Jump to content
fitnesswoman

Kas see on tõsi?

Recommended Posts

Kas on tõsi, et kui kogu aeg kõndides ja jalutades, isegi ntx. nõusid pestes kõhulihaseid sees, rind ees ja selg sirgu olla, muutubki aja jooksul rüht ning kõhult kaob ka üleliigne rasv (sest kõhulihased on ju pingutatud olekus)? Kas see pole mitte liigne pingutus lihastele? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks tee proovi ja räägi mõne aja pärast meile kah :blink: rasva kadu ikka seoses rohkem toitumise ja rasva põletamisega aeroobse treeningu käigus, mitte lihtsalt kõhulihase pingutamisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ka sellist asja kuulnud... Need mingites teleturgudes müüdavad elektroonilised lihastepingutajad v mis need ongi, peaksid samamoodi toimima... Tõmbab lihase kokku ja nii saadki vormi :blink:

Kuigi mina neid asju ei usaldaks, usun siiski, et sellest võiks abi olla... Iseasi, kas on viitsimist pidevalt kõhtu kinni hoida:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mul on rind kindlalt eespool...ehheeee...olen lihtsalt sellise nn. ülalt lopsakama kehaehitusega, kusjuures jalad on peenikesed ja pikad ja kilod ei lähe iial sinna vaid ainult ülakehasse, sellepärast mul need kõhulihased nii päevakorras ongi kogu aeg, kuna pole tüüpiline liivakella tüüpi naine. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen ka sellist asja kuulnud...

Iseasi, kas on viitsimist pidevalt kõhtu kinni hoida:)

Mul tuttav kes on tegelenud selle stiiliga s.t. siis teatud aeroobse tantsuga ning harjunud nn. "rühti hoidma" viisil kõndides ikka ja alati kõht sees ning rind ees, väitis, et sünnitusjärgsed kõhulihased taastusid tänu sellele kiiremini.

Mina seda kohe peale titte ei taibanud teha aga nüüd alustasin sellega, eks annan teada, kas ja kuidas. Muideks mul treener ka kunagi õpetas, et kui käies kogu aeg kõhulihaseid sees hoida, pidi see rasva iseenesest põletama kõhupealt ja tulemus on veel parem - harjud sellise kõnnakuga ära ning kogu aeg on kõht sees ja igal pool. Algul pidi raske olema aga kui juba mitu kuud harjutatud, oled harjunud ja ei panegi enam tähele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muutub küll rüht paremaks- ise enda käel teada :)

a no mudugi trenni teen ka, aga lihtsalt hea on ka trenniväliselt oma keha kontrollida, kohutav on vaadata kui naisterahvas seisab nagu mingi sült!!! :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rühti sa enam küll ei paranda kui kasvuiga on läbi. Nüüd võid sa oma rühti hoida aga see on ju kontrollitud tegevus, mitte ei ole see normaalselt vaba kehahoiak. Sellega oleks pidanud tegelema koolieas, mäletad kui õpetaja pidi sulle tunni ajal ütlema korduvalt ISTU SIRGELT : ) Mis puudutab erinevaid teooriaid kaalu langetamiseks rasva arvelt tuleb meelde üks parimaid variante mida ühele inimesele soovitati ja ta isegi proovis seda. Nimelt pole vaja trenni teha, panete lihtsalt paksu kampsuni selga ja istute kamina või ahju suu ette nig kükitate seal iga õhtu mitu tundi ja rasv on nagu noaga lõigatud : ) Kahjuks ei andnud see talle tulemusi. Võib-olla istus ta seal liiga vähe aega või ei olnud piisavalt kuum, ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun 100% Marekiga, et igasuguseid kuuldusi ei maksa tõe pähe võtta, lisaks veel ainult, et kõhulihas on lihas nagu teinegi, seepärast vajab ka tema puhkust. Pidev pingutamine seega on suht mõttetu. Treeni kõhtu jõusaalis korralikult (3-4 erinevat harjutust, kasuta ka raskusi ja puhka vahepeal minimaalselt) kuskil 3 korda nädalas ja sellest piisabki.

