Jump to content
Kirsi-Mari

Ainult jahutooted tekitavad täiskõhutunde

Recommended Posts

Ma vist ei viitsi hetkel otsida linke otsisõnade/fraaside põhjal:

*depressioni-ärevushäire mõju sooritusvõimele* kasvõi.

Ja kui see ei ole biokeemiline, siis, mis veel on.

Näiteks nii.

Maintaining stamina: difficulty sustaining enough energy to spend a whole day.

Liigeste probleemile võib ka sulle psühhiaater päris hea seletuse anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma usun, et selles piimatoodete ja tervailja loos on natuke enamat, kui netist lugeda võib. See peab olema seotud midagi kõhu mikroflooraga. Mina näiteks ei saavuta kunagi seda õndsat tervet tunnet, kui olen teraviljast, suhkrust ja piimast loobunud. Esiteks jään ma tõsiselt haigeks. Kui siis normaalseks muutub olemine, tuleb deprekas. Ja nüüd kõige hullem, igasugune keelatud toit muutub mu jaoks täielikuks mürgiks. Pudel õlut lööb nina täiesti kinni, juust punnid näkku ja suhkur pulsi taevasse.

Võibolla tõesti on kellegi puhul võimalik elada ainult täiesti puhta toitumisega, minul ei ole, paar õlle kuus, pitsa paari nädala tagant, tort siin seal on inimlik.

Ma saaks aru, et kannatan need võõrutusnähud ära ja korras. Aga ei, uusa algus tuleb kohe jälle läbi elada, kui vähegi saasta sisse satub.

Nüüd ma enam ei arva, et piim oleks iseenesest halb, pigem kahtlustan, et halvaks teeb selle organismile vajalike bakterite puudumine maos, soolestikes.

Kui koguaeg kindla rütmiga kodujuustu süüa, harjub keha ära, kui harva söön, jookseb mälu koheselt kokku ja mürgituse tunded on peal.

Muidugi on lihtne mingit toitu süüdistada, aga kas peab? Eile just lõpetasin oma järjekordse paleo väljakutse, kaks nädalat pidasin vastu, siis tegin nats veini ja õlut ja nüüd istun haiguslehega kodus, tohutu nohu ja mürgituse tunne on see, energia null. Haige värk see toitumine.

Hea teooria. Hiljuti märganud, et kogenumad vanakesed propageerivad seda.

Minu soovitusele, hapukapsad menüüsse võtta, anti suhteliselt negatiivne hinnang mingi blondi poolt.

Ja võimalik, et rambo vendki ei hoidnud end tagasi ;) Aga ajame selle siis liigse kodujuustu ja depressiooni kaela.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

rambo

selle põhjal, mida sa kirjeldad, tundub, et need toidud võivadki sinu jaoks toksilised olla - keha ei tule nendega toime (mde, mitte ükski imetaja looduses ei joo iseseisvalt võõrliigi piima ja kui joob, saab tõsised terviseprobleemid). lihtsalt kui oled keha sest jamast korda saanud, siis tekibki uuestitarvitamisel äge reaktsioon ja keha annab märku, mida ta ei taha. kuna inimorganismi üks peamisi omadusi on kohaneda, siis kui sa pidevalt seda tarvitab, siis ongi sul 2 varianti - kas kohe otsad anda või kuidagiviisi kohaneda (ja terviseprobleemid ilmnevad oluliselt hiljem, siis, kui kehal enam ressurssi ei ole).

imelik on muidugi see, et sul neist loobumisel depressioon tekib....

samas teades, et ntx kandidoosi puhul kandida toitub justnimelt suhkrust, teraviljast jmt. kui sa nende söömise lõpetad, siis võõrutusnähud ja hilisem mürgistusetunne on suuremaltjaolt kandida hukkumisega kaasnevatest ja selle tagajärjel tekkivatest produktidest tekkiv toksikatsioon. ravi pidi olema üsna kompleksne ja pikaajaline, kui uurimusi ja inimeste kogemusi uskuda.

mde, suhkur tõstab mul ka nii pulssi kui ka vererõhku (mitte küll drastiliselt) ja juustu üks kõrvaltoimeid mul samasugune.

