Jump to content
Aftermath41

Smith mc vs barbell ?

Recommended Posts

Sai hakatud nüüd uuesti trenni tegema, u 6 kuud olen jõusaalis käinud 4-5 korda nädalas . Ainukene mure on , et jõusaalis pole tavalist surumis pinki vaid on ainult smith masin , millega olen pidanud läbi ajama kõik see aja. kükk + rind. Kas mul oleks targem otsida mõni teine jõusaal kus on tava surumis pink jne ? hetkel surun smithi peal u 110 kilo max , kükk ei taha üldse ülesse liikuda, viimati tegin 80kg 85 x 6-8.. Kui suur vahe neil kahel masinal on? tean et kang ja vabaraskused aitavad ehitada ülesse stabilisaator lihaseid. Keegi teab mis on maxide vahe smith vs barbell?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavalise kangiga kükki tehes on jah kindlasti kaasatud rohkem lihaseid, eriti just stabiliseerivaid siselihaseid. Smithiga ja üldse erinevate masinatega on lihtsam tatud lihasgruppi isoleeritumalt treenida. Max-e niimoodi võrrelda üks-ühele ei saa, kuna Smith pinke on erinevaid - mõnedel on vastukaal, osad vanemad masinad jälle liiguvad väga halvasti jne. Ise eelistan kindlasti vabaraskusi, kuid on palju ka inimesi, kes ehitavadki oma kavad masinate peale üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MItte ükski tõsisem treenija ei kasuta Smithi masinat. Ei rammumehed, klassikalised tõstjad, jõutõstjad ega sportlased ei lähe selle lähedale, kõik eelistavad vaba kangi. Ning ma ei näe miks peaks asi olema teisiti hobikorras treenijale.

Väga hea humoorikas kokkuvõte Smith masinast:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamasti Smithil ikka kõvasti lihtsam. Mäletan, kui mu küki max oli 135kg, siis Smithil tegin 150kg seeriaid :D. Kui ei jõudnud, surusin selja vastu kangi ehk libistasin kangi mööda raame üles.

Soovitatav oleks tõesti kasutada vabaraskusi. Kui suurt tüli ja oluliselt suuremat rahalist ressurssi saalivahetus ei nõua, siis vahetaksin sinu asemel saali. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MItte ükski tõsisem treenija ei kasuta Smithi masinat. Ei rammumehed, klassikalised tõstjad, jõutõstjad ega sportlased ei lähe selle lähedale, kõik eelistavad vaba kangi. Ning ma ei näe miks peaks asi olema teisiti hobikorras treenijale.

Väga hea humoorikas kokkuvõte Smith masinast:

LOL see vend on täielik Id*oot siin su videos:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel on hea küll muidu, ainult 2 minuti tee jõukasse, kodu aknast isegi gym paistab :D Eks peab proovima küki ja surumise ära kangiga , siis saab aimu mis vahe on ja kas on mõtet jõusaali vahetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

smithil väiksem vigastuste oht, kang liigub kindla trajektoori alt

Ilmselt ei ole see päris nii. Võib-olla ideaalolukorras on tõesti mingid eelised, kuid üldiselt on selle masina ohtlikkusest päris palju räägitud. See on disainitud mingile kindlale kehatüübile. Tasub vältida. Ei ole see kükk üleüldse mingi imeasi, et selleta amatöörina ei saa - tee väljaasteid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

....sealt küsimus nr.1,minu arust päris hästi seletab ära....

p.s...mille pagana pärast peab lihtsa ja loogilise küsimuse ingl.keeles sõnastama? Viimasel ajal suur osa nooremapoolsest generatsioonist räägib nii,et lause 5st sõnast 3 on ingl.keeles.Mulle tundub see veider,aga ma vist vana ja hall ka juba.... :P

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

....sealt küsimus nr.1,minu arust päris hästi seletab ära....

p.s...mille pagana pärast peab lihtsa ja loogilise küsimuse ingl.keeles sõnastama? Viimasel ajal suur osa nooremapoolsest generatsioonist räägib nii,et lause 5st sõnast 3 on ingl.keeles.Mulle tundub see veider,aga ma vist vana ja hall ka juba.... :P

Olen pea 10 a välismaal elanud, suhteliselt raske on eesti keeles korralikku juttu kokku panna :D Aga tänud vastuste eest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aftermath , kui sa oled 6 kuud teinud surumisliigutusi smithi masinal ja nüüd järsku lähed üle tavalisele kangiga surumisele , siis ma murdud kuskilt otsast lihtsalt pooleks.

need on totaalselt erinevad harjutused ja vabaraskusega surudes töötavad väga paljud lihaskinnitused mis smithiga ei tööta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aftermath , kui sa oled 6 kuud teinud surumisliigutusi smithi masinal ja nüüd järsku lähed üle tavalisele kangiga surumisele , siis ma murdud kuskilt otsast lihtsalt pooleks.

need on totaalselt erinevad harjutused ja vabaraskusega surudes töötavad väga paljud lihaskinnitused mis smithiga ei tööta.

Eks hantlitega surumine flat ja incline aitavad natukene kaasa ikka, päris nii hull pole vast :) , mul oli alaseljaga koguaeg jamasid mis peatasid mu treeninguid, selles suhtes on smith masin hea, tavalise kangiga kükkides alguses ikka väristad seal ja tehnika annab soovida , see annab alaselga ikka mõnusalt tunda kui midagi nihu seal :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×