Jump to content
jrx

VÕIMLA

Recommended Posts

Heips!

Minagi olen omajagu tegevuses olnud. Palju treeninguid, palju tegevusi, kuid mis täpsemalt? Eelmises postituses rääkisin reisit Iirimaale ja Inglismaale ning siin ma omadega nüüd olengi. Kõigepealt veetsin 2 nädalat Iirimaal treenides mitmete "MMA maailma" kuulsustega, nagu Chris Fieldsi, Conor Mcgregori, Cathal Pendredi ning äsja UFC lepingu allkirjastanud Paddy Hologaniga.

Treeningud olid suurepärased - palju uusi teadmisi, suurepärane treeningkeskkond ning toetavad tiimikaaslased. Palju positiivset tagasisidet senise arengu kohta sportlasena.

Õhtuti 22.30-23.00 vahemikus koju jõudes olin omadega üsna läbi ning 30 min pliidi ääres praadi valmistada ei olnud eriti kutsuv idee. Kiire ja lihtne lahendus - FAST Puding! :D Piim + puding = 1 minutiga kiire ning tervislik toidukord!

post-33242-0-70981000-1402842398_thumb.j

Nüüd olen omadega Inglismaal, homme algamas viimane treeningnädal ning peagi saabub aeg kus saan uute teadmistega tagasi Eestisse tulla. Trennid on läinud asja ette ning toidulisandite varud samuti järk-järgult tühjenenud :D

Jaanipäeval (23.juuni) eestisse, mõned päevad puhkust, kes teab ehk jõuan isegi Jaanipäeva tähistada... ning 4. juuli edasi Pärnu suvelaagrisse!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

HEHEI!

Esimene asi esimesena, mind on lõpuks opereeritud! Olen äärmiselt õnnelik, et see ootamine on läbi, operatsioon edukas ning ainuke millele mõtlen, et taastusravi korralikult läbida ja olla võimalikult tugevana ja tervena tagasi treeningsaalis. Järgmised poolteist kuud on mu parem käsi kipsis, mistõttu ühe käega klaviatuuri toksimine on tüütu, kuid naljakas. Sõrmi saan liigutada juba päris korralikult, kuid käsi teeb ikka veel üldiselt valu. Positiivselt olen ma meelestatud, kuna mõtted on sügises ja treeningutel! Annan jätkuvalt teada, kuidas kulgeb minu taastusravi ning kuidas asjad sujuvad.

post-15103-0-33281300-1402916725_thumb.j

Kaks päeva ennem operatsiooni toimus Tartus, sündmus nagu 3D Liiga14 – Tartu, millest mu klubikaaslased ennist juba juttu tegid. Minu roll oli seekord, aidata sündmust korraldada, olla kohtunik ning nurgamees. Sisutihe päev, kuid see andis mulle nii palju positiivseid emotsioone! Minu esimene oma õpilane astus võistlustel ülesse ning andis väga võitlusliku lahingu. Vastu tuli küll võtta kaotus läbi kohtunike otsuse, kuid olen äärmiselt uhke tema soorituse üle!

Mõnusat ja meeleolukat suvejätku soovides!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Eelnev nädal oli päris asjalik ja positiivne. Oma vigastatud õlaga olen sealmaal, et sain uue võimlemiskava, mis on päris ränk. Õnneks pean seda vaid 2 korda nädalas tegema. Koos uue võimlemiskavaga saabus ka luba käia jooksmas. Võimlemiskavad ja load vigastuse paranemise korral füüsilist pingutust tõsta annab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi spordifüsoterapeut Tauno Koovit (ka Sten saab oma võimlemiskavad samalt mehelt). Luba jooksmas käia on tõsine päästja – mulle meeldib joosta ja nüüd saan vähemalt paar korda nädalas pulssi kõrgeks ajada. teinud J. Esimesel hommikujooksul pidin ennast päris palju sundima, et ma pulssi liiga kõrgeks ei ajaks aga peale lõunat tehtud 1h ja 50min olid lihtsat suurepärased!

Nädala lõpus (neljapäeval) tegin kaasa ka BJJ trenni tehnilise osa. Martin Aedma treeningud on lihtsalt hindamatu väärtusega. Tema trennis keskendume väga palju erinevatele tehnilistele nüanssidele ja tähtis on tehniliselt õige sooritus, mitte töö ärategemine jõuga punnides (mida ma tihti kipun tegema). Sain kaasa teha Bow and Arrow kägistust, mis on väga efektiivne kägistus ja mis peamine minu jaoks – mu õlg ei saanud suurt koormust. Ühe korra kägistust harjutades oli mu Gi (BJJ jaoks kohaldatud kimano, mis erineb Judo kimanost selle poolest, et varrukad on kitsamad-raskem haarata) haare päris pingul ja selles etapis, kus mu kägistus partneri jaoks ebameeldivaks osutus, oli ta juba pilti kaotamas. Õnneks midagi halba ei juhtunud, väike taastumine ja läksime trenniga edasi. Reedel tegin samuti väikese BJJ tehnilise treeningu tüdrukusõbra Kadriga (Eesti meister BJJ-s 2014 J). Taaskord kerge tehniline treening, kus sain harjutada seda, millest vigastuse tõttu BJJ treeningutest eemal olles ilma jäin. Loodetavasti saan tulev nädal BJJ trenne kaasa teha ja suudan teistega sammu hoida J.

Neljapäeval enne BJJ trenni suutsin taaskord oma kõrvale viga teha L. Maadlusega, ka BJJ-ga kaasneb korralik kõrva väänamine (kõrv jääb minu pea ja teise võitleja keha vahele) ning seetõttu võib tekkida Cauliflower ear.

post-33317-0-60345200-1403027569_thumb.j

See hetk, kui kõrvas olev kõhr (vist) murdub on päris valus ja mõnda aega pärast seda on kõrv väga hell. Õnneks on olemas erinevaid kaitsevahendeid kõrva jaoks ja nende abil on võimalik trenne teha ka hella kõrvaga. Ma ise kasutan mulle sünnipäevaks kingitud ClinchGear`i kõrvakaitsmeid, mis on treeningutel nimetatud ümber vaarikateks – värvus J. Kahjuks on neist abi vaid siis, kui neid kanda (vahel unustan, teine kord ei taha).

post-33317-0-19293600-1403027914_thumb.j

Edasi võimlema ja jooksma. Muidugi tuleb vahepeal jaanipäev, kuid ega see üks päev treeninguid väga mõjuta. Vahel peab ikka puhkama ja head-paremat sööma.

Olge mõnusadJ!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvi edeneb jõudsalt! Uus baaskursus areneb jõudsalt, uued õpetusmeetodid toimivad ning ise tegelen peamiselt keha puhkamisega. Kuigi vahepeal läks igapäevane harjutuskava täiesti metsa (peamiselt viitsimatus, koolistress jnejne), olen sellega taaskord alustanud, eesmärgiks keha korrashoid - trenni on kehv teha, kui kuskil on mingi nõrk lüli.

Mõtlesin, et kirjutan seekord enda kodusest harjutuskavast veidi täpsemalt. Harjutuskava on kolmeks osaks jaotatud. Esimene osa on 11 minutit (varem 10) ning selle käigus keskendun rohkem kehatüvelihastele, vaagna stabiliseerimisele ning puusade mobiliseerimisele. Kava erineb päeviti ning vahepeal jääb minut või kaks ka "lollitamiseks", kus saab tegeleda kätelseisuga ning erinevate jooga- ja akrobaatikaharjutustega. Mis teha, paganama lõbus on. :)

Teine osa kestab 5 minutit ja 30 sekundit (varem 5). See on nö õlablokk - erinevad harjutused rotaatormanseti tugevdamiseks ning õlaliigese mobiliseerimiseks. Kui päev-kaks-kolm jääb vahele, siis parem õlg on kõige esimene koht, mis annab teada, et pikk paus on olnud. Kasutusel on kummilint, harjavars, Powerball jms.

