Jump to content
ThaBosss

ThaBosss-i blogi [15. aastane värskelt alustanu]

Recommended Posts

Heihopsti kõigile!

Alustan kohe algusest. Mu nimi on Madis. Jõusaaliga olen nüüdseks tegelenud ~3-4 kuud, millest viimased nädal aega olen olnud härra Kalmuse toitumis- ja treeningkava peal. Tunne on hea, pärast jõusaali uksest väljumist tunnen, kuidas sinna juba tagasi tahaks :D Nii mööduvadki edaspidi hommikud, lõunad- ootuses juba jõusaali saada. Miks? Sest nüüd lõpuks olen leidnud midagi, mis mulle TÕSISELT meeldib ^_^


Näitajad hetkel (06.04.2014)
Kaal: ~85kg
Pikkus: ~190cm
Üldised jõunäitajad:
Rinnalt surumine: 85kg max, seeriaid teen 60-65kg. (Pole ammu maxi proovinud, ehk tuleks praegu 90 ära)
Jõutõmme: Viimases trennis kasvavate raskustega jõudsin 10x 110kg-ni (Esimest korda elus tegin jõutõmmet, alustasin 70 pealt, ei osanud algul valida raskuseid, suts oleks võinud juurde panna)
Jalapress: Kasvavate raskustega jõudsin kuni 8x 120kg-ni (Samuti esimest korda elus tegin ka jalapressi ja kuna kasvavate raskustega, siis ei osanud niivõrd hästi esimesel korral ka neid raskuseid valida. Varu ikka jäi)

Hetkel ei hakka rohkem lisama neid, üldise pildi saab selgeks kuidas vorm on :rolleyes:

Päevane toitumine on keskelt-läbi selline:

Kaloreid: 2264.6 Kcal
Rasva: 107.9 g.
Valku: 161 g.
Süsivesikuid: 152.9 g.
Kiudaineid: 19.7 g.


100% täpne see muidugi ei ole, aga kava on loodud üheaegselt rasvaprotsenti alandama ja lihasmassi tõstma.


Blogi eesmärk on saada lisamotivatsiooni siinselt kasutajaskonnalt, et oleks ikka tahet edasi tegutseda, kuigi praegu sellest küll puudu ei tule :P Samuti soovitused, nõuanded... kõik see mida üks algaja poiss vajab on teretulnud :)Sügaval põuetaskus peitub selline pisike unistus- kunagi ka lavale astuda, siis, kui teie praegused tegijad juba vanad kalad olete :D

Pilti endast katsun homme sebida. Lihtsalt nii endale kui ka teile, et hiljem arengut näha.

Mis siin ikka, soovin kõigile mõnusat kevadist ilma, rõõmsat tuju ja aktiivsust. Jaksu! :lol:

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parim, mida oskan soovitada on see, et hoia toitumis- ja treeningualase informatsiooni suhtes avatud meel. Alati nõua tõendusmaterjali. Kui tundub, et oled siiani millesti valesti aru saanud, siis ole valmis olma arusaamu muutma. Analüüsi kriitiliselt oma tegevust. Ära lase dogmadel tekkida.

Tegelikult käib see ju iga asja kohta elus, mitte ainult toitumise ja treeningu...

Püsivust on vaja. Ära hakka iga 3 kuu tagant treeningkavu või ma ei tea mida vahetama. Mis mind isiklikult häirib paljude alustajate juures.

Ära pööra liialt tähelepanu pisidetailidele (toidukordade arv, aeg, mitu grammi valku on õige jms).

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane hommikusöök oli 4 muna, kauss neljaviljaelbe putru, veidi lahjat juustu ja pits oliiviõli.

Munad tegin täna sellisel kujul, sest keedumunad on juba nädala ajaga kopa ette visanud. Üldiselt tavapäevadel, kui ei ole raskem trenn ehk selg või jalad, siis päevas läheb kava järgi 8 muna- hommikul ja tund enne trenni. Siit ka palve- kui kellegil on mõni idee, kuidas need 8 muna päeva jooksul hõlpsasti ikkagi alla saada, siis andke tuld! :P

