Jump to content
kaiiiirii

Kätekõverdused

Recommended Posts

Tere. Küsimus siis. Kas on võimalik kolme kuuga teha ära 20 kätekõverdust. Hetkel ei tee ühtegi veel . Kui tihti peaks tegema trenni kätele...kas iga päev? Ja kui palju päevas ? Praegu olen teinud 3kg hantlitega seeriaid(3korda 25) ja proovinud põlvede peal kätekõverdusi teha(3 korda 10 )kokku 5 harjutust . Nädal aega olen teinud..iga päev umbes 30 minutit. Kuidas oleks kõige efektiivesem ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks ma usun, et see oleks võimalik. Teiseks oleks kõige mõtekam vast proovida teha kätekõverdusi üsna tihti ikkagi nii kuidas sa tahad/kavatsed need 20 ära teha. Ehk tavaline kätekõverdus nagu ma aru saan. Kui igapäev seda ühte proovida siis küll see ka ära tuleb. Et kui täna lased alla ja ei jõua üldse üles siis pingutad nii kaua seal alumises faasis kuni ei jaksa enam. Järgmne kord juba peaksid jaksama natukene rohkem ennast üles lükata ja nii ta tuleb kuni tuleb esimene ja sealt edasi pingutada. Muidugi tuleb kasuks ka erinevad harjutused kätele aga konkreetselt on kõige tõhusam ikkagi kätekõverdusi proovida teha. Omast käest tean, et kui ma kätekõverdusi teen püsival siis võin jõuda väga palju neid teha aga kui ma neid konkreetselt ei tee, kuid näiteks jõusaalis teen püsivalt ikkagi trenni siis ma ei jõua kätekõverdusi sellegipoolest väga palju teha. Olenemata sellest, et raskused tõusevad ja keha areneb aga konkreetselt kätekaid ei tee siis ei jõua ka.

Soovitusi, et lisaks siis maas alguses selle esimese punnitamiseks tee otsa veel positiivse kaldega, et toeta peopesad alguses seina/voodi/tooli peale, et oled positiivse kaldega ja tee nii suutlikuseni. Ja käte harjutusi võid muidugi veel lisaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. Küsimus siis. Kas on võimalik kolme kuuga teha ära 20 kätekõverdust. Hetkel ei tee ühtegi veel . Kui tihti peaks tegema trenni kätele...kas iga päev? Ja kui palju päevas ? Praegu olen teinud 3kg hantlitega seeriaid(3korda 25) ja proovinud põlvede peal kätekõverdusi teha(3 korda 10 )kokku 5 harjutust . Nädal aega olen teinud..iga päev umbes 30 minutit. Kuidas oleks kõige efektiivesem ?

Tere!

Siin treeningplaan olemas, et oma kätekõverduste tulemust parandada! :)

http://www.kehatrimmi.ee/valjakutse/30-paevane-katekoverduste-valjakutse/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris nii lihtsalt see ei pruugi minna kui hetkel ei tee ühtki ära sirgetel jalgadel - eeldan, et seda pead silmas. Üks kätekõverdus on laias laastus sama mis teha kangiga rinnalt surumist - või hantlitega surumist - kus kangi kaaluks on pool kehakaalu + 5kg. Kui teed 3kg hantlitega ja 25 kordust on su max, siis võid arvutada, kui kaugel eesmärgist umbes oled. Oletades, et oled ca 60kg naine, siis peaks nt. kang olema 30kg ...

Põhjused, miks sa ei suuda teha 20 kätekõverdust on komplekssed, kuid jämedalt koosnevad lihaste maksimaalsest jõuressursist ehk maksimaalsest jõust ja jõuvastupidavusest.

Põlvedel ja 3kg hantlitega seega suurt mõtet pole teha. Proovi max jõu kasvatamiseks teha kasvõi laskumine sirgetel jalgadel, puhanult. Ja võta hantliteks kätte tunduvalt raskemad. 3kg hantlite puhul hakkab toimima juba lihasvastupidavus, millega sul antud hetkel midagi peale pole hakata. Ehk siis töötavad aeglased lihaskiud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris nii lihtsalt see ei pruugi minna kui hetkel ei tee ühtki ära sirgetel jalgadel - eeldan, et seda pead silmas. Üks kätekõverdus on laias laastus sama mis teha kangiga rinnalt surumist - või hantlitega surumist - kus kangi kaaluks on pool kehakaalu + 5kg. Kui teed 3kg hantlitega ja 25 kordust on su max, siis võid arvutada, kui kaugel eesmärgist umbes oled. Oletades, et oled ca 60kg naine, siis peaks nt. kang olema 30kg ...

