Jump to content
Epicus

Mida teen valesti?

Recommended Posts

Tere! Olen siin täiesti uus ja see mu esimene postitus. Niipalju, kui siit otsisin, ei leidnud päris selget infot. Olen 38a. mees, kaalun 100kg. ja siiani suht spordikauge olnud (va. suvel rattasõit). Nüüd aga otsustasin peale pikka "hoovõttu" end veidigi käsile võtta. Kaugeltki ei soovi hakata kulturismiga tegelema ega spetsiaalselt ja süstemaatiliselt kõiki lihasgruppe treenima. Tahaksin hommikuti teha kätekõverdusi ja kõhulihaseid. Kätekõverdustega tahan lihtsalt üldfüüsilist saada ja hästi, kui rind veidikenegi läheks lihaselisemaks. Kõhuga on aga see häda, et mul on nn. õllekõht (mis annabki põhilise ülekaalu) ja mida aeg edasi, seda vastikumaks see mulle muutub ja tahaksin kasvõi veidikenegi seda vähendada ja tugevdada. Oh ei, ei loodagi seda päris vormi saada, rääkimata sixpackist, aga super, kui see veidigi väheneks ja lausa ei ripuks. Niisiis, olen juba 1,5 nädalat igal hommikul teinud kätekõverdusi ja kõhulihaseid. Viimased kätekõverdused jäid kusagile keskkooli aega, sestap punnitan nüüd neid läbi suure surma 15 kanti, sama teema kõhulihastega (jalad kapi all), ka nii 15 - heal juhul 20. Kui kätekõverdustega oli kolm esimest päeva meeletu rinna valu, mis nüüd hakkab juba tasapisi kaduma, siis kõhuga on teine teema - kõhuvalu järjest suureneb. Ja kusjuures kätekõverduste tegemisel tundub, et suurema vati saab hoopis kõht, vahel pean kätekõverdused kõhu valu/pinge katkestama. Ja veel - nüüd on tekkinud vasakule poole kaela valu, ikka mingist pingest. Ilmselt teen midagi valesti, aga mida? Kas asi on tehnikas või treenimise sageduses-kordades? Praegu olen igal hommikul teinud niisiis 15 kätekõverdust ja 15 kõhulihast (1,5 nädalat) ja see on hetkel lagi. Tahaksin neid arve vähemalt kahekordistada. Kätekõverduste ajal olen ilmselt kuidagi väga valesti ülepinges, eriti kael ja kõht. Kokkuvõttev põhiküsimus - kuidas oleks minu olukorda arvestades õige treenimist alustada? kas iga päev? ja mitu korda? Suured tänud, kes viitsisid lugeda ja kes nõu annavad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ikka, kõige alus ikka TOITUMINE!

Kuidas toitumisega on? Kas selle oled korda saanud või alustanud selle muutmist? Enne ei muutu midagi erilist midagi, kui toitud valesti.

Muudetud kasutaja janarL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest võiks kõigepealt mõtlemist muuta, see

"Kaugeltki ei soovi hakata kulturismiga tegelema ega spetsiaalselt ja süstemaatiliselt kõiki lihasgruppe treenima."

esimene pool muidugi aktsepteeritav, aga miks sa ei taha hakata kõiki lihasgruppe treenima, vaid ainult käsi ja kõhtu? Asi võiks ikka tasakaalus olla.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvaprotsendi vähendamisel on toitumine kõige alus.Ilma korraliku toitumiseta võid jäädagi trenni vihtuma,ilma et visuaalne pilt paraneks.Kätekõverdused jms keharaskusega trenn tunde järgi.Päris veri ninast väljas kehva tehnikaga vägistades ei soovitaks.Sellel pole mingit pointi,pigem lõhud ennast ära,kui arened.Mitu korda ja millal on kõik individuaalne.Kui tunned,et oled taastunud ja jõuad teha,siis anna minna.Lisaks soovitaks teha midagi ka seljale-jalgadele.Seljale nt Lõuatõmbed/chin-upid (kui iseseisvalt ei jõua,siis negatiivid),alaseljale superman (trüki Youtube),jalale kükid-väljaasted.Kõhule ka plank,jalgade tõsted (trüki Youtube leg-raise vms),crunhes(trüki Youtube).Harjutuste puhul vaata ka tehnika üle (jälle nt Youtubest).Üldse võiksid Youtube sirvida,seal on päris palju materjali erinevate harjutuste kohta.

