Jump to content
chinyare

Seljavalu personaaltrennist, mis ei lase praktiliselt käia

Recommended Posts

Tere
Mure järgmine - peale eilset trenni ei saa ma enam seljavalu pärast peaaegu et üldse käia, selga sirgeks ei saa üldse. Valuvaigistid, Olfen plaastrid ei aita. Täna käis ka kiirabi ja tegi süsti, aga ka see ei aita. Kästi perearstile minna. Peale kasvõi tunnist paigalolekut uuesti end liikuma saada võtab kohutavalt aega ja nõuab ülimat pingutust.

Rääkides trennist - kuigi olles oma treeneri sõnul algaja, tegin seekord harjutusi 10 kg hantlitega. Lisainfona niipalju, et see oli meie 5. kohtumine/trenn. Ise olen pigem vähe treenitud, sest töö tõttu olen palju arvutis.
Aga harjutustest, mis viisid tõid mulle kohutava seljavalu. Alguses 1 hantel kätte, 5 kükki, 5 tõstet pea kohale, 3 korda (ehk 15 kükki + 15 tõstet), puhkus, kokku 3 seeriat. Edasi palus ta mõlemad 10 kg-sed hantlid võtta, kegelt kükitada ja triitsepsi harjutusi teha. Juba kätte võttes oli alaseljas valu. Panin korra hantlid maha ja võtsin uuesti, Proovisin korra ja ütlesin, et ei saa teha, valus on. Siis muutis harjutuse ära. üks käsi redelil alt teisele pulgale, toetus varvaste peal, keha sirge, mõlemale käele 10 tõstet + staadioni ring sörkida. 3 kordust.
Edasi kätekõverdused. Tegin kokku 45 tk. Ja peale seda tundsin, et selg karjub valust. Masseerisin end massaaźirulliga ja venitasin. Valu jäi. Trennist lahkudes juba autosse istudes tundsin, et asi on halb. Tänaseks suudan vaid põrandal olla, põlvili on kõige mugavam.

Minu küsimused:

- kas võis juhtuda, et rikkusin midagi oma seljas kohe väga ära? Kiirabi ütles, et hullu pole, aga kui ma ei suuda enam isegi peaaegu tõusta, peaksin lihtsalt ootama, kuni see möödub?

- treeneri osas - tihti on nii, et inimesed vinguvad trennides ja treenerid peavad sundima, aga kui lahkun trennist sellisena, et ma ei saa järgmised kaks nädalat enam midagi teha, kas see on normaalne? Olen talle 10 korra eest raha ette maksnud, mul peaks ju olema mingi garantii, et mind treenitakse vastavalt minu tasemele, et ma hiljem suudan ka liikuda (jättes kõrvale lihtsalt treenimatusest tuleneva lihasvalu, mille üle ma ei virise).

Võib-olla on mu küsimsued rumalad ja paljud tahaksid ehk öelda, et marss uuesti kiirabisse vms, aga kui kiirabi ei tegele lihtsalt seljavaluga ja perearst.... teate ju isegi, kuidas nendega on. Või peaksin tõesti lihtsalt ootama, kuni see kõik möödub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljavalu puhul ei soovita voodis olla üle 2-3 päeva - siis peaks hakkama juba poolvägisi liigutama, et ei tekiks liigset lihaskärbumist.

Seni võta valuvaigisteid ja kasuta vajadusel külmakompresse.

Seda 45 kätekõverdust on mul veidi raske uskuda, eriti vähetreenitud naisterahva korral. Niiet väga tõenäoline, et andsid seal piisavalt tehnikas järgi, et tekitada kas siis mingi ligamendi või lihase kahjustuse või närvikompressiooni, eeldusel et kükkidega diski ei kahjustanud, mis õnneks on ainult 5% tõenäosusega.

Ise soovitaks pöörduda mõne füsio või isegi massööri poole paralleelselt perearstiga.

