Jump to content
Egle00

Antidepressandid ja kehakaal

Recommended Posts

Aaa, tuli meelde just, et kaks päeva proovisin Ixeli(milnatsipraanvesinikkloriid)nimelist ADd ka(viimane katse enne sertraliini, mida ma nii väga kartsin).:D

No esiteks seda ei olnud isegi väidetavalt Eesti suurimas apteegis sees kohe, kus töötan, sest nii harva kirjutatakse seda. Juba siis tekkis nagu mingi eelaimdus. Lasin siis tellida spets omale seda. Kaks päeva võtsin ja siis oli ka kõik selle rohuga- alguses iiveldas tohutult ja järgmine päev läksime poisi juurde maale. Metsa minekuks anti mulle selga mingi vana jakk ja pähe mingi vana lotakas. Ja kui ma öösel magada üritasin, siis selle asemel ma terve öö lihtsalt kratsisin ennast! Mõtlesin, et nonii, nüüd sain mingid kirbud sealt riietest, kuid siis lugesin hommikul infolehte ja oli öeldud, et võib tekitada sellist nahareaktsiooni. Kusjuures mul pole kunagi mingit sellist asja olnud, ei ole tundlik vms. Ja noh, sinna see rohi jäi, sellest aitas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooga harrastamine on uuringutes väga üllatavaid toimeid omanud, sh vajatavate ravimite hulga vähendamine, ehk tasub proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aaa, tuli meelde just, et kaks päeva proovisin Ixeli(milnatsipraanvesinikkloriid)nimelist ADd ka(viimane katse enne sertraliini, mida ma nii väga kartsin). :D

No esiteks seda ei olnud isegi väidetavalt Eesti suurimas apteegis sees kohe, kus töötan, sest nii harva kirjutatakse seda. Juba siis tekkis nagu mingi eelaimdus. Lasin siis tellida spets omale seda. Kaks päeva võtsin ja siis oli ka kõik selle rohuga- alguses iiveldas tohutult ja järgmine päev läksime poisi juurde maale. Metsa minekuks anti mulle selga mingi vana jakk ja pähe mingi vana lotakas. Ja kui ma öösel magada üritasin, siis selle asemel ma terve öö lihtsalt kratsisin ennast! Mõtlesin, et nonii, nüüd sain mingid kirbud sealt riietest, kuid siis lugesin hommikul infolehte ja oli öeldud, et võib tekitada sellist nahareaktsiooni. Kusjuures mul pole kunagi mingit sellist asja olnud, ei ole tundlik vms. Ja noh, sinna see rohi jäi, sellest aitas.

Kas see, et oled poisiga ja kõik nagu peaks korras olema, ei aita piisavalt, et ilma AD-ta hakkama saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see, et oled poisiga ja kõik nagu peaks korras olema, ei aita piisavalt, et ilma AD-ta hakkama saada?

See selleks, asjad ei ole nii kerged ja tingitud vaid näiliselt mingitest välistest faktoritest.:)

Lihtsalt jagasin oma kogemust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooga harrastamine on uuringutes väga üllatavaid toimeid omanud, sh vajatavate ravimite hulga vähendamine, ehk tasub proovida.

Arvan, et isegi mitte otseselt jooga vaid pigem üldine selline mediteerimine. Keskendumine endale ja oma kehale, kõik välised mõtted kõrvale suruda, mõelda kas enda suunas positiivseid mõtteid või lihtsalt pea tühjaks teha. Jooga osa nagu ma aru saan lihtsalt aitab lihtsamini keskenduda, andes mingi füüsilisi komponendi juurde, et mõte liialt uitama ei läheks.

Eks ta ole, et me ise põhjustame suure osa probleeme, mis meid vaevavad. Pidev stress, paanitsemine erinevate probleemide üle, kartused jms. Ning loogiline on, et keha reageerib sellele. Ning kui ikka aastaid ja aastaid end kurnata sellise eluga, siis pole vast imestada, et tervis kõige parem ei ole. Mediteerimine/jooga jms lülitab justkui keha/vaimu "maintenance mode" - ei teagi, mis see parim eestikeelne vaste oleks siinkohal. Elimineeritakse kogu pinge, et keha saaks maksimaalselt taastuda ja oma probleeme lahendada, ilma, et kogu aeg uusi asju peale loobitaks.

Minu spekulatsioonid. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Holger ja master, te võite head nõu - isegi heas usus - anda, aga kui oled korralikus depressioonis siis see "mediteerimine" ei ole nii lihtne.

