Jump to content
Egle00

Antidepressandid ja kehakaal

Recommended Posts

Tere fitness foorumi külastajad!

Ma sooviksin väga saada vastuseid siit inimestelt, kes on kunagi kasutanud antidepressante. Kas Teie kehakaalule on need kuidagi mõjunud?

Kirjutan siia oma loo lühidalt.

Minu ärevushäire algas umbes aasta tagasi. Hakkasin kasutama antidepressante nimega Cipralex. Need tegid mu olemise paremaks, kuid kehakaal hakkas tõusma, ilmselt sellepärast, et need tekitasid kohutava söögiisu ja sellepärast vahetasin ka ravimid välja. Igatahes enne ravimite kasutamist kaalusin ma u 55kg. Nüüd on see nr 70kg, vahetasin ravimid välja ja need ei ole tekitanud mulle kohutavat söögiisu, vaid kõik on normaalne. Hakkasin ka toitumist jälgima ja trenni tegema. Mainin ära, et enne ärevuse algust tegin ma ka korrapäraselt trenni, toitusin tervislikult, kuid ravimitega koos hakkasin endale igasuguseid toiduaineid lubama, magusat ja ebatervislikku toitu. Ise ajan kaalutõusu selle kaela. Kuid, nüüd olen teinud trenni ja söönud väga tervislikult, kuid kaal seisab ja ei liigu kuhugi. Olen üsna meeleheitel, kas tõesti läheb sellega nüüd kauem aega või ongi antidepressandid need kilod nö lukustanud. Muidugi ei ole ma veel väga kaua trenni teinud, kuid midagi peaks selle aja peale siiski juba alla olema läinud. Tunnen ennast sellepärast üsna halvasti ja kurvalt.

PALUN väga tagasisidet inimestelt, kes on samuti antidepressante võtnud ja ehk oskab sõna sekka öelda. Oleksin väga väga tänulik!

Mainin ära, et olen 23 aastat vana.

Päikest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nagu minu jutt :D

Ma võtsin AD 1,5a või isegi rohkem? ma ei mäletagi.. ma võtsin 20-30kg juurde.

Ma muidugi veel tarvitasin alkoholi tihti.

Jätsin maha..aga jõudu enam mul polnud ja ei viitsinud trenni teha kuigi tahtsin.läks aasta mööda. Kuid üks hetk lihtsalt ei tunne end peeglist ära ja võtsin kokku. Liitusin spordiklubiga nüüd on tulemusi näha vaikselt..

mõtlesin küll igasuguseid asju et ei saagi alla võtta enam jne..mõtlesin end lolliks. Aga tervise nimel tuleb pingutada ja siis juba näed tulemusi ka :) Kui tahtejõud pole piisavalt suur siis on raske. vähemalt mul oli..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nagu minu jutt :D

Ma võtsin AD 1,5a või isegi rohkem? ma ei mäletagi.. ma võtsin 20-30kg juurde.

Ma muidugi veel tarvitasin alkoholi tihti.

Jätsin maha..aga jõudu enam mul polnud ja ei viitsinud trenni teha kuigi tahtsin.läks aasta mööda. Kuid üks hetk lihtsalt ei tunne end peeglist ära ja võtsin kokku. Liitusin spordiklubiga nüüd on tulemusi näha vaikselt..

mõtlesin küll igasuguseid asju et ei saagi alla võtta enam jne..mõtlesin end lolliks. Aga tervise nimel tuleb pingutada ja siis juba näed tulemusi ka :) Kui tahtejõud pole piisavalt suur siis on raske. vähemalt mul oli..

Selle aasta sees mitu mitu korda üritasin end käsile võtta aga asjatult. nagu mitte midagi ei aitaks ja isud olid ikka samas mis AD-ga. Mõtlesin et ei saa hakkama ja siis andsingi alla..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mummu:

Kuid oled Sa juba midagi alla ka saanud?