Garantiiosas on veidi keerulisem ja edasine suhtlus peaks olenema sellest, kas tegid asja läbi klubi või sõltumatu tegelasega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alaselg on üks ohtlik koht ja niimoodi läbi interneti on ka ohtlik/raske midagi öelda. Kas valu hakkas järsku sellest 10kg hantli tõstmisest või juba 5kg hantlitega tehes? Olles ise alaselja valusi kogenud ja siiani kogen siis ütleks, et liikumist proovi ikka säilitada ja igapäeva toimetusi teha. Eks ta ebamugav ole ja valu annab tunda aga paigale jäädes on vereliikuvus väiksem ja valu kestab kauemgi. Tõenäoliselt midagi ekstreemset ei tohiks olla aga muidugi ei välista, kuid mingit kukkumist/otsest traumat nagu pole ja ka raskus polnud suur aga istuva eluviisiga inimesele piisab ja mitte ainult, et ka liikuvam inimene võib kergelt midagi ära tõmmata kui natuke miskit valesti on. Ma ise näiteks ei poolda üldse selliseid kombineeritud harjutusi, et kükk ja siis veel kangi/hantli ülestõste. Eriti algajale, et alguses võiks pigem nende harjutuste variatsioonid eraldi kätte saada ja treenida ning siis mingil perioodil kokku liita.

Aga ega üldiselt ei oska midagi väga lisada. Ei oska hinnata seda valu taset. Hea oleks kui oleks mõistev perearst ja MRT uuringu vms saaksid. Aga nii kaua ja proovi tegutseda ja venitada, mõistlikuse piirides. Massaažirulliga samuti üle alaselja ei tasu rullida. Ise tean, et ega neist plaastritest, kreemidest ja asjadest kasu erilist pole. Kui selg juba parem siis võid hakata tegema süvalihastele harjutusi. Tunduvad mõttetud aga tegelt üsna efektiivsed.

Muudetud kasutaja Lefty poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Mure järgmine - peale eilset trenni ei saa ma enam seljavalu pärast peaaegu et üldse käia, selga sirgeks ei saa üldse. Valuvaigistid, Olfen plaastrid ei aita. Täna käis ka kiirabi ja tegi süsti, aga ka see ei aita. Kästi perearstile minna. Peale kasvõi tunnist paigalolekut uuesti end liikuma saada võtab kohutavalt aega ja nõuab ülimat pingutust.

Rääkides trennist - kuigi olles oma treeneri sõnul algaja, tegin seekord harjutusi 10 kg hantlitega. Lisainfona niipalju, et see oli meie 5. kohtumine/trenn. Ise olen pigem vähe treenitud, sest töö tõttu olen palju arvutis.

Aga harjutustest, mis viisid tõid mulle kohutava seljavalu. Alguses 1 hantel kätte, 5 kükki, 5 tõstet pea kohale, 3 korda (ehk 15 kükki + 15 tõstet), puhkus, kokku 3 seeriat. Edasi palus ta mõlemad 10 kg-sed hantlid võtta, kegelt kükitada ja triitsepsi harjutusi teha. Juba kätte võttes oli alaseljas valu. Panin korra hantlid maha ja võtsin uuesti, Proovisin korra ja ütlesin, et ei saa teha, valus on. Siis muutis harjutuse ära. üks käsi redelil alt teisele pulgale, toetus varvaste peal, keha sirge, mõlemale käele 10 tõstet + staadioni ring sörkida. 3 kordust.

Edasi kätekõverdused. Tegin kokku 45 tk. Ja peale seda tundsin, et selg karjub valust. Masseerisin end massaaźirulliga ja venitasin. Valu jäi. Trennist lahkudes juba autosse istudes tundsin, et asi on halb. Tänaseks suudan vaid põrandal olla, põlvili on kõige mugavam.

Minu küsimused:

- kas võis juhtuda, et rikkusin midagi oma seljas kohe väga ära? Kiirabi ütles, et hullu pole, aga kui ma ei suuda enam isegi peaaegu tõusta, peaksin lihtsalt ootama, kuni see möödub?

- treeneri osas - tihti on nii, et inimesed vinguvad trennides ja treenerid peavad sundima, aga kui lahkun trennist sellisena, et ma ei saa järgmised kaks nädalat enam midagi teha, kas see on normaalne? Olen talle 10 korra eest raha ette maksnud, mul peaks ju olema mingi garantii, et mind treenitakse vastavalt minu tasemele, et ma hiljem suudan ka liikuda (jättes kõrvale lihtsalt treenimatusest tuleneva lihasvalu, mille üle ma ei virise).

Võib-olla on mu küsimsued rumalad ja paljud tahaksid ehk öelda, et marss uuesti kiirabisse vms, aga kui kiirabi ei tegele lihtsalt seljavaluga ja perearst.... teate ju isegi, kuidas nendega on. Või peaksin tõesti lihtsalt ootama, kuni see kõik möödub?