Üks asi on kerge meeleolumuutus (mida paljud nimetavad depressiivseks nähtuseks), teine asi staadium, kus kehalised vaevused on juba päris elusegavad. Meditate that.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See selleks, asjad ei ole nii kerged ja tingitud vaid näiliselt mingitest välistest faktoritest. :)

Lihtsalt jagasin oma kogemust.

Su kogemuse jagamine on tunnustust väärt.

Ja lause , et asjad ei ole nii kerged ja väliste tegurite mõju ei pruugigi teab kui suur olla, paslik meditatsioonisoovituse juurde.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Holger ja master, te võite head nõu - isegi heas usus - anda, aga kui oled korralikus depressioonis siis see "mediteerimine" ei ole nii lihtne.

Üks asi on kerge meeleolumuutus (mida paljud nimetavad depressiivseks nähtuseks), teine asi staadium, kus kehalised vaevused on juba päris elusegavad. Meditate that.

Kui kõik oleks lihtne, siis poleks kellegil probleeme. :)

Ega ilmaasjata inimesed nii kiirelt tablettide ja muude ravimite järgi ei haara. On ju tunduvalt lihtsam üks tablakas sisse tõmmata, kui tõsiselt vaeva näha ja pingutada mediteerima õppimisega, jooga tundidesse minemisega või muidu elukorraldust ümber sättides jms.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olles isiklikult ära proovinud terve spektri AD-sid, võin öelda et pikaajalise depressiooni puhul tuleks ikkagi üles otsida põhjused ja nendega tegeleda, AD-dega saab ainult sümptomeid leevendada. Lisaks võib nii mõnegi AD-ga tekkida pöördumatuid ajukeemia muutusi (mitte positiivses suunas). Pigem soovitaks proovida viimase aja avastusi nagu ketamiin või ka näiteks GHB. Kättesaadavus on muidugi teine teema. Mediteerimine pidavat ka väga mõjus olema, ise pole veel jõudnud selleni. Hüpnoosi kavatsen ka ära proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ketamiin ja GHB on ka nüüd sarkasm või :)

Aga Holger ikka ei taha mõista, et, tõesti, kõik ei ole nii lihtne. Tablettide, eriti AD järele, ei haarata reeglina LIIGA KIIRESTI.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ketamiin ja GHB on ka nüüd sarkasm või :)

Aga Holger ikka ei taha mõista, et, tõesti, kõik ei ole nii lihtne. Tablettide, eriti AD järele, ei haarata reeglina LIIGA KIIRESTI.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=ketamine+antidepressant

http://en.wikipedia.org/wiki/Xyrem seda kasutatakse küll jah ametlikult narkolepsia ja alkoholisõltuvuse vastu aga tehakse ka juba katseid AD-na, olen lugenud vastavaid artikleid aga hetkel neid ei leia kahjuks. Eesti kohta ei oska väita aga vaadates kui palju USAs välja kirjutatakse AD-sid, siis seal küll haaratakse esimese asjana tableti järele. Ilmselt on Big Pharmal oma mõju ja arstid määravad iga meeleolumuutuse depressiooniks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ketamiin ja GHB on ka nüüd sarkasm või :)

Aga Holger ikka ei taha mõista, et, tõesti, kõik ei ole nii lihtne. Tablettide, eriti AD järele, ei haarata reeglina LIIGA KIIRESTI.

Olen kõrvalt pealt näinud seda ja haaratakse ikka küll. Mind paneb pigem mõtlema, kui paljud kõrgkoolis käivad üliõpilased kasutavad või on kasutanud õpingute ajal AD? Pinged koolis, stress jne, esimesel visiidel kirjutab arst sulle AD kuuri välja ja parimatel juhtudel saad veel unerohud lisaks. Ja kas need üliõpilased hakkavad siis nüüd õppima? Ei hakka! Nüüd on lahe lihtsalt chillida, miski enam muresid ei tee. Peale aasta puhkust oled samas augus tagasi ja kool pressib peale.

Teine teema. Miks AD kasutajatest enamus on naissoost?

Muudetud kasutaja maleva poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@ Helerin

Kusjuures mina püüdsin ka ju Sisekaitseakadeemiasse sisse saada, kuid mul läks POOL MINUTIT jooksu üle ja oligi kõik :D Siiamaani veel imestan, et kuidas ma suutsin sellise asjaga hakkama saada. Kõigest pool minutit! Uskumatu! Aga ju siis pidi nii minema :) Ja mina võtan ka muidu Zolofti analoogi Asentrat, mis on odavam.
Muide, ma mainin ära, et mina olen selle teema algataja, tegin uue kasutaja, kuna vana läks meelest ära. Nii, et nüüdsest võtan sõna selle kasutaja alt.