Ühe video toon ka,ehk kergem alustada kätekõverdustega... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumisega on lood paraku ühekülgsed. Antud kontekstis siis ilmselt valed. Ei aja suust sisse just rasvast nõretavat sinki kilode kaupa, aga eks ikka praetud kartul ja suvaline pihv, muna ja sekka mõni supp...eks värsket rohelist sekka muidugi ka... ja neid kõike mitte suurtes koguses. magusat praktiliselt ei söö ja õlut joon ka haruharva. Selline on üldjoontes toitumine. Olen proovinud ka igasugu moodsaid asju, dieete, müslisid, värskeid mahlu, ainult võileibu, salateid... aga siis on olnud tunni-paari pärast nõrkustunne ja hundiisu (igapäevatöö on mul mõõdukalt füüsiline, kohati suht raske). Kui nii peabki, siis minust kindlasti ei saa distsiplineeritud dieedipidajat ega tervislikku toitujat. No põhipoint on lihtsalt kõhtu veidikenegi vähendada. Ja siin ühele eelmisele postile vastuseks, et miks ei taha kõiki lihasgruppe arendada? Pole esialgu veel vajadust, pole ka kulturismi-huviline. Veidi üldfüüsilist juurde ja kõht pisutki väiksemaks, on ok. Et see on siis vale jutt, et rasv kõhul kaob ja/või muutub osaliselt lihaseks tehes kõhulihaste harjutusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Et see on siis vale jutt, et rasv kõhul kaob ja/või muutub osaliselt lihaseks tehes kõhulihaste harjutusi?"

Jah, see on vale. Kõhulihaseid tehes kasvab lihas, aga rasv kaob ikkagi siis, kui sööd vähem, kui ära kulutad. Loomulikult ei ole mõtet süüa ainult võileibu, ainult salateid vms, ikka tasakaalustatult kõike. Korralik sink muuseas on üldiselt vähem rasvane kui "praetud kartul ja suvaline pihv". Mingeid imedieete sul vaja pidada polegi, tasub lihtsalt pisut lugeda-uurida toiduainete kohta, et mida ja kui palju nad sisaldavad (energia, valk, süsivesik, rasv) ja kui palju päevas süüa tasuks.

Pole esialgu veel vajadust kõiki lihasgruppe arendada? Kui tõsine vajadus tekib, võib juba alustamine oluliselt raskem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja siin ühele eelmisele postile vastuseks, et miks ei taha kõiki lihasgruppe arendada? Pole esialgu veel vajadust, pole ka kulturismi-huviline.

Terve keha treenimine ei tee sinust kulturisti.Pigem ajad asju loogilisel moel.Keha tuleb nagu tervikut võtta.Lokaalset rasvapõletust ka ei eksisteeri.Pole nii,et teed miljon kõhulihast ja siis ilmub sixpäkk kusagilt.On võimalik vähendada üleüldist rasvaprotsenti.Asi on sinu puhul paljugi toitumises kinni.Uuri veidi foorumis ringi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumise koha pealt olen samuti täiesti algaja ja võhik, just teadlikkuse koha pealt. Olen ikka siit-sealt miskit lugenud ja proovinud, aga see lõpeb ikka ja jälle näljaga, tühja kõhu ja söögiisuga. Jälle olen ilmselt millegagi puusse pannud. Ma ei taha uskuda, et nn. õigesti ja korralikult toitudes peab olema tühja kõhu tunne. Korralik sink - täitsa tekitab huvi ja tahaksin proovida.Loodetavasti pole see kauplustes müüdav vaakumpakendites, õhukeste ja läbipaistvate lõikudena müüdav suht maitsetu sink...? Muude lihaste treenimisvajadust millalgi hiljem ei välista (eks ideaalis peaks seda kohe tegema), aga oma igapäeva töö, liikumised ja elu need veel ei takista. Aga saapapaelte sidumisest hingeldades ja verepaisuga peas on villand mis villand.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti usun ja nõus, et paljugi toitumises kinni. Aga kuivõrd mõjub igapäeva töö treeningu ja koormuse mõttes toitumisele ja organismile? Sesmõttes, et olen ka tundide viisi ainult püsti, tassin raskusi ja veel igasugu asju, mis nõuavad füüsilist jõudu. Ja seepärast väga lahja ja vähese toiduga välja ei vea. Soojal ajal, (ca. maist oktoobrini) sõidan iga päev rattaga 10-20km. ka see peaks näteks jalalihaseid treenima (võimalik, et ainult teatud lihasgruppe) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti usun ja nõus, et paljugi toitumises kinni. Aga kuivõrd mõjub igapäeva töö treeningu ja koormuse mõttes toitumisele ja organismile? Sesmõttes, et olen ka tundide viisi ainult püsti, tassin raskusi ja veel igasugu asju, mis nõuavad füüsilist jõudu. Ja seepärast väga lahja ja vähese toiduga välja ei vea. Soojal ajal, (ca. maist oktoobrini) sõidan iga päev rattaga 10-20km. ka see peaks näteks jalalihaseid treenima (võimalik, et ainult teatud lihasgruppe) ?