Kolmas osa on pikkuselt sama kui teine. Selle käigus keskendun pöidadele, hüppeliigestele ning tallavõlvidele. Harjutuste alla lähevad igasugused varvastega haaramised (monkey style!), ühel jalal seismised ebastabiilsel pinnal jne.

Kokku kestab see võimlemiskava 22 minutit. Kuigi võiks kõiki harjutusi pikemalt teha, sebida aega juurde, on minu jaoks olulisem järjepidevus - pigem igapäevaselt ~20 minutit kui võib-olla kaks korda nädalas tund...kui viitsin...aga samas päris hea film tuleb telekast... :)

4. juulil algab suur suvelaager!!, kus mina olen BJJ võistlustiimis. Teatavasti tuleb seal rohkelt kimonoga treenimist, mille tõttu muretsen kõige rohkem enda sõrmede pärast. Kimonohaarded on niigi tõprad ning kui keegi rebib neid veel lahti...oeh. Pean varuma korralikult teipi kaasa ning tünni riisi. (Kiire seletus - ei, ei kavatse riisi ära süüa, hoopis "riisiharjutused" on sõrmede jaoks üllatavalt head. Suur tünn riisi, suru käsi sisse, aja sõrmi laiali ning rusikasse jms liigutused. Panen tulevaste teemade nimekirja, et lähemalt neist rääkida. :) )

Seni aga veel võib natuke suve nautida! Rannailma pole, aga vahepeal päike pistab ikka pea pilve tagant välja, tuleb sedagi hinnata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvi edeneb jõudsalt! Uus baaskursus areneb jõudsalt, uued õpetusmeetodid toimivad ning ise tegelen peamiselt keha puhkamisega. Kuigi vahepeal läks igapäevane harjutuskava täiesti metsa (peamiselt viitsimatus, koolistress jnejne), olen sellega taaskord alustanud, eesmärgiks keha korrashoid - trenni on kehv teha, kui kuskil on mingi nõrk lüli.

Mõtlesin, et kirjutan seekord enda kodusest harjutuskavast veidi täpsemalt. Harjutuskava on kolmeks osaks jaotatud. Esimene osa on 11 minutit (varem 10) ning selle käigus keskendun rohkem kehatüvelihastele, vaagna stabiliseerimisele ning puusade mobiliseerimisele. Kava erineb päeviti ning vahepeal jääb minut või kaks ka "lollitamiseks", kus saab tegeleda kätelseisuga ning erinevate jooga- ja akrobaatikaharjutustega. Mis teha, paganama lõbus on. :)

Teine osa kestab 5 minutit ja 30 sekundit (varem 5). See on nö õlablokk - erinevad harjutused rotaatormanseti tugevdamiseks ning õlaliigese mobiliseerimiseks. Kui päev-kaks-kolm jääb vahele, siis parem õlg on kõige esimene koht, mis annab teada, et pikk paus on olnud. Kasutusel on kummilint, harjavars, Powerball jms.

Õla-asju sa vist kunagi väheke seletasid lahti, aga kui aega saad, tee sama 1. bloki kohta ka. Äkki leiab midagi uut/uue nurga alt sealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur suvelaager on selleks korraks läbi! MMA tiimi jutud-muljed jätan teistele poistele, aga BJJ tiimi kohta jagan ikka paar mõtet. Treeningute poolest meeldis kõik väga - hommikul viieminutilised drilliringid, õhtul 10-minutilised rullid. Koormus oli küllaltki suur ning pärast paari laagripäeva oli juba tunne, et keha hakkab alla andma. Pole häda, natuke puhkust, natuke taastumist, sain sama tempoga edasi lasta. Selle laagri ajal mõistsin küll ühte asja - OI KUIDAS KIMONOGA TRENNID IMEVAD.

Miks, küsivad kõik lugejad.

Sõrmed, sõrmed, sõrmed. Kui teha mitu trenni järjest, kus üritad tugeva haardega kellegi kraest kinni hoida ning siis see haare rebitakse jõuga lahti (ja nii mitu-mitu-mitu korda järjest), siis pärast on sõrmed ikka kohutavalt kanged ning valusad.

Mis ma selle vastu tegin? Võtsin kasutusele nö riisiämbri. Osta enda kohalikust Pärnu Maximast väike ämber (€0.99) ning kolm kilo riisi (3x€.079) ning sina saad ka teha endale päris oma Riisiämbri!

Juhendid:

1) Võta ämber.

2) Pane riis sinna sisse.

3) Asu uhama.

Jah, uhamaasumine on kõige õigem sõna vist. Pane käsi riisi sisse ning hakka igatpidi sõrmi liigutama - tõmba sõrmed rusikasse, siruta välja, tee randmeringe, pigista üks korralik peotäis riisi kokku jne. Vähem kui viieeurine investeering haarde säilitamiseks, minu arust hea diil. Võite Google'i pildiotsinguga otsida ka "bjj fingers", et aru saada, missuguseks nad võivad tõmmata.

Kes guugeldada ei viitsi -

YXWKOuj.jpg

Need on Joao Miyao (sünd. 1991) sõrmed. Tema ja ta venna Paulo kohta öeldakse, et praeguse generatsiooni ühed parimad jitsijad. Keda huvitab rohkem - loe aga.

Praegu läksin aga kahjuks laagriteemast natuke kõrvale. Laagris olid abiks Intra, beeta-alaniin, laimi ning valge šokolaadi Hera80, GIANT batoonid ning nüüd ka FAST BCAA, mille suhtes on mul erinevaid ootusi. Lisaks sellele olid abiks minu imelise tüdruksõbra isetehtud valgubatoonid. Nendest saab lähemalt lugeda SIIT.

All in all, jooksvalt kirjutades ei tulegi midagi väga suurt ja põnevat enam meelde laagri kohta. Laager nagu laager ikka, kui tead, et homme on trenn, siis homme on trenn. :) Järgmine laager on nüüd augustikuus SBG Euroopa laager Tallinnas, mis algab 4. augustil.

Kuna uuriti ka minu nö esimese bloki harjutuste kohta, siis üritan nendest ka natuke kirjutada.

Disclaimer: need harjutused on enda järgi paika pandud, erinevad päevast päeva ning on vahepeal rohkem shits-and-giggles jaoks, et keha tegevuses hoida ning uusi asju katsetada.

Alustan tavaliselt lihtsalt kätekõverdustega, pärast igat kordust on mingi väike lisa - nt superman plank, groiner, "tuvi" jne, et saada puusad paremini kohe käima. Jätkub puusapainutajate ning reie tagumiste lihaste vahelduv venitamine - ühest asendist sujuvalt teise. Järgnevad clamshell, küljeplangus keskmise tuharalihase tugevdamine (sõltuvalt tujust on alumine jalg kas sirge või põlvest kõverdatud), ühel jalal kükid, L-sit ning erinevad pisemad-lühemad harjutused siit-sealt kangete kohtade parandamiseks. Selliseid kindlaid teen-igal-korral harjutusi võib veel olla, kuid need on need olulisemad, mis tulevad meelde. Pärast seda hakkab tavaliselt fun tulema. Joogast tuttav crow pose, seotud kätelseisudega jms, ka külili asendis. Viimasel ajal proovin rohkem nö skorpionipoosi stabiilselt kätte saada nt. Põhimõtteliselt see fun osa saab üles ehitatud nii, et näen netis midagi huvitavat ja mõtlen "Ohhoo, seda tahaks proovida!" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

YXWKOuj.jpg

Need on Joao Miyao (sünd. 1991) sõrmed. Tema ja ta venna Paulo kohta öeldakse, et praeguse generatsiooni ühed parimad jitsijad. Keda huvitab rohkem - loe aga.

