;)

Kõigepealt minust:

Naine

19

164 cm

54 kg

Eesmärk: rasva % vähendamine ja lihase kasvatamine

Toidumenüü (iga päev üldiselt sama)

Hommik: 50 g neljaviljahelbed tehtud piimaga, kaneel, sool, külmutatud kirsid/maasikad u 100 g

Kohv piima ja meega (mett umbes 1 tl)

2 muna või 100 g kohupiima.

Lõuna: liha u 100-150 g

salat juurviljadest (kurk, tomat, hiinakapsas üldiselt)

kohv piima ja meega (mett umbes 1 tl)

Vahepala: kohupiim 150-200 g (lahja, rosinatega)

Mitmevilja röstsai 1 viil, viil keskmise rasvasusega juustu (u 25 %, viilutatud juust)

Õhtu: 100 g juurvilju (porgand, kapsas, kurk vms)

liha 150 g

1 apelsin/mandariin/muu puuvili

Liha söön üldiselt kas kala/kana/siga - oleneb täiesti.

Salat lõunaajal tehtud salatimaitseainega, õhtused juurviljad niiöelda "puhtad" ehk ilma maitseaineteta.

Söön umbes iga 3-4 tunni tagant, olenevalt siis, kuidas aega on.

Sain endale ka puhast oliiviõli ja mõtlesin hakata hommikusele pudrule lisama, umbes 1 tl, kas see on hea?

Nutridata andmetel on päevased andmed sellised:

Kalorid: 1530

Süsivesikuid: 134 g

Rasvad: 67,3 g

Valgud: 104 g

Numbrid on täitsa ilusad. Kui selle kaloriga kaal langeb ilusti siis on kõik korras. Makrod on heas seisus ;)

Üldiselt söön igapäev samamoodi, ainult siis lihad ja salatid vahelduvad, muu suht sama.

Trenni teen siis 6 korda nädalas. Teen kodus Beachbody Les Mills Combat'i programmi. Seal siis aeroobne + lihas sees, kasutan 3 kg hantleid (umbes 1-2 korda nädalas siis natuke jõutrenni).

Jõutrenni osas võiksid raskused/kordused/seeriad hakata vaikselt progresseeruma ülespoole. Ehk mingi trenn lisad asju juurde. Ehk kui teed üks kord 4*8 siis järgmine kord juba 1*9+3*8 (Lisasin ühe korduse juurde) Järgmine kord 2*9+2*8. Jälle kordus juures. Erinevaid variante võid proovida. Üks trenn lisad kordusi juurde teine kord teed 3 seeria asemel 4 lühikest (4*6 --> 5*5 --->4*8 jne) Kui jõudu tuleb juurde, kasvab ka lihastoonus.

Treeningud varieeruvalt siis 30-60 minutit, olenevalt päevast.

Treenin hommikuti enne söömist (peale ärkamist kohe). Kas see on õige või peaks enne sööma ja siis trenni tegema?

Kui su kehale meeldib siis on kõik korras. Ise ei suuda nii korralikult trenni teha, et toitu kõhus ei ole. Mina soovitaks ca tund enne trenni süüa, aga kui sulle sobib nii siis on kõik hästi. Nt ärkad 6:00, teed ja sööd hommikusöögi ära ja 7:00 hakkad trenni tegema. Minul on tunduvalt rohkem jõudu ja jaksu siis trenni teha, aga iga inimene erinev. ^_^

BAV: 1373.9 (kasutasin selle sama foorumi kalkulaatorit)

Treeninguga kulutan ligikaudu 200-500 kalorit, olenevalt siis treeningu pikkusest.

Töö on keskmise aktiivsusega, olenevalt päevast. Olen ettekandja restorani taolises kohas. Vahel käib rahvast palju, vahel vähe - sellest siis oleneb päevane aktiivsus.