WP_20140407_002.jpg

Täna oli rind-biitseps ja ranne. Trenn tuli veidi kehvem kui eelmine kord. Energiast jäi puudu, öösel magasin halvasti. Aga trenni lõpus, viimase harjutuse ajal randmetele otsustasin video ka teha blogisse, veidi kirjumaks seda elu siin, kasvõi iseenda rahulolu jaoks :D

https://www.youtube.com/watch?v=dsY_ARX6WL4&feature=youtu.be

Õhtusöögiks ei saanud päris kava järgi teha, kuna olen alles 15 ja vanemad ei võta mu uut režiimi eriti rõõmsalt vastu. Nende sõnul läheb taoline toitumine palju kallimaks maksma, kui ma söön päeva raames kodujuustu, muna ja sutsu liha. Samuti minu arvelt ei pea enam igasugu kohukesi, shokolaadikesi ja muud kraami ostma, aga seda ma ei suuda kohe selgeks teha neile :lol: Ühesõnaga, kodust ma motivatsiooni ei leia, seega vahepeal nad "unustavadki" mulle mõned asjad poest kaasa krabada. Aga ei, olgem positiivsed, trenni saan ju ikka teha, olgugi et 110% kava järgi toituda võimalik ei ole lihtsalt, mingis osas ikkagi mõistan vanemaid ^_^

Õhtusöök pidi välja nägema 200g liha, 2 keedukartulit ja tomatit-kurki maitsestamata jogurtiga. Mina sõin tatart, külmutatud juurvilju, ja umbes 200g liha (Kodukotlett ja veidi lihatükke juurde) peale sutsu maitsestamata jogurtit. Maitses häää :rolleyes:

WP_20140407_011.jpg

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lubasin endast ka pilti, kuid sellega jäin täna hiljapeale. Katsun lähipäevil ära teha, eksju? ^_^ Aga nüüd homseks sööki valmistama... mõnusat õhtupoolikut :)

Ahjaaa, üks pisike küsimus veel: nimelt horisontaalpingil kangiga surudes saab pinget ainult parem rinnalihas, vasakuga nagu ei toimukski midagi. Viimaseid surun, siis parem pool kohe tulitab, aga vasakus pooles ei miskit. Olen oma tehnikat laskunud teistel hinnata ja kõik tundub vägagi normis olevat. Milles asi võib olla?

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane hommikusöök oli 4 muna, kauss neljaviljaelbe putru, veidi lahjat juustu ja pits oliiviõli.

Munad tegin täna sellisel kujul, sest keedumunad on juba nädala ajaga kopa ette visanud. Üldiselt tavapäevadel, kui ei ole raskem trenn ehk selg või jalad, siis päevas läheb kava järgi 8 muna- hommikul ja tund enne trenni. Siit ka palve- kui kellegil on mõni idee, kuidas need 8 muna päeva jooksul hõlpsasti ikkagi alla saada, siis andke tuld! :P

Jood toorelt sisse . :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See harjutus tundus pigem brachioradialisele suunatud olema kui randmetele (kuigi need saavad ka koormust jah). Ürita küünarnukid fikseeritud hoida, nii et nad üles kaasa ei tule:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida muud võiks soovitada kui: hr Kalmuse käest saad kõigele kõige adekvatsemad vastused. Ta ju sinu treener nüüd.

See on hea näide sellest, et oma treenerit ei tasu mainida, kuna siis suunatakse sind otsemaid oma treeneri jutule. Ka minul on seesamune Kalmuse treening- ja toitumiskava. Oli ka nende 8 munaga täielik tüdimus üsna ruttu. Võtsin temaga ühendust ja ta soovitas munadest omletti teha - retsepte on terve internet täis. Avasta! Pakkus välja veel, et puhkepäeva hommikul võib muna vabalt kodujuustuga asendada või süüa sepikut sulatatud Juku juustuga.

See randme harjutus kavas oli mõeldud nii nagu SKG videos. Tegin alguses samuti nagu sina, aga siis Kalmus ütles, et valesti teen. Kas ta sulle neid harjutusi ette ei näidanud? Mul oli iga harjutuse tehnikaga probleeme, aga inimesed on erinevad - mõnel tuleb juba loomulikust intelligentsist õige tehnika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen viimasel ajal mune nii:

Kaussi, törts piima hulka, et oleks kohevam hiljem, kloppida läbi ning siis loobin sisse veidi juustu ja vorstitükke. Siis kõigepealt praen pannil veidi juurikasegu, siis kallan munasegu peale. Lasen segul küpseda ning siis kallan hunniku tomatikastet peale. Siis loobin sekka nii... hmmm.... 10 erinevat maitseainet. Ära isegi küsi mida, sest kõike läheb. Võtsin terve poeriiuli kaasa, mis vähegi kirjelduses lubas liha/pastatoitude peale panna. :D