Meenutaks mõne artriidi või reuma haige käsi esmapilgul :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Enne laagrit tegin oma õlgadele võimlemiskava, nautisin hommikusi jalutamisi / jookse. Samuti tegin korralikult pikemaid pärastlõunaseid jooksutrenne ning kuna õlg oli juba täitsa hea, siis tegin kaasa ka võitlustehnilisi trenne täies mahus ja kõrge intensiivsusega. Vahepeal avanes võimalus jalgrattaga sõita ja see on päris hea vaheldus jooksmisele.

Laagrile eelnenud nädalal tegin paar päeva trenni, kuid põhirõhk oli puhkamisel. Laagris osalesin teist aastat järjest ja loodan, et mul õnnestub seda ka järgnevatel aastatel teha. Ka sel aasta osalesin MMA tiimi koosseisus koos Eesti parimate amatöör- ja profisportlastega.

Lisaks Matu poolt juba esile toodud teibile tuli kindlasti kaasa võtta vaseliinJ. Seda on hea näiteks enne poksimist näkku määrida – löögid libisevad näonahal paremini ja see säästab näonahka. Eelmine suvi selgus ka, et kui terve laagri aeg põgeneda poolkaitsest või hoida oma vastast selles asendis, siis reie siseküljed ja kogu jalgade nahk üldisest saab palju vatti. Jalgade sisekülgede vaseliinitamine oli korralik elupäästjaJ. Muidugi kolmas variant oli/on vaseliiniga omale soengut teha – küsige Sten`i käest, ehk jagab omi mõtteidJ.

Sel korral võtsin laagrisse kaasa FAST`i High Protein Recovery HT-R (maasika). Olen seda ka varem tarbinud ja tean, et lisaks heale maitsele saan HT-R´i sheigist aineid, mis aitavad mul reaalselt treeningute vahel paremini taastuda. Reaalset vahet HT-R tarbimise ja mittetarbimise suhtes ma tuua ei oska, sest tarbisin seda iga päev. Sheigi joomine kohe peale trenne oli uskumatult hea ja aitas nii mõnigi kord elada üle väikesed pausid trennide ja esimeste söögikordade vahel. Vahepeal sai näksitud ka GIANT batoone, mis on samuti ülihead ja eluvaimu sees hoidsid.

Laagri enda kohta nii palju, et teemaks oli maadlus (põhiliselt vabamaadlus) MMA kontekstis koos püstivõitlusega. Sel aastal oli trennipäevi rohkem aga treeningute maht jäi samaks eelnevate aastatega – muudatusena tulid sisse Tauno Kooviti füsio treeningud, mis olid väga huvitavad ja tehnilistele treeningutele mõnusat vaheldust pakkuvad. Muidugi olid nad ka vähem intensiivsed ja keha sai veidi hingetõmbeaega. Esines kaks erineva ülesehitusega trenninpäevi – 1. Algas kell 7 hommikujooksu ja võimlemisega ja sellele järgnes kaks tehnilist treeningut kell 10:00 ja 17:00, 2. Algas Tauno füsio trenniga kell 10:00 ja peale seda tehniline treening kell 17:00.

Kuigi sel aastal õnnestus rohkem unetunde koguda ja üldiselt rohkem puhata – iga hommik ei pidanud väga vara ärkama, siis intensiivsed treeningud tõid korraliku väsimuse kehasse. Väsimus väljendus minu puhul päris ilmekalt – laagri 5 või 6 päeval lõppes mu õhtune tehniline treening 10min varem kui teistel – selja pool olevate roiete vahelised lihased läksid julmalt krampi või midagi sellist... ja laagri viimasel päeval esimeses tehnilises trennis väänasin ma oma parema jala väikese varba liigesest korralikult välja. Sellega lõppes tehnilise trenni kaasategemine tiimiga, aga viimases trennis sain koos teiste vigastatutega võimelda ja no asi seegiJ

See aasta läks veel kuidagi eriti õnnetult – laagri viimasel päeval suutsin külma saada ja sellest tekkis kerge palavik, kurk läks valusaks ja muidugi tekkis ka nohu. Olen nüüd haigusega omajagu aega maadelnud ja paistab, et ta annab alla.

Üldiselt oli laager väga õpetlik ja raske – nagu treeninglaager olema peabkiJ. Hea oli see, et MMA tiimi laagris osales ka üks välismaa sportlane – Reece McLaren (2014 veebruaris peetud matši video -

). Reece oli väga hea lisa tiimi väiksematele meestele ja suurendas treeningpartnerite valikutJ.

Kui Matu tõi välja riisiämbri, siis mina omalt poolt promoksin külmavee vanne jalgadele ja jääd. Need kaks hoidsid eluvaimu sees ja leevendasid valu seal, kus seda oli.

Edasisest – haigusega maadlemine ja siis kergelt treeningute alustamine. See lihtsalt puhkamine ja haigena kodus olemine teeb kuradi laiskaks. Õnneks seesugune ilus ilm kutsub õue tegutsema ning laiskus pole veel väga sügavale kehasse end sättinudJ

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Minagi olen pikemat aega tagasi eestimaa pinnal. Peale Pärnus toimunud suvelaagrit olen treeningkoormust mõnevõrra madalamal hoidnud. Eelkõige just pisivigastuste tõttu, kuid jooksmist ja veidi jõutreeninguid olen sellegipoolest teha saanud. Vaid mõned päevad tagasi veetsin Tallinnas osaledes sealses SBG suvelaagris.

Laagriga jäin ise suurepäraselt rahule (isegi üle ootuste). Treenerid Martin Aedma, Priit Mihkelson ning John Kavanagh suutsid enda ideid edasi anda suurele grupile võimalikult lihtsal ning loogilisel kujul. Igal treeneril olid täielikult erinevad teemad ning samuti omamoodi üldisemad printsiibid mida nende juures jälgida. Seletusviis alati entusiastlik ning tore oli vaadata nende teadmistepagasi suurust. Arenguruumi on minul veel tohutult! :)

Nüüd ei jää muud üle, kui õpitut praktiseerima hakata! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused

Päris pikka aega on vaikus olnud ja täna tundus õige päev postituse tegemiseks. Puhkuse aeg on selleks suveks läbi ja sellega koos ka võimalus teha trenne enda valitud aegadel.

Treeningutega olen jätkanud, kuigi vahepeal on parajalt ebaõnne olnud. Ühes trennis jäi mu vasaku jala üks varvas mati vahele ja sai kõvasti haiget. Arsti juures ei käinud seepärast ei oska ka täpsemalt öelda, mis vigastusega tegu oli. Trenni saan teha, lihtsalt teipi läheb kahe katkise varba teipimiseks palju. Ühe trenni lõpus Ott`ga sparrides sain tugeva althaagi paremasse silma ja olin paar päeva ülipaistes silmaga tehnilistest treeningutest kõrval. Paar trenni jätsin matile minemata ja käisin selle asemel hoopis jooksmas.
Nüüdseks olen terve ja saan korralikult trenni teha.
J

Nagu enne mainisin, sai mu puhkus läbi ja töötan nüüd rühmaülem / instruktorina Võrus Kuperjanovi pataljonis. Tööpäevad on üpris kurnavad (keha ega vaim ei ole uue rutiiniga harjunud) ning trennide jaoks jääb aega vähemaks. Tööl sisse elamiseks läheb veel veidi aega ning selle käigus kujuneb vast välja mingi kindel päevarežiim. Kindlasti jätkan võistlemisega ning selle tarvis pean trennides kõvasti pingutama ning võitlejana arenema. Elu ei peagi kerge olema.