Mis Sa ise arvad, miks Sa juurde võtsid, kas suurest söömisest või tunned, et AD ise tõstis kehakaalu? Palju Sa enne kaalusid? Sa vist enam ei võta ravimeid jah? Mis trenne Sa teinud oled?
Ma olen ausalt öeldes suht meeleheitel, kardan meeletult, et ei saagi oma endist kaalu enam tagasi. Samas pean tunnistama, et olen oma elus ka meningiiti põdenud, olin nädal haiglas ja suutsin samuti 52kg 70kg peale minna. Ja peale haiglast välja saamist suutsin ennast korralikult käsile võtta ja suutsin 70kg 49kg peale saada. Ma kahjuks ei mäleta, kui kiirelt mul tookord kaal langema hakkas, kuid ilmselt läks ka ikka enne aega, kui midagi kaduma hakkas, seega ei saa lootust kaotada. Tahtejõudu mul on selles suhtes. Kui ma ikka olen asja ette võtnud, siis ei kaota lootust.

Kuid AD-st olen igasugust jama lugenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mummu:

Kuid oled Sa juba midagi alla ka saanud?

Mis Sa ise arvad, miks Sa juurde võtsid, kas suurest söömisest või tunned, et AD ise tõstis kehakaalu? Palju Sa enne kaalusid? Sa vist enam ei võta ravimeid jah? Mis trenne Sa teinud oled?

Ma olen ausalt öeldes suht meeleheitel, kardan meeletult, et ei saagi oma endist kaalu enam tagasi. Samas pean tunnistama, et olen oma elus ka meningiiti põdenud, olin nädal haiglas ja suutsin samuti 52kg 70kg peale minna. Ja peale haiglast välja saamist suutsin ennast korralikult käsile võtta ja suutsin 70kg 49kg peale saada. Ma kahjuks ei mäleta, kui kiirelt mul tookord kaal langema hakkas, kuid ilmselt läks ka ikka enne aega, kui midagi kaduma hakkas, seega ei saa lootust kaotada. Tahtejõudu mul on selles suhtes. Kui ma ikka olen asja ette võtnud, siis ei kaota lootust.

Kuid AD-st olen igasugust jama lugenud.

AD tegi söögiisu suuremaks, jätsin maha..aga magu oli juba välja veninud ja olin harjunud rohkem sööma. ma kaalusin enne 65-68kg nüüd kuuaega tagasi 93. Mine loe mu blogi seal ma kirjutan ka nats. Siin sama fitnessis. Ma andsin koguaeg alla kuna ajasin lõpuks ikka AD kallale mis siis et ma ei võtnud enam. Keha vist täielikult puhastub 2 kuud nendest või midagi säärast mul jäi kõrvade vahele.. :D või ajus..ma ei ole nii tark :)

Igatahes, kui midagi ette ei võta ja oled tänu AD le harjunud rohkem sööma siis ega sealt midagi head ei tule. Ma olen nüüd avastanud et tervislikke toite saab ka väga maitsvalt teha ja krt ma ei tunne üldse puudust rämpsust. Süda läheb pahaks selle peale :D Ma nüüd intenvsiivselt trenni teinud kuuaega ja olen saanud 6kg alla. Plaan on saada selle aastaga või poole aastaga 68kg peale :D nüüd ma ei mõtlegi nende AD peale ma olen unustanud need, kusjuures trenn teeb hea mõnusa olemise. Mulle meeldivad rühmatreeningud, hea muusika ja tund aega kõva trenni nii et alla ei saa anda :D ma jõusaalis vb annaks kiiremini alla :)

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mummu:

Kuid oled Sa juba midagi alla ka saanud?

Mis Sa ise arvad, miks Sa juurde võtsid, kas suurest söömisest või tunned, et AD ise tõstis kehakaalu? Palju Sa enne kaalusid? Sa vist enam ei võta ravimeid jah? Mis trenne Sa teinud oled?

