Jump to content
Cornyy

Vee joomine trenni ajal

Recommended Posts

Hakkasin netist uurima kas mineraalvett(nõrga gaasiga nt Värska) võib juua trenni ajal...mõtlesin et kuna seal igas mineraalained sees, siis ehk hea? Või pigem ikka tavaline vesi?

No ja siis sattusin sellise arutluse peale, kus väidetakse et ei trenni ajal ega ka peale seda ei tohigi vett juua! http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?10,1524452

Ise hakkasin teist korda tegema Shaun T Insanity programmi ja no ilma veeta küll kuidagi vastu ei peaks...ja nemad seal ka ei pea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin netist uurima kas mineraalvett(nõrga gaasiga nt Värska) võib juua trenni ajal...mõtlesin et kuna seal igas mineraalained sees, siis ehk hea? Või pigem ikka tavaline vesi?

No ja siis sattusin sellise arutluse peale, kus väidetakse et ei trenni ajal ega ka peale seda ei tohigi vett juua! http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?10,1524452

Ise hakkasin teist korda tegema Shaun T Insanity programmi ja no ilma veeta küll kuidagi vastu ei peaks...ja nemad seal ka ei pea :D

Ära palun loe naisteka foorumit :D Sealt need Naised saunas rääkisid jutud tulevadki :lol:

Trenni ajal joo kõike, mis ei sega su trenni. Kui trenni saad teha ka pirukas suus siis anna minna. Vett võid trenni ajal kindlasti juua. Gaasilised joogid võivad sinus lihtsalt gaase tekitada ja see võib trenni segada. Mineraalvesi gaasideta on väga hea valik ;)

Kindlasti on head trenni ajal joodavad igasugused isotoonilised ja aminohappejoogid, aga seda saad juba sina otsustada, mida trenni ajal juua

Muudetud kasutaja martinkink poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joo mida tahad, sellest tulemused ei sõltu. Surma sa ka ei saa, seega joo mida tahad. Tulemusi see igatahes ei mõjuta, kui just sul vedeliku puudust ei teki.

Muudetud kasutaja urtz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juua tuleb siis, kui janu tekib.

Enne trenni parajalt vedelikku tarbinud, siis 1-1,5 tunnise trenni jooksul joogipudeli järele vajadust ei teki. Eks see oleneb treeningtingimustest ja ümbritsevast keskkonnast, mõni joob harjumusest.

Tavaline vesi on väga hea trennijook, saab nn higistamisel kaotatud mineraalained tavatoiduga kätte, pole vaja ekstrakoostisega spordijooki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olin enne väga hädas sellega, et trenni lõpupoole läks olemine väga halvaks. Kolasin netis ja leidsin, et paljudel sama mure olnud ja abi saanud sellest, et trennis pole vett enam joodud. Proovisin järgi ja tõesti toimis. Täiesti ok olemine oli kohe, kui veepudeli maha jätsin. Teema kuidagi selles, et veri läheb makku, kui palju vett sisse kaanida ja vererõhk hakkab kõikuma.

Eriti kurdeti seda muret jalapäeval, ehk siis, kui suured lihased verd täis lähevad. Mul on fullbody kava, niiet koguaeg on jalapäev.

Vabalt võib kusagil piir olla, et natuke saab juua, aga ma ei ole enam hakanud katsetama, vaid kuivalt pannud. Enesetunne väga ok peale seda.

Kõigile eelnevatele- ma ei või trenni ajal kindlasti vett juua. Võtke seda arvesse, kui järgmine kord kellelegi nõu andma tormate.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Staying hydrated is essential for everyone, but people who practice bodybuilding and other athletes have an even greater need to maintain proper hydration.

http://bodybuilding.about.com/od/nutritionbasics/a/Water-The-Most-Anabolic-And-Most-Neglected-Nutrient-For-Bodybuilding-Part-1.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik, mis suust sisse läheb omab mingit mõju. Mõnele sellist mõju, mõnele taolist mõju, mõnele rohkem, mõnele vähem. Üldisemas mõttes pole kindlasti põhjust trenni ajal vett vältida, kuid selge on ka see, et väga palju sõltub treeningu tüübist ning inimese ülejäänud toitumisest ja vedeliku tarbimisest ning muust spetsiifikast.

Kui mõni enne trenni kodus mitu liitrit sisse kaanib, siis suure tõenäosusega trenni ajal erilisi vajadusi ei teki. Kes aga enne trenni otsustab suure soolase ja kiudainete rikka eine sisse keerata, sellel on suure tõenäosusega juba saali jõudes mokk nii kuiv, et ajaks aiavooliku kurku.

Samuti mõne jõutõstja trenn, kus asi piirdub paari karmi seeriaga ei pruugi vajada meeletud vee tarbimist, kuid mitu tundi jooksulindil ja muud rabelemist võib aga kohe kindlasti mineraalvee vajadused üles ajada.

Seega - nagu alati. Kõik sõltub, kõik on hallides toonides. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olin enne väga hädas sellega, et trenni lõpupoole läks olemine väga halvaks. Kolasin netis ja leidsin, et paljudel sama mure olnud ja abi saanud sellest, et trennis pole vett enam joodud. Proovisin järgi ja tõesti toimis. Täiesti ok olemine oli kohe, kui veepudeli maha jätsin. Teema kuidagi selles, et veri läheb makku, kui palju vett sisse kaanida ja vererõhk hakkab kõikuma.

Eriti kurdeti seda muret jalapäeval, ehk siis, kui suured lihased verd täis lähevad. Mul on fullbody kava, niiet koguaeg on jalapäev.

Vabalt võib kusagil piir olla, et natuke saab juua, aga ma ei ole enam hakanud katsetama, vaid kuivalt pannud. Enesetunne väga ok peale seda.

Kõigile eelnevatele- ma ei või trenni ajal kindlasti vett juua. Võtke seda arvesse, kui järgmine kord kellelegi nõu andma tormate.

Organism omastab 0,6 - 1 l vett tunnis, võib-olla jõid rohkem või korraga palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jõin kindlasti korraga palju ja kirjutasin kah, et tõenäoliselt väike kogus oleks ka mulle ok. Aga ikkagi oli üllatus, et vesi võib niimoodi enesetundele mõjuda. See ei ole ju üldteada asi ja päris üllatav oli bodybuilding foorumites väga palju sarnaseid kogemusi leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×