Sportlasena on järgmine suurpäev minu jaoks 18.10.2014. Tegemist on kuupäevaga, mil toimub Raju14. Seekord avaneb mul võimalus astuda puuri kodulinnas Tartus ja kui kõik sujub, siis toimub matš esmakordselt Eestis IMMAFi (värske MMA amatöörsporti ühendav katuseorganisatsioon - www.immaf.org) amatöörreeglite järgi. Nende reeglite alusel peeti värskelt juulikuus esmkordselt ka MM (2 x 5 minutit + viigi korral lisaraund, keelatud küünarnuki- ja põlvelöögid pähe igas ditantsis, maas lubatud ka käelöögid pähe, sportlased kannavad juba tuttavat amatöörvarustust - natuke paksemad käekaitsmed + säärekaitsmed).

Ka minu vastane on teada ning kindlasti tuleb meie vahelisest matšist korralik lahing. Täpsustav info - https://www.facebook.com/MMARaju/photos/gm.692052240869886/10152205548656160/?type=1&theater

Kõike paremat! J

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimase seitsme nädala jooksul olen mina sellest puhanud neli. Ja puhkuserežiimil olen ma laisk. Väga laisk. Mis on tegelikult õige kah! Puhkama peab!

Puhkuse vältel oli alguses plaan jõuda SBG Euroopa suvelaagrisse, mis toimus augusti alguses, kuid logistilistel ning muudel põhjustel jäin mina Tartusse kindlust valvama ning trenne andma. Trennide andmisest rääkides - suvine maasvõitluse baaskursus lõpetas!!

10635725_898114236884113_433343404836997

(Murdjad valmis!!)

Sellega sai ka Võimla suvine hooaeg läbi, lähme tagasi nö "tõsise töö režiimile" ning trennid kolivad tagasi Jakobi tänavale - suvi otsa sai oldud A le Coqi spordihoones ning Tamme staadioni maadlussaalis (pildil). Sellega üritan ka ise saada tagasi trennilainele, sest nagu ütlesin - puhkuse ajal võtan ma veidi vabamalt. Vähem konkreetset drillimist, rohkem lõbusaid, skrämbleid täis rulle (ja trennide andmist). Inspiratsiooni fuck-around-sparring jaoks sain hiljuti toimunud ürituselt Metamoris 4, mis on BJJ (ning üldiselt grappling) üritus. Kui muidu toimuvad BJJ võistlused turniiriformaadis ning matšid kestavad sõltuvalt vöötasemest 5-10 minutit, siis Metamorise eelis on eelnevalt paikapandud matšid, 20 minutit kestust ning submission only lähenemine. Ehk kui 20 minuti jooksul alistust ei ole, siis asi lõppeb viigiga, mingeid punkte ei arvestata. Ja inspiratsioonist rääkides - daamid ja härrad, Jeff Glover vs Baret Yoshida. Võib-olla spoilin osade jaoks tulemuse, aga see matš kestiski 20 minutit ning oli täis ülilahedaid skrämbleid ning dünaamilisi asendivahetusi. Kes soovib BJJ'ga lähemat tutvust teha, soovitan selle matši üles otsida ning vähemalt 5 minutit seda vaadata.

...okei, teen elu veel lihtsamaks. Kõik matšid on SELLEL lehel vaadatavad. Isiklikult soovitav veel kindlasti vaadata Kit Dale vs Garry Tonon ning Keenan Cornelius vs Vinny Magalhaes matši.

Kui treeningutega pean jälle tõsisemalt tegelema hakkama, siis sama asi on tegelikult ka toitumisega. Pikad ööd, reismised siin-seal, puhkuserežiim. Ei ole kõige parem kombinatsioon. Abiks on aga olnud Hera80, seekord cookies&cream maitsega!

10603591_898115096884027_743204694147109
(Koos uue ja ilusa shakeriga!)

Laimi ja valge šokolaadi valk / juustukoogi puding on imemaitsvad, kuid cookies&cream valgu puhul on tunne, nagu jooks...noh...küpsiseid piimaga!

Võistlusplaanidest: Esimene võistlus, kust sooviks osa võtta sügisel, on 3D Rull (nogi), mis toimub 6. septembril. Kindlasti pean muidugi enne seda vaatama, kuidas vorm ning enesetunne on, sest kuigi võistluskogemus on alati hea, ei soovi päris ludrina sinna minna ka. Kindlasti peab vorm olema tip-top 20. septembriks, kui toimub Nogi Finnish Open Helsinkis. Eelmine aasta sain sealt enda kaalukategoorias pronksmedali, seekord sooviks võrdväärset või paremat tulemust. :)

Muudetud kasutaja MatuO poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei olnud väga ludri! 3D Rull toimus ning kõige sitemini ei esinenudki! ...no okei, 4 matši ning 4 kaotust, aga ausalt, vastased olid väga tugevad ja vähemalt ei saanud kõikides matšides alistusi ja [vabandus] ja siis veel [vabandus]!

Võistlustele kohaselt kirjutasin natuke pikemat ning detailsemat juttu, et mitte risustada siinset blogi lausetega a la "Sisemise De la Riva konksuga spinnides ei pannud ma käsi raamiks ette, mille tõttu sai Harto tihti minu kaitsest peaaegu mööda." jne. Keda aga huvitab - palun väga!

Traditsiooniliselt teen tl;dr variandi ka - neli matši, neli kaotust, see-eest oli tegu ilusate matšidega. Võin endaga rahule jääda. Võistlushommikul 78.3 (limiit 79.5kg) ning abiks nagu ikka mustsõstramaitseline FAST Intra ja FAST Giant valgubatoon. See kombo on viimastel võistlustel mul kogu aeg kaasas. Kohe pärast kaalumist läheb Intra käiku ning matšide vahel on Giant ja Intra lihsalt imelised. Matšide ajal ei ole kuidagi raske olla, midagi ei jää puudu, midagi ei jää üle.

Järgmine planeeritud võistlus on siis juba-kohe-varsti-nüüd kahe nädala pärast, 20. septembril Nogi Finnish Open. Vahepeal käis mõte läbi, et võib-olla proovida seal ikka -73.5kg kaalukategooriasse end pressida, kuid tänahommikuse kaalumise järel vaatan, et ei. Ei, Martin, ei. Need kaks nädalat oleksid sel juhul päris stressirohked ning läheks vastu minu üle-kolme-kilo-kaalu-ei-võta mentaliteediga. -73.5kg (-76kg kimonoga) on siiski taaskord eesmärk, kuid hea suvi oli hea ning see peaks olema natuke pikem protsess.

Lugemiseni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea on tõdeda, et rahvas tuleb tagasi Tartusse õppima ja elama ning et saali on ilmunud kõik vanad-uued võitlusspordi harrastajad, kellega koos trenni teha. Töö kõrvalt võtavad ka minu enda treeningud aina rohkem hoogu sisse ja valmistun Raju14-ks. Kindlasti tuleb raskemaid matše minu “sportlaskarjääri” juures, kuid kavatsen anda endast kõik nii matšiks valmistumisel kui ka matši enda ajal.

Olen viimastel nädalatel oma tegevuste üle palju järele mõelnud - mida ma teen?miks ma teen?kas sellest on mulle kasu? jne… Ma ei tee seda kahtluste tõttu, vastupidi. Ma proovin jõuda loogiste järeldusteni oma otsuste ja tegevusvariantide suhtes võitlusspordis.

Milleni ma jõudnud olen?!?