Mina olen nüüd jõudnud nii kaugele, et vaikselt lõpetan AD võtmist. Enesetunne on isegi OK. Kehaga tegelen ka rohkem ja üritan võimalikult tervislikult toituda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@ Helerin

Kusjuures mina püüdsin ka ju Sisekaitseakadeemiasse sisse saada, kuid mul läks POOL MINUTIT jooksu üle ja oligi kõik :D Siiamaani veel imestan, et kuidas ma suutsin sellise asjaga hakkama saada. Kõigest pool minutit! Uskumatu! Aga ju siis pidi nii minema :) Ja mina võtan ka muidu Zolofti analoogi Asentrat, mis on odavam.

Muide, ma mainin ära, et mina olen selle teema algataja, tegin uue kasutaja, kuna vana läks meelest ära. Nii, et nüüdsest võtan sõna selle kasutaja alt.

Mina olen nüüd jõudnud nii kaugele, et vaikselt lõpetan AD võtmist. Enesetunne on isegi OK. Kehaga tegelen ka rohkem ja üritan võimalikult tervislikult toituda.

Mina tegin ka nädal aega tagasi lõpu. Ei julge lubada, et ei hakka uuesti võtma, iial ei tea, sest katseid on mul ennegi olnud ilma olla. Tellisin Macat omale, pidavat toimima loodusliku meeleolu tõstjana. Lisaks olen õnnelik, et saan lõpuks ometi minna verd loovutama! :rolleyes:

Muudetud kasutaja Helerin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Haa, ma tellisin ka endale ju mingi aeg maca pulbri, aga mina ei suutnud seda pulbrina tarbida, sest selle maitse on ikka ülitugev ja vastik minu jaoks. Proovisin küll igatpidi - mahlaga, jogurtiga, pudru sisse, aga no enamus ajast pidin hinge kinni hoidma ja siis selle ära jooma :D Ma ei suutnud nii. Andsin pulbri emale ja ise tellisin tabletid. Palju mugavam. Kallim küll, aga vähemalt jääb see vahepealne jant ära.
Mis kujul Sina endale tellisid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kõrvalt pealt näinud seda ja haaratakse ikka küll. Mind paneb pigem mõtlema, kui paljud kõrgkoolis käivad üliõpilased kasutavad või on kasutanud õpingute ajal AD? Pinged koolis, stress jne, esimesel visiidel kirjutab arst sulle AD kuuri välja ja parimatel juhtudel saad veel unerohud lisaks. Ja kas need üliõpilased hakkavad siis nüüd õppima? Ei hakka! Nüüd on lahe lihtsalt chillida, miski enam muresid ei tee. Peale aasta puhkust oled samas augus tagasi ja kool pressib peale.

Teine teema. Miks AD kasutajatest enamus on naissoost?

Ma usun, et naised on suuremad muretsejad ja võtavad asju ilmselt ka palju rohkem südamesse. Minul isiklikult oli väga raske lapsepõlv ja suuremalt jaolt ongi minu probleemid just sealt alguse saanud. Samuti koolis oli probleeme, mis algasid muidugi paljustki kodust. Nüüd täiskasvanuna löövad tunded välja ja ma polnud oma lapsepõlvest veel lahti lasknud. Olen oma ärevushäirest tegelikult väga palju õppinud. Egas siis takistusi ilmaasjata meie teedele ei saadeta :) Ikka peab mingi põhjus olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neiud, kas te 5-HTPd olete proovinud. Tegemist siis serotoniini eelvormiga. Ja saab ka iHerbist tellida nagu Macatki :)http://www.iherb.com/search?kw=5-HTP#p=1

Samuti on mõnelt poolt tellitav GABA ja selle mõjusam vorm fenüülGABA ehk Phenibut, ehkki see rohkem ärevushäire jaoks. Tegemist siis neurotransmitteriga, mille vähesus osadel juhtudel võiks põhjustada ärevushäireid, paanikahoogusid. Ka tauriinist võib ärevushäire puhul abi olla.