Toitumise paika seadmine ei tähenda seda,et sööd midagi lahjat ja nälgid alatasa.See on selline stereotüüp "naised saunas rääkisid rubriigist".Ehk teha üldse väike investeering ja soetada toitumiskava?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ikka kõht ees on, siis järelikult igapäevatöö sul nii palju energiat ei kuluta kui endale sisse sööd. Ei peagi sööma lahjat ja vähest toitu, vaid lihtsalt pisut vähem kui ära kulutad. Abiks on nt siinsamal lehel tööriistade all olev kaloriarvuti või tap.nutridata.ee leht, kus saad arvutada oma päevast kalorite tarbimist ja vajadust. Hea soovitus on tõesti ka siin foorumis lihtsalt ringi vaadata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Telli toitumiskava, kajuks sa ise pole võimeline endale toitumiskava koostama. Kuluta 50€ (keskmiselt vist maksavad kavad) ja saad juba homme alustada uue eluga.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan selles osas ringi mõelda.

Sa ei pea hakkama kulturismiga tegelema, kuid süstemaatiliselt kõik lihasgrupid võiksid küll läbi treenida. Oled iseendale tänulik pärast.
Ala, kui Sa teed mustmiljon kõhukõverdust aga seljale midagi vastu ei tee, tekib Sul tõenäoliselt seljaprobleem.

Söömise osas ei oska nõu anda, pole ennastki veel õige ree peale saanud.

Kaugeltki ei soovi hakata kulturismiga tegelema ega spetsiaalselt ja süstemaatiliselt kõiki lihasgruppe treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin, et olen kaks miinust lausa saanud :)

Mõtlesin siis põhjendada miks mina valiksin toidukava tellimise.

Mul endal läks kaks aastat nässu selle ise tegemisega. Lugesin samuti foorumeid, aga igaüks soovitaks mulle kõike oma mätta otsast ja lõpuks oli mul kõik puder ja kapsas.

Samamoodi mul kõik punnitused feilisid kuna ma kord keerasin kas midagi väga kinni või siis lõin eelmisele kavale käega kuna sain mõnest foorumist jälle uut infot peale. Nüüd 3. aastal ma sain ise omale toitumiskava koostamisega ise hakkama, sest ma süüvisin sellesse seekord hästi põhjalikult ja see töötab. Trenni ma muidugi tegin need 2. aastat tublilt, aga pekk kehalt ei vähenenud. Eks süü oligi suvalistes toidukogustes kus ma kord sõin palju liha, sest valku pidi ju olema palju, alkoholis ja järjepidamatuses (ühel päeval sõin tugevalt ja teisel päeval hakkasin endas kahtlema ja sõin hästi vähe) ja ausalt, ükskõik kui palju ma ka ei uurinud, ikka tegin tänasega võrreldes kõike valesti.

Kui tellida kava, siis see pannakse sulle paika ja sa näed asja olemust. Teemaalgajatast on ju hästi näha kuidas ta sööb sinki jne, aga tundmata huvi kui palju on singis kaloreid, sinkides on vahe. Kui on soov kaalust alla võtta, siis tuleb millegist loobuda ja teha valikuid mis hoiavad kõhu täis. Jälle võib keegi öelda nagu singis pole häda, aga tema võib-olla ei pea dieeti (singid kipuvad olema liialt rasvased ja lahtiste sinkide puhul polegi võimalik teada tema kalorlust).