ESITEKS - puhkus ja puhkamine on sama tähtsad kui treeningud. Kui ma varem mõtlesin, et trenn on alati tähtsaim (vaatamata minu väsimus- või puhkeseisundile), siis nüüd leian, et kui ma 100-t protsenti välja ei suuda anda, siis ei ole mõtet trenni oma närve saamatuse/oskamatuse peale raiskama minna.

post-33317-0-91164600-1410201217_thumb.j

TEISEKS - Kui ma olen läinud saali/trenni kohale, siis seal läheb 100 protsenti mõtlemisest/keskendumisest ainult trennile ja tähtis on mõelda positiivselt. Tean, et varem viis mul tuju alla see, kui Ott (või mõni muu treener/treeningpartner) ütles, et davai teeme 1-2 raundi veel ja siis lähme teeme lisaks mingeid juurdeviivaid harjutusi/drille. See kerge frustratsioon oli tihti seotud eelpool mainitud esimese punkti ülelaskmisega- ma läksin varem palju kordi üliväsinuna trenni ja ainus millest mõtlesin oli koju puhkama minek. Nüüd olen püüdnud seda vältida ja kui tunne on hea ja on võimalus Ott`lt või üks-kõik milliselt kogenud treenerilt lisaõpet saada, siis proovin seda võimalust kasutada. Ja ma tunnen end pärast treeninguid hästi ja tuju on mõnus. Mitte küll alati aga eks vahel peab hambad ristis asju tegema.

post-33317-0-23147500-1410201253_thumb.j

KOLMANDAKS - minu teadmine maasvõitlusest, maadlusest, püstivõitlusest on minimaalsed ja mul on ees aastaid ja aastaid täis õppimist. Eriti palju kumab see läbi BJJ (Brazilian Jiu-Jitsu e. maasvõitlus e. lukumaadlus) trennides koos Martin Aedmaga. Tema pühendumus pisematelegi detailidele ja sellele kuidas need võivad muuta minu ja teiste BJJ harrastajate maasvõitluse mängu, on uskumatud.

post-33317-0-86116500-1410201890_thumb.j Meenutus toimunud matšist. Üks raskemaid hetki üldse.

Varsti saab mul täis 2 aastat võitlustehnilisi treeninguid ning selle aja jooksul olen aru saanud, et mida rohkem ma tean, seda vähem ma tean. Ehk kui ma õppin mingi võtte või asendi kohta midagi uut, siis märkan tihti koheselt seda, et palju rohkem on selle võtte või asendi puhul asju mida ma ei tea. NÄITEKS Mida rohkem keskendun oma parema käega haagi löömisele, seda rohkem märkan oma senise löögitehnika erinevaid vigu, mis kõik vajavad parandamist. Lisaks sellele märkan, et mu vasaku käe löögid on samamoodi viletsad ja tehnika vajab parandamist. Kui ma ei suuda vasaku käega tehniliselt korrektseid lööke parema käe haagile ette lüüa, siis on parema käe löögid juba eos läbi kukkunud. Siis peab uurima, miks ei suuda ma vaskau käega õigesti lüüa…?Ja nii see lumepall veereb ja veereb ja veereb ja….

Nüüd aga taaskord varakult magama, sest homne tööpäev algab varakult ja pikk ja mõnus uni on parim pärast pikka väsitavat päeva. Praeguse rütmi juures on kujunenud keskmiseks magamamineku ajaks 22:00 ja ärkamise ajaks 06:00. Alati see ei õnnestu aga umbes nii ta läheb. Nädalavahetustel saab muidugi võimaluse korral poole päevani põõnata, kui harjumusest kell 6 silmi lahti ei tee (seda juhtub viimasel ajal liiga tihti!).

Ja muidugi, ennem kui meelest läheb! Tavatoidule olen vahepeal tarbinud mustsõstramaitselist Fast Workout Intrat, Giant batoonikesi ning Protein & Recovery Drink. Viimane on küll päris magus aga metsas oli asendamatu väärtusega. Kindlasti mainin ära ka oma uue sheikeri (selline nagu Martinil - vaata eelpool olevaid postitusi), millega olen väga rahul.

Olge mõnusad ja taaskuulmiseni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist foorumlased!

Minu randme operatsioonist on tänaseks päevaks möödas täpselt kolm kuud. Taastumine algas põhimõtteliselt koheselt pärast operatsiooni. Kõigepealt harjutused lihtsalt sõrmedega, hiljem lisandusid patsikummid ja väikesed kummipallid. Kipsis olin täpselt 1,5 kuud. Aeg oli pikk ja tüütu ning tundsin, et pärast 4 nädalat kipsi, et käsi on juba piisavalt tugev, kuid pärast kipsi eemaldamist polnud asi päris nii lilleline kui varem tundsin. Käsi oli nõrk ja liikuvus väike. Tänu füsioterapeaudi Tauno Koovitile on minu taastumine olnud väga hea. Tänaseks on käel tagasi praktiliselt sama liikuvus kui ennem ja ka jõud on tasapisi taastunud. Täielikul treeningrežiimil loodan tagasi olla juba oktoobri alguses.

Minu käsi (mõned sääsehammustused suvest):

post-15103-0-21073600-1410253372_thumb.j

Koolitee on mul läbi ja eesmärk on spordis kuskile jõuda, siis praegu kulgevad mu päevad ainult treenides ja treeninguid läbiviies. Hommikud algavad madala pulsiga sörgiga ja kerge võimlemisega ning kindlasti jääkülma duššiga. Olenevalt nädalast ja päevadest on mul aeroobse läve tõstmiseks spetsiaalne jooksutreenigute kava ning viiel päeval nädalas on võimlemiskava abaluudele. Õhtuti käin VÕIMLA kodusaalis treenimas, hetkel saan teha kergemaid püsti- ja maasvõitluse tehnika treeninguid kaasa. Nälg võistlemise vastu aina kasvab ja kasvab. Raske on vaadata, kuidas teised saavad treenigutel anda endast 100% ja minna jälle ja jälle võistlema, samal ajal kui mina saan ainult omadele kaasa elada ja oodata kunas täielikult taastun ning tagasi võistlusareenil olen.

SLT RAJU 11:

post-15103-0-16030000-1410253389_thumb.j

Pärast raskemaid jooksutreeninguid meeldib mulle juua High Protein Recoveryt, mille valmistan FASTi uues sheikeris, mis mulle ja mu tiimikaaslastele väga meeldib. Teinekord kuid tuleb tuhin midagi magusat võtta, siis aitavad GIANT batoonid ja Protein Pudding. Kreemi-küpsise oma on lihtsalt omnomnom!

Hoiab töös:

post-15103-0-96658700-1410253406_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

VÕIMLA sügisesed baaskursused on selleks korraks täis. Võtame veel eelregistreeringuid juhuks, kui keegi hoolimata registreerimisest kohale tulla ei saa, aga üldiselt on võimalus meiega liituda taas jaanuaris 2015!

Vahva, et meiega soovib liituda nii palju inimesi - saada osaks VÕIMLA PEREKONNAST!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused!

Räägin siis veidikene ka enda tegemistest. Hetkel püüan võimalikult palju treenida Martin Aedma juhendamisel, lihvides enda maasvõitlusoskusi. Martin käib Eesti ja Soome vahet ca 1-3 nädalaste tsüklitega ning seega tuleb sellest maksimum võtta. Martiniga olen tavatreeningute välistel aegadel koostööd teinud juba mitmeid aastaid ning maasvõitluse poole pealt temast paremat treenerit ma siiani veel leidnud ei ole! :)

Lisaks maasvõitlusele arendan vastavalt võimalustele püstivõitlusmängu nii palju kui võimalik. Püstivõitluse treenerina püüan erinevate teemade detailid kõigepealt enda jaoks võimalikult selgeks, lihtsaks ning loogiliseks teha, et seejärel teistele väiksema ajakuluga rohkem ja paremini õpetada.