Põhjused, miks sa ei suuda teha 20 kätekõverdust on komplekssed, kuid jämedalt koosnevad lihaste maksimaalsest jõuressursist ehk maksimaalsest jõust ja jõuvastupidavusest.

Põlvedel ja 3kg hantlitega seega suurt mõtet pole teha. Proovi max jõu kasvatamiseks teha kasvõi laskumine sirgetel jalgadel, puhanult. Ja võta hantliteks kätte tunduvalt raskemad. 3kg hantlite puhul hakkab toimima juba lihasvastupidavus, millega sul antud hetkel midagi peale pole hakata. Ehk siis töötavad aeglased lihaskiud.

Kas ma saan õigesti aru, kui mina kaalun 80, siis peaksin tegema 40se kangiga sama palju surumisi kui toenglamangus kätekõverdusi? Hahah

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma saan õigesti aru, kui mina kaalun 80, siis peaksin tegema 40se kangiga sama palju surumisi kui toenglamangus kätekõverdusi? Hahah

Ma küll midagi naljakat ei näe siin....tundub laias laastus täitsa mõistlik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. Küsimus siis. Kas on võimalik kolme kuuga teha ära 20 kätekõverdust. Hetkel ei tee ühtegi veel . Kui tihti peaks tegema trenni kätele...kas iga päev? Ja kui palju päevas ? Praegu olen teinud 3kg hantlitega seeriaid(3korda 25) ja proovinud põlvede peal kätekõverdusi teha(3 korda 10 )kokku 5 harjutust . Nädal aega olen teinud..iga päev umbes 30 minutit. Kuidas oleks kõige efektiivesem ?

Mis ma ise soovitan....kui tahad teha palju kätekõverdusi,siis tee kätekõverdusi.Kas või iga päev.Alguses "korralikud" kätekõverdused palju jaksad ja edasi põlvedel mõned seeriad.Kui veel väheks jääb,siis näiteks kapi najal vms.Minu isiklik kogemus on,et kätekõverdus on harjutus,mis areneb tegelikult päris kiiresti. :) Ja kui 20 korralikku kätekõverdust on eesmärk,siis ehk mitte teha 3x10,vaid näiteks 3x suutlikuseni seeriat... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jungatroll, kust Sa sellise numbri leidsid, et pool kehakaalust +5kg?

Ma mõtlesin ise kunagi samal teemal ja tulin mõttele panna käed vannitoa kaalule kätekõverduse asendis. Sain hoopiski teise numbri, kui Sina. Raskema.

Ja lisaks pean ju hoidma "planku" kätekõverduse ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küll midagi naljakat ei näe siin....tundub laias laastus täitsa mõistlik

Anna andeks, aga eestlane ei olegi naljast aru saama loodud. Pretensioonid oma vanemate suunas, palun.

Ma teen igal juhul kätekõverdusi rohkem kui 40 kg surun. Ja usun, et nii on enamusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anna andeks, aga eestlane ei olegi naljast aru saama loodud. Pretensioonid oma vanemate suunas, palun.

Ma teen igal juhul kätekõverdusi rohkem kui 40 kg surun. Ja usun, et nii on enamusega.

Kui natuke kaasa mõtled ja ei ürita igal pool vaielda vaid vaidlemise pärast siis saad aru, et tehnilised nüansid tekitavad alati võrdlemisi lõdva tolerantsi sellistel puhkudel. Lamades surumisel kang puudutab rinda enamasti, kätekõverdusi tehes on amplituut üldiselt väiksem ja tempo kõrgem. Proovi sama tempo ja amplituudiga.

Aga noh , igaüks polegi loodud kaasa mõtlema. Pretensioonid oma vanemate suunas palun...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi ise.

Räägin sellest, mida kogen. Ja suvaline näide: 50 kg noor naine (nö. aktiivne, sportlik) ei tee 25se kangiga sama palju surumisi kui kätekõverdusi. REEGLINA.

Mina, kordan -mina- ei tee oma kehakaalust poolega sama palju rinnalt surumisi kui oma keharaskusega toenglamangus kätekõverdusi.