Milleks raisata aastaid oma elust ise pusimisele kui võiks kasutada targema inimese oskuseid? 50 € pole ju tegelikult suur raha ja saab kohe asjaga pihta hakata.

Ma ei promo mitte ühtegi kava koostajat.

p.s. trenni soovitaks võimalusel just palju teha, sest siis saad rohkem süüa. Väga raske on leppida väga väikeste toidukogustega.

Muudetud kasutaja hipi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina siia küll miinuseid ei pane kellelegi, kuna olen antud teemas täielik võhik ja siin iga nõuandja ja soovitaja on kindlasti minust targem, keda tasub uskuda. Toitumise muutmine... see, kardan, võib osutuda parajaks pähkliks. See nõuab raudset distsipliini, kiusatustele mitteallumist ja mis seal salata, ka veidi suuremat kopikat, kui ebatervislikum-odavam toit. Nii et kui telliksin selle toitumisprogrammi, pean seda ka raudselt järgima hakkama, muidu pole asjal mõtet. Üks asi veel - vaatasin mõni aeg tagasi neid igasugu erinevaid soovituslikke menüüsid ja siis läksin kohalikku kauplusesse neid uurima, aga selgus, et pooli asju sealt polegi võimalik saada. Ilmselt linnades, suuremates kauplustes on. Kui arvate, et asja põhivõti on toitumises, siis ju nii on. Päevapealt pole ma kindlasti valmis nii suurt muudatust ette võtma, pean harjuma mõttega ja end ette valmistama.Siis selgub, kas üldse suudan seda. Arvasin, et asi on palju lihtsam - teen hommikuti kätekõverdusi ja kõhtu, ja asi muutub :). No võta näpust. Ühte huvitavat asja tahaksin veel küsida - lasin oma tuttaval proovida maast tõsta 100kilost raskust. Ta ei suutnud seda, kuigi ta on tegelenud aastaid treeninguga, keha on kenasti vormitud, sitke ja lihaseline.Suudab "igast asendist" teha meeletu arv kätekõverdusi, ka ühe käega. kaalub ca. 75-80kilo (kui see on oluline info). Mina, spordikauge inimene, kes ma pole trenni teinud, teen vaevalt 15 kätekõverdust ja mulle pole probleem tolle raskuse tõstmine. Miks nii? Arvasin, et mida rohkem treenida, seda tugevamaks saab...kas polegi siis nii? Tuttav rääkis umbes midagi taolist, et lihaste pumpamine ja jõutrenn polegi kaks päris sama asja, et mingid erinevad treenimise meetodid (ja eesmärgid) ja isegi toitumine. Minu jaoks läheb see teema küll segasemaks ja keerulisemaks, kuid see-eest põnevamaks :). Sorry, liiga palju küsimusi korraga sai.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumise muutmine... see, kardan, võib osutuda parajaks pähkliks. See nõuab raudset distsipliini, kiusatustele mitteallumist ja mis seal salata, ka veidi suuremat kopikat, kui ebatervislikum-odavam toit. Nii et kui telliksin selle toitumisprogrammi, pean seda ka raudselt järgima hakkama, muidu pole asjal mõtet.Kui arvate, et asja põhivõti on toitumises, siis ju nii on. Päevapealt pole ma kindlasti valmis nii suurt muudatust ette võtma, pean harjuma mõttega ja end ette valmistama.Siis selgub, kas üldse suudan seda. Arvasin, et asi on palju lihtsam - teen hommikuti kätekõverdusi ja kõhtu, ja asi muutub :).

Sa pead lihtsalt lõpetama vabanduste otsimise ja ennast käsile võtma.Tasakaalustatud toitumine ei maksa varandust.Kui osata kombineerida,võib see olla tegelikult päris odav.Võtame esimesed ettejuhtuvad "asjalikud" toiduained ...muna,kohupiim,juurviljad,puuviljad - ei maksa just varandust.Liha leiab soodsa hinnaga,kui ringi vaadata.Kõige tähtsam on aga menüü komponendid kokku kompunnida,mis tähendab,et tuleb lugeda kaloreid.Eespool toodi välja mitmed kalkulaatorid,mis abiks.Asi on ju tegelikult lihtne - pead kulutama rohkem kui sisse sööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See nõuab raudset distsipliini, kiusatustele mitteallumist ja mis seal salata, ka veidi suuremat kopikat, kui ebatervislikum-odavam toit.