Lisaks eriala treeningutele tõin treeningkavasse sisse ka jõusaali. Olen katsetanud erinevaid treeningkavasid (tavaliselt 2 kuud pikad), kuid siiski ei ole ma soovitud tulemusi saanud. Enda kogemuste põhjal olen avastanud, et treeningkavas võiks alati olla väikene "mängimisruum." Näiteks 2 kuu lõikes täpselt paika pandud korduste vahemikud, seeriate arv, raskused, kui palju on plaanis edasi liikuda jne. ei võimalda (vähemalt minu puhul) saavutada maksimum tulemust. Hetkel keskendun 4-le baasharjutusele: rinnalt surumine, lõuatõmbed, kükid ja jõutõmme + lisaks mõni abiharjutus. Hetkel see süsteem toimib, mida näitavad pidevalt kasvavad raskused kuu aja jooksul. Lisaks avastasin, nii nagu Alar eelpool mainis puhkuse tähtsuse. Keskendudes rohkem treeningute kvaliteedile kvantiteedi asemel annab nii lühi- kui pikaajaliselt paremaid tulemusi!

20-30 minutit enne jõusaali treeningut joon workout shocki - tunnen, et see annab väikse "boosti" närvisüsteemile ning kang hakkab käes lausa lendama! :D Jõusaali või muude intensiivsete treeningute ajal joon intrat ning kusjuures paremat taastumist on tunda küll. Intra on eriti mugav vahend veel siis, kui enne treeningut ei ole olnud aega süüa...

Eilsest algasid Võimlas uued baaskursused ning tundsin, et see oli läbi aegade kõige parem sissejuhatav treening. Täiustuvad õppemetoodilised oskused, kaastreener Steni usinad tähelepanekud ning loomulikult entusiastlikud kohalviibjad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile!

Kirjutan natukene möödunud nädalavahetusest ja alustan kõige positiivsemast uudisest. Laupäeval kohtusin oma füsoterapeaudi Tauno Koovitiga, et vaadata üle minu käsi ja saada tagasisidet, kuidas taastusrasvi on kulgenud. Minu käsi on väga hästi paranenud, liikuvus on tagasi nagu oli ta ennem operatsiooni, samamoodi ka jõud. Hajutusi teen jätkuvalt edasi, et anda käele veel viimast lihvi. Kõige selle juures on parim asi see, et võin alustada kergete löögitreeningutega. Käsi ilusti sidudes, saan kaasa teha juba põhigurpi treeninguid ja kergelt ka sparringuid. Päris 100% ei tohi ja ka ei julge veel minna, kuid hetkel sobib seegi mulle väga hästi! Lisaks vaata Tauno üle minu rühi ja abaluude seisukorra, mis on samuti teinud edusamme, tõmbasime võimlemiskava eelneva viie korra asemel nüüd kolmele nädalas, lisades kavva mõned uued harjutused. Positiivne tagasiside annab veel enam motivatsiooni ja tunne on hea, et asjad liiguvad õiges suunas!

Nädalavahetusel toimus meie klubis Edvin Erik Kibuse K1 seminar, mille teemaks oli kombinatsioonide üles ehitamine rünnakul. Nii laupäeval kui pühapäeval toimus üks treening, mille kestvus oli 2h. Peamiselt keskendusime liikumisele ja erinevate nurkade võtmisele vastase suhtes ning sealt ründamisel nii käte kui jalgadega. Edvini on inimene, kes on meie klubi VÕIMLA üks algatajatest ja kelle käe alla alustasin mina oma püstivõitluse treeninguid. Au on tunda sellist persooni ja sportlast nagu on seda Edvin! Soovin Edvinile häid treeninguid ja võidukaid lahinguid! Seminariga jäin ma ülimalt rahule ja kodutööd on nüüd hulgi, millega tööd teha.

Mina ja Edvin, pärast pühapäevast treenigut!

post-15103-0-58418500-1411461260_thumb.j

Eelmisel nädalal alustasid meie klubis kaks uut baaskursust: püsti- ja maasvõitluse baaskursused. Maasvõitluse baaskursusel osaleb 34 ja püstivõitluse baaskursusel 44 inimest. Mul on väga hea meel, et inimesi huvitab võitlussport ja inimesed tahavad õppida ning treenida. Mina ja minu tiimikaaslane Kaspar Kraav anname püstivõitluse treeninguid ning maasvõitluse treenigute eest kannab hoolt Martin Orgusaar. Inimeste arengut nädalast nädalasse on tore vaadata ja hea on tõdeda, et oled teinud õiget tööd, et inimesed omandavad vastavalt baaskursusele, kas püsti- või maasvõitluse baasoskused. Juba uued baaskursused meie klubis alustavad 2015 aasta alguses, kuhu ootame taaskord kõiki inimesi koos meiega treenima! Mõtle peaga, võitle südamega, VÕIMLA!

Pühapäeval proovisin ära ka uued FAST protein pancake mix`id, mis mulle meelejärgi olid. Hea konsistents, kiiresti valmivad ja hea maitsega. Lemmikuks osutus vahtrasiirupi maitselised pannkoogid, millele lisasin koduaia marju ja maapähklivõid. Mõnusalt magus pühapäev!

Uutest ja huvitavatest tegudest juba järgmises postituses, olge tublid ja meeleolukat treenimist!

Muudetud kasutaja Chilldog poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uuuh! Hilinesin küll, aga lõpuks jõudsin muljetada enda Finnish open no-gi võistlustest enda isiklikus blogis.

Traditsiooniliselt teen väikse tl;dr variandi ka:

- kaal 78.3, pool kilo vähem võrreldes eelmise aastaga.

- esimene matš oli mustriga möödumine-turtle-spin-möödumine-turtle-spin. Suva, ma võitsin kägistusega.

- teise matši kaotasin sirge jalalukuga.

- tunnistan vigu, mida pean trennis drillima hakkama. Oeh.

Võistlustel oli kaasas (jälle traditsiooniliselt) Intra (seekord mustsõstramaitseline) ning Giant batoon. Jätaksin aga need korraks kõrvale ning räägiksin hoopis millestki uuest ja huvitavast - FAST pannkoogijahu!

Kahjuks pole mingit head pildimaterjali, sest ma olen hetkel jõudnud neid vaid ühe korra teha, kuid järgmiseks korraks on mul üks nõuanne või nipp olemas.

Khm... Tasub pigem teha pisikesed pannkoogid kui ülepannipannkoogid. Muidu olen väga lõdva randmega flippija ning loopija, kuid...noh. Väga tihti ma suutsin teha pannkoogi asemel taignahunniku lõpuks. Ärge saage valesti aru, see "taignahunnik" maitses ikka väga hästi, aga esimene söömine toimub siiski silmadega ning sile pannkook on kenam kui kokkukortsutatud pannkook.

Mina kasutasin sel korral maitsestamata pannkoogijahu, mille tulemuseks olid...head pannkoogid. Tõesti, kui võtta tükk seda pannkooki ilma moosita ja kõige muu kraamita, mida muidu pannkoogi peale paneks, siis ei teinud sel ning tavalisel pannkoogil väga vahet. Seda muidugi heas mõttes! Järgmine kord tahan kindlasti teisi maitseid ka proovida, nagu nt banaani-toffee omad, mida tüdruksõber valmistas loomulikult siis, kui mind kodus ei olnud ja mina maitsta ei saanud tänks onju, ning kiitis.

