Jump to content
Mammur

Seljas närvivalu ?

Recommended Posts

Mure seisneb siis mu mehel kes teeb jõusaalis trenni nii 4-5x nädalas. Viimased nädal aega tundis seljas valu ja määrisin teda fastumgeliga. Kuid Teisipäeval toodi töölt ta koju ja ta ei seisnudki püsti. Nüüdseks pole teisipäevast saadik maganud ja sööb kangeid valuvaigisteid. Kiirabi käis üks öö ja tegi süsti järgmine päev käisime ka emos. Seal öeldi et disk on seljanärvi peal. Kirjutati jälle mingeid AB-si ja kui jalg alt ära lööb siis tuleb opile minna. Kuid kurdab koguaeg paremas jalas tugevat valu. Käis ka kiropraktiku juures ja tänu sellele hakkas pisut parem kuid mitte väga. käib ikka küürus seljaga ja jalas valu. Teisipäeval uuesti + pidi harjutusi tegema..

Opile ta ise ei taha minna arvab et läheb ise üle.

Kas keegi on samas olukorras olnud ? või keegi oskab midagi soovitada?

Talle kindlasti ei meeldi et ma Ta murest siia kirjutan kuid soovin saada teistelt soovitusi ja aidata kuidagi Teda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mure seisneb siis mu mehel kes teeb jõusaalis trenni nii 4-5x nädalas. Viimased nädal aega tundis seljas valu ja määrisin teda fastumgeliga. Kuid Teisipäeval toodi töölt ta koju ja ta ei seisnudki püsti. Nüüdseks pole teisipäevast saadik maganud ja sööb kangeid valuvaigisteid. Kiirabi käis üks öö ja tegi süsti järgmine päev käisime ka emos. Seal öeldi et disk on seljanärvi peal. Kirjutati jälle mingeid AB-si ja kui jalg alt ära lööb siis tuleb opile minna. Kuid kurdab koguaeg paremas jalas tugevat valu. Käis ka kiropraktiku juures ja tänu sellele hakkas pisut parem kuid mitte väga. käib ikka küürus seljaga ja jalas valu. Teisipäeval uuesti + pidi harjutusi tegema..

Opile ta ise ei taha minna arvab et läheb ise üle.

Kas keegi on samas olukorras olnud ? või keegi oskab midagi soovitada?

Talle kindlasti ei meeldi et ma Ta murest siia kirjutan kuid soovin saada teistelt soovitusi ja aidata kuidagi Teda :)

Tundub, et tegemist on diski prolapsiga.

http://inimene.ee/d/diski-prolaps

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun eelmisega, et siin peab ikka arstiga nõu pidama ja ta oskab paremini hinnata, mis olukorras selg on. Soovitavalt ja operatsioon ikka kõige viimaseks valikuks jätta, kuigi operatsioon pole keerukas siis riskid võivad ikkagi olla väga suured ja ei pruugi ka probleemi lahendada, et suruv tükk eemaldatakse aga ei ole mingit garantiid, et uuesti ei hakka. Korraliku tehnikaga neid antud harjutusi teha ja püüda liikuda nii palju kui võimalik mõistlikuse piirides ja proovida toimetada igapäevaseid asju. Aga nagu sai öeldud, et arst pildi ja uuringute järgi oskab kindlamalt öelda, mida tohib ja mida mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli sama asi, käisin kõik arstid läbi ja iga üks rääkis oma erialale sobivat juttu. Kirurg tahtis lõigata, kiropraktik mudida, taastusraviarst harjutusi määrata, perearst geele kasutada jne. Siis mingi tädi rääkis veel keha düsbalansist, mis tuli sirgeks saada, keegi soovitas venitada, kuna lihased liiga lühikesed, keegi soovitas mitte venitada, kuna tõmbab veel rohkem selga viltu. Siis veel psühholoogiline pool asjal, toitumine (põletik), vee tarbimine.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli sama asi, käisin kõik arstid läbi ja iga üks rääkis oma erialale sobivat juttu. Kirurg tahtis lõigata, kiropraktik mudida, taastusraviarst harjutusi määrata, perearst geele kasutada jne. Siis mingi tädi rääkis veel keha düsbalansist, mis tuli sirgeks saada, keegi soovitas venitada, kuna lihased liiga lühikesed, keegi soovitas mitte venitada, kuna tõmbab veel rohkem selga viltu. Siis veel psühholoogiline pool asjal, toitumine (põletik), vee tarbimine.