Kaalu alandamise juurde käivad õige toitumine+ aeroobne trenn+piisavalt jõutrenni, samuti pole mõtet treenida hullupööra palju ühte lihasgruppi (so siis kõhtu siin), sest võivad tekkida ülepinged teistes lihastes (so siin siis seljas)

Seega siis võta asja vabalt, tunne liikumisest ja tervislikust toitumisest rõõmu ja küll ajapikku tuleb ka hea vorm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga tegelikult, proovi järele. Arvan, et parim mõte on käia pidevalt hästi liibuvate pluusidega, siis üritadki kõhtu sees ja pinges hoida koguaeg :P Nii ei pea meeles pidama extra seda asja... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihaspingetest ja lihase ülekoormusest oled kuulnud? vot see võibki juhtuda. Nagu enne mainisin, siis kõhulihas on nagu iga teinegi, ja vajab peale treeningut puhkust. Lihas kasvab ja muutub ilusaks puhkuse ja taastumise ajal, mitte kogu aeg vahetpidamata trenni rügades. Mõõdukus ennekõike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väga huvitav teema. Olen enda puhul täheldanud et mul kõhulihased pole praktiliselt kunagi "lõdvad" Võibolla ainult pikali lamades. Praegu toolil istudes on ka kõhulihased veidi pingul, see oleks nagu loomulik. Kui lõdvaks lasen kõhu siis on kuidagi veider tunne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust :P

Keegi tegija mainis siin, et rühti tagasi ei saa. Aga kus ma kirjutasin, et mul rüht halb? Koolieas ja alati rüht super olnud muide! ka nüüd kipun seisma, selg sirge ja mul ta loomupäraselt tagant nõgus ka veel. Kõhupeal on lihtsalt pisut pekki, mis vaja veel maha treenida ja kui kõhtu sees ei hoia, siis on justkui "kõht ees", seepärast kannan ka mina muide (phlyra soovitas sama!!!) liibuvaid toppe, et siis hoiad ju kõhu sees ja see PEAKS TÕSI OLEMA!!!

Käisin ühel üritusel, liibuka topiga ja hoidsin terve õhtu kõhtu sees e. pingul ja oii kuidas olid järgmine päev kõhulihased valusad, nagu oleksin 100 kõhulihaseharjutust teinud üle pika aja kohe :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

need pagana teleturgude mänguasjad on minuarust puhas jama! sõbral oli selline ja siis ka proovisin! nagu tekitas lissalt krambi lihasesse ja siis lihas pinguldus! :S ei meeldinud küll!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sorry, aga minu meelest on see kõht-sees-hoidmise harjutus küll lausa kahjulik. Mis saab Teil, siis normaalsest hingamisest? Kõhuga hingamine, mis on parem ja sügavam hingamine, on ju siis võimatu. Lisaks sellele (ma pole küll meditsiinialaste eriteadmistega) võib sellel kõht-sees-hoidmise harjutusel olla oma halb mõju ka seedeorganite tööle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõhuhingamist on väga võimalik ka teha neid pingesse-lõdvaks lastes kasvõi seistes. Eriti naistel. Hingad nina kaudu sisse - lihased lõdvaks; hingad suu kaudu välja - lihased pingesse. Sain selle nipi just Riina Suhhotskajalt, ei peagi kogu aeg neid pinges hoidma....jalutades näiteks teha või kodus kasvõi arvuti taga istudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mul on rind kindlalt eespool...ehheeee...olen lihtsalt sellise nn. ülalt lopsakama kehaehitusega, kusjuures jalad on peenikesed ja pikad ja kilod ei lähe iial sinna vaid ainult ülakehasse, sellepärast mul need kõhulihased nii päevakorras ongi kogu aeg, kuna pole tüüpiline liivakella tüüpi naine. :D

no jah, olen kuulnud ka et kui tavalisi istesse tõusu harjutusi teha ja kõhuluihaseid sees hoida, pinges hoida, pidi neist harjutustest ka tolku olema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihaspingetest ja lihase ülekoormusest oled kuulnud? vot see võibki juhtuda. Nagu enne mainisin, siis kõhulihas on nagu iga teinegi, ja vajab peale treeningut puhkust. Lihas kasvab ja muutub ilusaks puhkuse ja taastumise ajal, mitte kogu aeg vahetpidamata trenni rügades. Mõõdukus ennekõike.

Lihaseid on erinevaid. N2it. kas keegi on muret tundnud keelelihaste ylekoormamisest :unsure:

Ka need lihased, mis meid pysti hoiavad ei ole kiirelt v2sivad. Kui r22kida k6hulihastest siis on kindlalt harjutusi, mis oleksid liiast, kui neid sooritada iga p2ev, kyll aga kerge toonus k6hulihastes, mis tasakaalustab seljalihaste t88, peaks olema suisa kohustuslik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×