Jump to content
fanatt123

Arsti sõnul lihasfastsia vigastus! Andke palun nõu

Recommended Posts

Tere,

mure siis selline, et algselt hakkas valutama mul vasak küünarnukk(krõksus kui nurk läks üle 90kraadi, peale trenn tavaliselt, väga pinges oli ka peale trenni.) Võtsin omega3 + bioglükosamiini päris kaua, ligi 1.5-2kuud äkki,Trennis käin 3+1 ehk 3trenni 1 vaba ja uuesti. Käinud kuskil 2.5a

Kuid ükspäev nüüd trennis märkasin vasaku käevarre peal mingit imelikku punnitust, käisin EMOs ja öeldi, et lihas fastsia vigastus ilmselt. Sain ka spordiarsti juurde aja, kuid see alles mai kuus. See punnitus ise pole kordagi valu teinud ja suuuruselt umbes 3x3cm. Kui lihas lõdva, siis vähe näha. Kui pingutada, siis on väga hästi näha, nahast kuskil ~0.5cm kõrgemal. Arst ütles, et sellest vabanemiseks on ilmselt ainult tagasi õmblemine.

On kellegil kunagi sarnast vigastust olnud? Mida edasi teha? Kas ta võib veel suuremaks minna?

Vabandan ka väga segase teksti pärast.

Päikest,

fanatt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küünarliigese epikondüliit, juhul, kui tegemist on "paistetusega" täpselt küünarliigeses. Kirjeldus on segane. Aga ei kujuta ette, mis muu sellele vastata võiks. Sel juhul peaks aeg parandama.

Ja muidugi arsti "tagasi õmblemine" .. kõlab päris segaselt.

Loen uuesti, ja kui see on käsivarres, siis ei vasta pakutule.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandust jah selle segase teksti pärast.

Täpsustan, et ma ei tea üldse kas mu vigasel küünarnukil ja selle paistetusel(kutsuge kuidas tahate) on mingi seos. See paistetus on ikkagi sees pool käsivart, ning üks 2-3cm allpool küünarnukki.

Paistetud tekkis üks 3nädalat peale seda, kui küünarnukk alles valutama hakkas, seega ei seostaks neid. Lisaks ei ole ju paistetus täpselt küünarnukis.

Üritan varsti ka pilti teha

Muudetud kasutaja fanatt123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krõksumine pole küll kummagi epikondüliidi sümptom.

Ja lihasfastsia vigastus on lihasfastia vigastus, seda pole võimalik epikondüliidiga segamini ajada - viimane on valu ja põletik lihaste kinnituskohas, fastsia aga ümbritseb tervet lihast.

Tõesti, lihasfastsia vigastusel "rullib" ta end üles. Seda fastsiat oma algsesse seisundisse naljalt ilma lahti lõikamata tagasi ei saa, küll aga on fastsiatehnikad, mis seda seisukorda leevendavad. Jah, see mügarik võib suuremaks minna küll, kui fastsia veelgi eemaldub (nagu viineri ümbert kilepakend) :D

Üldiselt see fastsiateema maailmalõpp pole. Soovitaksin kompressiooni treeningu ajal sinna piirkonda.

Häirima hakkab see väga suurel koormusel või näiteks mingil käelisel tööl.

Loodan et oli abi. Kui veel küsimusi siis küsi, äkki oskan vastata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õukei master.

ma siis kirjeldan oma juhtumit:

küünarliiges - teinud just nimelt häält , aastaid - krooniline. Vahel on seis parem, vahel teeb korraliku praksu, kui sirgeks ajada - ja uuesti kokku.

Jah, see ei olegi sümptom, küll aga on seesama "vaevatud" liiges olnud aldis epikondüliidi tekkimisele - juhtunud 2 korda, kui mitte 3 - ei mäletagi enam.

Ja vaatamata teoreetilistele teadmistele, lepi sellega, et ka see ei pruugi valu teha - mõnus muna on üleval, ja ongi kogu sümptom.