üks küsimus: kas õlle toime on suvel ja talvel ühesugune?

ahjaa, ääremärkus hr psühhiaatrile: toorest hapukapsast söön ma praktiliselt iga päev :D. kusjuures ma ei saa jätta märkimata, et see blond selles teemas (ma tema juuksevärvi kahjuks küll ei tea) viitas küll konkreetsele põhjusele, miks tema isiklikult ei saa hapukapsast süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikuid ei ole mõtet küll täiesti ära jätta, kui see niimoodi mõjub, nagu kirjeldad. Kõik on indiviidist sõltuv. Mina võin vabalt olla väga madalal süsiesikute kogusel pikka aega ja mul ei teki näljatunnet, samas teine inimene sama menüüga võib müüda seina üles ronida, kuna on kogu aeg näljane ja ka kaal ei muutu.

Kirp tõi välja, et jahutoodete asemel on palju teisi toiduaineid, nagu tatar, pruun riis jmt, millest saad süsivesikuid oma menüüsse. Proovi nendega ja kui ka siis ei aita, võib olla tõesti nn valge jahu ja suhkru sõltuvus. Viimati lugesin, et suhkur on sama suurt sõltuvust tekitav aine, kui seda on kokaiin...

Edu proovimisel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugu loomkatsed endal glükomeetrite ja nälgimistega on vähemalt minu puhul näidanud, et pigem tekitab tühja kummi tunnet tugevas miinuses olles korraks suhkrukoti lahti tegemine. Seni, kuni oled stabiilselt näljas, ei ole mingit erilist negatiivset tunnet peale mõningase arusaadava füüsilise nõrkuse. Kuid kohe, kui siis võtta midagi magusat, läheb pill lahti. Alguses õnnis tunne, kuid ca tunni pärast lendad nagu vastu asfalti.
Õigus võibki olla neil, kes alla võtmiseks seetõttu soovitavad pigem tarbida "aeglasi" süsivesikuid versus palju kordi päevas midagi näksida. Selle nälja- ja tühja kummi tunde võivad just tekitada need pidevad vahepalad, mis aga koosnevad tihti kiirelt imenduvatest süsivesikutest.
Teine väga oluline faktor, mis tundub tühja kummi tunnet võimendavat, on puhkuse puudumine. Väsinud ja magamata vaim aga hakkavad lohutust nõudma ja kõik protsessid ja tunded võimenduvad. "Ah, ma olen niigi väsinud ja nüüd sa ütled, et näri kapsast. Mine põrgusse, ma VAJAN seda küpsist PRAEGU".
D'Artagnan soovitas ka Kolmes musketäris oma näljasel teenril hoopis magama minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

rambo

selle põhjal, mida sa kirjeldad, tundub, et need toidud võivadki sinu jaoks toksilised olla - keha ei tule nendega toime (mde, mitte ükski imetaja looduses ei joo iseseisvalt võõrliigi piima ja kui joob, saab tõsised terviseprobleemid). lihtsalt kui oled keha sest jamast korda saanud, siis tekibki uuestitarvitamisel äge reaktsioon ja keha annab märku, mida ta ei taha. kuna inimorganismi üks peamisi omadusi on kohaneda, siis kui sa pidevalt seda tarvitab, siis ongi sul 2 varianti - kas kohe otsad anda või kuidagiviisi kohaneda (ja terviseprobleemid ilmnevad oluliselt hiljem, siis, kui kehal enam ressurssi ei ole).

imelik on muidugi see, et sul neist loobumisel depressioon tekib....

samas teades, et ntx kandidoosi puhul kandida toitub justnimelt suhkrust, teraviljast jmt. kui sa nende söömise lõpetad, siis võõrutusnähud ja hilisem mürgistusetunne on suuremaltjaolt kandida hukkumisega kaasnevatest ja selle tagajärjel tekkivatest produktidest tekkiv toksikatsioon. ravi pidi olema üsna kompleksne ja pikaajaline, kui uurimusi ja inimeste kogemusi uskuda.

mde, suhkur tõstab mul ka nii pulssi kui ka vererõhku (mitte küll drastiliselt) ja juustu üks kõrvaltoimeid mul samasugune.

üks küsimus: kas õlle toime on suvel ja talvel ühesugune?

ahjaa, ääremärkus hr psühhiaatrile: toorest hapukapsast söön ma praktiliselt iga päev :D. kusjuures ma ei saa jätta märkimata, et see blond selles teemas (ma tema juuksevärvi kahjuks küll ei tea) viitas küll konkreetsele põhjusele, miks tema isiklikult ei saa hapukapsast süüa.

