Jump to content
matjusm

Kükk väga nõrk võrreldes jõutõmbega

Recommended Posts

Ma tahaks teada ehk oskab keegi öelda mis võiks olla põhjuseks miks kükk on võrreldes jõutõmbega väga nõrk? Võrdlein neid kahte kuna väga palju on kattuvaid lihaseid seega kui läheb üks üles, peaks teine samas joones liikuma.

Meil oli hiljuti jõusaalis väike jõutõstmise võistlus ning sealsed tulemused pöörasid mu tähelepanu sellele et millegi pärast on mul kükk väga nõrk võrreldes tõmbega.

Näiteks Exrx'is on üleval nn jõustandardid. Need on muidugi kellegi arvamus, kuid mingi lähtepunkt sellegipoolest: http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/StrengthStandards.html

Keegi oli need ilusaks graafikuks ka teinud ja see näitab seda:

squatvsdeadlift.png

Ehk üldiselt on need numbrid seal 80-85% vahel, kogenenud treenijatel veelgi kõrgemad. Mul aga, pärast umbes 6't aastat jõutrenni (tõsi küll mitte kõik pole olnud kogu aeg puhas jõu arendus) on see vaid 72%. Ning ma isegi nii väga ei ei rõhutagi treeningutel rasket tõmmet, rasket kükki aga küll kuid ikkagi nii vilets tulemus.

Tõsi küll ma teen tõstja stiilis kükki ehk et kõrge kangiga ja täissügavuseni mis võib natuke neid kilosid maha võtta kuid mitte nii palju.

Videonäited ka siis minu rekorditest:

Kükk (üpris kole):

Tõmme (rekord video lõpus):

Oskab keegi öelda või soovitada millega ma puusse panen et kükk nii kehv on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead õppima jalgu kasutama. Tehnika on mõlemal juhul räigelt seljale suunatud. Jalg on palju tugevam kui su alaselg. Tehnika vaja selgeks saada siis saad ka oma tulemused korda. Sa teed mõlemaid asju seljapealt, seepärast ei olegi need numbrid nii nagu sa tahad, et nad oleksid. Jalad on väga vähe kasutusel. Selline tunne peab olema (mõlemal juhul), et surud jalad läbi põranda, mitte kangi üles ;)

Mõni kohalik treener peab sulle asja selgeks tegema siis on ka tulemust oodata ^_^

Proovi ka teha tõmbevideo külje pealt siis näed kui õudne see on :D

Muudetud kasutaja martinkink poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead õppima jalgu kasutama. Tehnika on mõlemal juhul räigelt seljale suunatud. Jalg on palju tugevam kui su alaselg. Tehnika vaja selgeks saada siis saad ka oma tulemused korda. Sa teed mõlemaid asju seljapealt, seepärast ei olegi need numbrid nii nagu sa tahad, et nad oleksid. Jalad on väga vähe kasutusel. Selline tunne peab olema (mõlemal juhul), et surud jalad läbi põranda, mitte kangi üles ;)

Mõni kohalik treener peab sulle asja selgeks tegema siis on ka tulemust oodata ^_^

Proovi ka teha tõmbevideo külje pealt siis näed kui õudne see on :D

Jõutõmme veidi rohkem külje pealt on siit näha:

Näen (ning olen seda kogu aeg teadnud) et mul tulevad tõmbes kõigepealt puusad üles ja siis teeb selg kogu töö ära. On selles tingimata midagi halba?

Ma kahjuks eriti ei mõista mida sa mõtled selle all kui räägid et kükk on selja pealt tehtud.Minu meelest kükis just selg ongi nõrk et ta ära vajub, kuigi jalad suudaksid rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näen (ning olen seda kogu aeg teadnud) et mul tulevad tõmbes kõigepealt puusad üles ja siis teeb selg kogu töö ära. On selles tingimata midagi halba?

Ma kahjuks eriti ei mõista mida sa mõtled selle all kui räägid et kükk on selja pealt tehtud.Minu meelest kükis just selg ongi nõrk et ta ära vajub, kuigi jalad suudaksid rohkem.