Tundub, et tegemist on ülekoormusest tekkinud nimmelihaste põletikuga e lumbaagoga. Lihtsad nimmevalud algavad sageli järsku, tavaliselt pärast kehalist pingutust. Esineb nimmepiirkonna lihaste pinge ja valulikkus. Raviks valuvaigistid, nii suukaudsed (Ibumetin tabl) kui ka välispidised - Ibumetin salv. Hoida selga soojas.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõenäoliselt midagi ekstreemset ei tohiks olla aga muidugi ei välista, kuid mingit kukkumist/otsest traumat nagu pole ja ka raskus polnud suur aga istuva eluviisiga inimesele piisab ja mitte ainult, et ka liikuvam inimene võib kergelt midagi ära tõmmata kui natuke miskit valesti on. Ma ise näiteks ei poolda üldse selliseid kombineeritud harjutusi, et kükk ja siis veel kangi/hantli ülestõste. Eriti algajale, et alguses võiks pigem nende harjutuste variatsioonid eraldi kätte saada ja treenida ning siis mingil perioodil kokku liita.

Öeldakse, et enamus alaselja vigastusi tekib vannitoas valesti kummardades vms.

Paljud koolitajad ja treenerid just soovitavad kombineeritud harjutusi.

Kui valu jalgadesse ei kiirga, siis arvatavasti jah tegu lumbaagoga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kõikide vastuste eest! Tänaseks on olukord niipalju parem, et saan püsti, aga väga ettevaatlikult. Kiiremaid liigutusi teha ei saa. Ühesõnaga tasa ja targu.
Pannes kahtluse alla minu kätekõverdused, siis mina naisterahvana teen neid muidu põlved maas. Käed on mul tugevad, sest töötan lisaks vabakutselise fotograafina, kaamera on 3 kg ja pildistamispäevad pikad (tihti 10-12 tundi), seda juba 7a nii. Massöörid tihti arvavad, et ma olen ujuja, sest turjalihased on tugevad :) See-eest aga alaselg on jah väga nõrk.

Aga igal juhul tundub, et paari päeva pärast on juba enam-vähem. Olen vaikselt neid süvalihaseid treeninud kodus, aga mitte väga regulaarselt! Igal juhul võtan peale taastumist plaani.
Tänan veelkord vastuste eest!

Muudetud kasutaja chinyare poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et tegemist on ülekoormusest tekkinud nimmelihaste põletikuga e lumbaagoga. Lihtsad nimmevalud algavad sageli järsku, tavaliselt pärast kehalist pingutust. Esineb nimmepiirkonna lihaste pinge ja valulikkus. Raviks valuvaigistid, nii suukaudsed (Ibumetin tabl) kui ka välispidised - Ibumetin salv. Hoida selga soojas.

Kas kuskilt näeb ka ibuprofeeni või diclofenaci sisalduvate salvide mõju kohta ADEKVAATSEID tõendeid?

livestrong, telegramm - ei sobi.

Palun, kui võimalik, härra Otter.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihasvenitus eriti seljaosas ongi esimest korda ehmatav. Valu tundub kohutav, voodist välja ei saa - sest on vaja seljalihast kasutada. Esimesed 3 päeva on suht keerukad, tundub, et nüüd on kõik läbi ja seljas ei ole ühtki tervet kohta ja kogu elu rikutud. Kuid 3-4 päeva pärast on juba enam-vähem ok. Ja tuleb jälle liikuma hakata.

Selliseid ära rebimisi juhtubki just algajal, kelle tahtmine ja entusiasm on suurem kui tunnetus ja kogemus.
Ega mingi geel siin tõesti ei aita, eriti kui tegemist süvalihastega. Valuvaigisteid võib süüa, kui ei kannata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see, et algajad kipuvad üle pingutama, aga tegin seda ju treeneri juhendamisel. Omaalgatuslikult ei võtaks ma 10kg-seid hantleid.
Eelmisel kahel korral 5kg-sed olid väga ok.

