Jump to content
Rebane

Balti Matš - Endla, Ott ja Egle esimesed!

Recommended Posts

Aga noh, boonusena oli "shared backstage" ning naised chillisid põhimõtteliselt paljalt. Nägi igas vormis alasti naisekeha ära. :D

Pics or didn't happen ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pics or didn't happen ;)

Pics? How about video? :D

Just nii. Mingid suvalised vennad ronisid oma tibinaid backstage filmima ja kohalikel naistel oli jumalasta savi, et võõras mees filmib samal ajal, kui neil tutt paljas. :D - Eks Eesti naised pärast muljetavad kui huvitav kogemus see oli seal backstages midagi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pics? How about video? :D

Just nii. Mingid suvalised vennad ronisid oma tibinaid backstage filmima ja kohalikel naistel oli jumalasta savi, et võõras mees filmib samal ajal, kui neil tutt paljas. :D - Eks Eesti naised pärast muljetavad kui huvitav kogemus see oli seal backstages midagi teha.

Suurematel võistlustel täiesti tavaline. MMil oli ka ühine backstage ja riideid vahetasid nii mehed kui naised. Kedagi ei kottinud. Põhjamaade MV jagasid oma riigi sportlased ka ühiseid ruume ehk mehed ja naised koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahva sõit oli, tänud võistlejatele panuse eest, andsime kõva lahingu ja ilma parimate fännide toeta ei oleks selliseid tulemusi olnud! :D Öö ja päev on endal ka sassis ja loodetavasti saab homme hommikuks normaalsesse rütmi tagasi. Täna endal õnneks selline taastumispäev planeeritud ja suuri kohustusi ei pannud tänasele päevale. Neile, kes aga otse enam - vähem tööle läksid, pidage vastu mõtetes tunnen teile kaasa... :D

Korralduse kohapealt läks jah asi lappama, seal on rida põhjuseid, üks peamine juhi puudumine - kes oskaks tööjaotust delegeerida ja näeks ühte suurt pilti ja ei prooviks ise kõike ära teha. Loodetavasti õpivad sellest kogemusest ka lätlased ise. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fännikambas oli ühel päris pop kaamera ja sellega ta tegi päris mitu pilti.

Lubas Fitness.ee'ga ühendust võtta piltide jagamise suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutaks enda muljetest veidikene. Siiski esimene võistlushooaeg ja esimene välisvõistlus, Eesti koondise ja fännidega reisimine. Blogis hiljem laiemalt, aga siia võistlustega seonduvalt.

4. mai hommikul kell 6 saime kõik kambaga Tallinas Sparta spordihoone ees kokku ning pakkisime end bussi. Seadsime end koos Rainer Palmi, Siim Kelneri, isand Kirbu ning Peep Reinarti ning Eleri Õismaga bussi teise korruse etteotsa sisse. Paar istet tagapool võtsid kohad sisse meie fännbaasi peamised ergutajad Ahti Jakson ja Leho Soosilla. Teise korruse tahaotsa väga ei näinud aga igal juhul oli koos fännidega reisimine väga lahe ning seltskond viimase peal! Mõni hetk viivitust ning saimegi Tallinnast liikuma ning kihutasime kohe suure hooga Pärnu suunas kuhu jõudsime isegi nii kiiresti, kui 1.5 tunniga. Seega esimene nö. ots, läks kiirelt.

Pärnust korjasime veel mitmeid inimesi, eesotsas Rückenbergidega peale ning panime edasi Läti suunas ajama. Vaikselt hakkas võistlejate seas magamata öö, näljatunne ning eeloleva võistluse pinged kuhjuma ning see teine ots kippus veidi rohkem venima. Aga lõpuks jõudsime siiski ilusti kohale.

Võistluspaik ise nägi väga hea välja. Väljast. Ning nö. "rahvale avatud" osas. Ehtne peopaik, selline vene uusrikaste stiil kõikjal. Kõik üle kullatud ja läikis jms.