Palju sul praegu raha toidu peale läheb. Ma olen üsna veendunud, et raudselt üle 200€. Kui sa hakkaksid nüüd tervislikku toitu sööma kava järgi, siis sul hakkab söögi peale minema ca 100€ kuus.

Üks siin minu kava jälgija: http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/37767-priibe-blogi/page-17 (keri lehe keskele, seal ütleb palju raha läheb kuus).

Sööb isegi veisehakkliha (mille kg hind on ca 30€) vahepeal ja kuus läks tal toidu peale 130.84€

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult läheb raha vähem, sest poe valmistoit nagu pihvid, singikesed, vorstikesed, pelmeenid jne jne maksavad tegelikult rämedalt palju kui vaadata kilo hinda. Näiteks Felixi või Salvesti supid, sees pole nagu midagi aga julgelt küsivad ca 3€ juba kui liha ka natuke sees on. Kana filee kilo maksab 5+ euro ringis, puhas veisehakkliha Stockmanis 5-7 euroni (vahest on soodukas), aga kilo pihve maksab julgelt samapalju ja puhast liha on seal kõvasti alla 50% ja see liha on tegelikuses solk. Mina näiteks varem sõin samamoodi palju lihatooteid, aga nüüd on liha päevas ca 250 grammi ja see maksab ca 1,5 €.

Eks see kõik ongi elumuutus, pead hakkama elama tervislikult ja vaata viimast kaalusaate paari, väga tipp-topp välimusega on nüüd see mees. Naine peaks veel 10kg mahavõtma. Kui sa selle ära teed, oledki nagu uus inimene. Kas see praegune vana elu on kinnihoidmist üldse väärt? Alustad vaikselt ja kui lähebki metsa, siis alustad uuesti. Kümme korda alustad, 11 korral saad rajale ja paned lõpuni välja. See tee on raske ja okkaline ja kõik teised on samamoodi ukerdanud.

