Jump to content
kikaskilla

Kikaskilla blogi

Recommended Posts

Peale artikli lugemist ei muutnud mu arvamus HIIT-i kohta küll halvemaks.

Aga see vist ei olnud ka eesmärk.

Selgelt on kirjas: ei sobi igaühele. Muud järeldust oleks ka veider teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heihei! Pole pikka aega postitanud, kuid pole muret sest jõusaal on ikka regulaarselt 3x nädalas.

Kava ikka sama nagu ennem, seega pole mõtet postitada eelnevate päevade asju, kuid progressi on märgata.

Raskused suurenevad tasapisi ja ei väsi nii kiiresti ära.

See nädal on minul "B" nädal ja täna oli "A" päev.

  • Soojendus rattal 10min
  • Kükk kangiga turjal 5x5 - 80kg (Soojenduseks enne 5x55kg)
  • Surumine kangiga lamades 5x5 - 75kg (Soojenduseks enne 5x60kg)
  • Tõmme vastu kõhtu kangiga kummardudes 5x5 - 60kg
  • Õlatõste kangiga seistes 3x8 - 60kg
  • Lendamine küljele hantlitega seistes 3x8 - 10kg hantlid
  • Ploki alla surumine 3x8 - Plokil 10 raskust 16nest
  • Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes 3x8 - 32.5kg
  • Keretõste alaseljapingil raskusega 2x10 - 15kg raskus juures

Pidin täna ja eelmine reede kõhulihaste harjutused ajanappuse tõttu ära jätma, kuid vähemalt sain põhiasjad tehtud. Sai reede õhtul ka sünnipäeval käidud ning nagu asja juurde käib, siis sai ka igast asju sisse söödud. Hommikul oli kohe 2kg juures, mis pole veel siiamaani ära läinud. Üleüldiselt ma siiski praegu jätkan cuttimisega 2200kcal peal. Tahaks veel rasvaprotsenti vähendada enne kui bulkima hakkan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogu lugupidamise juures - aga vaatan pilti 'veebr 2014' ja mis "cuttima/bulkima"-jutt... oled täiesti tavaline, alla keskmise füüsisega noor mees, kulturisti kõnepruuk on selles kontekstis kergelt naeruväärrne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogu lugupidamise juures - aga vaatan pilti 'veebr 2014' ja mis "cuttima/bulkima"-jutt... oled täiesti tavaline, alla keskmise füüsisega noor mees, kulturisti kõnepruuk on selles kontekstis kergelt naeruväärrne.

Naeruv22rne?

See on ju just hea, et noormees on endale selgeks teinud, et kaloridefitsiit on vajalik kaalu langetamiseks ja vice versa. V6i soovid sa pigem lugeda neid mitmeid teisi teemasi, kus "alla keskmise fyysisega noormehed" kysivad, mida peale trenni syya v6ib?

kikaskillale aga edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna kahjuks jõusaali ei jõudnud, seega esimene kord kuu aja jooksul kui pidi vahele jääma. Täna oli lihtsalt nii kurnav etendus, et ei jaksanud peale etendust minna, ning enne minnes oleks laval olnud tapvalt halb olla.

Kuid väike salvestus minust ka. Abistasin sõbrannat tema klaverisaate klassi arvesusel. https://soundcloud.com/tambet-kikas/schubert-du-bist-die-ruh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heihopsti!

Täna sai jälle rauda tõstetud ning nüüdseks olen seda fullbody kava üle kuu aja teinud. Pean ütlema et ikkagi päris väsitav kava on. Eriti veel, kuna ma hoian end veel kaloridefitsiidis, et viimasest kõhurasvast lahti saada (et aidata ka nahal tagasi tõmbuda rohkem). Sellest hoolimata on arengut siiski näha. Kuu ajaga on kükile tulnud juurde 12.5kg, jõutõmbele 25kg, bent over row 10kg. Kahjuks ei taha rinnalt surumine edasi minna. Olen ikka veel 75kg raskuse juures. Täna proovisin 77.5kg suruda seeriates, kuid esimese seeria viimane kordus oli juba peaaegu luhtaläinud katse, seega võtsin järgnevad seeriad tagasi 75kg peale.