1. Me ei pruugi arugi saada, mis "kõrvalekalle" "normist" meil on. Suur osa häirete all kannatajaid eitavad seda. Aga olgu, teil on lihtsalt teatud toiduainete talumatus... enne, kui jätkame, võiks ka selles osas internetist otsida mõned tekstid, kus seda TUNNET seostatakse psüühikahäirega.

2. Kandida-hirm ....been there ..

2. Hapukapsa mitte söömiseks saab olla vaid 1 põhjus: sul ei ole seda kuskilt võtta :) Muu on kõik endale selgeks tegemise küsimus "ma vajan seda" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Depressioon tekkis siis, kui väga low carb olin.

Ma saan aru, et igaüks on erinev, mis sobib ühele, ei sobi teisele, aga ma olen nii väsinud juba sellest oma tee otsimisest. Kord tundub, et üks toitaine süüdi, siis jälle teine, kord liiga vähe kaloreid süüdi, siis jälle vastupidi.

Ei ole nii kerge katsetada kah, mis ei sobi, mingid testid on olemas, aga need nii kallid ja ilma teadusliku taustata, enamus, kes sealt tagasi tulevad, saavad kirja ei teraviljale ja piimatoodetele, mis ei saa normaalne olla minuarust.

Küll tahaks olla nagu Arc, heas vormis ja süüa pizzat ja jäätist, aga viimati tundus see võimalik 10 a tagasi.

Ma juba tean, kuidas edasi läheb. Lülitan jälle menüüsse kohupiima, vahest pizzad ja koogid, natsa makarone, Siis langeb töövõime, meeleolu, tekivad nahaprobleemid ja kõhuvalud ja loen jälle paleo netilehti ja plaanin suurt muutust. Lõputu ring.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

rambo

aga kui sa tead, et sul on a) low carb raske taluda ja B) teravili ja piimatooted tekitavad vaevusi (miks see ei saa normaalne olla, vägagi saab!), siis miks sa ntx ei proovi süsivesikuid muudest asjadest saada? näiteks kartul, riis, puuviljad (kuigi fruktoos käitub organismis teisiti kui glükoos) rosinad ntx on hea glükoosiallikas. ka tatar, kuigi tatar ei anna sellist laksu. s.t. kui sa hoiad oma keha süsivesikunäljas, siis on muidugi raske ja siis kukud nagunii sinna teravilja ja suhkru auku üsna pea. söö nende asemel midagi muud, vaata, mis siis juhtub. äkki saad sest nõiaringist välja?

teine asi - kas kõik piimatooted mõjuvad ühtmoodi? mul võttis mitu aastat aru saamaks, milles probleem (kuigi ega ka see puhas vadak v kitsetoorjuust ka tegelikult mulle mitte midagi juurde ei anna, paljas täitemass siiski selles osas). uuringutega on leitud 2 olulist asja:

1. pastöriseeritud piimatooted tekitavad oluliselt rohkem probleeme kui toortooted, sest hävitatud on laktoosi seedimiseks vajalikud ensüümid.

2. a2 tüüpi lehmade piimast ei teki selliseid probleeme nagu a1 tüüpi piimast. (beetakaseiini molekul on erinev) - ja muuseas, a1 piim põhjustab lisaks paljudele autoimmuunhäiretele ka neuroloogilisi probleeme. eestis on (vähemalt valdavas osas) a1 tüüpi lehmad. lamba - ja kitsepiim on a2 tüüpi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Me ei pruugi arugi saada, mis "kõrvalekalle" "normist" meil on. Suur osa häirete all kannatajaid eitavad seda. Aga olgu, teil on lihtsalt teatud toiduainete talumatus... enne, kui jätkame, võiks ka selles osas internetist otsida mõned tekstid, kus seda TUNNET seostatakse psüühikahäirega.

V. võib-olla on asi palju lihtsam? võib-olla ongi toidust kõik need nähud? ärgem unustagem, et gluteeni välistamisega saadakse väikelaste autismiravis paljudel juhtudel hämmastavaid tulemusi. ilmselt ei ole mõneaastased veel mingeid häireid endale külge mõelnud.

ärgem unustagem, et gluteenivaba toitumisega naistel on märkimisväärselt vähem ja väiksemas ulatuses rasedustoksokoosi.

2. Kandida-hirm ....been there ..

V. mis mõttes hirm? kas keegi kardab? see on lihtsalt 1 võimalus, mida võiks kaaluda. isiklikud kogemused puuduvad, ei oska sellest vaatevinklist rääkida.

