Jump to content
committofit

CTF blogi

Recommended Posts

Tere!

Avastasin enda jaoks üle 2 aasta fitness.ee foorumi. Olen viimaste nädalate jooksul saanud nii palju positiivset siit, mistõttu otsustasin, et hakkan aktiivsemaks. Loodetavasti saan jätkuvalt motivatsioon arenguks ja asjalike nõuandeid toitumise/trenni kohapealt. Mõned päris badass tegelased siin koos!

Enesetutvustuseks alustan blogi. Plaanin blogida treeninguid, arenguid, toitumist ja muud põnevat/naljakat, mis trenni tegemisega seondub. Nõu/kriitika on oodatud!

Olen tavaline kontoris töötav 23 aastane neiu. Kasvult suhteliselt päkapikk (162 cm) ja hetkel kaalun 55 kg. Rasvaprotsent mõõdetud 4 nädalat tagasi 26%.

Trenniga alustasin umbes 2010 aastal. Nagu üks normaalne naisterahvas oskasin tol ajal liituda vaid populaarse treeningklubiga ja käia rühmatrennides. Toitumisest ei olnud halli aimugi- tegin mingeid ulmelisi dieete, mis loomulikult kokkuvõttes ei toimunud. Ja nii mitu aastat põhimõtteliselt tulemusteta.

2012 avastasin ikka, et ei ole endaga rahul ja otsustasin muuta eluviisi täiesti. Lugesin, uurisin kuni leidsin oma vastused siis toitumisest ja trennist, mis pidid viima mind mu unistuste kehani suveks a la bikini beach body. Kaal kukkus imeliselt hästi ja 4 kuuga olin saavutan oma ideaalkaalu. Kuid olin teinud ühe vea, taaskord kuulates populaarseid müüte, käisin väga palju jooksmas (5-6 x nädalas 10 km-sed trennid). Selle tulemusena oli siiski rasvaprotsent suur, mis sest, et poes mahtusid ka kõige väiksem suurus püksid jalga. Rasv oli alles ja selle suure jooksmisega olin kaotanud hoopis väärtusliku lihast. Pilt peeglist ei teinud ikkagi õnnelikuks. Seejärel tuli taas sügis ja stressi tõttu ka kaalutõus. Vahepeal möödus paar aastat, proovides reele tagasi saada.

2014 aastaks olen nüüd taaskord uue ringiga terve/täisväärtusliku eluviisi suunas. Eesmärgiks seekord ei ole kaalunumber, vaid saavutada lihaseline, kuid naiselik figuur jäädavalt. Hetkel töötan tublisti selles suunas. Toitumine on defitsiidis ja jälgin päeva kokkuvõttes makrosid, üldiselt IIFYM põhimõtet. Jõusaalis käies on praegu rõhk rasvaprotsendi langetamisel – seetõttu teen kogu kehatreeninguid raskustega (3 x nädalas) ja kardioks HIITi (2-3 korda nädalas).

Arenguks on olnud siiani näiteks küki puhul alustades veebruari kuus 20 kg ja paar päeva tagasi 40 kg. Kaal on langenud 4 nädalaga 0,5-0,8 kg nädalas.

Olenevalt sellest kui palju suudan suveks rasvaprotsenti langetada, plaanin kava ümber teha erinevateks lihasgruppideks ja siis enam defitsiidis ei söö. Kehatüübilt olen alakehast „raskem“ seega lihasmassi oleks vaja ülakehasse, sest sealt kaob ulmeliselt kiirelt rasv. Võib-olla kui oma lihasvarudest ei piisa, peab peale suve ka lihasmassi kasvatama kuid see selgub, sest hetkel suveks ikka plussi sööma ei hakka :D.

Pilte hetkel endast ei pane. Mul on enesekindlust vähe :P.

Minu ultimate fitness eeskuju : Jessica Arevalo

Järgmise postituseni,
CTF

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist ja edu sulle sinu tegemistes! :)

Ma isegi soovitaksin, et vabalt võid kaalukaotust veelgi tagasihoidlikumalt võtta. Kuna tundub, et sa oled niigi juba küllaltki madala kehakaalu juures, siis ma ei näe väga mõtet end täitsa kleenuks pigistada. Veidi rohkem toitu süües naudid kindlasti kogu protsessi rohkem, trennis on jõudu ja vastupidavust rohkem ning pole välistatud ka see, et korralikult tehes siit-sealt lihast isegi juurde tuleb. :)

Muidu tundub, et sul on asjad suht selgeks tehtud. 3x full-body kava on väga hea, mõned korrad HIIT'i samuti päris hea. Ma võib-olla loobiks 1-2x sellist rahulikumat aeroobset ka veel hulka nii paarkümmend minutit korraga või lihtsalt pikemalt jalutamist. Mitte otseselt vormi parandamise eesmärgil, vaid nii üldise tervise jaoks. Nüüd kus ilmad tasapisi soojemaks lähevad, siis jalutamine või rattasõit, rullitamine vms, on kindlasti hea mõte. Saad värsket õhku ning keha lõikab kindlasti aktiivsusest ka üldist kasu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist ja edu sulle sinu tegemistes! :)