Ma olen ausalt öeldes suht meeleheitel, kardan meeletult, et ei saagi oma endist kaalu enam tagasi. Samas pean tunnistama, et olen oma elus ka meningiiti põdenud, olin nädal haiglas ja suutsin samuti 52kg 70kg peale minna. Ja peale haiglast välja saamist suutsin ennast korralikult käsile võtta ja suutsin 70kg 49kg peale saada. Ma kahjuks ei mäleta, kui kiirelt mul tookord kaal langema hakkas, kuid ilmselt läks ka ikka enne aega, kui midagi kaduma hakkas, seega ei saa lootust kaotada. Tahtejõudu mul on selles suhtes. Kui ma ikka olen asja ette võtnud, siis ei kaota lootust.

Kuid AD-st olen igasugust jama lugenud.

AD tegi söögiisu suuremaks, jätsin maha..aga magu oli juba välja veninud ja olin harjunud rohkem sööma. ma kaalusin enne 65-68kg nüüd kuuaega tagasi 93. Mine loe mu blogi seal ma kirjutan ka nats. Siin sama fitnessis. Ma andsin koguaeg alla kuna ajasin lõpuks ikka AD kallale mis siis et ma ei võtnud enam. Keha vist täielikult puhastub 2 kuud nendest või midagi säärast mul jäi kõrvade vahele.. :D või ajus..ma ei ole nii tark :)

Igatahes, kui midagi ette ei võta ja oled tänu AD le harjunud rohkem sööma siis ega sealt midagi head ei tule. Ma olen nüüd avastanud et tervislikke toite saab ka väga maitsvalt teha ja krt ma ei tunne üldse puudust rämpsust. Süda läheb pahaks selle peale :D Ma nüüd intenvsiivselt trenni teinud kuuaega ja olen saanud 6kg alla. Plaan on saada selle aastaga või poole aastaga 68kg peale :D nüüd ma ei mõtlegi nende AD peale ma olen unustanud need, kusjuures trenn teeb hea mõnusa olemise. Mulle meeldivad rühmatreeningud, hea muusika ja tund aega kõva trenni nii et alla ei saa anda :D ma jõusaalis vb annaks kiiremini alla :)

http://forums.fitness.ee/index.php?/blog/341/entry-6590-1-kuu-ja-4-paeeva-moeoedas-lisan-ka-vordlus-pildikese/

kuuajaga sain 6kg alla aga eks noh see ole alguse asi et kiiresti saab alla..nüüd kaal seisab, aga ega seepörast alla ei saa anda :)

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

AD tegi söögiisu suuremaks, jätsin maha..aga magu oli juba välja veninud ja olin harjunud rohkem sööma. ma kaalusin enne 65-68kg nüüd kuuaega tagasi 93. Mine loe mu blogi seal ma kirjutan ka nats. Siin sama fitnessis. Ma andsin koguaeg alla kuna ajasin lõpuks ikka AD kallale mis siis et ma ei võtnud enam. Keha vist täielikult puhastub 2 kuud nendest või midagi säärast mul jäi kõrvade vahele.. :D või ajus..ma ei ole nii tark :)

Igatahes, kui midagi ette ei võta ja oled tänu AD le harjunud rohkem sööma siis ega sealt midagi head ei tule. Ma olen nüüd avastanud et tervislikke toite saab ka väga maitsvalt teha ja krt ma ei tunne üldse puudust rämpsust. Süda läheb pahaks selle peale :D Ma nüüd intenvsiivselt trenni teinud kuuaega ja olen saanud 6kg alla. Plaan on saada selle aastaga või poole aastaga 68kg peale :D nüüd ma ei mõtlegi nende AD peale ma olen unustanud need, kusjuures trenn teeb hea mõnusa olemise. Mulle meeldivad rühmatreeningud, hea muusika ja tund aega kõva trenni nii et alla ei saa anda :D ma jõusaalis vb annaks kiiremini alla :)