2. Hapukapsa mitte söömiseks saab olla vaid 1 põhjus: sul ei ole seda kuskilt võtta :) Muu on kõik endale selgeks tegemise küsimus "ma vajan seda" :)

V: hapukapsa söömiseks saab olla justtäpselt nii palju põhjusi, kui neid kellelgi on. muu on kõik endale selgeks tegemise küsimus: "igal inimesel on õigus pidada enda põhjusi enda jaoks oluliseks ilma, et keegi tuleks talle ette kirjutama, millised põhjused tohivad olulised olla või kuidas ta elama peab". loomulikult võibki nõngelt raiuda, et "kui mina saan, siis peavad teised ka saama".. ainult et see ei vii mitte kusagile.

ja eks ta ole muidugi arusaamise küsimus ka - mina ntx sain küll aru, mida see inimene tolles teemas silmas pidas. ja on selge, et kui see on tema jaoks oluline, siis see ON tema jaoks oluline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sedaräägin, et ma ei saa kuidagi kindlaks teha, mis toit mulle ei sobi. Mul panid munad kõhu valutama. Konkreetselt vaevlesin, kui olin muna söönud. Siis jätsin kollased ära. Probleem kadus. Siis panin jälle kollased sisse. Probleemi ei tekkinud. Kas mulle sobib munakollane?

Joon iga päev õlut. Kõik ok. Ei joo 3 kuud õlut ja joon ühe pudeli. Midagi ei juhtu, hea maitsega jook. Pean 3 nädalat paleo dieeti välistades suhkru, piimatooted ja teravilja, siis joon pudeli õlut, saan nohu, gaasid, kõhuvalu ja peavalu. Kas mulle sobib õlu?

Nii ga asjaga. Juust lööb näkku punnid, järgmine kord juust ei tekita punne.

Lapsepõlves lõi sekundiga kõhu lahti, kui maapiima sain, praegu võin juua liitri ja ei midagi.

See ei ole nii lihtne. Mingi muu seos peab olema, mingi sisemiste ensüümide tasakaalu-olemasolu-puudumise värk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Me ei pruugi arugi saada, mis "kõrvalekalle" "normist" meil on. Suur osa häirete all kannatajaid eitavad seda. Aga olgu, teil on lihtsalt teatud toiduainete talumatus... enne, kui jätkame, võiks ka selles osas internetist otsida mõned tekstid, kus seda TUNNET seostatakse psüühikahäirega.

V. võib-olla on asi palju lihtsam? võib-olla ongi toidust kõik need nähud? ärgem unustagem, et gluteeni välistamisega saadakse väikelaste autismiravis paljudel juhtudel hämmastavaid tulemusi. ilmselt ei ole mõneaastased veel mingeid häireid endale külge mõelnud.

ärgem unustagem, et gluteenivaba toitumisega naistel on märkimisväärselt vähem ja väiksemas ulatuses rasedustoksokoosi.

2. Kandida-hirm ....been there ..

V. mis mõttes hirm? kas keegi kardab? see on lihtsalt 1 võimalus, mida võiks kaaluda. isiklikud kogemused puuduvad, ei oska sellest vaatevinklist rääkida.

2. Hapukapsa mitte söömiseks saab olla vaid 1 põhjus: sul ei ole seda kuskilt võtta :) Muu on kõik endale selgeks tegemise küsimus "ma vajan seda" :)

V: hapukapsa söömiseks saab olla justtäpselt nii palju põhjusi, kui neid kellelgi on. muu on kõik endale selgeks tegemise küsimus: "igal inimesel on õigus pidada enda põhjusi enda jaoks oluliseks ilma, et keegi tuleks talle ette kirjutama, millised põhjused tohivad olulised olla või kuidas ta elama peab". loomulikult võibki nõngelt raiuda, et "kui mina saan, siis peavad teised ka saama".. ainult et see ei vii mitte kusagile.

ja eks ta ole muidugi arusaamise küsimus ka - mina ntx sain küll aru, mida see inimene tolles teemas silmas pidas. ja on selge, et kui see on tema jaoks oluline, siis see ON tema jaoks oluline.

1. Mis on lihtsam...kust poolt vaadates. Ja taaskord jõuame - võetakse võimalikult käepärane seletus, sest, oh imet, see on ju lihtsam.