Mõtlesin ka vahepeal, et kas prooviks selle ICF 5x5 kava asemel mõnda 3päeva spliti, kuid lasen sellega veel edasi. Olen seda kava teinud liiga vähe, et hinnata, kas areng on hea või liiga kehv. Samas hoiaks päevas rohkem aega kokku, kui splite teha fullbody asemel.

Võtsin ka toidulisandeid juurde appi. Esimene asi mida loomulikult võtan on omega3 kapslid. Ennem olen võtnud vähem, umbes 1000mg päevas, kuid uus purk soovitab võtta 3000mg päevas, seega seda ma siis ka teen. Teine asi mida ma hakkasin võtma on Fast Burner kapslid. Saaks kõhu-, reie-, ja tuhararasvast kiiremini lahti, ning viimaseks ostsin ma ka endale purgi Fast BCAA kapsleid, kuna praegu olen valku vähem söönud ning mingeid muid valgulisandeid ei võta.

Tänane päev ka siin:

  • Soojendus rattal 10min
  • Kükk kangiga turjal 5x5 - 82.5kg (Soojenduseks enne 5x55kg)
  • Surumine kangiga lamades 5x5 - 75kg (Soojenduseks enne 5x55kg)
  • Tõmme vastu kõhtu kangiga kummardudes 5x5 - 60kg
  • Õlatõste kangiga seistes 3x8 - 60kg
  • Lendamine küljele hantlitega seistes 3x8 - 10kg hantlid
  • Ploki alla surumine 3x8 - Plokil 10 raskust 16nest
  • Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes 3x8 - 32.5kg
  • Keretõste alaseljapingil raskusega 2x10 - 15kg raskus juures

Võtsin ära kava lõpust kõhulihaseharjutused, kuna cable crunchid ei taha kuidagi kõhtu läbi tõmmata ning jalatõsteteks pole trenni lõpuks motti. Samas ma usun, et pole hullu, sest iga hommik ja õhtu alustan ja lõpetan ma oma päeva lamades jalatõstetega ning 2.5min planguga.

Muudetud kasutaja kikaskilla poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omega3 on pigem üldkasuliku mõjuga tervisele. Igasugu rasvapõletajatega võid enamasti lutsu visata. Pigem osta korralik trenni-eelne erguti, sest selle toel võid trennis lisaks suuremale koormusele ka rohkem kaloreid põletada. Muidugi piir rasvapõletaja ja erguti vahel on suhteliselt udune, paljud koostisosad on samad. Aga üldjuhul loota, et mingi kapsel hommikusöögi kõrvale su keha rasvamassis mingeid muutusi toob on kahjuks naiivne. :)

BCAA kapslid valguvajaduste rahuldamiseks veidi kallis valik. Võta neid siis pigem vahetult enne trenni ja vbl trenni ajal - siis äkki annavad energialaksu vähemalt. Valgurikkad toidud on niivõinaa BCAA-sid täis, seega sama hästi osta poest midagi odavamat ja maitsvamat. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta ole jah, odavad need BCAA kapslid polnud, mingi 30 ringi oli see 200kapsline purk, kuid ega jah igapäev neid peotäiega sisse viskama ei pea :D

Ma usun, et see purk kestab tublisti poolteist kuud küll. 3kapslit enne trenni, 3 pärast trenni. Puhkepäeval 3kapslit hommikul. Seda rasvapõletajat ma ei plaaninudki üle ühe purgi osta. Tahan lihtsalt sellest väikesest lisapolstrist lahti saada, et aidata nahal tagasi tõmbuda. Muidugi on tähtis ka kaloridefitsiit (mis on loomulikult täiesti olemas) ja treening. Aga kuna olen päris pikka aega dieeti siiski pidanud ning viimasel ajal tundub, et on tekkinud mingi platoo, siis mõtlesin, et ehk annab see mulle väikese lisaeelise. Vara veel öelda, kas on midagi teinud või mitte. Olen seda võtnud vaid paar päeva.