Sul on reie nelipealihased nõrgad(sellepärast vajud ka kükkides ettepoole - keha liigub nii, et tal oleks kergem tõsta ning sinu puhul on kergem tõsta, kui keha ettevajunud, sest siis tuhar ja reie tagakülg teevad rohkem tööd ära), muud probleemi siin pole. Selg, reie tagakülg ja tuhar on väga tugevad, sest kitsalt tõmme on nii suur võrreldes kükiga.

Kokkuvõtlikult, treeni reie esikülge eelisarendades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on reie nelipealihased nõrgad(sellepärast vajud ka kükkides ettepoole - keha liigub nii, et tal oleks kergem tõsta ning sinu puhul on kergem tõsta, kui keha ettevajunud, sest siis tuhar ja reie tagakülg teevad rohkem tööd ära), muud probleemi siin pole. Selg, reie tagakülg ja tuhar on väga tugevad, sest kitsalt tõmme on nii suur võrreldes kükiga.

Kokkuvõtlikult, treeni reie esikülge eelisarendades.

See on küll huvitav järeldus sest minu trenn just keskendub klassikalisele tõstmisele kus nelipealihas on just esmase tähtsusega. Teen eeskükki 1-2 korda nädalas (teine kükikord vaheldub turjal kükiga, kolmas on alati turjal) ning see on mul üpris kõrge võrreldes turjal kükiga, üle 90%'i (mainin protsente jälle kuna paljudel on see number hoopis madalam). Ei oskagi nagu midagi ette võtta et seda nelipealihast veel rohkem treenida, turjal kükk ka kõrge kangiga ja täissügavuseni mis peaks ka omakorda nelipead tugevalt arendama.

Sa mainid kitsalt tõmmet: kas võrdled seda rebimishaardega tõmbega?

Kui jah siis seda tõmbestiili teen ma ka vahest, jällegi video olemas:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on küll huvitav järeldus sest minu trenn just keskendub klassikalisele tõstmisele kus nelipealihas on just esmase tähtsusega. Teen eeskükki 1-2 korda nädalas (teine kükikord vaheldub turjal kükiga, kolmas on alati turjal) ning see on mul üpris kõrge võrreldes turjal kükiga, üle 90%'i (mainin protsente jälle kuna paljudel on see number hoopis madalam). Ei oskagi nagu midagi ette võtta et seda nelipealihast veel rohkem treenida, turjal kükk ka kõrge kangiga ja täissügavuseni mis peaks ka omakorda nelipead tugevalt arendama.

Sa mainid kitsalt tõmmet: kas võrdled seda rebimishaardega tõmbega?

See, et lähed turjalt kükis täissügavuseni, minuteada ei tohiks arendada rohkem reie nelipead, vaid alla paralleeli kükiasendis töötavad siiski rohkem tuhar ja jala tagaosa, esiosa hakkab tööle rohkem, kui paralleelist oled kõrgemal. See on muidugi huvitav, et sa suudad eeskükki teha 90% tagaküki max tulemusest. Ei oska kohe seda kommenteerida, et miks see just nii on.

Kuna räägid, et tegeled klassikalise tõstmisega, siis on ka igati loogiline, et kogu taguahel on tugevam, sest enamus harjutusi on siiski seal taguahela pealt.

Just ka vaatasin su youtube'i kanalilt su eesküki tehnikat(selg vajub ka seal läbi, lausa jubedalt, ning kehast kaldud ette) ning selle põhjal jään küll oma seisukoha peale väga kindlaks ning usun, et sul reie esikülg on nõrk ning vajab eelisarendamist.

"Sa mainid kitsalt tõmmet: kas võrdled seda rebimishaardega tõmbega?" - ma päris täpselt ei saa aru, mida sa mõtled selle küsimusega, sest ma kirjutasin ka enne, et su kitsalt tõmme(tavaline jõutõmme, nagu sul videos on) on nii suur võrreldes kükiga(tagakükiga)... Ma mõtlen numbrite vahe...170kg ja 235kg...