Kasutan ka Vivofit'i - tänane kalorikulu on siiamaani!! olnud 1800 (seal sees siis ka trenn, 300 kcal!) ja olen hoidnud päev otsa peal ka pulsivööd, et saada siis ühe päeva täpseim tulemus. Aktiisus täna väga minimaalne olnud (täna kodus olnud päev otsa)! Pulsivöö näitab kõike umbes. Need näitajad on ligikaudsed, ära neid 100% pähe võta

Mis teie arvate, just toitumise koha pealt? Kas on norm või peaks midagi muutma? Suurendama, vähendama, mida juurde, mida ära? Kõik sõltub sinust. Kui tahad kaalu langetada siis hoia seda kaloraaži ja kahe kolme nädalaga jälgi kaalu, mitte iga päev vaid näiteks nädala lõikes. Iga päev kaal kõigub, aga pikema aja jooksul peaks tekkima mingi liikumine. Kui seisab kaal siis vähenda kui suureneb siis vähenda kui langeb liiga kiiresti siis suurenda. Nädala peale võiks kaal kukkuda 500g-700g, mitte rohkem. Kaloraaži hakka muutma kui 2-3 nädalat on tekkinud mingigi stabiilsus, kas siis kindel kaalu tõus/langus/seiskus. Samas kaal on kõigest number ja kõige olulisem on PEEGELPILT. Tee pilte endast iga nädal aja tagant, võrdle neid. Mõõda erinevaid kohti ja võrdle nädalase vahega. Vöökoht võib väheneda, aga samas rinnaümbermõõt võib suureneda (kasvab lailihas, selg üldiselt, rinnalihas jne) Piltide võrdlus näitab tulemust paremini kui kaal ;)

Sai vast kõik vajalik kirja.

Laske tulla siis. ;)

Loodan, et said vastused oma küsimustele. Kui jäi midagi veel siis küsi ikka julgelt, sest kui ei küsi siis ei saa niikuinii teada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palun ära karda jõutrenni.See mida hetkel teed,tundub mingi roosade hantlitega võimlemisena :D.Tundub nii vähemalt..... Selline võhmatrenn rohkem.Võta raskused,mis on raskused ja lase seeriaid...Kink seletas selle hästi lahti sulle.... raskustega tuleb lihastoonus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on kirjas need asjad, mida mina söön. Miks ma ei tohiks neid üles kirjutada selleks, et saada teiste arvamust? Võin ju selle ära kustutada, et kava kuskilt saadud, mis sel vahet oleks?

Asi on selles, et sa rikud seadust sellega kui kopeerid kava siia:

(1) Autoriõigus teosele tekib teose loomisega.

(2) Teos loetakse looduks hetkel, mil see on väljendatud mingis objektiivses, tajumist ja reprodutseerimist või fikseerimist võimaldavas vormis.
(3) Autoriõiguse tekkimiseks ning teostamiseks ei nõuta teose registreerimist, deponeerimist või muude formaalsuste täitmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esialgne plaan on ikkagi rasva % alandada ja kuna pole võimalust jõusaali kasutada, siis teengi koduselt ja vaikselt. Ei taha kohe endale hiigellihaseid, vaid natuke rohkem lihtsalt toonusesse. :)

Pealegi, trenn meeldib ja sellepärast seda teengi. Ilmselt külastaks ka jõusaali, aga pole seda võimalust ja kodus ka just erilisi jõuvahendeid pole.

Olen ise ka täheldanud, et peale söömist palju kergem trenni teha, aga kuna mulle öeldi, et hommikul enne söömist on parem rasvapõletus, siis olen seda järginud. Kuigi jah, peale söömist on võhma ja jõudu rohkem ja trenn palju kergem. Kas peaksin siis hakkama pigem enne trenni sööma hommikul ja siis trenn umbes tund hiljem? Ja kas peale trenni peaksin ka sööma ja kui suure ajavahega?

Pilte teen ja ei kaalugi end igapäev, pea et ei kaalu üldse, sellepärast ütlesingi ju, et kaalu ei jälgi, et pigem cm. :)

Aga siis on hea, kui toitained tasakaalus ja kõik OK, sellepärast tahtsingi teada. Kui kõik sobib, siis jätkan edasi samamoodi. Lihtsalt natuke vahepeal kõhklesin, et kas ikka on kõik õige. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka täheldanud, et peale söömist palju kergem trenni teha, aga kuna mulle öeldi, et hommikul enne söömist on parem rasvapõletus, siis olen seda järginud.