Lõpptulemuseks ilga latakas toitu, mille kaloraaž jääb sellegi poolest tagasihoidlikuks kuna juurikad ja tomatikaste on energiavaesed. Ilmselgelt 8 munaga tuleb kõva laks, aga ega kõike korraga ei pea tegema. Kuigi ma paar päeva tagasi tegin 10-st munast. :D - Pann oli ääreni täis lõpuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siit ka palve- kui kellegil on mõni idee, kuidas need 8 muna päeva jooksul hõlpsasti ikkagi alla saada, siis andke tuld! :P

Tee munaputru pane ketšupit ja nagu Arc ütles siis sadu erinevaid maitseaineid

Segad mune niiikaua pannil kuni näed, et kogu segu on paks ja ei ole enam vedel. Nii ei ole ka probleem 10 muna korraga sisse ajada ;) Vähemalt minul mitte :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks aitäh kõigile vastajatele! Mõnus on teada, et keegi ikka loeb siin mu asju. Super motivatsioon!

Nii paar päeva möödunud, sai toitumiskavast kõrvale viilitud... ausõna... need kotletid koolis, sööklas, tundusid nii kuradi maitsvad, ja see šhokolaad, ja need pähklid. Uuh! ^_^

Ei aga asi on naljast kaugel, täna sai selle arvelt 45 min aeroobset tehtud... endomondo järgi kuskil 400kcal põletatud. Vast korvab need pisikesed ahvatlused ja pealegi- ikkagi 7 päeva sai täis :rolleyes::D

Homne päevakava näeb ette selg+trapets, üldiselt teen nii, et peale kooli (~15:00) tõmban bussipeatuses oma söögid-joogid sisse ja siis neljast olen trennis juba. Koolikaaslased saavad itsitada, üldiselt bussipeatusesse jõudes on juba kuulda "Noh, Madis, tuled jälle oma munadega liputama siia?" :unsure::D

1.mail toimub mu kodulinnas, Viljandis ka suur jooks ümber järve ~12.5km. Kavatsen siin vaikselt valmistuma hakata, ülepäeviti jooksmas käia kui võimalik ja iga nädal siis vastavalt kilomeeter otsa panna, et jooksuks vormis olla. Tahaks alla 1h ära joosta. Selline pisike mõte siis.

Pilti kah

Õhtusöök
WP_20140409_004.jpg



Homne bussipeatuse pala. Muideks, aitäh vastajatele! Omlett tundub tõesti hea idee :)

WP_20140409_007.jpg

Ja siis loomulikult, kui pappi rohkem on saab endale vahest lubada ka mineraalvett! (Btw, praegu konsumis ja mõnes poes veel Vytautas ülisoodsa hinnaga 0.3-0,4€ pudel vist, võtsin terve ploki täna)

WP_20140409_005.jpg


Kõigile päikest, kolige õue! Päikesevarud kaa vaja täis laadida pärast "talveund" ^_^

Lehva

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel olen ma harrastaja B) laon vaikselt põhja, naudin seda mida ma teen ja tunnen pisiasjadest rõõmu. Jõutõstja minust ei saa. Kulturist? Võimalik... jätkub tahtejõudu, motivatsiooni, huvi ja eelkõige seda, et ma saan nautida seda mida ma teen, siis on see reaalne. Kuid kes teab mis pähe lööb veel... olen äärmiselt spontaanne inimene... tuleb mõte - asun tegutsema, kuid püsivust ei ole üldse, hiljen veeretan asjad kellegi teise kraesse või jätan lihtsalt pooleli. Jah, ma tunnistan seda. Kuid seepärast otsingi ma motivatiooni igast otsast, kust vähegi võimalik just seepärast, et see ala meeldib mulle väga! Ei tahaks kõike nurka visata mõne lolli mõtte pärast mis jälle külge hakanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna kaal hommikul 84.1kg, ehk siis algsest kaalust (11 päeva tagasi) umbestäpselt 1.5 kilo vähem.
Jõusaalis tegin õlad, triits. Korralik trenn oli, vahest enne trenni ikka kohvi sisse tõmbad, siis efekt tunda.. koguaeg ei saa juua, sest muidu ei mõju lihtsalt. Praegu olengi vaheldumisi proovinud rohelist teed ja kohvi juua.. mõnipäev jätan üldse ära taolised asjad. Samas õhtul enne magamaminekut punane marjatee meega- nauding :)