Ja depressiooni korral on üsna paljusid aidanud naistepuna ekstrakt, kui näiteks iHerbi kasutajate kommentaare lugeda http://www.iherb.com/search?sug=st%20johns%20wort&kw=st%20johns%20wort&rank=1#p=1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka näiteks WebMND.com leheküljelt saab lugeda kasutajate reitingut ja kommentaare näiteks 5- HTP ja depressiooni kohta: http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientreview-794-5-htp.aspx?drugid=794&drugname=5-htp&sortby=3

Sama naistepuna kohta http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientreview-329-ST+JOHN%27S+WORT.aspx?drugid=329&drugname=ST.+JOHN%27S+WORT

Samuti on samalt leheküljelt võimalik otsida erinevaid artikleid jne.

Michael T. Murray kirjutatud raamatus "Stress, Anxiety and Insomnia" on antud ka konkreetne juhis, kuidas tulla SSRI pealt vaikselt maha 5- HTP peale. Toon selle ära, sest netist ei leidnud ja raamat mul kodus olemas.

Esimese 2 nädala jooksul vähenda SSRI doosi 50% ja võta lisaks 50 mg 5- HTPd 3x päevas.

Järgmise kuu aja jooksul vähenda SSRI kogust veel 50% (see teeb siis algtasemest 25% on doos tegelikult nüüd) 5-HTP doosi võid suurendada vajadusel kuni 3x päevas 100 mg.

Peale 1,5 kuulist perioodi jätad SSRI üldse ära ja kasutad vaid 5- HTPd

Ausalt, ise pole seda skeemi proovinud, ka antidepressante ei kasuta, aga arvan, et kui kasutaks, siis prooviks küll. 5-HTP on ikkagi organismiomane aine ja palju vähemate kõrvalmõjudega kui antidepressandid, lisaks on 5-HTPst endast ilmselt palju lihtsam loobuda, kui tahta üldse ilma lisaaineteta hakkama saada. Tagasilöökide korral on 5-HTP menüüsse tagasitoomise korral efekt ilmselt palju kiirem kui SSRI puhul, aga võin ka eksida.

Ja veel üks esoteerikavaldkonda minev soovitus- Frank Kinslow raamat "Ülim õnn" Lugege kuskil raamatupoes 3- 4 esimest lehekülge läbi ja vaadake, kas selline maailmakäsitlus võiks teid huvitada, köita. Kui jaa, siis lugege raamat läbi, ehk on abi, kui omadega puntras olete või siis ka selleks, et üldse mitte puntrasse sattuda :) Eestis võin kõrvale tuua Ingvar Villido, kes küll pole kahjuks raamatuid veel kirjutanud, küll aga peab Eesti suuremates linnades loenguid ja need on ka salvestatud kujul olemas. http://www.lilleoru.ee/

Villido on enamuse jaoks suht tundmatu nimi, aga ju pole tema eesmärgiks tuntus, võin öelda, et minu jaoks pole küll mitte kedagi tema kõrvale panna, kui rääkida praktilisest tarkusest.

Olgu, see põige esoteerikavaldkonda oli selleks, et usun sellesse, et vaimsed õpetused aitavad samuti meil tasakaalus püsida, aga ise alustaksin enne kehakeemia kordasaamisest ja siis liiguksin sealt edasi. Muidugi saab neid asju ka paralleelselt ajada, ehk on mõjusamgi.

Edu ja tervist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen selle HTP kohta palju head kuulnud jah.

Naistepuna kapsleid müüdi Eestis ka mingi aeg, aga kuna tal on suhteliselt palju koosteimeid, võeti müügilt maha, siiani inimesed käivad meilt küsimas, ütlevad, et aitas. Näiteks kes kasutavad antibeebipille, siis naistepuna(nagu ka nt greibiseemne ekstrakt) hakkab kuidagi mõjuma sellele, ilmselt nõrgendab toimet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

edit: selles videos ta räägib kilpnäärme hälbest, kuidas ad'd takistavad hormooni t3 muutumist t4'ks ja sellega kaasneb kaalutõus. Oma kliendile soovitas ta t3 toidulisandina võtta ja kaal hakkas sellega langema.

Tõsi jutt. Antidepressant on väga eluohtlik ravim. Mõni inimene on elulõpuni jäänud kõrvalmõjude küüsi, nagu seda on kehakaal jne. Mõned on tervise kahjustusse surnud ja arstid peidavad pärast pea liiva alla.

Infoks: www.cchr.org

Psychiatry: The Marketing of Madness: Are We All Insane?

The Most SHOCKING Psychiatry Documentary

The Hidden Enemy

Dr. Thomas Szasz Tribute

CCHR co-founder, Dr. Thomas Szasz, Professor of Psychiatry Emeritus

What's Wrong with Psychiatry?

Võin 100% kinnitada, et Eestis tehakse inimeste peal katseid Antidepressantidega, mis on rangelt keelatud seadusega. Raha on tähtsam, kui inimelu.