Ära usu kõike, mis sulle räägitakse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esialgne plaan on ikkagi rasva % alandada ja kuna pole võimalust jõusaali kasutada, siis teengi koduselt ja vaikselt. Ei taha kohe endale hiigellihaseid, vaid natuke rohkem lihtsalt toonusesse. :)

Pealegi, trenn meeldib ja sellepärast seda teengi. Ilmselt külastaks ka jõusaali, aga pole seda võimalust ja kodus ka just erilisi jõuvahendeid pole.

Vat seda ma just mõtlesingi,et ära pelga suuremaid raskusi.Suuremad raskused ei tekita sulle hiiglaslikke lihaseid,vaid saad kenasti toonusesse.Kui oled leidlik,saad kodus ka endale raskused leiutada.Kätekõverdused(lisaraskusega),kükid/väljaasted (lisaraskusega),lõuatõmbed (mitu lõuatõmmet tuleb hetkel? ..kui palju ei tule,siis negatiivsed lõuatõmbed)....neid asju võib lugema jäädagi.Oleks see hiigellihaste saamine vaid nii lihtne.... :)

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka täheldanud, et peale söömist palju kergem trenni teha, aga kuna mulle öeldi, et hommikul enne söömist on parem rasvapõletus, siis olen seda järginud.

Rasv põleb siis kui sööd vähem kui kulutad ehk oled miinuskaloraažis. Mis kellapaiku see siis päeval toimub, ei oma mitte mingisugust tähtsust.

Kuigi jah, peale söömist on võhma ja jõudu rohkem ja trenn palju kergem. Kas peaksin siis hakkama pigem enne trenni sööma hommikul ja siis trenn umbes tund hiljem?

Ise küsid ise vastad ;) Trenn on parem, jõudu rohkem ja seeläbi ka enesetunne parem... aga siis ongi ju hea. Nii sobib väga hästi, et sööd tund enne trenni.

Ja kas peale trenni peaksin ka sööma ja kui suure ajavahega?

Isiklikult söön pärast trenni kohe kui koju jõuan ehk pool tundi kuni tund, sest pärast hakkab juba väga õõnsaks sees kiskuma. Võid ka kohe pärast trenni korraliku toidukorra teha, sest vist siis mugavam kui kodus trenni teed. Kui ma kodus teeks siis sööks ka kohe pärast trenni/pesemist ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oki, siis hakkangi enne sööma ja siis trenni tegema. :D Varasemalt ma ei pööranud sellele niipalju tähelepanu, aga viimasel ajal jah avastanud, et peale sööki ikka palju parem trenni teha, kui tühja kõhu peale. :)

Sellessuhtes, et lihaseid ma ei karda, ka mitte neid niiöelda "hiigellihaseid" aga kuna mul hetkel kodus vaid 3 kg hantlid siis olen neid kasutanud niipalju kui võimalik. :D

Lõuatõmbeid ei tee üldse, pole isegi sellist kohta, kus saaks neid teha. :D

Suured-suured tänud teile asjalike vastuste eest! :)

Aa, üks asi veel, mis mind segadusse ajab.. öeldakse, et rasva kaotamiseks pead olema miinustes kaloraažiga, aga lihaste jaoks plussis, et lihas saaks kasvada? Kas on siis üldse võimalik mõlemat korraga teha ja milline oleks see kuldne kesktee? Või on üldse see jutt puhas jama? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algajal on põhimõtteliselt mõnda aega võimalik mõlemat teha. Aga mingist ajast peaks ikka jagama selle ajaliselt nii, et mõne kuu kasvatad lihast ja mõne kuu põletad peki pealt ära. Seda, mitu kuud mida teha, pead ise proovima ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda, kas süüa enne või pärast trenni, kas teha trenni tühja kõhuga või mitte sõltub indiviidist. Ma olen ise katsetanud kõiki eri variante kogemuste jagamiseks. Jämedalt võttes tundub nii, et mida paremas füüsilises vormis on inimene, seda efektiivsem on tal teha rasvapõletuseks trenni eelnevalt nälgimata (st. mitte päris tühja kõhuga). Väheliikuv või alles alustaja võib saada esialgu paremaid tulemusi tühja kõhuga. Heas vormis inimene suudab kiiremini, suurema võimsusega liikudes/trenni tehes kokkuvõttes kulutada rohkem energiat kui näljasena aeglasemalt tiksudes. Kui aga keha ei suuda väga suurt võimsust arendada, st. trenn on nagunii üks keskmises või madalas pulsitsoonis tiksumine siis parem kombineerida tühjema kõhuga.

