Jump to content
HeliR

Toitumine

Recommended Posts

Tere,

Olen 21 a. naisterahvas.Tegelen 6 päeva nädalas trenniga vahepeal 2x päevas. (jõusaal ja kergejõustik).

Alustasin palju tuntud nn. piiratus süsivesikusisaldusega toitumist tehes. Algselt oli mul eesmärk rasvaprotsenti veidi vähendada ja lihasprotsenti suurendada. Tarbisin iga päev palju muna,kana,juustu,seeni jne, puuvilju ei tarbinud. Kaloraazi ja touduainete vahekordade järgmimiseks kasutasin tap.nutridata toitumisprogrammi. Päevane kaloraaz oli 1100kuni 1500 olenevalt päevast. Mis oli ilmselgelt veidi väike. Kaal muidugi veidi langes ,kuid õige pea tekkisid nõrkushood,kus lihtsalt ei olnud jõudu trenni teha. Hakkasin rohkem toidu koostisosi ja sisaldust uurima ja järkjärgult toidusse ka süsivesikuid lisama. Sõin 6-7 x päevas. Pidevalt tekkis isu süüa puuvilju ja piimatooteid. Tegin smuutisi ja sõin esimese poole päevast palju puuvilju. Peale seda läks asi veel hullemaks. Toidukordade portsinid suurenesid ja tekkis vee suurem vajadus süüa. Mõtlesin ,et ju siis on kehal midagi puudu ja uurisin palju toitumisalaseid lehekülgi, toitainete andmebaase jne. Arvestasin kokku iga grammi ja iga toitaine sisalduse,mis sõin , nii et mul on iga toiduaine ligikaudne kloraaz ja täpne sisaldus peas. Otsustasin, et ei soovi teha lühiajalist toitumiskava, vaid elustiilimuutust. Kuigi olen juba pool aastat toitunud ainult nn puhastest toiduainetest, mille koostisesse kuulub alla 3 aine.
Probleem on selles ,et see,mida omale ära keelan ,selle järgi tekib isu . Mul on koguaeg söögiisu ja kui sööma hakkan ,siis on kogused väga suured.Kaloraazi suudan hoida nädala sees alla 2000 aga nädalavahetusel,kui mul on aega veeta oma perega ,siis tekib isu absoluutselt kõige järele, mida ma nn süüa ei tohi. Kehakaal on mul hetkel normaalne olen 170 cm pikk ja kaalun 58.Soovin kehakaalu vähendada u 4 kg ja siis seda hoida.

Postitan infoks ka oma tavapärase menüü.
Hommik:

70g täisterakaerahelbeid 1 keskmise banaani(100g) ja vähese piimaga + kohv
Vahepala: õun/Pirn (2suuremat)
Lõuna: Salat muna, hiina kapsa, tomati,porru ja seentega. Kastme teen oliiviõlist ja sidrunimahlast.
Vahepala: Praetud õun 20g hapukoore ja kaneeliga

Õhtu: enamvähem identne lõunaga, vahepeal köögiviljad kanaga või salat lõhega või möni muu järjekordne retsept,mille olen leidnud.
Peale õhtut: kodujuust ja 70g maasikaid või 2 muna .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõike võib süüa ja midagi keelata pole vaja. Sealt paljud sinu probleemid pärinevadki. Hetkel on näiteks mul ees 200g shokolaadi, liiter jäätist ning pea paarist õllest veel uimane, samas silitan 6-packi. Mitte, et kellegil samamoodi toituda soovitaksin, vaid üritan kerge shokoteraapiaga näidata, et vahest võib ning vahest lausa tulekski süüa väga vabalt ja nautida elu. Hea vorm ei jää toiduainete nimetuste või reputatsioonide taha kinni. Kui elu on lõputu piin, nälg, nõrkus ja pidev keelamine, siis ei ole ükski ajutine tulemus seda väärt. Jah, ajutine - sest ükskõik, kui kõva tahtejõuga sa ka ei ole, siis mistahes tulemus ei saa olla püsiv, kui selle saavutamiseks pead 24/7 kannatama ja tunned end kehvasti.

Kuna sa oled ilmselgelt palju vaeva näinud ja tulemused mitte päris sellised nagu soovid, siis võib-olla tasuks mõne professionaaliga ühendust võtta, kes juhendaks. See pole häbiasi tunnistada, et vajad veidi abi ning see pisku rahasumma mille pead välja käima on garanteeritult seda väärt, kui saad päevapealt enesepiinamised ära lõpetada ja eesmärkidele lähemale liikuma hakata.

Vormi saamine ei pea olema piin. Hea vormi omandamine ja selle hoidmine peaks olema lõbus ja mõnus ettevõtmine. Tervisliku elustiili viljelemine ei peaks olema raske ega kurnav. Tihti ta seda on, kuid seda selle pärast, et inimesed juba eeldavat ette, et nii peabki olema. Ei tea. Ausõna ei pea. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõike võib süüa ja midagi keelata pole vaja. Sealt paljud sinu probleemid pärinevadki. Hetkel on näiteks mul ees 200g shokolaadi, liiter jäätist ning pea paarist õllest veel uimane, samas silitan 6-packi. Mitte, et kellegil samamoodi toituda soovitaksin, vaid üritan kerge shokoteraapiaga näidata, et vahest võib ning vahest lausa tulekski süüa väga vabalt ja nautida elu. Hea vorm ei jää toiduainete nimetuste või reputatsioonide taha kinni. Kui elu on lõputu piin, nälg, nõrkus ja pidev keelamine, siis ei ole ükski ajutine tulemus seda väärt. Jah, ajutine - sest ükskõik, kui kõva tahtejõuga sa ka ei ole, siis mistahes tulemus ei saa olla püsiv, kui selle saavutamiseks pead 24/7 kannatama ja tunned end kehvasti.

Kuna sa oled ilmselgelt palju vaeva näinud ja tulemused mitte päris sellised nagu soovid, siis võib-olla tasuks mõne professionaaliga ühendust võtta, kes juhendaks. See pole häbiasi tunnistada, et vajad veidi abi ning see pisku rahasumma mille pead välja käima on garanteeritult seda väärt, kui saad päevapealt enesepiinamised ära lõpetada ja eesmärkidele lähemale liikuma hakata.

Vormi saamine ei pea olema piin. Hea vormi omandamine ja selle hoidmine peaks olema lõbus ja mõnus ettevõtmine. Tervisliku elustiili viljelemine ei peaks olema raske ega kurnav. Tihti ta seda on, kuid seda selle pärast, et inimesed juba eeldavat ette, et nii peabki olema. Ei tea. Ausõna ei pea. :)

Olen selle peale mõelnud, et vist pean ja ikkagi mõne profesionaali poole pöörduma, kuigi olen seda miskipärast edasi lükanud.

Oskate kedagi soovitada nt?:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×