Vabandust, ma suutsin Su kasutajanime valesti lugeda :D Mammur, mitte Mummu :D

Kusjuures, ma ei söö rohkem. Nüüd, kui võtan teist ravimit, siis ei isutagi igasugu rämpsu järgi, nagu Sinagi kirjutasid. Ei taha absoluutselt. Tohib küsida, mis ravimit Sa võtsid? Jah, olen nõus, et peale trenni on super enesetunne ja tunne, et olen midagi teinud. Super, et oled juba 6kg alla suutnud võtta. Minul just algus ei edene, ei lähe nagu justkui midagi alla :( Kuigi käin jooksmas, kõndimas, rattaga sõitmas jne.

Ma kindlasti loen Su blogi. Kui vana Sa oled?

Ma olen ka suureks eesmärgiks võtnud oma keha korda saada. Loodan, et suudan ennast endisesse vormi tagasi viia. Minule nt just meeldib jõusaalis käia, kuid hetkel uues elukohas ei ole veel sobivat leidnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

AD tegi söögiisu suuremaks, jätsin maha..aga magu oli juba välja veninud ja olin harjunud rohkem sööma. ma kaalusin enne 65-68kg nüüd kuuaega tagasi 93. Mine loe mu blogi seal ma kirjutan ka nats. Siin sama fitnessis. Ma andsin koguaeg alla kuna ajasin lõpuks ikka AD kallale mis siis et ma ei võtnud enam. Keha vist täielikult puhastub 2 kuud nendest või midagi säärast mul jäi kõrvade vahele.. :D või ajus..ma ei ole nii tark :)

Igatahes, kui midagi ette ei võta ja oled tänu AD le harjunud rohkem sööma siis ega sealt midagi head ei tule. Ma olen nüüd avastanud et tervislikke toite saab ka väga maitsvalt teha ja krt ma ei tunne üldse puudust rämpsust. Süda läheb pahaks selle peale :D Ma nüüd intenvsiivselt trenni teinud kuuaega ja olen saanud 6kg alla. Plaan on saada selle aastaga või poole aastaga 68kg peale :D nüüd ma ei mõtlegi nende AD peale ma olen unustanud need, kusjuures trenn teeb hea mõnusa olemise. Mulle meeldivad rühmatreeningud, hea muusika ja tund aega kõva trenni nii et alla ei saa anda :D ma jõusaalis vb annaks kiiremini alla :)

Vabandust, ma suutsin Su kasutajanime valesti lugeda :D Mammur, mitte Mummu :D

Kusjuures, ma ei söö rohkem. Nüüd, kui võtan teist ravimit, siis ei isutagi igasugu rämpsu järgi, nagu Sinagi kirjutasid. Ei taha absoluutselt. Tohib küsida, mis ravimit Sa võtsid? Jah, olen nõus, et peale trenni on super enesetunne ja tunne, et olen midagi teinud. Super, et oled juba 6kg alla suutnud võtta. Minul just algus ei edene, ei lähe nagu justkui midagi alla :( Kuigi käin jooksmas, kõndimas, rattaga sõitmas jne.

Ma kindlasti loen Su blogi. Kui vana Sa oled?

Ma olen ka suureks eesmärgiks võtnud oma keha korda saada. Loodan, et suudan ennast endisesse vormi tagasi viia. Minule nt just meeldib jõusaalis käia, kuid hetkel uues elukohas ei ole veel sobivat leidnud.