Oma kogemusest näiteks: Mul peaks olema üsna tugev reie nelipea, samas tean üsna kindlalt, et tuhar on mul nõrk. Suudan kükkida eeskükki kuskil 170kg, tagakükki umbes 210kg, samas kitsalt jõutõmme vaid kuskil 200kg. Kuid usu mind, ma näen meie kükkide ja jõutõmmete vahet ning ütlen, et sina teed neid taguahela pealt, mina aga kasutan jalga oluliselt rohkem neis.

Muudetud kasutaja Ruts456 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, et lähed turjalt kükis täissügavuseni, minuteada ei tohiks arendada rohkem reie nelipead, vaid alla paralleeli kükiasendis töötavad siiski rohkem tuhar ja jala tagaosa, esiosa hakkab tööle rohkem, kui paralleelist oled kõrgemal. See on muidugi huvitav, et sa suudad eeskükki teha 90% tagaküki max tulemusest. Ei oska kohe seda kommenteerida, et miks see just nii on.

Kuna räägid, et tegeled klassikalise tõstmisega, siis on ka igati loogiline, et kogu taguahel on tugevam, sest enamus harjutusi on siiski seal taguahela pealt.

Just ka vaatasin su youtubei kanalilt su eesküki tehnikat(selg vajub ka seal läbi, lausa jubedalt, ning kehast kaldud ette) ning selle põhjal jään küll oma seisukoha peale kindlaks väga kindlaks ning usun, et sul reie esikülg on nõrk ning vajab eelisarendamist.

Vajub läbi jah suurematel raskustel, täpselt nagu turjal kükilgi. Kuigi seal on seda eksimisruumi vähem sest kui kaldud liiga palju ette siis kukub ju kang põrandale.

Mida sa oskad soovitada nelipea eelisarenduseks? Masinatega ei treeni ma põhimõtteliselt ning need korrad kus olen proovinud, siis see reie esiosa masin mulle mingit väljakutset eriti ei paku.

Mulle on alati jäänud mulje et kui selg vajub kükil läbi siis selg ongi see nõrk lüli mida on vaja parandada. Kas polegi nii?

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reie nelipeale (minu puhul) töötab väga hästi jalapress ja astumised. Võta aga hantlid kätte ja hakka jalutama mööda saali. Pressil samuti. Minul tõmbab korralikult nelipea täis. Astumistel on ka hea haaret treenida ja korralikult alla minnes venitada.

Aga eks igaühele oma ja ei teagi, mis sulle just paremini võib sobida ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vajub läbi jah suurematel raskustel, täpselt nagu turjal kükilgi. Kuigi seal on seda eksimisruumi vähem sest kui kaldud liiga palju ette siis kukub ju kang põrandale.

Mida sa oskad soovitada nelipea eelisarenduseks? Masinatega ei treeni ma põhimõtteliselt ning need korrad kus olen proovinud, siis see reie esiosa masin mulle mingit väljakutset eriti ei paku.

Mulle on alati jäänud mulje et kui selg vajub kükil läbi siis selg ongi see nõrk lüli mida on vaja parandada. Kas polegi nii?

Jah, kui selg vajub läbi, siis on ka see võimalus, et selgroosirgestaja nõrk, kuid vaevalt see sul nii on, sest tavalisel jõutõmbel sul ei tõmba selg märkimisväärset küüru sisse.

Reie nelipeale kahjuks ei oskagi midagi rohkemat soovitada, kui tee eeskükki(kuid tee jala pealt, st võta raskust vähemaks ning hoia selg võimalikult sirge ning samas ka küki võimalikult püstise asendiga). Martinkink räägib ka õigetest harjutustest, kuid ära tee neid nii, et täis lihase tõmbaks, vaid just korraliku vastupanuga ja madalate kordustega, sunni end tegema neid harjutusi jalaga, mitte ära vaju ka nt etteastetes koguaeg ette.