Meie muidugi liikusime kohe backstage ning see oli teine teema. Pool backstage oli valmis ehitamata, laepaneele polnud, laest rippusid alla juhtmed ning kõikjal vedeles ehituskola. Lõpuks seadsime end sisse ühte tagumisse ruumi, mis tundus, et sisaldas köögiinventari lisaks peeglitele ja muule kolale. Igastähes mingid ahjud ja muud asjad seal olid. Kell võis olla umbes 11.00 kui kodinad maha panime. Kuna esialgne plaan nägi ette, et Balti Matš algab kell 18.00, siis valmistasime end ootamiseks ette.

Mõne aja pärast läksime ja uurisime registreerimise kohta, kuid seal kasvas järjekord kiiresti ulmeliselt pikaks ning toimusid esimesed tagasilöögid. Registreerimine pidi esialgse plaani järgi kestma vist kuni 12.00, kuid mina isiklikult astusin järjekorda alles ca. 12.30. Järjekorras seisin kindlasti oma tubli 45 minutit ning minu selja taha kogunes veel omakorda väga pikk rivi. Siinkohal oli Lätlaste korraldus ikka väga metsas. Balti Matši registreerimine käis sekunditega, seega ma eeldan, et kogu jamamine käiski Läti Lahtiste ümber.

Lisaks oli huvitav ka see, et kui tavaliselt minnakse registreerima võistlusriietes, siis seekord ei huvitanud kedagi see mis sul seljas. Oti soovitusel tõmbasid enamik meie omi ikka võistlusriided selga, kuid paljud välismaalased olid lihtsalt tavariietes ja keegi isegi ei suvatsenud uurida, kas mõnel üldse võistlusriided olemas on ja reeglitele vastavad... imelik.

Registreerimine lõppes alles kuskil 13.30 paiku, siis kui tegelikult Läti Lahtiste võistlused juba käimas oleksid pidanud olema.

Ning siis hakkas pihta meeletu venimine ja tohuvapohu. Selleks ajaks, kui kõik registreeritud said ning uuesti backstage liikusime, saime aru, et nendest ruumidest kohe kindlasti ei piisanud ca. 200 võistleja + sama hulga abiliste mahutamiseks. Inimesed riietusid ja grimmisid end kõikjal kuhu mahtusid. Sobilikuks kohaks olid näiteks ehitusjärgus koridor kogu ehituskola ja rippuvate juhtmetega, mida valgustas maast laeni suured ilusad puhtad läbipaistvad aknad, kust kogu välismaailm ilusti sisse nägi. :D - Naised, justnimelt välismaa naised olid täiesti ükskõikselt end paljaks koorinud ning käis põhjalik grimmimine. Ei olnud põhimõtteliselt võimalik ringi vaadata ilma, et poleks näinud paljast naist mingis X poosis, mingi abiline grimmirulliga jalge vahel. :D

Nojah. Esialgsest ruumist kolisime kiiresti välja kuna selge oli, et naised otsustasid selle ala enda omaks kuulutada. Janar ja Silvar rückenberg olid need julged, kes enda koha välja võitlesid ning sinna ka lõpuni jäid. Janar tõmbas kerra ära ning tiksus.

Kuusnõmmed ja Ott tõmbasid samuti kõik kuskile pimedasse nurka kerra ja otsustasid magada. Kirp, Rainer ja mina tiksusime backstage ja eesruumide vahepeal. Kirp üritas ikka ka magada, aga Rainer ja Peep olid seltsiks enamus aega. Siim jalutas ringi aga oli ka samas kandis siiski.

Ning ega meil väga midagi teha ei olnudki. Vaikselt asusime grimmima. Osaliselt ettevalmistumise põhjustel aga suuresti ka igavusest. Tagantjärgi oleks võinud muidugi oodata nagu Ott seda tegi, kes 30 minti enne lavale minekut alles korraliku kehagrimmi peale pani - rohkem polnudki ju vaja. Õnneks kõigi meeste grimmid õnnestusid suht hästi, kuigi Raineri ja Siimu grimmid hakkasid lõpuks juba veidi tumedamaks ja laigulisemaks minema.

Aeg venis ja venis ning rahvast vooris ja vooris. Meeletud massid. Backstage ja publiku-ala vahel oli kõigest mõned meetrid distantsi ning nii mõnigi võistleja käis ka võistlusriietes ja grimmis vahepeal lihtsalt võistlust vaatamas. Sest ega muud väga teha polnud.