22a olen. Ma enne tegin kodus trenni mehega. Mees tegeleb ka spordiga. Aga siis mul ka ei läinud alla. higistasin aga mitte nii nagu nüüd rühmatreeningutes. Mul sõbrannal sama lugu ta 24a võtab AD ja toitub ideaalselt ja teeb trenni aga mitte nii intensiivselt. Aga noh ta ei käi jooksmas..ta teeb kiirkõndi. eks igal inimesel on individuaalne. Ma pole tegelikult üldse tark selles alas. aga kirjutasin lihtsalt kuna Sul sama olukord mis minul. Ma kunagi isegi tegin sama laadse postituse. :D Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

edit: selles videos ta räägib kilpnäärme hälbest, kuidas ad'd takistavad hormooni t3 muutumist t4'ks ja sellega kaasneb kaalutõus. Oma kliendile soovitas ta t3 toidulisandina võtta ja kaal hakkas sellega langema.

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas naistel toimib escitalopram teisiti kui meestel?

Kas kõigil naistel kaasneb selle tarvitamisega kaalutõus?

Kas kaalutõus tuleb rasva või lihaste arvelt?

Kas inimene jätkas samasugust toitumist nagu enne.

Kas füüsiline aktiivsus jäi samaks?

Lihtne on võtta esimene ettejuhtuv süüdlane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas naistel toimib escitalopram teisiti kui meestel?

Kas kõigil naistel kaasneb selle tarvitamisega kaalutõus?

Kas kaalutõus tuleb rasva või lihaste arvelt?

Kas inimene jätkas samasugust toitumist nagu enne.

Kas füüsiline aktiivsus jäi samaks?

Lihtne on võtta esimene ettejuhtuv süüdlane.

Ma ei saa ausalt öeldes aru, kas Sa esitasid need küsimused mulle või üliüldiselt panid need siia kirja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

edit: selles videos ta räägib kilpnäärme hälbest, kuidas ad'd takistavad hormooni t3 muutumist t4'ks ja sellega kaasneb kaalutõus. Oma kliendile soovitas ta t3 toidulisandina võtta ja kaal hakkas sellega langema.

See t3 on siis tsink?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

T3 on hormoon, nii on ka sinu tsitaadis täpselt kirjas.. Google aitab tänapäeval iga küsimuse puhul hädast välja. Kuidas te siia üldse tee leidsite.

Ma palun tõesti südamest vabandust, et Sind kiusasin. Ja ma tean ka seda, et googlest saab otsida ja vaadata. Jep, loodan, et mulle vastamine Sinult tükki küljest ei võtnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole pikalt aega kirjutada. Aga see AD-de mõju eriti ärevuse ja depressiooni segatüüpi häire korral kehakaalule on väga mitmetasandiline. Otsest-otsest füsioloogilist mõju on raske leida, aga RAHULIKUM inimene niheleb vähem. Lisaks sellele kipub osa ärevatest niikuinii sööma VÄHEM. Seega kui meeleolu ja ärevusega seotud ebameeldivad sümptomid võib inimene sattuda enda jaoks uudsesse kuigi keskmiselt normaalsesse aktiivsus- ja isufoonile. Ja siis kaal tõuseb. Aga see ei ole üheselt AD-de "süü".

Kaaluga on tihti see paradoks, et hirm ja häbi ja muretsemine ei tee kaalureguleerimist mitte lihtsamaks vaid raskemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna alustasin ise paraku ADde söömist 15- aastaselt, siis tean natuke rääkida. Alustasin ka ise Cipralexist, hiljem Nycoflox'i, siis Amitriptylin ning nüüd sertraliin(Zoloft on originaal). Kolme esimesega ma kaalule mingit mõju ei tähendanud, ütlen vaid, et kolmandat ei soovita vihavaenlasele ka- pigem on tegu nö vanainimeste rohuga, kuid mulle kirjutati noorena ning rikkus mul pulsi jumala ära, siis umbes hakkasin ka trenniga tegelema ja selle "kahjustusega" elan siiani, kardioloog pistis karjuma, kui teada sai, et seda oma pulsi juures söön. Samas ravis väga edukalt see peavalusid. Kuna sõin seda konkreetset mingi paar aastat umbes, siis võõrutamine oli samuti jube- kolm kuud hiljem alles said kehast varud otsa, mitu nädalat iiveldas, kuumahood jne. Proovisin siis ilma olla veidi aega ja ei suutnud(ärevus, depressioon, ärrituvus), arst soovitas nii sellepärast kui ka kõhu murede pärast sertraliini. Lugesin siis palju, et Zoloft tõstis nii paljudel kaalu jne, hirm oli suur. Kuid riskisin(ma küll võtan odavamat alternatiivi) ja pigem isegi vähendas söögiisu, tõstnud küll midagi pole. Kõhu võttis ka rahulikumaks.