2. Hirm - ok, "hirm", et "äkki on mul see jama kaelas".

3. Kui jutuks on inimese enese heaolu, siis oleks veider tal selle vastu jonnida. Mingite "isiklike" põhjuste abil. Mina ei võida sellest mitte midagi, kui ta harjutab end "harjumatute" toiduvalikutega - tema, VÕIB, võita. Vt. ka seedeelundkonna mikrofloora jutu osa.

Teate, olete arukas naine. Ärge seda arvamust nii kiirelt-kergelt muuta püüdke ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sedaräägin, et ma ei saa kuidagi kindlaks teha, mis toit mulle ei sobi. Mul panid munad kõhu valutama. Konkreetselt vaevlesin, kui olin muna söönud. Siis jätsin kollased ära. Probleem kadus. Siis panin jälle kollased sisse. Probleemi ei tekkinud. Kas mulle sobib munakollane?

Joon iga päev õlut. Kõik ok. Ei joo 3 kuud õlut ja joon ühe pudeli. Midagi ei juhtu, hea maitsega jook. Pean 3 nädalat paleo dieeti välistades suhkru, piimatooted ja teravilja, siis joon pudeli õlut, saan nohu, gaasid, kõhuvalu ja peavalu. Kas mulle sobib õlu?

Nii ga asjaga. Juust lööb näkku punnid, järgmine kord juust ei tekita punne.

Lapsepõlves lõi sekundiga kõhu lahti, kui maapiima sain, praegu võin juua liitri ja ei midagi.

See ei ole nii lihtne. Mingi muu seos peab olema, mingi sisemiste ensüümide tasakaalu-olemasolu-puudumise värk.

aga äkki perearstil laskma mõned testid teha. mulle ka perearst rääkis soolestikus olevatest bakteritest mis toitu lagundavad ja kui liiga erinevaid toite kiirelt süüa, siis tekib väsimus ja halb tunne just keha ümberlülitusest.

mina söön hommikul müslit piimaga ja siis 2 tundi hiljem 4 tervet keedumuna rohelise sibulaga. nii on mul hästi okei. kui ma sööks kohe hommikul jällegi prae, siis ma keeraks kohe magama tagasi. nagu puuga saaks pähe. nüüd ma nii omas reziimis tiksun ja hetkel see töötab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teemaalgataja, ma ei ole mingi spets ega proff ning oskan vaid enda aastatepikkusi kogemusi jagada, mis saadud suhteliselt suure koguse materjali läbitöötamise tulemusena aastate jooksul.

minu lugu oli lühidalt umbes selline: olin tavapärane suhkru- e süsivesikusõltlane. see väljendus selles, et kui kiiret süsivesikut ei saanud, siis oli "kumm tühi" ja tuju kippus ka nadiks ja tigedaks.

kogu toitumise temaatikaga hakkasin tegelema mitte ülekaalulisuse (seda olen ma ka, aga see mind ei häirinud), vaid terviseprobleemide tõttu. just erinevate terviseprobleemide tõttu loobusin mitu aastat tagasi teraviljast ja piimatoodetest ning paljud terviseprobleemid lahenesid imeväel. meeldiva kaasnähuna avastasin, et ka tühja kummi tunne, nõrkus ja tujukõikumine kadusid :).

põhimõtteliselt tähendas see minu jaoks kokkuvõtlikult seda, et kui ma alustasin päeva süsivesikutega, siis töötaski keha süsivesikupõletuse rezhiimil ning niipea, kui veresuhkru tase langes, langes drastiliselt ka energiatase. kui ma aga alustasin päeva valgu- ja rasvapõhise toiduga ja suutsin päeva jooksul enda jaoks normaalset rezhiimi pidada (mis tähendas mitte ainult kiire süsivesiku jälgimist, vaid ka iga söögikorraga valgu söömist), selliseid ärakukkumisi ja suuri energiakõikumisi ette ei tulnud. ja see on tänaseni nii, kuigi ma olen seda juba mitu aastat harrastanud.

s.t. mul oli vaja asendada hommikune puder/võileib hoopis paari prae- või keedumunaga, mille juurde söön erinevaid puu- ja köögivilju (ntx 2-3 muna + paar tomatit, veidi salatit, kurki, kiivit, granaatõuna, sõstraid, sibulat jne). niipea, kui ma söön hommikul putru v võileiba, on päev sisuliselt metsas ja ma "näljendan" ja "kõigun" päev otsa.