Head vaatamist!

Muudetud kasutaja MacGyver poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mina võin öelda, et eluohtlikum on sügavas depressioonis olla ja mitte midagi ette võtta. Seal ei aita enam see, kui psühholoog sulle õlale patsutab ja ütleb, et "ära masetse, elu on lill".

Ma ei poolda seda, et topime inimesed ravimeid täis, aga kui seda on VAJA, siis tuleb kaaluda, kas kaalutõus(mis tekib liigsöömisest, mitte ravimist endast) on hullem kui see, et inimene võib endal iga hetk veenid läbi tõmmata.

Muudetud kasutaja Helerin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, kui Sa suudad ära tõestada depressiooni, siis küll. Aga kahjuks ei olda suutelised haigusi tõestama. Enamus antidepressante tõstavad kehakaalu, mis on tervisele väga ohtlikud. Minu teada ei ole psühholoogile antud luba ravimeid välja kirjutada? Miks arstid kõrvaltoimetest vaikivad, kui ravimi välja kirjutavad? Arstid peavad selgitama kohe millised kõrvaletoimed võivad tekkida.

Mõtle, kui Sul mõni organ lakkab töötamast või tekib ületootmine mõningase aine suhtes, nagu kilpnääre? Antidepressant ei ole võta ja proovi, kui ei sobi annan teise. Katseklaasis tehakse katseid, mitte inimeste peal. Kui tähele panna antidepressandi testi tulemusi 1 inimesel 1000st tekib kõrvaltoimed (100 inim- 10000st jne). Näitena võib tuua, et võtan 1000 inimest ja anna neile alkoholi 300ml-it. Kas 999 inimest võib rooli istuda?

Mulle meeldib tõde ja ainult tõde!

On ainult üks sõna: Tõesta!

CCHR: The Psycho/Pharmaceutical Industry with Shane Ellison

Muudetud kasutaja MacGyver poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi jutt. Antidepressant on väga eluohtlik ravim. Mõni inimene on elulõpuni jäänud kõrvalmõjude küüsi, nagu seda on kehakaal jne. Mõned on tervise kahjustusse surnud ja arstid peidavad pärast pea liiva alla.

Infoks: www.cchr.org

Psychiatry: The Marketing of Madness: Are We All Insane?

The Most SHOCKING Psychiatry Documentary

The Hidden Enemy

Dr. Thomas Szasz Tribute

CCHR co-founder, Dr. Thomas Szasz, Professor of Psychiatry Emeritus

What's Wrong with Psychiatry?

Võin 100% kinnitada, et Eestis tehakse inimeste peal katseid Antidepressantidega, mis on rangelt keelatud seadusega. Raha on tähtsam, kui inimelu.

Head vaatamist!

Jah, kui Sa suudad ära tõestada depressiooni, siis küll. Aga kahjuks ei olda suutelised haigusi tõestama. Enamus antidepressante tõstavad kehakaalu, mis on tervisele väga ohtlikud. Minu teada ei ole psühholoogile antud luba ravimeid välja kirjutada? Miks arstid kõrvaltoimetest vaikivad, kui ravimi välja kirjutavad? Arstid peavad selgitama kohe millised kõrvaletoimed võivad tekkida.

Mõtle, kui Sul mõni organ lakkab töötamast või tekib ületootmine mõningase aine suhtes, nagu kilpnääre? Antidepressant ei ole võta ja proovi, kui ei sobi annan teise. Katseklaasis tehakse katseid, mitte inimeste peal. Kui tähele panna antidepressandi testi tulemusi 1 inimesel 1000st tekib kõrvaltoimed (100 inim- 10000st jne). Näitena võib tuua, et võtan 1000 inimest ja anna neile alkoholi 300ml-it. Kas 999 inimest võib rooli istuda?

Mulle meeldib tõde ja ainult tõde!

On ainult üks sõna: Tõesta!

CCHR: The Psycho/Pharmaceutical Industry with Shane Ellison

Antidepressandid ei ole VÄGA ELUOHTLIKUD ravimid, kui kasutada vastavalt arsti poolt väljakirjutatud kogusele. Kehakaalu tõus ei ole tervisele VÄGA ohtlik. Ravimitega on alati kaasas pakendi infoleht ja seal on kirjas kõrvaltoimed ja võimalik koostoime teiste ravimitega ja haigustega.

Arstid EI RAVI kedagi sunniviisiliselt, va neid, kes on ühiskonnale ohtlikud ja viibivad kinnises raviasutuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×