Väga tore lugu sul. Mul täpselt sama keiss preagu käsil, mida sa siin kirjeldad,

aga äkki mainid, kuidas lõpuks asja korda said? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui see ikkagi on päris diski prolaps - röntgenis nähtud, siis olenevalt raskusest ongi kaks-kolm varianti, kas mckenzie harjutustega proovida see sopistunud osa tagasi saada, loota et kiropraktik on oma töös väga osav või noa alla minna. Kõik need siis olenevalt sellest, kui tõsine see närvijuurele pressimine on.

Mul oli sama asi, käisin kõik arstid läbi ja iga üks rääkis oma erialale sobivat juttu. Kirurg tahtis lõigata, kiropraktik mudida, taastusraviarst harjutusi määrata, perearst geele kasutada jne. Siis mingi tädi rääkis veel keha düsbalansist, mis tuli sirgeks saada, keegi soovitas venitada, kuna lihased liiga lühikesed, keegi soovitas mitte venitada, kuna tõmbab veel rohkem selga viltu. Siis veel psühholoogiline pool asjal, toitumine (põletik), vee tarbimine.

Vahest ongi mitu lahendust asjadele :D

ja mis puutub venitamisse ja mitte venitamisse, siis tuleb seda ikka individuaalsete lihaste järgi vaadata, mitte üldiselt et venita kõike :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga tore lugu sul. Mul täpselt sama keiss preagu käsil, mida sa siin kirjeldad,

aga äkki mainid, kuidas lõpuks asja korda said? :D

Muudetud kasutaja Mammur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Avastasin, et tal üks alaselja pool on paistes ka. Peale kiropraktikut pole enam päris terves jalas valu vaid pool jalga tal nn tuksub ja säärde kuni varvasteni kiirgab valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Avastasin, et tal üks alaselja pool on paistes ka. Peale kiropraktikut pole enam päris terves jalas valu vaid pool jalga tal nn tuksub ja säärde kuni varvasteni kiirgab valu.

Osad närvid ongi päris pikad ning eks kogu see närvisüsteem on omajagu läbi põimunud samuti. Tihti piisab, et kuskil seljas pitsitab ja võibki täitsa vabalt varvasteni välja see valu ja ebamugavus jõuda. Ega see tore ei ole kujutan ette.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osad närvid ongi päris pikad ning eks kogu see närvisüsteem on omajagu läbi põimunud samuti. Tihti piisab, et kuskil seljas pitsitab ja võibki täitsa vabalt varvasteni välja see valu ja ebamugavus jõuda. Ega see tore ei ole kujutan ette.

See jama mu naise seljaga millest olen rääkind on samamoodi. Kui hakkab valutama lööb jalad tuimaks ära...

Vahepeal ei saa kõndidagi kuna jalad tundetud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevlen ise sama jama käes juba paar aastat vahelduvate paremate perioodidega :(
Mul sai asi alguse kui naasin saali peale ca. poole aastast pausi.
Tegin 50kg kükki ja juba esimesel seerial tundsin, et midagi läks valesti (mingi naks käis läbi)
Sellest ajast olen kannatanud vasaku jala värvivalude, surina ja tuimuse käes.
Istumine on piin :(
Algas reie tagaosa valudega siis lisandus säär ja lõpuks pöid.
Vahepeal oli juba nii hea, et ei teinud nagu aurgi saama, et on probleem aga viimasel ajal jälle päris jube.

Käisin ka neuroloogi ja neurokirurgi juures. MRT polevat näidanud, et närvi peale surub, et opile nad veel ei saadaks, seni kuni valuvaigistitest abi on. Ma pole veel kordagi valuvaigistit võtnud selle pärast. Pigem käin ringi ja venitan.

Plaanis kasutaja gamster'i juurde minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevlen ise sama jama käes juba paar aastat vahelduvate paremate perioodidega :(

Mul sai asi alguse kui naasin saali peale ca. poole aastast pausi.

Tegin 50kg kükki ja juba esimesel seerial tundsin, et midagi läks valesti (mingi naks käis läbi)

Sellest ajast olen kannatanud vasaku jala värvivalude, surina ja tuimuse käes.

Istumine on piin :(

Algas reie tagaosa valudega siis lisandus säär ja lõpuks pöid.

Vahepeal oli juba nii hea, et ei teinud nagu aurgi saama, et on probleem aga viimasel ajal jälle päris jube.

Käisin ka neuroloogi ja neurokirurgi juures. MRT polevat näidanud, et närvi peale surub, et opile nad veel ei saadaks, seni kuni valuvaigistitest abi on. Ma pole veel kordagi valuvaigistit võtnud selle pärast. Pigem käin ringi ja venitan.