tavaliselt söön 2 lõunat, mitte väga suured - ntx 1. mingi liha + köögivilja v puuvilja või 2. 200 g ricottat* v kitsejuustu* + puu- või köögivilja. vahel panen natuke moosi, aga siis peab vaatama, et liiale ei lähe, muidu on mõne aja pärast jälle "kumm tühi". õhtul siis jälle kas mingit liha v kala v muna + tatar v kartul + köögivili. hilisõhtul tavaliselt paar tatraleiba + võid + kitsejuustu + kurk v tomat vmt.

s.t. võid katsetada, minul töötas selline variant (jah, kirjanduse põhjal, ise poleks ma selle peale tulnud). sul ei pruugi töötada, kuid sa ei saa teada, kui ei katseta. arvestada tuleb ka sellega, et üleminek ja keha ümberhäälestumine võtab ca 2 ndl aega, sel perioodil võivad suhkru ärajäämanähud kohati päris karmid olla.

/*nagu näha, olen ma piimatoodetest osa oma menüüsse tagasi toonud - kuid mulle on sobilikud ainult paar kindlat ricottasorti ning ka piiratud koguses kitsejuust sobib. niipea, kui ma söön aga juustu, kodujuustu, jogurtit - s.t. midagi, mis sisaldab kaseiini, on mu enesetunne kehv ja väsimus paar päeva garanteeritud. lisaks muud jamad, millel ma siin ei peatu. ka tekib mulle sama kaloraazhi juures kaseiinitooteid süües alati kõhupekki juurde (mis on arvestades kaseiinimolekuli toimet pankreasele tegelikult üliloogiline. ka ntx tõstab mul kodujuustu söömine veresuhkru järgmiseks hommikuks sinna, kus see olema ei peaks.

tegelikult ei sobi paljudele inimestele teravilja- ja piimatooted, kuid nad on kas nii noored või nende tervis on nii korras, et keha tuleb sellega toime. kui aga lisandub vanust või tervis muidu hapravõitu, on kogemus näidanud, et nende ärajätmine võib mõne inimese puhul isegi suisa imesid korda saata /

muidugi võib nüüd hakata rääkima, et oh-jah, ei ole vaja midagi ära jätta ja see kõik on müüt ja kalor on kalor jne :). ei ole, lihtsalt inimesed on erinevad ja minu puhul töötas see ntx väga märgatavalt.

Ma soovitaks mõnel juhul sama. Piirata on minul ka raske. Kui söön natukene süsikaid, tahan veel. Kui ei söö üldse süsikaid, ei taha kah ;). PS! Väga oleneb inimese füüsilisest koormusest ja kõigest muust ka :) (jutt kiiretest süsivesikutest).

Ja teemaalgataja, köögiviljad võivad mõni päev olla maitsetud, teine päev käivad kah. Aga üks on kindel, kui ma söön köögivilju, on mul palju kergem oma toitumisest kinni pidada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin tuleb jälle see imestamise koht:

Holger, kes ei karda kg jäätist, pitsat, ja muud "head-paremat" sinna juurde ette võtta, kaotab kaalu. Teeb sinna juurde (nagu ta ise ütleb) mõõdukate raskustega jõutreeningut, jalutab keskmiseid distantse, nipet-näpet veel. Ei midagi, mis põhjustaks meeletut kadu, eriti, kui võrrelda proffisportlastega.

(palju need siis veel sööma peavad)

On ühes postituses mures, et kaal langeb liiga kiiresti. Teises, seevastu, vahendab hinnangut, et on liiga paks, osalemaks mingitel võistlustel.

Segadust juba kui palju.

Ja mis nüüd veel saab : Naised kuskil teemades ei saa aru, mida peaks tegema, et rasva% vähendada - intensiivsed pumpid vahelduvad muude "aeroobsete" pullidega, ja ollakse hädas kaalu mittelangemisega. Silmaga nähtavaid kehakompositiooni muutusi ka ei ole - mis võiks seletada kaalu.

Sinna on siis vastatud erinevaid versioone: söö rohkem = kaal hakkb langema VS söö vähem, kuna ilma miinuskaloraažita ei ole kaalukadu (rasva% vähenemine) võimalik.

Olles korduvalt analoogsete näidete varal püüdnud üheselt arusaadavat vastust saada, saanud selgituseks vaid segase jutu . Pettumus.

Ma olen ka Holgeriga vaielnud just samal teemal ja nüüd ma tahaks tema ees vabandada kuna ma ei jaganud konksu välja.