See ei tähenda, et sellise suure jörmi puhul on need näitajad omavahel tasakaalus. Anna minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen laias laastus sellise korrelatsiooni saanud, eeldades, et kätekõverdused on samuti korrektselt sügavad (rind vastu põrandat). Mitte niisama sipsimised.

Ja ma julgen endiselt väita, et jõuda 20 kätekõverduseni nullist naisterahva jaoks on midagi erinevat kui olemasoleva jõuressursiga mehele, kes peab lihtsalt lihased "tööle" panema - ja ehk nt. tuntavalt kehakaalu langetama. Kasvõi rühmatrennides teevad mõned naised aastaid kätekõverdusi põlvedel ja ei hakkagi kunagi tegema sirgetel jalgadel - sest need on nagu öö ja päev. Vahe on liiga suur.
Soovitan ikkagi tõsiselt pöörata tähelepanu lihaste aktiveerimisele ja jõuressursi suurendamisele. Julgelt suuremad raskused, rinnalt surumist, muidugi ka lisaks kätekõverdusi.
Ma pakun ka, et küsija teeb ka põlvedel kätekõverdusi tegelikult mitte seni, kuni sõna otseses mõttes ei jõua enam vaid seni kuni läheb "raskeks" - andke andeks, kuid nii enamik naisi teeb. Mitte "all out" vaid "veidi raske".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuid nii enamik naisi teeb. Mitte "all out" vaid "veidi raske".

Mhm. Naisi näeb harva pingutamas. Või on kehakeele ja näo kontroll niivõrd võimas, et ükski lihas näos ei reeda, et keha justkui pingutaks. :D - Naistel oleks nagu mingi blokk peal, mis ei luba jõusaalitaolises avalikus kohas hingeldada või pisematki häält teha, mis pingutust reedaks. Rühmatrennides ainult rabeletakse kuna siis kästakse.

Muidugi on neid, kes korralikult pingutavad, aga keskmine naistreenija kipub saalis lihtsalt aega veetma minimaalse koormusega sipsides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mhm. Naisi näeb harva pingutamas. Või on kehakeele ja näo kontroll niivõrd võimas, et ükski lihas näos ei reeda, et keha justkui pingutaks. :D - Naistel oleks nagu mingi blokk peal, mis ei luba jõusaalitaolises avalikus kohas hingeldada või pisematki häält teha, mis pingutust reedaks. Rühmatrennides ainult rabeletakse kuna siis kästakse.

Muidugi on neid, kes korralikult pingutavad, aga keskmine naistreenija kipub saalis lihtsalt aega veetma minimaalse koormusega sipsides.

Seda sümpaatsem on näha neid üksikuid proper strength training tegijaid tsikke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen laias laastus sellise korrelatsiooni saanud, eeldades, et kätekõverdused on samuti korrektselt sügavad (rind vastu põrandat). Mitte niisama sipsimised.

Ja ma julgen endiselt väita, et jõuda 20 kätekõverduseni nullist naisterahva jaoks on midagi erinevat kui olemasoleva jõuressursiga mehele, kes peab lihtsalt lihased "tööle" panema - ja ehk nt. tuntavalt kehakaalu langetama. Kasvõi rühmatrennides teevad mõned naised aastaid kätekõverdusi põlvedel ja ei hakkagi kunagi tegema sirgetel jalgadel - sest need on nagu öö ja päev. Vahe on liiga suur.

Soovitan ikkagi tõsiselt pöörata tähelepanu lihaste aktiveerimisele ja jõuressursi suurendamisele. Julgelt suuremad raskused, rinnalt surumist, muidugi ka lisaks kätekõverdusi.

Ma pakun ka, et küsija teeb ka põlvedel kätekõverdusi tegelikult mitte seni, kuni sõna otseses mõttes ei jõua enam vaid seni kuni läheb "raskeks" - andke andeks, kuid nii enamik naisi teeb. Mitte "all out" vaid "veidi raske".

Usun, et teooria selle taga on adekvaatne aga kangiga pingil ei tule asjad kuidagi nii loomulikult, ega ma muud ei oska lisada ka, peale selle, et sipsides kätekõverdused väsitavad isegi rohkem kui rahulikult full range o motion.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anna andeks, aga eestlane ei olegi naljast aru saama loodud. Pretensioonid oma vanemate suunas, palun.

Ma teen igal juhul kätekõverdusi rohkem kui 40 kg surun. Ja usun, et nii on enamusega.

Oleneb Kuidas sooritad , kas rind vastu maad nagu ka surumises kang vastu rinda ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×