Sellest tekkis ka mul see küsimus, et kas mul kui teenuse ostjal/kasutajal on mingi garantii ka, et kui ta ei arvesta minu füüsilist võimekust, vaid treenib üle, küsida raha tagasi vms? Samas hetkeseisuga on nii, et selg taastub ja mingi kiusu-vägikaigast ma kellegagi vedada ei viisti, sest niikuinii on see selline kahtlane teema, et kust maalt kedagi vastutama panna saab. Oleksin pidanud ise tookord kategooriiselt keelduma, kui tundsin, et antud harjutus on üle minu võimete. Aga kuna olen siiski suht algaja, pidasin mõistlikumaks treenerit usaldada. Me kõik õpime :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Personaaltreening seisneb selles, et sinuga koos leitakse sulle sobivad harjutused, antakse jooksvalt nõu, korrigeeritakse, vastatakse kiirelt küsimustele. Kuid ükski personaaltreener ei ole võimeline läbi nägema su täpset olukorda.
Ühelt poolt, lugedes harjutuse kirjeldusi pean olema treeneri poolt - see harjutus selliste raskustega ei ole midagi erilist isegi naiste kohta. Ilmselt ta eeldas, et just vastupidi, kui sa ei lähe trennist ära "ribadeks tõmmatuna", siis hakkad peas esitama küsimusi et mille eest sa maksid.

Kuid ilmselt ei ole treener ka hiljuti või mitu korda läbi elanud lihasvenitusi, rebestusi vms. Sest sel juhul teaks ta kohe ja suurepäraselt, kuidas selline olukord välja näeb ja mis tunnet inimene kirjeldab. Samas - kes teab, kuidas talle valust teada anti. Siiski on minul kogemus enda venitustega, et eriti sooja keha puhul annab venitus end märku suht tagasihoidlikult - korraks tunned, et midagi juhtus. Aga kohe erilist valu ei teki, siiski on tunda, et midagi on valesti. "Tulemused" saabuvad aga siis, kui lihas maha "jahtub" ja järgmine päev kätte jõuab - voodist tuleb end välja rullida.
Kui selline vigastus tekib, siis ei ole tark edasi teha, kuid kiirabisse ka tormama ei pea. Tuleb lihtsalt lõpetada, valmistuda järgmisteks "toredateks" päevadeks ja asi üle elada. Paar päeva vahet, siis tuleb hakata juba lihast liigutama et kiiremini taastuks.

Mingit garantiid on siin aga raske nõuda, sest treeningu puhul on ikkagi töö tellija materjalist. Mõni treener võiks "materjali" paremini tunda, kuid midagi tagatud ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sa oled fotograaf, siis treenerilt raha tagasi nõudmine võrdub minuarust sinult raha tagasi küsimisega, kui kliendile oma nägu pildil ei meeldi. Pole mõtet seda maailma selliseks ajada, saame ikka hästi läbi omavahel.

Samas kui su sõbrad on näiteks advokaadid ja külmalt kalkuleerivad ärimehed, siis personaaltreeneri kohtusseandmine ja talt valuraha kättesaamine tõstab su väärtust kindlasti sõprade silmis, saad seltskonnas tähelepanu ja võibolla ka mõne tasuva ärikontakti lisaks. Sinu valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kuskilt näeb ka ibuprofeeni või diclofenaci sisalduvate salvide mõju kohta ADEKVAATSEID tõendeid?

livestrong, telegramm - ei sobi.

Palun, kui võimalik, härra Otter.

Diclofenac vs ibuprofen on sama kogus mg-s võrrelduna diclofenaci mõju tugevam. Ibumetini 5 % -lise salvi saab apteegist ilma retseptita, diclofenaci ei saa. Antud juhul mängib rolli ravimise alustamise kiirus, sest 2 - 3 päeva pärast on valu juba talutavam. Perearsti juurde saad paari päeva jooksul alles minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sa oled fotograaf, siis treenerilt raha tagasi nõudmine võrdub minuarust sinult raha tagasi küsimisega, kui kliendile oma nägu pildil ei meeldi. Pole mõtet seda maailma selliseks ajada, saame ikka hästi läbi omavahel.

Samas kui su sõbrad on näiteks advokaadid ja külmalt kalkuleerivad ärimehed, siis personaaltreeneri kohtusseandmine ja talt valuraha kättesaamine tõstab su väärtust kindlasti sõprade silmis, saad seltskonnas tähelepanu ja võibolla ka mõne tasuva ärikontakti lisaks. Sinu valik.

