Jump to content
Nuub

See palavus juba tapab...

Recommended Posts

Otseses mõttes varsti tapab ära.

Toas ei saa olla on palav, umbne, õhku pole üldse. Väljas see päike kõrvetab ja samamoodi umbne õhku pole. Päeval ma ei saagi lihtsalt väljas käia, sest ma ei kannata seda palavust. Organism on selline koguaeg olnud, et kindlasti vaja, et oleks natuke jahedam õhk, et oleks mida hingata.

Vb tõesti mõnele meeldib selline palavus aga mitte mulle.

Kunagi mulle keegi rääkis, et Eestis pole palav tegelt see on sellest, et niiskust on palju vms. Ja slprst ongi selline ilm.

Sest ise olen pärit soojalt maalt ja seal võis 40 kraadi ka olla aga kunagi polnud lämbe..selline mõnus ilm.

(nüüd tulevad nagunii kommentaarid, et mine oma soojale maale tagasi, mis elad Eestis :D , aga mulle meeldib Eestis elada ja pean ennast eestlaseks, kuna tulin siia elama väiksena ja ema poolt suguvõsa on kõik eestlased. Aga okk, kaldun teemast eemale juba, nagu alati)

Küsimus teile selline,et kuidas teie sellise ilmaga toime tulete. Mul on oma vaba valik, kas lähen välja või mitte.Aga teie peate ikka käima tööl, koolis, trennis jne.. Hommikul on tõestimõnus ilm, kella 6-9 paiku see ongi ainuke kord kui välja saan minna.

Ma tean, et peab vett jooma palju. Seda ma teengi. Joon vett palju ja jaheda dushi all mõnulen.

Ainuke hea asi on see, et sellise kuumusega on hea kodus trenni teha, ajab higistama kiiresti.

Jagage enda nippe, kuidas te suvel hakkama saate?? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline pealkiri slprst, et ongi tunne, et tapab ära. Kuna kui välja lähen selle palava ilmaga hakkab pea ringi käima ja kui väga lämbe on võib õhkpuudus tekkida, läheb süda pahaks. Vb üleliigsed kilod teevad ka oma töö. Äkki kui alla võtta, siis kaob see probleem ära.

Aknad asuvad veel päikese poolel :/ nii peavadki tumedad kardinad koguaeg ees olema :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma usun, et siin süüdi üleliigsed kilod. Ise käisin ka +27 kraadiga näiteks rulluisutamas, isegi ei kurda mitte. Naudin sooja, sest seda meil niigi väga vähe ja kui just umbse bussiga sõitma ei pea, kus on sees 50 kraadi, higihais ja 0 õhuraasu, siis on kõik suurepärane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea meel teie üle, et saate suve nautida.

Ise käiks ka hea meelega väljas. Lapsega saan jalutada ainult hommikul väga vara.

Loodan, et siis järgmine suvi tuleb parem. On mille nimel pingutada, et ideaalvormi saada.

1. On kedagi, kes on normaalkaalus sellise probleemiga? Et ei suuda õues olla palavaga?

2. Kuidas te kogukamad saate suvel hakkama, mind väga huvitab see?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kurja, 3 paeva aastat on +30 ja jorin on lahti. Ei kolba sellele eesti maalasele ikka mitte miski hei?!! Ma pean naitkes joulud +40 ja rohkemaga iga aasta labi ajama ja ei kurda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kurja, 3 paeva aastat on +30 ja jorin on lahti. Ei kolba sellele eesti maalasele ikka mitte miski hei?!! Ma pean naitkes joulud +40 ja rohkemaga iga aasta labi ajama ja ei kurda ;)

Said ikka kõik hinge pealt ära öeldud? Või tahad veel midagi lisada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei tulnudki eriti toime, kuna elan sellises korteris, et selliste ilmadega on vahepeal toas isegi palavam kui õues (puhtalt temperatuuri poolest). Aga hankisin endale nüüd konditsioneeri ja elu on taas ilus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind ei häiriks see ilm, kui ei käiks pidevalt pea ringi ja poleks paha olla.

Eluviis tervislik- trenn/tervislik toit/piisavalt joon vett/vereproov korras/tablette ei joo.. Ja rase pole kindlasti :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lubas jah sellel nädalal öökülmasid :D

Aga ise normaalkaalus ja ei kannata, selle umbsuse ja palavusega tahab pikemalt seistes ikka pildi eest ära visata ja bussis võttab higiseks. Kodus on aknad lahti ja kolm ventikat töötavad, tööl puhub üks otse näkku. :D Näiteks palavaga ma ei suudagi pikalt bussis, klassi või arsti uksetaga seista, hakkab kõrvus kumisega ja võtab nõrgaks ära.

Kusjuures kõik alati tulevad ütlema, et miks vingud, Eestis niigi vähe kuumasid ilmu, aga need teised ei mõtle, et see kuumus hakkab paludele ka tervisele (ei pea hetkel üldse ennast silmad), vaid just vanemaid inimesi, kel selle järsu kuumusega võivad korralikud terviserikked tekkida ja iga kuumalainega on neid, kes pm sellest tingituna ka surevad. Üks asi on tõesti aastaringi elada soojemas kliimas, teine asi on kui üks nädal on enam vähem 0-5 kraadi ja siis tuleb päikese käes 30 kraadi ja lämbe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kurja, 3 paeva aastat on +30 ja jorin on lahti. Ei kolba sellele eesti maalasele ikka mitte miski hei?!! Ma pean naitkes joulud +40 ja rohkemaga iga aasta labi ajama ja ei kurda ;)

Meenus see kohe:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma just naudin selliste ilmadega väljas trenni tegemist.
Mida raskemad tingimused seda mõnusam.

1h-2h väljas rasket trenni ja pärast mõnus külmavee vann ja hea olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind kuumus ei häiri absoluutselt. Aga kui õhk ei liigu, siis on üsna raske trenni teha (ei, mul ei ole lisakilosid). Küki viimased seeriad käib pea ikka korralikult ringi, lihtsalt hapnikku pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus on ikkagi puudulikus adapteerumises. See koosneb nii reaalsest kui ka subjektiivsest. Ehk on kehaline ja mõtetes kinni. Kui juba pea ringi käib siis on tegu vähese füüsilise kohanemisega. Pool on aga kinni ka mõtlemises. Kui skaala otsad on "veidi külm hakkab" ja "palav hakkab" siis ongi vähegi külm ilm ja vähegi soe ilm rasked taluda. Kui aga võtad külmaga sõna otseses mõttes lõdisemist normaalsena (keha teeb endale sooja) ja nõrguv särk käib kõrvetava päikese juurde on lihtsam elada. Idee saamiseks on hea minna otsida 30 kraadiga üles asfalti panevad teetöölised, vaadata neid veidi ja siis ei tundu elu enam üldse nii hull.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×