Läti lahtistelt jäi peamiselt meelde muidugi meeletult suured kategooriad. Näiteks Men's Physiques oli vist 16 tüüpi laval ning Bikinide katte ei hakka üles lugemagi. Muidugi tegid KÕIK oma T-walkid ja asjad ning see venitas kogu programmi meeletult pikaks.

Silma hakkas ka suur hulk suure tõenäosusega steroidimaiaid tüüpe. Nii oli näiteks näha silma järgi umbes 100kg kaaluv, minu pikkune tüüp kelle õlg oli mädanenud armide koorikutest must, nibud puhevil, naba punnis ja kõht ees. Ja pange tähele - see tüüp võistles MEN'S PHYSIQUE's. Ise ka ei uskunud aga nii oli. Läti lahtistel jäi ta küll kuskile keskele tulemuste osas - ja põhjusega - kuid see, et ta üldse sinna katti vastugi võeti ja ta ise aru ei saanud enda väljanägemise ja kategooria ebasobivusest... nojah. Ning selliseid vendi oli veel.

Sellega seoses tuleb veelkord märkida korradajatiimi oskamatusest. Kuna ma panin varakult Phsyque püksid jalga, siis käidi mind korraldajate poolt mingi 5x lavale kutsumas - olgugi, et ma iga kord ilusti ütlesin, et ma võistlen Balti Matšil mitte Läti lahtistel. Inglise keelest ei saanud need midagi aru. Olgugi, et lavatagune orgunnija oli noor neiu, kes ometigi võiks ju paari lihtsat sõna mõista. Rääkisin ka vene keeles aga ju siis ei olnud mu sõnastus piisavalt hea. Lõpuks lasin Nikital pikemalt seletada, et "ou piff, me võistleme hiljem Balti Matsil, lõpeta tüütamine :D ".

Selleks ajaks oli Ott ka juba ärganud ning viskas ka paar ilusat sõna nende tibinate suunas - A'la, kas siis võistlejate nimekirja ei ole, et numbrite alusel kutsuda. Oleks ju kohe selge, et mind seal nimekirjas ei ole. Aga kus sa sellega.

Vahepeal näiteks toodi Läti Juuniorid lavale, kes juba poseerima hakkasid, kuid siis sai selgeks, et mingi 3 meest on puudu ja saadeti kõik tagasi ja mindi neid otsima. Seejärel nägin kuidas üks kohtunik lava taha jooksis ja oma poissi alles grimmima hakkas. Ulme. :D

Igastähes Läti võistlused venisid ja venisid. Lõpuks oli kell juba 18 läbi, kuid endiselt polnud Balti Matšist haisugi. Seevastu mõni korraldaja oli vahepeal mingi 3x meie Balti Matši meestele ütlemas käinud, et pange valmis varsti minek. Ja siis Rainer ja Siim ja Kirp kõik pumpasid seal mitu tundi. Higimull otsaees, keha grimmist ja õlist juba laiguliseks minemas aga ei midagi. Käisid juba lava taga valmistumas ja pumpamas aga ikka ei midagi.

Ma ei mäletagi, mis kell lõpuks lavale said aga asi oli ikka korralikult veninud.

Siis pidin ka ise lõpuks minema. Ning nagu ikka - keegi peab välisüritustel see ebaõnnelik olema, kellel kõige mustem päev. Nimelt õnnestus backstage's selle ehituskola otsa niimoodi varba ära lüüa, et tükid taga. Parema jala suures varbas on korralik auk sees ning ma veritsesin seal ikka korralikult. Õnneks leidis Ott kuskilt plaastri ning ma sain enne lavale minekut vere kinni ja kuidagi koperdasin oma poseerimise ära. Pumpi teha ei saanud - *MÄRGE* - 0 vahendit korraldajate poolt. Otsi ja tee ise. Mul muidugi vigase ja verise varbaga ei olnud võimalik enam isegi kätekõverdusi teha. Mitte, et kasu oleks olnud. Mina ja Nikita olime mõlemad täiesti selgelt nõrgeimad mehed laval - mina veelgi enam, kuna Nikita oli vähemalt kuiv ja mina polnud sedagi. Aga noh, see selleks.