Üldiselt leian, et Fasti tooted klapivad minuga väga hästi muu magusa asendamisel - valgupuding on kõhtu täitev ning viib mõtte šokolaadi pealt ära, pühapäeva hommikul on hea teha valgupannkooke tavaliste nisujahust tehtud pannkookide asemel ning mainimata ei saa jätta ka Fasti valgubatoone, mille puhul piisab ühest-kahest ampsust, et magusaisu ära katta.

Lugemiseni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Kirjutan natukene möödunud nädalavahetusest. Reedel, 26. septembril, toimus Viljandis, minu kodulinnas, festivali Teadlaste Öö raames loeng, mille peamiseks teemadeks oli liikumine ja liikuvus. Loengu läbiviiaks oli füsoterapeaut Mikk Pärn ja see leidis aset Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Loeng oli minu jaoks väga põnev ning sain teada ka ühte, teist uut. Väga hariv reede õhtu! Laupäeval oli mul puhkepäev. Minu suurel väikesel vennal toimusid laupäeval Viljandis võistlused, 24. Sakala GP, kus ta jõudis finaali, aga pidi seal alla vanduma lätlasele Igors Sidorovsile. Hea, et võistlused toimusid otse kodulinnas, sai mõnusalt vennale kaasaelamas käidud!

Tartus olles tekib tihti tunne, et tahaks rohkem aega veeta looduses, seega kodulinnas olles, püüan alati võimalikult palju aega väljas, värskes õhus veeta. Viljandis on mõnusad terviserajad, kuhu on alati tore jooksma minna ja loodust nautida!

Käsi laseb juba korralikumalt treenida ja saan juba vaikselt sparringuid kaasa teha. Tehniline pagas pole pärise see mida tahaks ja mis oli ennem, mis vahel trennis tuju ikka korralikult alla tõmbab, aga sellele on ainult üks rohi – olla iga päev matil kohal ja õppida, õppida, õppida. Praegu plaanin tagasitulekut novembri lõpus toimuval Soome lahtistel meistrivõistlustel. Elame, näeme , kuidas asjad kulgevad!

Mõnusat treenimist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Tegeledes aktiivselt MMA treeningutega juba seitsmendat aastat olen avastanud kuidas järjepidevus viib sihile. Hetkel kasutan sellist suhtumist nii jõusaali, kui ka eriala treeningutel. Taasalustades jõusaalis käimisega augusti lõpust, olen täheldanud pidevat raskuste, seeriate või korduste tõusu IGAL treeningul! Samad liigutused - samad kükid, jõutõmbed, rinnalt surumised jne. - samad harjutused nädalast nädalasse on see, mis viib edasi. Püsivus! Sama kehtib enda püstivõitlus asenali laiendamise kohta! Iga uue asja, tegevuse või liigutuse õppimist tuleb alustada kõige lihtsamast, liikudes samm-sammult raskemate ülesannete suunas.

Tervislik toitumine on minu elustiili juurdunud juba aastaid ning "patupäevade" ning "tervislike päevade" peamine vahe seisneb eelkõige energia hulgast päeva lõikes. Kindlasti oleneb see kuigi palju ka konkreetsest isikust, kuid vähemalt minu puhul... There is a difference! :) Mida paremini ma toitun, seda rohkem on mul motviatsiooni ning pühendumist vajalike tegevuste tegemiseks olenemata kas tegu on hommiku- või õhtupoolikuga... Üheks abivahendiks on kindlasti Fasti pannkoogid! Pannkookide tegemisega ei ole ma kunagi hiilganud, kuid esimest korda elus saan ma nendega ideaalselt hakkama. Mõnus hommikusöök, lihtne ja kiiresti valmistatav ning nüüdsest minu lemmiktoodete hulgas :)

Sellel ning järgmisel kolmapäeval osalen Martin Aedma poolt juhitud kehakultuuri teaduskonna doktoritöös "maadlejate töövõime." Lisaks ülitugevale (kuid siiski nauditavale) anaeroobsele pingutusele saan võrrelda enda tulemusi kahe eelneva korraga. Seekordse teadustöö eesmärk on uurida kreatiini toimet töövõime paranemisel. Hiljuti rääkis Martin oma katsetest ka ETV-s. Kellel soovi, see saab lähemalt järgi uurida... Martini katses meeldib mulle osaleda just seetõttu, et sealne maksimumpingutus näitab, kui palju suudan ma endast "välja pigistada."

Leidsin uue viisi valgupakkide lõpu kätte saamiseks - lõigata pakk pooleks. Vähemalt ei pea enam koti põhjast jäänuseid kokku kraapima ning ei ole tunnet, kus kaevaksin end justkui Hiinasse... :D

post-33242-0-24124000-1412608915_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere foorumlased

Vahepeal on omajagu juhtunud, ei oskagi kuskilt alustada. Põhirõhk on läinud treenimisele ja Raju14ks valmistumisele. Olen palju tegelenud püstivõitlusega ja täpsemalt liikumisega. Jorgeni trennid on siinkohal olnud täiesti hindamatu väärtusega ja mind palju aidanud. Kui Teid huvitab, millest ma täpsemalt räägin, siis uurige hiljutisi UFC matše ja vaadake, kuidas võitlevad näiteks T.J. Dillashaw või Dominick Cruz. Ja miksige sinna juurde ka natuke Conor McGregorit.

post-33317-0-41538300-1413226412_thumb.j (Conor töötamas oma maagiaga)

Vahepeal jõudis Tartus toimuda ka seesugune tore üritus nagu Raju14 demopäevad. Üritus toimus Lõunakeskuse aatriumis, kus oli üles pandud ka Eestis ainulaadne Raju puur. Reedel ja laupäeval (3. Ja 4. Okt.) sain sparrida (treeningvõitlus, kus ei lööda treeningpartnerit täie jõuga, võtteid sooritatakse mõistliku jõuga) väga erinevate sportlastega ja välja joonistus pikk nimekiri erinevatest vigadest, mida tulevikus parandada. Õnneks sain kinnitust, et osa asju on ka paremaks läinud...õnneks... Sellised üritused on selles suhtes superlahedad, et meile võimaldatakse treeninguid teiste klubide sportlastega. Tavaliselt on õpetlik ja huvitav võidelda ja treenida teistsuguste sportlastega.

post-33317-0-98116000-1413226453_thumb.j (Üleval paremas nurgas Henri Hiiemäega)

Matši lähenedes on aina rohkem mõtteid koondunud ka kaalu võtmise peale (käin tavaliselt ringi 70kg-sena aga võistlen -65, 8 kg-s). Vahepeal langes kaal kenasti tänu toiduportsjonite vähendamisele aga peale demopäevi õnnestus mul kergelt haigeks jääda. Ja sellega seoses ei saa ma ennast väga näljutada – eesmärk on enne matši terveks saada. Probleem on selles, et nohu ei lase mul läbi nina hingata ja matši ajal vähendaks see kindlasti minu vastupidavust. Õnneks on veel matšini aega ja ehk saan nohust jagu.

Üldiselt tunnen, et olen matšiks valmis ja suudan anda kõva lahingu. Vastane on küll teinud profimatse aga usun, et minu treeningkoormus ja tugevad treeningpartnerid on minu taseme kõrgele viinud ja suudan võita. Kindlasti tuleb minu sportlaskarjääri suurim lahing ning kõik kes Raju14-le tulevad, näevad mind kõva lahingut andmas.

post-33317-0-55979700-1413226492_thumb.j

RAJUNI!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas, Sisekaitse akadeemias MMA amatööride võistlus, 3D Liiga15, kus olen ise korduvalt võidelnud. Seekord täitsin sündmusel punktikohtuniku rolli. Seitsmest matšist kolmes olin ma kohtunik, teisi matše sain rahulikult nautida. Emotsioon, mis sellega sündmusega kaasnes oli lihtsalt WOW. Matše oli küll vähe, kuid selleeest vähe meeltlahutavad ja põnevad. Päeva peamatšiks kujunes Kaupo Kokamägi (VÕIMLA) vs Siim Asperk (3D Treening), kelle matš oli täielik edasi-tagasi lahing. Tulemuseks õiglane viik ning mõlemad võitlejad said kindlasti suur kogemuse võrra rikkamaks. Head meelt valmistas ka teiste klubikaaslaste matšid, kus Raido Olevi ja Danel Villemson võtsid mõlemad kindlad võidud oma vastaste üle. Mulle meeldis seekordne 3D Liiga väga ning loodan ka ise tulevikus veel vähemalt korra seal võistelda!