Ma isegi soovitaksin, et vabalt võid kaalukaotust veelgi tagasihoidlikumalt võtta. Kuna tundub, et sa oled niigi juba küllaltki madala kehakaalu juures, siis ma ei näe väga mõtet end täitsa kleenuks pigistada. Veidi rohkem toitu süües naudid kindlasti kogu protsessi rohkem, trennis on jõudu ja vastupidavust rohkem ning pole välistatud ka see, et korralikult tehes siit-sealt lihast isegi juurde tuleb. :)

Muidu tundub, et sul on asjad suht selgeks tehtud. 3x full-body kava on väga hea, mõned korrad HIIT'i samuti päris hea. Ma võib-olla loobiks 1-2x sellist rahulikumat aeroobset ka veel hulka nii paarkümmend minutit korraga või lihtsalt pikemalt jalutamist. Mitte otseselt vormi parandamise eesmärgil, vaid nii üldise tervise jaoks. Nüüd kus ilmad tasapisi soojemaks lähevad, siis jalutamine või rattasõit, rullitamine vms, on kindlasti hea mõte. Saad värsket õhku ning keha lõikab kindlasti aktiivsusest ka üldist kasu. :)

Kõigepealt siis minu väike reaktsioon, kui nägin, et Arcangel vastas mu postitusele!

tumblr_m1slkld6xp1qf2gl0.gif

Lahe!

Kaalulangetamine on hetkel nii motiveeriv, sest et kohe on bikini season ja tahaks parima vormiga ikka randa jalutada. Hetkel naudin ja jaksu on, st olen iga nädal suutnud tõsta raskusi ja defitsiidi tõttu jõuetust pole. Plaanisin veel ise max 2 kg alla võtta ja siis tõsta kaloreid, et säilitada. Aga põhimõtteliselt, kui rasvaprotsenti on võimalik langetada ka ilma kaalukaotuseta, siis sööks hea meelega rohkem küll :P.

Ilusates soojadest ilmadest võib veel hetkel vist unistada aga varsti ehk saab tõesti rullitama minna. Kardiot ma jõusaalis rahulikult teha ei oska. Mul on alati pulss suhteliselt kõrge ja endal imelik aegluubis toimetada. Proovin ehk istuvat ratast siis peale raskustega trenni. See tundub alati teisi vaadates väga rahulik :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

02/05/2014 - 04/05/2014

Reedel oli minu kohustuslik iganädalane cheatmeal. Seekord siis Kathmandu Hillis India toitu nautides. Lemmik on alati olnud seal butter chicken, mis on röstitud kanafilee kookose ja ürtidega, kreemjas tomati- koorekastmes ning serveeritud koos basmati riisiga. Nämm!

Üldiselt tähendab cheatmeal minu jaoks seda, et ma ei loe makrosid. Lihtsalt naudin head toitu ja olemist.Tavaliselt seda ei planeeri ning lähtuvalt sellest mille järgi isu on olnud, olen teinud oma valiku. India toidule järgnes lahe õhtu linna peal, kus sai nii mõnegi kokteili joodud...

Laupäev seetõttu aga kannatas korralikult- terve päev oli kesine isu ja kerge jõuetus.

Päeval poes käies avastasin Comarketist uue joogi Jaffa Light, milles ainult 2 g süsivesikuid 100 ml. Väike vaheldus teinekord CC Zerole ja meenutab Fantat mulle.

jaffa.jpg

Õhtul 7 otsustasin siiski jõusaali minna ja see tegi olemise paremaks. Algul oli raske aga sain hoo sisse. Isegi lisasin jõutõmbel raskust 35 kg-lt 40 kg-le :D. Ja kuna päeval sai vähe söödud süskareid ja rasvu, oli õhtu lõpus minu post workout meal väga maitsev - vanilli kohupiim, banaan ja üks eriti rammus jäätis. IIFYM võlud!

photo.JPG

Täna hakkangi kohe jõusaali minema ja plaanis HIITi teha. Olen põnevil, sest trennikaaslasega meil nö mõõtmise päev. Tegime 30 päeva tagasi before pildid ja panime alustuseks ümbermõõdud kirja. Peegelpilt on kindlasti parem nii, et ootan huviga, mis need uued numbrid on ja missugused on võrdlus pildid!

CTF

Muudetud kasutaja committofit poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõõtmise tulemused 30 päeva möödumisel

Ümbermõõtude vahed:

Puus: - 3,5 cm

Vöö: - 3,0 cm

Rind: 0,0 cm

Käsi: +1,0 cm
Reis: - 1,0 cm

Säär: + 0,5 cm

Ja selle peale iseloomustav pilt rubriigist "minu vestlus sõbrannadega suveks vormi teemal" :D

2707288.jpg

CTF

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×