Sa vist ei ole arsti juures kunagi käinud. Kui lähed arsti juurde mingitele protseduuridele, siis kõigepealt kirjutad alla paberile, kus on kirjas, et arst ei vastuta ravimise tulemuste eest. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Diclofenac vs ibuprofen on sama kogus mg-s võrrelduna diclofenaci mõju tugevam. Ibumetini 5 % -lise salvi saab apteegist ilma retseptita, diclofenaci ei saa. Antud juhul mängib rolli ravimise alustamise kiirus, sest 2 - 3 päeva pärast on valu juba talutavam. Perearsti juurde saad paari päeva jooksul alles minna.

Vabandust, te (pean ikka jääma, tundub, selle lugupidava vormi juurde - vanem härra siiski, ei saa kohe aru, mida küsiti): lugesite ka, mida palusin?

Kordan: salvi kujul ibuprofeen/diclofenac - kas saaks kuskilt KONKREETSE uuringu-viite, et sel on reaalne toime. Ma ei räägi suukaudu manustatavatest sama toimeainega tabelettidest, eks.

Kui tahetakse, et see foorum oleks asjalik, võiks asjalikuks ka hakata. Sobib? annikapärtelite (see on üldnimetaja) tite- ja cvitamiini-sidrunitee jutte, umbluu-teooriaid, jne, sellest ei ei ole mitte kellelgi kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Topical NSAIDs were effective and safe in treating acute painful conditions for one week.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sa oled fotograaf, siis treenerilt raha tagasi nõudmine võrdub minuarust sinult raha tagasi küsimisega, kui kliendile oma nägu pildil ei meeldi. Pole mõtet seda maailma selliseks ajada, saame ikka hästi läbi omavahel.

Samas kui su sõbrad on näiteks advokaadid ja külmalt kalkuleerivad ärimehed, siis personaaltreeneri kohtusseandmine ja talt valuraha kättesaamine tõstab su väärtust kindlasti sõprade silmis, saad seltskonnas tähelepanu ja võibolla ka mõne tasuva ärikontakti lisaks. Sinu valik.

Küsimus polnud siin selles, et hakata lihtlabaselt kuskilt kinni, et saaks tingimata protsessida, et oma aega sisustada või feimi koguda. Mure enda tervise pärast on minu meelest igati õigustatud. EI usu, et eelpool kõneleja peale ebaõnnestunud operatsiooni, mille tagajärjel mõni muu püsiv vigastus tekib või lausa invaliidiks jääb, lihtsalt saba jalgevahel haiglast lahkub ja ütleb kurvalt, et noh, seekord siis niimoodi, las olla, ikka juhtub. Ilmselt nõuaks ka selgitusi ja otsiks lahendusi.

Minu küsimus oli aga justnimelt püstitatud sellisena, et mis oleks mõistlik! Igas töös on paremaid ja halvemaid päevi ja fotograafia ei erine sellest mitte mingil moel. On nii minul kui kolleegidel juhuseid, kus tõesti kliendile oma nägu pildi peal ei meeldi, tahab olla 20kg kergem ja 5 aastat noorem. Või siis kliendi ja töö teostaja nägemused on erinevad. Shit happens, need olukorrad tuleb lihtsalt lahendada.

Samuti ei olnud mul siin plaanis tuua esile ühtki nime, tahtsin vaid teist arvamust. Antud vastustevoost tegin omad järeldused.

Samuti tänaseks olen teeneriga rääkinud ja meie koostöö esilagu jätkub. Õpime mõlemad!

Enda tervise koha pealt aga praeguseks hetkeks tulemus on see, et sain täna (3 päeva hiljem) arstilt tugevad valuvaigistid ja antiboitsi põletiku vastu. Kõndimine on väga vaevaline, ükski asend pole . Eelnev taastumise tunne tulenes ilmselt süsti mõjust, mille kiirabi tegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui su enda moraalne kompass on kinni kiilunud ja teiste arvamusi vajad, siis tee treeneri kohta tarbijakaitsele avaldus. Las mõtleb teinekord enne, kui 10 kiloseid hantleid hakkab kliendile andma. Valuvaigistid las maksab kah kinni. Võibolla saad ta üldse ala vahetama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see, et algajad kipuvad üle pingutama, aga tegin seda ju treeneri juhendamisel. Omaalgatuslikult ei võtaks ma 10kg-seid hantleid.

Eelmisel kahel korral 5kg-sed olid väga ok.