Plaanis kasutaja gamster'i juurde minna.

Gmaster on hea valik. Ka meil plaanis sinna minna lähitulevikus. Kuigi jah tal asjad veidi hullemad ja arstide sõnul aitaks aint op. Ratastooli võimalus opiga oleks 50/50... Selle jätaks algul tegematta :) Vahepeal aint EMO kangete valuvaigistite peal oligi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jama mu naise seljaga millest olen rääkind on samamoodi. Kui hakkab valutama lööb jalad tuimaks ära...

Vahepeal ei saa kõndidagi kuna jalad tundetud...

Millest või kuidas tekkis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lülisambakirurg Toomela diski prolapsist, nagu ta ise ütleb siis 85% konservatiivne ja ainult 15% kirurgiline.

https://www.facebook.com/photo.php?v=272692046104276&set=vb.117705728246577&type=2&theater

Hoidke ennast rohkem ja kahtluse korral ärge oodake ''et läheb ise üle'', vaid katsuge leida endale sobiv spetsialist. On tüütu ja vahel ka kulukas.. aga mis saab oma tervisest kallim olla. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millest või kuidas tekkis?

Selgroolüli kildudeks ja arst tegi vale korsetti. Kasvas valesti kokku ja nüüd käib üks terav koht vastu seljanärvi.

Muudetud kasutaja biggereveryday poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osad närvid ongi päris pikad ning eks kogu see närvisüsteem on omajagu läbi põimunud samuti. Tihti piisab, et kuskil seljas pitsitab ja võibki täitsa vabalt varvasteni välja see valu ja ebamugavus jõuda. Ega see tore ei ole kujutan ette.

http://www.spine-health.com/video/sciatica-interactive-video

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Gmaster on hea valik. Ka meil plaanis sinna minna lähitulevikus. Kuigi jah tal asjad veidi hullemad ja arstide sõnul aitaks aint op. Ratastooli võimalus opiga oleks 50/50... Selle jätaks algul tegematta :) Vahepeal aint EMO kangete valuvaigistite peal oligi...

Selles suhtes et minu juurde tasub igal juhul tulla, isegi kui opiks läheb.

Olen opereeritud selgadega tegelenud ja parim tulemus on just siis, kui füsioteraapiat alustada juba enne operatsiooni, rääkimata opijärgsest, kus siis tuleb juba jälgida lihasdüsbilansse ja üldiselt lihaste reaktsiooni lõikusele.

Näiteks jäädakse ühte jalga rohkem kasutama; tekib näiteks reie sirglihase ülekoormus sellest pikapeale põlvevalu, mõnel muutub kõnnimuster, jne ja kuna koormus langeb ebaühtlaselt, siis võib selga tekkida hoopis lihaseprobleem.

Olen kuulnud, et paljud ei saa peale oppi üldse füsioteraapiat, või siis 2 kuu pärast elektriravi... (mis on niikuinii liiga lokaalne) siis on aga juba hilja..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks jäädakse ühte jalga rohkem kasutama; tekib näiteks reie sirglihase ülekoormus sellest pikapeale põlvevalu, mõnel muutub kõnnimuster, jne ja kuna koormus langeb ebaühtlaselt, siis võib selga tekkida hoopis lihaseprobleem.

Huvitav, väga - mis moodi sa suudad inimese panna mitte kasutama ühte jalga rohkem? Kõnnimustrit muutma? Kord-paar kuus, 50 minutilise seansi abil.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõnnimustrit ja lihasdüsbalanssi saab muuta erinevate füsioteraapiliste manipulatsioonidega + loomulikult vastav võimlemine - nimetatagu seda kuidas tahes, kuid tuleb teha õigeid harjutusi, et nõrgad lihased saaksid tugevamaks ja ülekoormuses lihased normaalseks. see nõuab aega ja tööd, kuid vähemalt minu kogemuse järgi on edukas. mul on olnud 2 diski prolapsi, mis on põhjustatud istuvast eluviisist tekkinud väga suurest düsbalansist, millele lisandus ka veel suur ülekoormus. nüüdseks on mõne aasta pikkuse pideva tööga (koostöös füsioterapeutide ja taastusvõimlemisega) muutused väga positiivsed.

1 teemakohane artikkel ka:

http://www.fysioviis.com/apps/blog/show/41597632-kiireim-tee-seljavaluni#.UwJMKTOsGzY.facebook

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, väga - mis moodi sa suudad inimese panna mitte kasutama ühte jalga rohkem? Kõnnimustrit muutma? Kord-paar kuus, 50 minutilise seansi abil.

elfriide vastas selle ära

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×