Ülemus(proviisor) rääkis, et ükski AD ei tohiks iseenesest tõsta kaalu, seda teeb inimene ise, kes nt hakkab tuju paranedes ka rohkem sööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu öeldud, siis täpselt Zolofti ei võta, hind liiga kallis, võtan Teva geneerikut ehk siis sama toimeaine(Teva geneerikuid kiidetakse üldse) ja hind normaalne.

Pms jah järjest.

Vahetasin alguses kahte kuna tundsin, et nõrgad on/ei aita ja üks nagu öeldud lõi pulsi korrast, siiani pulss jõusaalis normaalolekus 130-150, joosta pms üldse ei saa, siis pulss kerib end kuni 190ni umbes. See selleks.

Olen rahul! Võtan 1tbl päevas. Eks muidugi elulõpuni neid süüa ei tahaks, kuid näis, mis saab... kui kõik üle pea koku lööma hakkab, siis enam väga ei huvita, et võtma pean.

Päris ausalt, ma olen tegelikult normaalne inimene! :ph34r:

Muudetud kasutaja Helerin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks arvad, et amitriptüliini mõju nii pikaajaline on, et pulss aastaid hiljem sellest mõjutatud?

Kas ei või olla tegemist närvisüsteemi reaktsiooniga, mis südame tööd niiviisi mõjutab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris nii palju sellest möödas ei ole.

Ja noh, kes teab... kardioloog iseenesest kaks tundi uuris ja vaatas mind, ütles, et kõik on korras ja ei oskagi öelda, mida pulsiga teha, lihtsalt jälgida teda treeningu ajal ja mitte üle pingutada. Aeroobset ikka teen, lihtsalt vähem. Rikkusin ise sellega ka asja, et kui alles jõusaaliga alustasin, siis omal käel ja tahtsin kohe suure hurraaga treenida Sisekaitse akadeemia kehalisteks katseteks. Olen alati jooksmist vihanud, siis panin seal mingi 12km/h ja 200 pulsiga. Lõpuks hakkas nii halb, et jube.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu öeldud, siis täpselt Zolofti ei võta, hind liiga kallis, võtan Teva geneerikut ehk siis sama toimeaine(Teva geneerikuid kiidetakse üldse) ja hind normaalne.

Pms jah järjest.

Vahetasin alguses kahte kuna tundsin, et nõrgad on/ei aita ja üks nagu öeldud lõi pulsi korrast, siiani pulss jõusaalis normaalolekus 130-150, joosta pms üldse ei saa, siis pulss kerib end kuni 190ni umbes. See selleks.

Olen rahul! Võtan 1tbl päevas. Eks muidugi elulõpuni neid süüa ei tahaks, kuid näis, mis saab... kui kõik üle pea koku lööma hakkab, siis enam väga ei huvita, et võtma pean.

Päris ausalt, ma olen tegelikult normaalne inimene! :ph34r:

Katseta pulssi alla võta nebivololiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Otter, ilma naljata, kas see on hea mõte?

Ja kas siis aeg-ajalt (ei ole ju sellega nii, et lähen trenni täna , võtan - puhkepäev - ei võta, või regulaaselt jäädagi võtma nagu perearstid määraks kõrgenenud vererõhu korral?

Aga ilma linkideta, oma sõnadega, rahulikult, palun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×