Aaaoeehh... õhtusöök, minu lemmik :) Kuidas külmutatud kalatoodetesse suhtute? Täna tegin 200g külmutatud lõhe, lasin enne nats sulada, kaalusin ära ja pannile, kala veidi pruunikaks siis pool klaasi vett pannile ja kaas peale. ~10 minutit ja kala oli valmis, viskasin külmutatud juurviljad juurde, maitseaineid... ja tõepoolest.. maitses nagu lõhe :D
post-33239-0-32342200-1397235286_thumb.j

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle 8 munaga oli mul ka raskusi, algul suutsin vbolla max 6 praemuna sisse süüa. Korra proovisin ikka kõik ära süüa siis oli süda paha :blink: Proovisin, mis proovisin, mis proovisin.. nüüd pole probleeme. Lisan vahest isegi juurde köögivilju ja tatart/riisi :)

Esialgu oli kava üldse müstika, nüüd ei ole probleeme millegiga :)

Edu sulle kava täitmisel :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

On olnud üsna aktiivne päev- pärast kooli 5km jala koju, nüüdseks juba teist korda, varem olen alati jala tulnud, kuid avastasin, et värskes õhus kõndimine muusika saatel on lausa nauditav ^_^ + siis lisaks hiljem 5km rattasõitu ja 1.5km jooksu... Mõtlesin, et teen väikese vahelduse, sõitsin rattaga koduläheduses olevasse looduskaunisse paika, tegin pisikese ringi jooksuga, ja rattaga koju tagasi.

Toitumine on enam-vähem jonksus olnud, kuigi siin vahepeal sai ühtul grillvorste alla tõmmatud. Lasin isal kõige kõrgema lihasisaldusega vorste tuua ja sai siis 200g "sealiha" pakendi järgi sisse söödud + kahjuks ka 50g mingit muud paska mis seal sees on :unsure: aga pole hulllllluuu :D

Kaal oli täna hommikul uskumatult väike.. 82.5kg, aga arvestades seda, kui hullult mul kaal miskipärast ikkagi kõigub, siis homme alla selle küll loota pole.. viskab jälle lampi kuskilt mingi 2 kilo otsa sinna ja siis ülehomme võib jälle mingit väiksemat arvu näha :P ei teagi kas kaal juperdab, või keegi käib mulle öösel kivikesi kõhtu toppimas :D

Jõunäitajate suhtes läks siin ükspäev jalapäeval 150kgx10 viimane seeria. Kasvavate raskustega vastavalt. Kokku 6 seeriat, alustasin 20x90, 20x110, 15x125, 15x130 13x140 ja 10x150.. jalad siiamaale löövad tuld, pole elusees sellist koormust saanud.. aga ei, üle ma ei pingutanud, kõik on chill :)
Muid jõunäitaid 16. päeva jooksul, mis nüüd kavadega alustamisest möödas, pole niimodi tähelepanu alla pannud veel, hetkel olen lihtsalt trennidest mõnu tundnud ^_^

Igaljuhul tunne on hea... Ilm on hea.. ja muideks, viimasel ajal on uni ka hea B)

Päikest! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal oli täna hommikul uskumatult väike.. 82.5kg, aga arvestades seda, kui hullult mul kaal miskipärast ikkagi kõigub, siis homme alla selle küll loota pole.. viskab jälle lampi kuskilt mingi 2 kilo otsa sinna ja siis ülehomme võib jälle mingit väiksemat arvu näha :P ei teagi kas kaal juperdab, või keegi käib mulle öösel kivikesi kõhtu toppimas :D

Kaal kõigubki palju üles alla, eriti päeva lõikes, peaasi, et nädala-kahega oleks stabiilne liikumine. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülehindasin oma võimeid... kokkuvõtteks tuli 5km 25 minutiga, enesetundele vastavalt pöörasin 2.5km pealt otsa tagasi. Pole vaja üle pingutada, eriti veel, kui soovin ülehomme järgmisele jooksule minna :D Aga tulemusest hoolimata olen endaga rahul, et jooksu ära tegin... ülehomme uuesti :)

Päikest :)

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

4 päeva pole jõukasse jõudnud, esmalt pühade tõttu oli reedel ja pühapäeval jõukas kinni ja esmaspäeviti on Viljandi jõusaal nii täis, et seal jalapäevast mõnu tunda on pea võimatu,liiga palju jebimist, raskuseid laenata siit sealt ja kellegile vahele teha jnejne... seega otsustasin, et täidan võimalikult palju "auke" aeroobsega. Homme jõusaali lõpuks ja lükkan mõnusalt jalad piima täis.