Millest tekkis minul temaga segadus? Just samade toidukogustega, kilo jäätist, kilo liha, poolkilo praekartuleid, õlud, pitsad jne.

Kuidas saab sedasi? Aga vastus on lihtne - kui lühiajaliselt sedasi toituda, siis ei juhtugi midagi. Kui nädala argipäevadel oled -500 kaloraazis ja laupäeval sööd sellise koguse toitu, siis järgmisel päeval oled 1kg raskem soolestikus oleva toidupärast. Esmaspäevaks peaks kaal olema täpselt sama mis oli reedel ehk siis laupäeval ja pühapäeval rasvapõletust ei toimunud. Aga foorumisse kirjutades on see sensatsioon, jess vaadake kui palju ma söön ja kaal langeb. Tegelikult, ega ta ikka ei lange midagi. See on edevuse värk (mitte pahapärast).

Kui Holger tahaks rasvaprotsendi viia 6%, siis kõik muutuks. Uskuge, need postitused kaovad kus ta sööb kilo jäätist korraga (ca 2000kcal). Holger elab vanast rasvast, kui ta eelmine aasta põletas suure osa rasvast ära ja nii natuke naksutades ikkagi hoiab end stabiilses kaalus, siis ongi ta ulmeline kuju ülekaaluliste seas. Ülekaalulised lihtsalt ei taba ära, et nad saavad ka ise nii elada kui suudavad oma rasvast lahtisaada ja siis hiljem end rasva uuesti ei õgiks.

Mina saan nüüd sama teha mida Holger. Laupäeval joon pudeli veini ja pühapäeval olen lausa kilo kergem, aga see on tegelikult näiline. Visuaalne välimus ju ei muutu.

Aga teistele on ikkagi äge rääkida ja teistel on silma suured. Samas ma nende veinidega lollitan iseennast, sest kui ma tahan oma rasvaprotsenti viia näiteks 10%, siis ma raiskan sedasi ainult oma aega.

Muudetud kasutaja hipi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kilo jäätist ta vaevalt korraga sööb. Liiter jäätist on 1000 kcal.

Eile lõin oma menüü esimest korda üle pika aja kokku. 2300 kcal sain, ehk natsa üle baasainevahetuse, rasvu 1g kilo kohta, valku 1,9 g kehakilo kohta, ilusti mahtus pooleliitrine VAU jäätisetopsik sisse ära.

Ma kujutasin kah ette, ku raske on kalorite piires püsida, aga ei ole, kui ülejäänud menüü ei soodusta suurt näljatunde tekkimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kilo jäätist ta vaevalt korraga sööb. Liiter jäätist on 1000 kcal.

Eile lõin oma menüü esimest korda üle pika aja kokku. 2300 kcal sain, ehk natsa üle baasainevahetuse, rasvu 1g kilo kohta, valku 1,9 g kehakilo kohta, ilusti mahtus pooleliitrine VAU jäätisetopsik sisse ära.

Ma kujutasin kah ette, ku raske on kalorite piires püsida, aga ei ole, kui ülejäänud menüü ei soodusta suurt näljatunde tekkimist.

Viitsid välja tuua sisu, millest koosnes 2300 kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan.

Endal ei ole kuidagi olnud motivatsiooni teha kaalumise ja kalkulaatoriga toitumist. Saab mingigi ettekujutuse omagi BAV ja keskmise toidupäeva seosest. Toitume, keskmiste inimestena, ikkagi, suhteliselt sarnaselt.

Mul ei tule küll nii palju magustatud piimatooteid, reeglina, (kui see just su selline tavapäeva näide). Liha/kala ka rohkem (palju seda hakkliha ikka sinna kapsahautisse mahub). Ja aedvilju on oluliselt enam.

PS. alumine tabel ei too süsivesikuid eraldi välja?

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul nii pisikene ekraan, ei saa printscreeni teha suuremalt.

Piimatooteid sõin kah üle kuu aja, tahtsingi proovida, kuidas see archangeli toitumine välja näeks.

Mõtlema paneb see, et kui tavaline päevapraad söögikohas on kusagil 600-800 kcal, siis ma võin normaalse aktiivse päeva korral veel 2000 kcal sisse ajada. See on ju väga palju toitu. Kui mingit erilist magusahammast pole, siis tundub tõesti teostatav see pizzaga vormi tegemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×