Kõik teised said oma showd hästi tehtud - Oti oma sain algusest lõpuni vaadatud ning peab tunnistama, et Ott oli tasemel. Siiski, kaugelt vaadates olid paar konkurenti ka ikka väga, väga head. Mõned poosis ma vast oleks isegi neile parema skoori andnud. Muidugi, kui ka midagi kahevahele jäi, siis vabakavaga tegi Ott kindlalt puhta töö. Välismaa kollid panid ainult tümpsu taustal posedowni ja kogu lugu. Meie meestel seevastu olid ikka konkreetsed ja läbimõeldud kavad. :)

Aga siis... algas ootamine. Sest kõigepealt hakati autasustama Läti Lahtiste kõiki kategooriaid. Ulme.

Ja nii umbes 2-3h lihtsalt autasustati läti võistluste võistlejaid. Jah, tore näha, et ka mõni meie oma sai hea koha, kuid see ootamine ajas närvi väga mustaks. Selleks ajaks olime ajakavast juba 3-4h üle läinud ja kõik olid päris vihased. Noh - eks need kelle vorm parem, need chillisid. Kuid mul oli küll päris kehv tuju - suht kindlalt viimane koht soolas, varvas tükkideks ning siis passi ja passi ja passi. :P Tänud siinkohal meie Fännidele, kes saatsid mulle lavataha plaastreid juurde! Tänu sellele sain vähemalt koduteel end enamvähem hästi tunda, et varvas oli hästi sisse pakitud.

Aga noh, lõpuks saime oma plekitükid kätte ja sättisime kodu poole. Enne statoilist läbi, kerged söögid - banketti vist polnud, või kui oli, siis meil polnud aega niivõinaa. Tagasiteel bussis veidi pulli vist allkorrusel tehti aga enamik võistlejaid olid ka päris läbi ja tõmbasid pildi tasku. Selge see, et kui ikka 24h üleval olla, siis kammib ära.

Pärnu jõudes tekkis korraks hirmuhetk, sest buss otsustas veidi streikida - selleks hetkeks oli kell 02 öösel ja inimestel, kes järgmine päev tööle pidid minema oli närv väga must.

Aga saime minema ja jõudsime umbes kell 04 Tallinna. Leho oli nii tubli, et viskas mu koju ning siin ma olen. :D - Olen päeval mõned tunnid maganud, kuid korralikult saan magama alles nüüd varsti.

Kogemus ise oli kasulik ja hea, aga mälestus suuresti sitt. Varvas puru, viimane koht ning suhteliselt kurnatud keha ja vaim igas mõttes. Lätti niipea uuesti minna ei tahaks, mitte ühelgi põhjusel. :D - Järgmine aasta Leetu minek on võib-olla teine teema. Kuigi arvestades neid keemikuid, kes meil seekord vastas olid, siis lõbus nende vastu võistlemine olema ei saa.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin ka omalt poolt veidi kirjutada. Kõigepealt tänan fänne, kes nii pika päeva vastu pidasid ja väsimatult toetasid. Tegime Lätlastele ja Leedukatele selles osas silmad ette! :)

Võistluspäev oli tõepoolest pikk ja tagaruumides oli võistluse lõpuks juba tunda, kuidas õhk on närvilisusest paks. Näljased ja janused võistlejad ootamas tüdinult oma korda, mis tundus, et ei saabugi :D

Hea oli vaadata Eestlaste väga tugevat taset nii Läti võistlustel kui ka Balti Matsil. Uhke tunne on võistelda Eesti koondises!! :) Mina muidugi olen väga õnnelik selle üle, et suutsin tiitlit kaitsta ja tänan neid, tänu kellele see võimalik on.