Endomondo(minu aeroobsed treeningud aegade, distantside ja muu sellisega): http://www.endomondo.com/workouts/327012772/11352657

Ehk siis täna sai pea 5km jookstud 26 minutiga, ilma pausideta, ilma vahepeal kõndimiseta. Enam-vähem ühtlane tempo. Olen uhke enda üle :) olge teie ka :P

Naljakas lugu ka kehalise tundidega :D Kuna enne seda, kui ma otsustasin, ise spontaansust jalalaest peatallani täis :P , et hakkan spordipoisiks, olin ma paras logard nii koolis kui ka muudes toimetustes. Ja kui me siis ükspäev siin kehalise tunnis pidime 4 ringi jooksma ümber kooli ja ma esimesena pärale jõudsin hakkas õpetaja kohe kraaksuma, et kuidas sina, Madis, ikkagi esimene olid... kindlasti jätsid ühe ringi vahele... mis sa valetad nüüd jnejne.. hilje, kui nägi et sööklasse oma toidukarpidega sisenen ja üleüldse kehalise tunde nüüd tõsisemalt võtan, tekkis ka temal mingitlaadi lootus vist, et Madis poiss ei olegi complete logard :D See selleks...
Olen avastanud, et ka kodus töötamine (elan majas, olemas oma aed, mets jne) on palju meeldivamaks läinud mõttega, et noooh.. siin 2 tundi puudevedu, siit läheb omajagu kaloreid maha ja mis ma ikka toas istun, ilm kaa ilus.

Sellised lood siis :P

Päikest!

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jätame blogisse väikese märgi kaa, tähistamaks 21. päeva kavade peal. Saab võrrelda mõne aja pärast näiteks siis-

Hetkene seis:

15.a
~82-84kg
~188-190cm



post-33239-0-34022600-1398112378_thumb.j


rinnalihas njetu

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heipa!

Pole ammu saanud kirjutada, vahepeal olid gümnaasiumi katsed ja muu kraam vahel, trenni kaa hulga tehtud + käisin 1 päev tööl. Homme kaa tööpäev.. toitun ikka nii nagu kava ette näeb, vb luban kaloreid veidi rohkem, aga valgurikkaid kaloreid, sest siin alles eile sai 6 tundi kaevatud umbes ja usun, et sellega põletab nii mõnedki kalorid mis tuleks ikkagi täis süüa, et lihas punnitaks :D



post-33239-0-63017600-1398887954_thumb.j

Ilusad toidupalad muudavad ampsutamise veelgi huvitavamaks :)

post-33239-0-36705300-1398888082_thumb.j

Ükspäev sai siin 12km rattasõit kaa ette võetud ja kuna teepeale, üsna viimaste kilomeetrite vahele jääb üks mõnus karjäär, kus alati ujumas käin, siis tuli selle aasta esimene suplus kaa ette võtta. :Dotsustasin, et rätiku puudumise tõttu võtan end täiesti alasti :D

18+
635342861765796577.jpg

Elu tuleb nautida :) Päikest kõigile ja kõva trenni!

Ahsoo, ja sorry, kes selle viimase pildiga üle said :P


Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heii!

VIimased 4-5 päeva on küll täpselt sellised olnud :D :
post-33239-0-06490900-1399141650_thumb.j

Sellel nädalal lisaks jõusaalitrennidele ka värskes õhus hulga aeroobset tehtud.. kokku 31km ratast ja jooksu :P No mis sa muud teed, kui isu trenni teha nii suur.. kibeled ja mõtled juba, et tahaks homset :D Õppimisega võiks kaa nii olla :D

Endiselt saab Endomondos mu aeroobseid tegemisi jälgida: http://www.endomondo.com/workouts/333762990/11352657

Muudetud kasutaja ThaBosss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×