Kõik kohad on ülitarku teoreetikuid täis. Vaat tulen su juurde, tee siis terveks kõigist hädadest ;)

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tasuks siis mingi hetk puhkust anda/kergemad trennid teha? Ei tahaks nagu trenni tegemist sellepärast kohe pooleli jätta. Kas mingit valu poleks pidanud tundma kui see vigastus tekkis? Kas kuidagi saaks seda ennetada, et ei läheks hullemaks? Mingit küünarnuki "sokki" ma tõesti kannan küll.

Suur aitäh abi eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on praktiline teadmine lausa mõlema küünarnukiga kus oli epikondüliit.

Väliselt ei olnud midagi näha aga valu oli piinav. Trenni teha pm ei saanud, kuna haarata midagi ei saanud ja just sirge käega haaramisel oli megavalu.

Abi annab surveside aga ravib aeg ja ainult aeg, ilma koormuseta.

Muudetud kasutaja Lexusl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja vaatamata teoreetilistele teadmistele, lepi sellega, et ka see ei pruugi valu teha - mõnus muna on üleval, ja ongi kogu sümptom.

Ei saa nüüd päris täpselt aru, mida selle lausega mõtlesid - olen ka praktiliselt rebenenud lihasfastsiaga tegelenud. Oli tõesti muna üleval ilma valuta. Äkki on ka sinul see?

Kõik kohad on ülitarku teoreetikuid täis. Vaat tulen su juurde, tee siis terveks kõigist hädadest ;)

Kaasa arvatud sa ise?

Ma ise pean end muidu rohkem praktikuks, aga selleks peab ka teooriaga kursis olema.

Vaat kus ähvardab :D Ma ei saa lubada kõigist hädadest terveks tegemist, ma olen füsioterapeut, mitte maag :D

Kas tasuks siis mingi hetk puhkust anda/kergemad trennid teha? Ei tahaks nagu trenni tegemist sellepärast kohe pooleli jätta. Kas mingit valu poleks pidanud tundma kui see vigastus tekkis? Kas kuidagi saaks seda ennetada, et ei läheks hullemaks? Mingit küünarnuki "sokki" ma tõesti kannan küll.

Suur aitäh abi eest!

Valu tõesti sel puhul tingimata ei teki, tihti see ka aegamööda süveneb teatud piirini. Kui hullemaks lasta ei taha siis ära neid lihaseid väga tugevalt koorma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tasuks siis mingi hetk puhkust anda/kergemad trennid teha? Ei tahaks nagu trenni tegemist sellepärast kohe pooleli jätta. Kas mingit valu poleks pidanud tundma kui see vigastus tekkis? Kas kuidagi saaks seda ennetada, et ei läheks hullemaks? Mingit küünarnuki "sokki" ma tõesti kannan küll.

Suur aitäh abi eest!

Põletik tekib ülekoormuse tagajärjel. Koed vajavad taastumiseks puhkust. Kui puhkust ei anna, läheb hullemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge. Kohe palju targem nüüd.

Kuid kui pikast puhkusest me räägime? Tundub, et tuleb siis natuke rahulikumalt võtta. Saab rohkem jalgadele valu anda :D

Baasharjutused üritan ikka ära teha, kompressioonisidemeid kasutan nüüdsest koguaeg siis, tõstmerihmasid ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt esmase põletikureaktsiooni saab keha ikkagi nädala-paariga kontrolli alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt esmase põletikureaktsiooni saab keha ikkagi nädala-paariga kontrolli alla.

Siin võiks sõna "üldiselt" toonitada. Reeglina.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin selle video ära. Päris hariv :)

Kardan just seda, et kui lasen nüüd käel veidike puhata, ja trenni lähen tegema jälle siis see punnitus läheb suuremaks. Annan teile teada siis, kui saan mingit ravi või mida iganes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×