Mul on vaid veidi kurb meel kui lugesin mõndasid postitusi ja kommentaare eelmistest võistlustest. Üks esimesi asju mis kuulsin lavalt alla tulles fännide käest oli- palju õnne näitasid koha kätte. Silmas peeti siis Reeta...Mind teeb selline vastandamine kurvaks. Ma tean, et oleks põnev ette kujutada kuidas Reedaga üksteisel juukseid tahaksime katkuda, kuid realsus on see, et oleme väga lähedaseks saanud ja toetame üksteist võistlustel. Ma olen kõik viimased võistlused saanud tuge Reedalt. Tänu temale on nii mõnigi kommikarp jäänud avamata :rolleyes: Tema pühendumus ja fantastiline vorm on mulle motivaatoriks. Lavale läheme sportlastena kõik andma endast parimat. Õhtu lõpuks oleme rohkem õnnelikud selle üle kui meie ümber on toetavad inimesed kui selle üle, et saime 1,2 või 3 koha karika. Selle postitusega ma tänan kõiki Eesti fitnessi naisi- eriti teid kellega me koos reisime, delegaate ja juhendajaid. Koos oleme üks tiim ja toetame nii võidu kui kaotuse puhul. Mina tänan!! :wub:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh ka minu poolt fännidele! Tulite omal algatusel aga olite kõigile sportlastele väga-väga suureks toeks :)

AITÄH!

post-18819-0-42521100-1399364481_thumb.j

Videod:

Läti lahtised meistrivõistlused, võrdlused, juunioride bikiinifitness

Läti lahtised meistrivõistlused, võrdlused, bikiinifitness -166cm

Läti lahtised meistrivõistlused, võrdlused, bikiinifitness +166cm

Balti Matš 2014, võrdlused, body-fitness

Balti Matš 2014, võrdlused, bikiinifitness -166cm

Balti Matš 2014, võrdlused, bikiinifitness +166cm

Läti lahtised meistrivõistlused, võrdlused, juunioride bikiinifitness

Balti Matš 2014, võrdlused, fitness

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Balti Matš 2014, vabakavad, fitness

Läti lahtised meistrivõistlused, autasustamine, juunioride fitness, body-fitness, meeste kulturism juuniorid, bikiinifitness juuniorid

Läti lahtised meistrivõistlused, autasustamine, bikiinifitness -166cm

Läti lahtised meistrivõistlused, autasustamine, bikiinifitness +166cm

Balti Matš 2014, autasustamine, fitness, rannafitness

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga üks asi häiris mind, kui sportlast, väga. Paljud Läti sportlased võistlesid nii Läti lahtistel meistrivõistlustel kui ka Balti Matšil kuigi võistlusjuhendis seisis, et üks välistab teisel võistlemise. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga üks asi häiris mind, kui sportlast, väga. Paljud Läti sportlased võistlesid nii Läti lahtistel meistrivõistlustel kui ka Balti Matšil kuigi võistlusjuhendis seisis, et üks välistab teisel võistlemise. :unsure:

Nagu ma aru sain siis Läti Balti Matši koondis pandigi alles Läti Lahtiste tulemuste põhjal paika, ehk Läti esindajad pididki kaks võistlust tegema. Ning Läti kui korraldajamaa võis vist saata igasse kategooriasse 3 sportlast, ehk kokku päris palju võistlejaid, kes tegidki Läti Lahtised kaasa, seejärel pandi Balti Matši nimekirja ning siis tegid selle ka ära.

Kas mitte meil ei olnud sama asi eelmine aasta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loodame, et ka kulturismi kategooriate videod tulevad. See bikini võtab juba silme eest nii kirjuks. :D

Pea veel paar nädalat vastu, siis saad korralikult sööma hakata ning Bikini naised hakkavad jälle huvitama. :D

Muidugi seda ütleks küll, et kuigi üldises mõistes on Bikini Fitness kogu selle spordiala jaoks kasulik, justnimelt pealtvaatajate ja üldsuse huvi tõstmise suhtes, siis teisest küljest võtab see igast võistlusprogrammist ikka meeletu aja. Ning ärme parem räägigi, mis toimub backstage's kus valitseb kohati täielik naiste dominatsioon. :D - Siiski positiivse külje alt peab naisi jälle tänama justnimelt seltskonna ning abi ees näiteks meikimisel. Aitäh siinkohal Janikale, et viitsis meie mehi mökerdada. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×