Sellest tekkis ka mul see küsimus, et kas mul kui teenuse ostjal/kasutajal on mingi garantii ka, et kui ta ei arvesta minu füüsilist võimekust, vaid treenib üle, küsida raha tagasi vms? Samas hetkeseisuga on nii, et selg taastub ja mingi kiusu-vägikaigast ma kellegagi vedada ei viisti, sest niikuinii on see selline kahtlane teema, et kust maalt kedagi vastutama panna saab. Oleksin pidanud ise tookord kategooriiselt keelduma, kui tundsin, et antud harjutus on üle minu võimete. Aga kuna olen siiski suht algaja, pidasin mõistlikumaks treenerit usaldada. Me kõik õpime :)

mina treenerit ei süüdistaks. sest kui sul tehnika väga halb oleks olnud, oleks ta seda kindlasti sulle öelnud ja seda korrigeerinud. kui sa raskuse all ägisenud oleksid ja ei oleks suutnud neid kordusi teha nii nagu vaja, siis oleks ta sulle ka väiksemad raskused soovitanud.

Minu meelest ei ole mõtet teha trenni liiga väikeste raskustega ja ilma pingutamata. Nagu osad neiud, kes trennis biitsa ja triitsa 1-2 kiloste hantlitega treenivad.

Head harjutused alaselja puhul on erinevad venitused ning jalgade tõstmised küljelt küljele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on juba pikalt juttu olnud.

Minu arvamus on selline, et vähese treeningstaasiga harjutaja peaks esialgu vältima ohtlikke harjutusi. Ilmselgelt on püsti hantliga üle pea surumine ohtlik. Algaja ei tunneta hästi korsetilihaseid ja võib oma mugavustsoonis seljale kollalikult viga teha. Samuti ei soovita ma algajal kohe kükke tegema hakata.

Kõige tähtsam ongi ohutute harjutustega korsetipiirkond tugevaks treenida ja sealt vaikselt edasi minna. Igasugused väljaasted hantlite ja kagiga on samuti algajale riskantsed. Pigem, kui võimalik kasutada trenazööre, kuna üldjuhul sätib trenazöör keha asendi õigeks ja harjutajal suurt eksimisruumi pole. Mulle vähemalt tundub, et antudjuhul oli tegu kerge ehmatusega ja loodame, et paari päevaga on asi lahendatud :)

Olles ise treener olnud, olen kogenud, et harjutajad on väga erineva võimekusega ja ilmselt paljud treenerid ei taju seda vajadust teistmoodi lähenemisele. Ometi teinekord ei piisa ka sellest ja vahest lihtsalt läheb midagi valesti.

Ka Erik Orgu kaalusaadet vaadates paneb teinekord ahhetama. Ei, mees teeb väga tublit tööd ja au ja kiitus selle eest. Ometi ei suuda ma vaadata, kuidas 150-ne kilesed mehed pannakse hüppama ja spurte tegema. Saan sellest siis aru, kui tegu on ühekordse nii öelda show elemendiga, kuid alaliselt sedasi toimetades on sellest pigem rohkem kahju, kui kasu. Anaeroobne faas ei ole kindlasti see mis pekki põletab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei maksa küll eeldada, et treener oleks öelnud, kui tehnika halb või koormus liiga suur või harjutus algajale liiga raske. tegelikult on uskumatu, kuidas treenerid ei jaga vahel ööd ega mütsi! rääkige mõne korraliku füsioga, kes neid treenerite peessekeeratud keresid remontima peavad, mis saadud idiootlikest fancydest harjutustest ja/või inimkeha mittetundmisest. paneme aga tüübid kangiga bosu pallile kükke tegema ja jube lahe on. vahel ei oska muud teha kui kahe käega peast kinni hoida.

kas ma pean ütlema, et see ei käi kõigi treenerite kohta või on see niigi arusaadav?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui su enda moraalne kompass on kinni kiilunud ja teiste arvamusi vajad, siis tee treeneri kohta tarbijakaitsele avaldus. Las mõtleb teinekord enne, kui 10 kiloseid hantleid hakkab kliendile andma. Valuvaigistid las maksab kah kinni. Võibolla saad ta üldse ala vahetama.

kui aus olla, siis suur osa tuleks küll panna ala vahetama. ainult et keegi ei taga, et nad mõnel teisel alal targemad oleksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×