Teiseks näitab enda peal kogetu, et isegi kui tühja kõhuga teha puhtalt tahtejõu pealt pingutav treening, siis on taastumine pärast pikem. Summa summarum on tulemus hea vormi puhul parem kui orienteeruda liikumisele. Halvema vormi puhul annab köögi korda tegemine kiiremaid tulemusi.

Pulsivööde valemid kellades on aga orienteeritud arvutama korrektset energiakulu alates 40% max pulsi puhul. Aeglasem liikumine loetakse võrdseks kohapeal istumisega. Soovitaks sul pigem kasutada päeva muul ajal sammulugejat, sest on teada, et käies ja joostes sõltub summaarne energiakulu läbitud maa pikkusest, mitte kiirusest. Püüa trennivälisel ajal hoida sammude arv võimalikult kõrgel.

On erinevaid seisukohti, kas kaaluda end harva või tihti. Mina soovitaks end kaaluda tihti, kogu aeg. See õpetab enda keha tundma ja näitab, kuidas reageerid erinevatele toitudele, trennidele jne. Ma ei saagi aru, miks tehakse harva kaalumist soovitades jäme loogikaviga - miks eeldatakse, et harva kaaludes satutakse alati keha sama oleku peale? Isegi kui elada sama menüü järgi kuid ja aastaid oma toast väljumata, teha täpselt samu asju, siis keha ei ole lineaarne masin. Protsessid toimuvad erineva kiirusega, kord mõjud liituvad, kord vastanduvad. Kord on kõht kinni, kord käib läbi, jms. Sa ei ole sama inimene isegi igal esmaspäeval kell 12.00, rääkimata muudel aegadel.

Küll aga on kõikide toimivate dieetide tunnus see, et dieedile minnes peaks toimuma esimese nädalaga märgatav kaalu muutus puhtalt selle tõttu, et energiat hakkab jääma vähemaks kui oli varem. Ja selle võrra langeb mõnevõrra kiiremini alguses kaal. Edaspidi võiks langus stabiliseeruda, kuid olla püsiv, aga aeglasem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aa, üks asi veel, mis mind segadusse ajab.. öeldakse, et rasva kaotamiseks pead olema miinustes kaloraažiga, aga lihaste jaoks plussis, et lihas saaks kasvada? Kas on siis üldse võimalik mõlemat korraga teha ja milline oleks see kuldne kesktee? Või on üldse see jutt puhas jama? :D

See on küll fitnessi foorum, kuid enamasti tegutsevad siin kulturistid, kelle maailmast moodustab suur osa orienteeritud lihasmassile. Hobina või eesmärgina samasugune nagu garaazis nokitsemine või lillede kasvatamine aias või käsitöö. Kui sa ei ole kulturist, siis sinu jaoks on su keha ja lihaste jaoks palju teisi võimalusi ka kui vaid neid lihtsalt suureks kasvatada. Näiteks saada hoopis tugevamaks, võimsamaks, vastupidavamaks, kiiremaks. See lihasmass, millest räägitakse, ei ole naisterahva puhul tegelikult märkimisväärne kui ta ei pühenda sellega tegelemisele tervet elu. Orienteerumine teistele komponentidele mida ma eelpool mainisin annab koos dieediga tavainimesele sama tulemuse - saleda, trimmis, vormis keha. Selle saavutamiseks ei ole ainuke tee raskuste tõstmine 8-12 korda kontrollitud tempos. Ma ei halvusta sugugi kulturiste siin. Ma lihtsalt ütlen, et liigutuste, tempode, harjutuste skaala on palju laiem kui vaid midagi tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga algaja trennisuhtes ei ole - kui võib nii öelda. Olen siis juba paar aastat trenni teinud, vahel muidugi on pausid ka mõned kuud olnud, aga alati olen jätkanud, et nagu võhma on ja trenni teha jaksan.