Muudetud kasutaja hipi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Stockmanis pole iial käinud ja vaevalt, et sinna kunagi satun.Elan hoopis teises eesti otsas. Kuigi paljud kiidavad, et seal pidi olema kvaliteetne valik. Ei lähe kuus toidu peale 200€. Läheb laias laastus keskmiselt 100€, vahel saan koguni 80ga hakkama, vahel 130. Oleneb. Kõik puu- ja juurvili tuleb oma aiast, kartul, porgand jne. Raha lähebki peamiselt liha(toitude) peale, siis arvestades kohaliku külapoe valikut, kahjuks enamus pihvilaadsete plönnide peale.Ja suvel muidugi grill, sellest tundub küll võimatu loobuda. Tegelikult pidi kala väga tervislik ja väherasvane olema, on see tõsi? Kui finants poleks probleem, siis võiksin liha kohe unustada ja ainult kasvõi kala süüa, aga paraku sama raha eest ostes liha või kala, jääb kalaga kindlasti kõht tühjaks. Kordi järele proovitud. Kuidas mõjub kange alkohol kalorite poolest? Pole eriline õllesõber, aga kangemat tuleb ikka ette. See teema kaugeneb küll algsest küsimusest, aga laiemalt see elumuutus ja käsilevõtmine - see ei käi nii 123. Vana elu kinnihoidmist väärt? Mingid asjad kindlasti, mingid mitte. Rituaalsed asjad - alkohol, grillimine jne neist ma küll loobuda ei taha (NB! pole joodik ega liigtarvitaja, see rohkem ikka pidulikumat laadi jook). Ja distsipliiniga on ülisuuri probleeme lapsest saati. Ma katsun ennast selle kalori teemaga kurssi viia, mulle ei ütle need numbrid hetkel midagi, sest pole iial ühtegi pakendit lugenud ja vastava info vastu huvi tundnud. See oleks aga küll super, kui toit oleks tervislik/vähem rasvane, odavam ja et kõht ka täis oleks...õigemini, et poleks näljatunnet. Uurin seda kindlasti ja viin teemaga kurssi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Stockmanis pole iial käinud ja vaevalt, et sinna kunagi satun.Elan hoopis teises eesti otsas. Kuigi paljud kiidavad, et seal pidi olema kvaliteetne valik. Ei lähe kuus toidu peale 200€. Läheb laias laastus keskmiselt 100€, vahel saan koguni 80ga hakkama, vahel 130. Oleneb. Kõik puu- ja juurvili tuleb oma aiast, kartul, porgand jne. Raha lähebki peamiselt liha(toitude) peale, siis arvestades kohaliku külapoe valikut, kahjuks enamus pihvilaadsete plönnide peale.Ja suvel muidugi grill, sellest tundub küll võimatu loobuda. Tegelikult pidi kala väga tervislik ja väherasvane olema, on see tõsi? Kui finants poleks probleem, siis võiksin liha kohe unustada ja ainult kasvõi kala süüa, aga paraku sama raha eest ostes liha või kala, jääb kalaga kindlasti kõht tühjaks. Kordi järele proovitud. Kuidas mõjub kange alkohol kalorite poolest? Pole eriline õllesõber, aga kangemat tuleb ikka ette. See teema kaugeneb küll algsest küsimusest, aga laiemalt see elumuutus ja käsilevõtmine - see ei käi nii 123. Vana elu kinnihoidmist väärt? Mingid asjad kindlasti, mingid mitte. Rituaalsed asjad - alkohol, grillimine jne neist ma küll loobuda ei taha (NB! pole joodik ega liigtarvitaja, see rohkem ikka pidulikumat laadi jook). Ja distsipliiniga on ülisuuri probleeme lapsest saati. Ma katsun ennast selle kalori teemaga kurssi viia, mulle ei ütle need numbrid hetkel midagi, sest pole iial ühtegi pakendit lugenud ja vastava info vastu huvi tundnud. See oleks aga küll super, kui toit oleks tervislik/vähem rasvane, odavam ja et kõht ka täis oleks...õigemini, et poleks näljatunnet. Uurin seda kindlasti ja viin teemaga kurssi.

Tervislikul toitumisel ei pea sa midagi vältima, vaid lihtsalt teadlikult sööma. Grilliõhtutest ei peagi loobuma - ainult sellega kaasnevast alkoholist.

Minu arust on pigem lihtsam asjast loobuda "123 ja plaks", kui hakata mingeid väikseid muudatusi sisse tooma. Vähemalt minule sobib see. Suitsetamisega samamoodi, et kohe laksult toob kõige parema resultaadi, kui hakata vähendama või lahjemat suitsu tegema.

Jrx võiks siinkohal öelda, kuidas psühholoogiliselt enamikele inimestele lihtsam on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ainult sellega kaasnevast alkoholist.

Ei loobuks sellestki. Ikka mõõdukus ja mõõdukus. Vähene alko teeb pigem ikka head, kui halba või on lihtsalt neutraalse mõjuga. :)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12393073

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12020337

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15455646

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15562213

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8363004

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15957170

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10636266

Vormi suhtes ta ka vaevalt midagi halba teeb, kui mõõdukalt tarbida. On isegi teooriaid, et aitab rasvapõletusele kaasa. :D - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11516237

Las harrastajad naudivad oma õllesid. Asjad ilusti läbi mõelda ning pole hullu midagi.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei loobuks sellestki. Ikka mõõdukus ja mõõdukus. Vähene alko teeb pigem ikka head, kui halba või on lihtsalt neutraalse mõjuga. :)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12393073

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12020337

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15455646

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15562213

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8363004

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15957170

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10636266

Vormi suhtes ta ka vaevalt midagi halba teeb, kui mõõdukalt tarbida. On isegi teooriaid, et aitab rasvapõletusele kaasa. :D - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11516237

Las harrastajad naudivad oma õllesid. Asjad ilusti läbi mõelda ning pole hullu midagi.

Mul üks sõber, kes iga reede ostab kaks kasti õllet. Reedel läheb esimene kast ja laupäeval teine. Trenni ei tee, ainult füüsiline töö ja tüüp on siga kuivas vormis. Ise imestasin kõvasti... Eks ilmselgelt kaloreid sööb vähem, kui kulutab...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×