Edasistest plaanidest ka. Jätkan selle fullbody kavaga umbes kuni jaanipäevani. Siis läheb teater puhkusele ja maja on kinni. Samuti lähen mina loodetavasti maale puhkama :D Loomulikult on ka muud tegemist, seega jõusaal jääb mul suvel vahele, kuid seda asendab siiski aktiivne liikumine ja maatööd :P Augustis saan loodetavasti tagasi saali minna. Arvan, et siis on targem minna 3päeva spliti peale üle ning suurendada oma kaloraaži, kuid mitte üle 300-500 oma TDEE.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem osta korralik trenni-eelne erguti, sest selle toel võid trennis lisaks suuremale koormusele ka rohkem kaloreid põletada. M

See on uskumatu, mida osad ergutid ikka teevad :D

Mina soovitaks ka ühe korraliku kalorivaba erguti osta, milles on hea kooslus ainetest ja mis panevad niimoodi keha pöördesse, et pärast kahte tundi saalis vaatad kella ja ehmatad ära. Tahaks nagu veel teha, aga jube pikaks kisub. Saad korraliku energia sisse ja pingutad igas trennis topelt. Parim rasvapõletaja üldse ongi ju trenn ise ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna kahjuks pidi päev uuesti vahele jääma. Nimelt jäin teisipäeval haigeks ja loomulikult paneb see põntsu ka muudele paljudele asjadele. Loodetavasti saan reedel juba uuesti rauda kangutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna pole veel päris terve tunne, siis jääb ka täna kahjuks vahele. Mõtlesin ka ümber, ning lähen esmaspäeval üle hoopis 3 päevasele jagatud programmile, kuna praegusel dieedil siiski on see fullbody kava suht karm. Aega võtab ka palju saalis korraga.

1.Päev - Rind, Õlg, Triitseps

Rinnalt surumine 3x10

Seistes kangiga üles surumine 3x10

Kaldpingil hantlitega surumine 3x10

Lendamine küljele hantlitega 3x10

Kitsa haardega surumine 3x10

Plokil alla surumine 3x10

2. Päev - Selg, Biitseps

Jõutõmme 3x10

Bent over row 3x10

Keretõsted alaseljapingil 3x10

Õlatõsted kangiga 3x10

Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes 3x10

Küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes 3x10

3. Päev - Jalad ja kõht

Kangiga kükk 3x10

Jõutõmme sirgete jalgadega 3x10

Jalgade kõverdamine trenažööril istudes 3x10

Jalgade kõverdamine trenažööril lamades 3x10

Põiasirutus istudes trenažööril 3x15

Jalatõsted vertikaalpingil 3x max

Kava teeksin esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Samuti sooviksin kava kohta märkuseid/tähelepanekuid.

Muudetud kasutaja kikaskilla poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa void selle IceCreamFitnessi kava ju kolmele paevale jagada. Iseenesest hea kava see ICF. Efektiivne.

Kui sul juba kykk sees on, siis jata need tobedad jalgade koverdused ja sirutused masinatel ara. Ma pigem asendaks sellele kuluva aja valjaastetega (lunges). Ja kykile ka paar seeriat voibolla nende arvelt juurde.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aega napib,siis jätaks eelkõige ära "huinamuina harjutused" nagu igasugu pöiasirutused,jalakõverdused,lendamised jne.Kui endal on olnud kiire päev ja vaja keha läbi teha,siis tavaliselt olen võtnud kolm baasharjutust....nt kükk-surumine ja lõuatõmbed.Kui kava on karm,siis ehk raskusi vähendada,või anda mõni lisa puhkepäev."Jäätise-fitnessi" kava on muidu täiesti ok jah. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, täna tegin siis uue kava esimese päeva. Soojenduseks ette 10 min ratast. Üldiselt päris hea. Tõmbas korralikult ikka läbi. Tempo oli koguaeg peal, pausid seeriate vahel olid umbes 1.5-2min.