Olen ise ka täheldanud, et kui kõht on täis, siis on energiat rohkem ja rohkem seda powerit, mida trennis edasi anda, ehk kalorikulu suurem. Näljasena on olek uimane ja ka kalorid madalad ja siis mõtled muudkui, et saaks juba läbi ja saaks süüa. Täis kõhuga nii ei ole. Varem trennitasin õhtuti ja siis oli juba päeva jooksul söödud ka, nüüd viimasel ajal olen teinud hommikuti trenni ja siis enne sööki. Nüüd muudan seda kindlasti.

Õnneks näitab Vivofit ka samme ja läbitud km, jälgin muidugi neid ka, lihtsalt teen nüüd siin paar päeva proovi, et kuidas pulsivööga tulemused on, muidu kasutan seda vaid treeningu ajal (vööd).

Kahjuks või õnneks on mul elektrooniline kaal ja ma pole leidnud ühtegi sobivat kohta elamises, mis oleks täiesti tasakaalus kaalu jaoks, et kaal näitaks koguaeg õigeid tulemusi. Iga kraadi all on erinev tulemus ja sellepärast olengi kaalust suhteliselt loobunud ja kasutan pilte ja mõõdulinti. :D

Niiöelda "dieedil" ehk tervislikult toitunud olen aasta algusest saadik, nii, et ilmselt on minu jaoks see algusperiood läbi ja otseselt kaalu ma langetada ei tahagi (muidugi ju võiks, aga see pole nii oluline!) ses suhtes, et tahaks pigem saada lahti voldikestest kehal ja vist kaal mul eriti ei langegi viimasel ajal. Olen koguaeg ühe sama koha peal püsinud.. ma ei teagi, kas see on nüüd nii oluline, et kaal ikka langeks ka või ei ole sellest midagi, kui püsin sama koha peal? Loogiline ju oleks tegelikult, et rasv kaob ja kaal alaneb, aga kui samas teha ka lihast juurde, siis kasvab lihas ja see ju ka tõstab kaalu?

Olen 164 cm pikk ja kaalun 55-54 kg, olenevalt siis päevast mis kaalule olen saanud. See on sama püsinud juba viimased paar kuud, samas olen selle ajanud selle kaela, et lihas areneb ja asendub rasvaga ja siis ei olegi nii suurt muutust kaalul, muidugi ei tea kindlalt, kui õige väide see nüüd on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kardan, et pean sind kurvastama. Kui sa vaatad oma trenniplaani ja seal ei ole 3-4x ndl otseselt ja vahetult lihasmassi kasvule orienteeritud korralikku jõutrenni, siis ilmselt ei asendu see rasv lihasega vaid kaal püsibki paigal lihtsalt. Korraliku jõutreeningu puhul, kus kasvab lihasmass, peaks ka jõunäitajad tegema tuntava tõusu. Ja seda sa ei saaks kindlasti kahe silma vahele jätta.

Voldikesed kehal on aga ikka üksüheses seoses kehakaaluga, st. nad kaaluvad ka ju midagi. Kui nad olemas on, siis rasva arvelt on ilmselt ruumi langeda.

Isegi kui toimub 1:1 asendus lihas rasva vastu, siis lihased on tihedamad ja vähemalt mõõdud peaks dieedi ajal vähenema.

Vaadates su näitajaid, võiks pakkuda, et ega seal samas väga palju muud üle ei ole tõesti kui mõned voldikesed. Mis võivad aga olla väga visad kaduma. Aitab siin aga otsustavus ka nendest viimastest lahti saamine. Minul on rasvaprotsent samuti üldiselt suht madal, kuid "ajaloost" on alaseljal ja kõhul rasva rohkem. Ma tean suurepäraselt, et nendest lahti saamiseks tuleks veel minna viimane samm. Aga pole otsustavust, sest samas tahaks end enam-vähem normaalselt tunda. Ja nii tulebki teha valikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei tea, kas see on mingi näitaja, aga kätel on lihaseid küll näha ja kõhulihased on tugevad ja kõht hakkab ilmet võtma, sama lugu ka õlgade, selja ja jalgadega - et on näha, et ikka mingi muutus on toimunud ja lihased on pingutades ikka olemas. :)

Ja olen valmis läbima ka seda viimast sammu, ehk tahan sellest viimasestki lahti saada, mis hetkel on. Sellepärast ju küsisingi, et kas toitumine OK! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×