Woop, woop, tulev nädalavahetus saab kindlasti taaskord jälle üks eriline olema. Toimub ju suur finaalsündmus RAJU 14, kus astuvad puuri mu toredad klubikaaslased ja teised Eesti sportlased, kellele kindlasti pöialt hoia, et nad jääksid oma sooritustega ise rahule. Ise pean taaskord punktikohtuniku rolli täitma (see on see, kui ise ei võitle), aga olen selle ülesandega väga rahul, parim koht majas siiski, juhuu. Kuid minule pakub siiski punktikohtunikuks olemine piisavat pinget, seega kõige rahulikum päev see siiski olema ei saa. Siin kohal soovin edu kõigile Eesti sportlastele, raskeid käsi ja jalgu ning rasket maadlust!

Ise teen ikka kohusetundlikult trenni, hommikul hommikujooksud, lõunal võimlemine või nüüd viimased nädalad on saanud teha ka Martin Aedmaga Brasiilia jiu jitsut ning õhtuti teen siis kaasa VÕIMLA tavatrennid, olenevalt päevast, kas püsti- või maasvõitluse treeningu. Kohe, kui käsi kannatab, hakkan uuesti käima ka Kristjan Pressi juhendamise all SK Englases, kus toimuvad kolmapäeviti maadlustreeningud, mida väga ootan!

Viljandi BJJ kahuvägi pärast korralikku treeningut (vasakult Taavi Lang, mina, Aro Kivisild ja Kaupo Kokamägi):

post-15103-0-96055100-1413379606_thumb.j

FASTi toodedest läheb praegu mehisemalt FAST protein pancake mixi ja FAST protein puddingut, mis lihtsalt on parimad lahendused kerge toidukorra asendusel. Raskematele treeningutele teen kaasa ka FAST Intrat ning vahel tarbin pärast treeningut ka FAST HPRi.

Mõnusaid sügiseseid treeninguid!

Muudetud kasutaja Chilldog poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Kaasvõimlalased juba mainisid nädalavahetusel toimunud 3D Liigat. Varsti võiks üritusel olla väike alapealkiri: "Võimla vs. Maailm!" Olime oma kahuriväega esindatud kõigil seitsmel matšil. Loodetavasti on järgmisel korral kõik Võimla matšid ühes nurgas, kuna sellisel juhul oleks Jorgenil tunduvalt vähem edasi-tagasi siblimist. Siiski oli Jorgen ainus, kes peatreenerina juhendas kõigil seitsmel matšil.

Kaupo Kogkamägi puhul meeldis mulle enim maadluse, kui tema tugevaima võitlusdistantsi pidev rakendamine. Siinkohal ei olnud tähtis, kas vastane suutis peale mahaviimist püsti tulla, Kaupot peaaegu nokauteerida või püstidistantsis täpsemalt lüüa. Kaupo lihtsalt maadles ja tegi seda hästi! :) Vitali Demianenko paistis silma tugeva püstivõitlusega, mitmekordse eesti meistrina kickboxis on mehel ringis olemise kogemust küllalt. Kahjuks lõppesid mõlemad matšid küll alistusega Vitali kahjuks, kuid loodetavasti hakkab ka maasvõitlusoskus järele tulema.

Danel Villemson ja Raido Olevi näitasid ennast heast küljest igas võitlusdistantsis ning usun, et samas tempos jätkates on sportlastel helge tulevik. Minu käe all Tartu Kõrgemas Sõjakoolis treeniv Taavi Liias kaotas paraku tehnilise nokaudiga. Taavi on püstivõitluse treeningutel olnud igati tubli, võistlusplaan oli paigas, kuid seekord ei õnnestunud eesmärki realiseerida. Loodetavasti tuleb Taavi ka Võimla maasvõitluse baaskursusele ning loob sellega algteadmised juba edukamateks matšideks tulevikus! Samal ajal jätkuvalt täiendades oma teadmisi püstivõitlusest.

Vahepeal osalesin Martin Aedma laboratoorses katses, kus 1 sihtrühm manustas kreatiini, 2 sihtgrupp platseebot. Peale 5 päevast kreatiini laadimist 4x päevas minu tulemused märgatavalt küll ei paranenud, kuid loodetavasti on sellest laadimisest kasu hetkel käimasolevates jõusaali treeningutes.

Jätkuvalt on minu lemmik toidulisandiks FASTi Workout Shock, mida kasutan 3x nädalas ca 20-30 minutit enne jõutreeningu algust. Paremat vahendit närvisüsteemi ergutamiseks ma siiani veel leidnud ei ole ning järelikult jään selle juurde pikemaks perioodiks! :) Pannkookidega läks asi kiiresti - 4-5x nädalas kasutades ei püsi pakk just väga kaua! :D

Juba 2 päeva pärast saabub kauaoodatud sündmus RAJU 14. Seekord aitan Võimla võitlejaid soojendusmeeskonnas. Võitluskaart on võimas ning teravad elamused garanteeritud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

RAJU 14, WOW, milline sündmus! Matšide tulemusi näed: siit

Soovin veelkord õnne kõigile oma klubikaaslastele, GO VÕIMLA, kes olid RAJU 14 finaalsündmusel võidukad, 4 meest (Ranno Laur, Sten Anslan, Alar Hutrov ja Lauri Ülenurm) ja 4 võitu. Võimsad sooritused kõigilt võitlejatelt! Lisaks veel teised Eesti võitlejad, kes andsid endast kõik, et võita ning anda publikule seda, mida nad vaatama olid tulnud. Viimases kolmes matšis olin üks punktikohtunikest, seda ma lahkama ei hakka, kuid ütlen, et äärmiselt pingeline töö on see, eriti veel sellisel suurel sündmusel nagu on seda RAJU. Seda sündmust reklaamiti kui finaalsündmust, kuid südamest loodan, et see päris viimaseks ei jää ning tulevikus saame ikka ja jälle omasid võitlejaid ülesastumas näha.

Mina ja Alar Hutrov pärast kaalumist:

post-15103-0-29176100-1413967319_thumb.j

Minu enda järgmised võistlused on 8. novembril, Tallinnas, Aitado judokeskuses (Sõjakool 3), kus toimub selline vahva sündmus nagu 3D Rull GI ehk Brasiilia jiu jitsu võistlus, mis seekord toimub kimonoga. Võistlen kaaluklassis -70kg, mis tähendab, et kaaluma pean ca 68kg, sest kaalumine toimub koos kimonoga. Kaalu pärast muretsema ei pea, kaalungi hetkel seal 70kg juures. Kuid kaalulangetamine siiski käib, sest 29. novembril, toimub, Soomes, Hyvinkääs, MMA Finnish Open Championships 2014, kus tahaksin siiski võistleda ja teha seda kaalukategoorias 61,2kg. Kerge see novembrikuu igatahes olema ei saa, kuid annan endast maksimumi ja teen selle kadalipu läbi ning too selle kaua ihaldatud tiitli koju!

Edukaid treeninguid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×