Kangiga kükk 3x10 - 70kg

Rinnalt surumine 3x10 - 62.5kg

Seistes kangiga üles surumine 3x10 - 30kg

Kaldpingil hantlitega surumine 3x10 - 15kg

Lendamine küljele hantlitega 3x10 - 10kg

Kitsa haardega surumine 3x10 - 45kg

Plokil alla surumine 3x10 - 9 raskus 16mest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane päev - Selg, Biitseps


Soojendus rattal 10min


Jõutõmme 3x10 - 80kg


Bent over row 3x10 - 55kg


Keretõsted alaseljapingil 3x10 - 15kg raskus


Õlatõsted kangiga 3x10 - 60kg


Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes 3x10 - 30kg


One arm dumbbell row 3x10 - 15kg hantel


Küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes 3x10 - 10kg hantel



Sama tunne nagu esmaspäeval. Tõhus ja kiire treening. Umbes tunniga sain valmis ning lihased annavad tunda küll. Kalorite lugemisest praegu loobusin. Kuu aega sai neid kaalutud ja loetud, kuid mingit vahet väga ei ole, tean nüüd kui palju vähemalt mingi eine ligikaudu on ning teen korrektuure. Söön valgurikkalt, juurvilju palju, süsivesikuid vähem. Hommikul ikka kauss neljaviljahelbeputru + 2 leiba singi, kurgi ja tomatiga. Vahepalaks 200g 0.1% kodujuustu ja 1 tomat. Lõunal umbes 150g seavälisfileest tehtud minutipihve, või 150g kanaliha. Sinna kõrvale 200g köögivilju ja 200g kartulit. Vahepalaks söön ära 4 korralikku suurt porgandit koos poole topsi maitsestamata jogurti või türgi jogurtiga (mõlemad 2.5% 100g umbes 55kcal) mille sisse läheb üks pakk dipikastme pulbrit. Päeva jooksul manustan ka üks-kaks peotäit maapähkleid. Õhtul teen kas kausitäie riisihelbeputru, mille peale läheb törts vanaema tehtud naturaalset õunamoosi või selle asemel 100g kanaliha, 1 muna ja 200g köögivilju. Leiba üldiselt söön kõrvale võimalikult vähe ning piima tarbin ka enamasti niipalju, et läheb hommikul törts kohvi sisse ja õhtul törts riisihelbepudru sisse.


Muudetud kasutaja kikaskilla poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks muidugi ole kana koos muna ja aedviljadega parem kui üks kauss riisihelbeputru. Kuigi kalorid on enam vähem samad on siiski kaalukauss kõvasti kana, muna ja aedviljade poole jah. Kõvasti valku koos vitamiinidega vs tühjad süsivesikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole vahepealseid lehti lugenud, kuid su süsivesikute kartus tundub küll olevat liiast eriti arvestades su praegust pikkuse-kehakaalu suhet ning soovi lihast peale kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks muidugi ole kana koos muna ja aedviljadega parem kui üks kauss riisihelbeputru. Kuigi kalorid on enam vähem samad on siiski kaalukauss kõvasti kana, muna ja aedviljade poole jah. Kõvasti valku koos vitamiinidega vs tühjad süsivesikud.

Ma paris nii ylekohtune poleks, et riis on tyhi sysivesik. Pealegi sysivesikud voiks atleetliku inimese puhul enamuse kaloraazist moodustada kui just eriti madalal kaloraazil pole, siiski eelistatuim energiaallikas.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma paris nii ylekohtune poleks, et riis on tyhi sysivesik. Pealegi sysivesikud voiks atleetliku inimese puhul enamuse kaloraazist moodustada kui just eriti madalal kaloraazil pole, siiski eelistatuim energiaallikas.

Õige jutt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, käisin täna ka Spartas kehakompositsiooni mõõtmas. Tulemused olid mulle äärmiselt üllatavad.

Pikkus 190cm. Kaal 90.2kg.

Rasva mass - 8.3kg (9.2%)

Lihasmass - 76.6kg

Luustik - 5.3kg

Vistseraane rasv - 29cm2

Vistseraalse rava tase - 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×