PS! Ma loodan, et sa saad aru, et mu arvamus ei pruugi olla 100% puhas kuld, kuid enda puhul ma võtaksin siiski kõiki neid räägitud nüansse arvesse ning teeksin nende põhjal treeningkava ümber. Isegi kui ei ole 100% õige kogu jutt, siis nõrgemaks see kindlasti sind ei tee.

Muudetud kasutaja Ruts456 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, kui selg vajub läbi, siis on ka see võimalus, et selgroosirgestaja nõrk, kuid vaevalt see sul nii on, sest tavalisel jõutõmbel sul ei tõmba selg märkimisväärset küüru sisse.

Reie nelipeale kahjuks ei oskagi midagi rohkemat soovitada, kui tee eeskükki(kuid tee jala pealt, st võta raskust vähemaks ning hoia selg võimalikult sirge ning samas ka küki võimalikult püstise asendiga). Martinkink räägib ka õigetest harjutustest, kuid ära tee neid nii, et täis lihase tõmbaks, vaid just korraliku vastupanuga ja madalate kordustega, sunni end tegema neid harjutusi jalaga, mitte ära vaju ka nt etteastetes koguaeg ette.

Tänan vastuse eest.

Üks asi mida olen veel lugenud on see et kerelihased (mitte tingimata ainult selg vaid kõhulihased) on nõrgad. Kui hakkan mõtlema siis ma võibolla ei treeni neid piisavalt: tavaliselt mingi 3x10 istessetõuse (lisaraskusega või ilma) trenni lõpus kiirelt ja kõik. Ehk võib siin asja iva olla ja peaksin ka neid rohkem rõhutama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuse eest.

Üks asi mida olen veel lugenud on see et kerelihased (mitte tingimata ainult selg vaid kõhulihased) on nõrgad. Kui hakkan mõtlema siis ma võibolla ei treeni neid piisavalt: tavaliselt mingi 3x10 istessetõuse (lisaraskusega või ilma) trenni lõpus kiirelt ja kõik. Ehk võib siin asja iva olla ja peaksin ka neid rohkem rõhutama?

Kerelihastega on omal sama mure, et ei viitsi neid eriti teha :D Samas peale rasket eesküki trenni tunnen järgmistel päevadel, et kõhulihased on korralikult valusad(tagaküki puhul seda ei ole kordagi juhtunud), niiet kui sa tihti eeskükki teed, küll nad siis saavad ka sobivalt koormust. Muidugi kõhulihast tuleb kindlasti treenida ka eraldi, sest selga sa ju treenid eraldi, mis tähendab omakorda, et selg areneb kiiremini ja pooled peavad olema tasakaalus.

Kui tunned, et teed kõhulihast vähe, siis tee rohkem. Olen ka ise seda lugenud, et kõhulihas võib samuti pärssida baasharjutuste tulemusi. Aga midagi kindlat ma selle koha pealt ei oska öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reie nelipeale (minu puhul) töötab väga hästi jalapress ja astumised. Võta aga hantlid kätte ja hakka jalutama mööda saali. Pressil samuti. Minul tõmbab korralikult nelipea täis. Astumistel on ka hea haaret treenida ja korralikult alla minnes venitada.

Aga eks igaühele oma ja ei teagi, mis sulle just paremini võib sobida ;)

Väljaasted sobivad eelkõige tuhara arendamiseks. Jalapressi puhul on oluline, kuidas labajalad paiknevad - nelipea jaoks jalad koos ja plaadi allosas. Jala sirutamine masinal on jala tervise seisukohalt problemaatiline, kuid isoleerib nelipead väga võimsalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, ma olen asteid teinud tavaliselt pärast pressi kui nelipea on juba küpse. Astete puhul annab jah kogu jalg korralikult tunda.

Pressil on mul erinevad jalgade asendid - kokku, laiali, väljapööratult, üleval, all. Igas asendis saab nelipea vatti ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×